tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Ktoś mógłby tak ładnie świetnie powiedzieć jak nastroić gitarę na Drop-D - i to człowiekowi, nie znającemu nut, dla którego pojęcia typu kwinta są obce, a stroić ze słuchu to się nauczył dopiero niedawno - i to ledwo ledwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 19:02, WorldWar3PL napisał:

Ktoś mógłby tak ładnie świetnie powiedzieć jak nastroić gitarę na Drop-D - i to człowiekowi,
nie znającemu nut, dla którego pojęcia typu kwinta są obce, a stroić ze słuchu to się
nauczył dopiero niedawno - i to ledwo ledwo?


Tak samo, jak stroisz standartowo, oprócz najgrubszej struny, którą stroisz o ton niżej (do D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 19:02, WorldWar3PL napisał:

Ktoś mógłby tak ładnie świetnie powiedzieć jak nastroić gitarę na Drop-D - i to człowiekowi,
nie znającemu nut, dla którego pojęcia typu kwinta są obce, a stroić ze słuchu to się
nauczył dopiero niedawno - i to ledwo ledwo?


Nie wiem czy chodzi Ci o sam fakt strojenia, czy w ogóle nie wiesz jak wygląda strój Dropped D. Drop-D wygląda tak samo jak standardowy strój, z tą różnicą, że struna E (najwyższa) jest przestrojona w D. Jeżeli masz tuner lub Guitar Pro i mikrofon, to po prostu musisz przestroić jedną strunę w dół. Kręć tak, żeby stawała się luźniejsza, aż wyskoczy dźwięk D. Jeżeli na słuch, to zagraj sobie na innej strunie dźwięk D i na tej podstawie obniż strunę E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 10:23, NeVeN napisał:

Może przesadziłem, że NIGDY, ale jest to naprawdę dość niebezpieczne, bo przy nowej masz
struny połączone z Wickiem (ja to tak nazywam), czyli miejscem gdzie są one połączone.
Najgorsze w tym jest to, że to nie tylko zaczep, ale są też często klejone co jest wielkim
błędem ze strony wykonawców.


Trzy litery, dwa znaki interpunkcyjne, szkoda pisać więcej: WTF?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2008 o 13:59, Thoor napisał:

Musze przyznac ze to ciekawe podejsie. W takim razie kiedy wymienisz po raz pierwszy
struny w elektryku? Tego tez trzeba sie nauczyc i predzej czy pozniej tego dokonasz.


Kiedy pęknie czyli pewnie jakieś 2 tyg po zakupie XD... a struny zmieniać umiem (dośw. z akustyka :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 19:35, ReNeG4De napisał:

> Może przesadziłem, że NIGDY, ale jest to naprawdę dość niebezpieczne, bo przy nowej
masz
> struny połączone z Wickiem (ja to tak nazywam), czyli miejscem gdzie są one połączone.

> Najgorsze w tym jest to, że to nie tylko zaczep, ale są też często klejone co jest
wielkim
> błędem ze strony wykonawców.

Trzy litery, dwa znaki interpunkcyjne, szkoda pisać więcej: WTF?!


3 zdania: Struny w elektryku są przyklejane 2. Jak zmieniasz niszczysz drewno w zaczepie 3. Więcej nie trzeba. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 19:45, NeVeN napisał:

3 zdania: Struny w elektryku są przyklejane 2. Jak zmieniasz niszczysz drewno w zaczepie
3. Więcej nie trzeba. :P


Boże, co ty człowieku za głupoty piepszysz, jedne z największych piedół, jakie w życiu czytałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 19:48, ReNeG4De napisał:

> 3 zdania: Struny w elektryku są przyklejane 2. Jak zmieniasz niszczysz drewno w
zaczepie
> 3. Więcej nie trzeba. :P

Boże, co ty człowieku za głupoty piepszysz, jedne z największych piedół, jakie w życiu
czytałem ...


Gdybym jeszcze pieprzył to by było ok :P. Tak brawa za spostrzegawczość, jestem człowiekiem. Ale skończmy z dorywkami. Na zdjęciu masz miejsce o, które mi chodzi. Jest one geniuszu często doklejnane do "tego co trzymasz pod pachą" (prościej się nie da specjalisto). Czyli twoje osran** struny są razem z zaczepami doklejane do gitary. Zmieniając ją robisz o wiele gorzej, bo możesz już potem pożegnać się z gitarą...

20080426195905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie laickie pytanie: czy jakbym chciał się nauczyć grać na gitarze elektrycznej i chodzić gdzieś na kurs, to istnieje możliwość wypożycznenia gitary, zwłaszcza dla leworęcznych?? Bo rodzice, mimo że popierają moje plany, jakoś nie są zadowoleni z wykładania tysiaka na coś co może mi się znudzić po pół roku. I mimo że ja jestem pewny, że chcę się nauczyć, wolałbym uspokoić rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 19:59, NeVeN napisał:

Gdybym jeszcze pieprzył to by było ok :P. Tak brawa za spostrzegawczość, jestem
człowiekiem. Ale skończmy z dorywkami. Na zdjęciu masz miejsce o, które mi chodzi. Jest
one geniuszu często doklejnane do "tego co trzymasz pod pachą" (prościej się nie da specjalisto).
Czyli twoje osran** struny są razem z zaczepami doklejane do gitary. Zmieniając ją robisz
o wiele gorzej, bo możesz już potem pożegnać się z gitarą...


To miejsce to nic innego jak mostek... I służy do tego, żeby trzymać struny, więc jeżeli przez zmiane strun chcesz się żegnać z gitarą, to widocznie jakaś kiepska musi być. Struny powinno zmieniać się często, żeby cały czas mieć dobre brzmienie. Nie kupuje się gitary, żeby przez kilka lat grać na jednym komplecie strun. Gitara nie ma prawa się pospuć przez to, że zmieniasz struny, np. raz na dwa miesiące. Nie wiem czego się bać, korpusu raczej na pół struny nie rozerwią, mostka czy siodełka też raczej nie oderwią... nie widzę problemu. Mostek w elektrykach prawie zawsze jest metalowy lub z innego tworzywa nie będącego drewnem. Czasem jest przykręcany, czasem doklejany, ale co to ma do rzeczy? Jest to zrobione tak, żeby wytrzymywało naciąg strun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaak?!

mam elektryczną 10 lat, jak ty sobie wyobrażasz grę 10 lat na jednym komplecie strun??
W tym czasie wymieniłem kilkadziesiąt kompletów a gitara żyje i ma się świetnie.

o prostu oszczędź takich komentarzy, bo jeszcze ktoś pomyśli, że to prawda i wywali dobrą gitarkę jak mu struna pęknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Możecie mi podac jakąś stronę z tabami do polskich piosenek ? A konkretnie do Ira - Zakrapiane spotkanie . Bardzo mi to potrzebne . Plz . Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 20:10, Erton napisał:

Ja mam takie laickie pytanie: czy jakbym chciał się nauczyć grać na gitarze elektrycznej
i chodzić gdzieś na kurs, to istnieje możliwość wypożycznenia gitary, zwłaszcza dla leworęcznych??
Bo rodzice, mimo że popierają moje plany, jakoś nie są zadowoleni z wykładania tysiaka
na coś co może mi się znudzić po pół roku. I mimo że ja jestem pewny, że chcę się nauczyć,
wolałbym uspokoić rodziców.

No wiesz z wypożyczeniem gitary jeśli nie masz grających kumpli może być ciężko, a jeszcze ciężej dla leworęcznych.
U mnie np. rodzice bardzo chętnie kupili mi akustyka, bo im powiedziałem że chce grać i rozwijać zainteresowania związane z muzyką, a teraz planuje kapele założyć. Więc używaj dobrych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 20:26, W.S.A.D napisał:

A słyszałem, że jedna z lepszych gier dla początkujących to Gibson Baldwin. Co o niej
sądzicie?

Nie patrz na marki i modele tylko Brzmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 08:16, Mateusz9214 napisał:

Nie patrz na marki i modele tylko Brzmienie


Niezupełnie się z tym zgodzę, zwłaszcza, że jest chyba laikiem w sprawach gitary. Są marki, które należy omijać naprawdę szerokim łukiem, ze względu na fatalną jakość wykonania. Niestety wielu początkujących gitarzystów nie ma czegoś do porównania brzmienia i biorą badziew. Dlatego IMO warto jednak trochę sugerować się marką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jestem gitarzystą od ośmiu lat. najpierw grałem przez 6 lat na klasyku w szkole muzycznej a potem kupiłe elektryczne "wiosło"
moje wiosło jest firmy J&D przez niektórych uważana jest ta gitara za totalny syf, dla mnie jest SUPER
jest to gitara wzorowana na fenderowskiego stratocastera.
zespoły na których się wzoruje to przede wszystkim metallica a reszta to tak po trochu.

zapraszam na mojego GS gdzie znajdziecie piosenki mojego mini zespołu, mam także filmiki na youtube, wystarczy wpisać "lordlolek"

jakość przeokropnie słaba gdyż wszystko robione z komórki...
pozdrawiam gitarzystów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się