tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

A ja mam pytanie... Nie mam w chwili obecnej pieca, ani głowy... nic... Czy można specjalną przejściówką podłączyć gitarę do głośników(taki dosyć mocny zestaw 2.1) Lub kolumn od wieży?(takiej oldskulowej z osobnym wzmacniaczem) Czy jest ryzyko spalenia głośników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 13:17, W.S.A.D napisał:

A ja mam pytanie... Nie mam w chwili obecnej pieca, ani głowy... nic... Czy można specjalną
przejściówką podłączyć gitarę do głośników(taki dosyć mocny zestaw 2.1) Lub kolumn od
wieży?(takiej oldskulowej z osobnym wzmacniaczem) Czy jest ryzyko spalenia głośników?

No i oczy, żeby przeczytać powyższe posty też nie masz?
Alexei napisał:
Mówiłem to już raz i powtórzę raz jeszcze. Chcecie zepsuć sobie Wasze wieże/głośniki od kompa itd??

Pocłączajcie do nich gitary. Sygnał gitarowy jest zupełnie inny niż cyfrowy, a membrany tego nie lubią. Gitara to znakomity sposób na przyspieszenie wymiany nagłośnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spytam sie, bo mam problem ^^

Potrzebuje gitary elektrycznej, dla amatorow (bo nim jestem xP). Mam male doswiadczenie, bo gram na akustycznej, ale to nie to samo :P Wiec jako ze jestem aktualnie w Niemczech wpadlem do pewnego sklepu z elektronika, gdzie w dziale akustycznym staly dwie gitary, w tym Behringer I Axe 93. Cena wynosi tam niecale 100 euro, ale nie znam sie na Behringerach. Podejrzewam, ze jakosc jest niespecjalna i sie raczej wole wstrzymac z tym zakupem, ale wole sie tutaj spytac, czy dobrze robie? Mial ktos to wioslo w rekach? xP

PS. Sorry za brak polskich znakow, ale klawa niemiecka, tak jak system ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 14:28, Alexei Kaumanavardze napisał:

Chcesz zrobić z siebie frajera??

Kup se wiosło Behringera!

Najgorsze co może być, już Sky Shit jest chyba lepszy. Cokolwiek byle nie to.


Hehe, czyli jest tak, jak sie spodziewalem xD Nie wolno ufac sklepom z elektronika, trzeba zrobic maly tour po sklepach muzycznych w Braunschweigu zatem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będzie dziwnym jak poraz kolejny powiem - dla początkującego najlepszy (prawdopodobnie) Jest Epiphone Special II. Praktycznie najlepszy wybór. A nie kosztuje wcale dużo a ma ładne brzmienie i przeważnie nie brzęczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz 50 % gitar Electro mają możliwość podłączenia poprzez USB, lecz kupując gitarę, którą można jedynie podłączyć np. do komputera to głupota. Osobiście polecam klasyczne rozwiązanie z piecem. A teraz ja mam pytanko. Czy ktoś z was miał do czynienia ze strunami D''Addario ? Wiem, że to popularna firma i sprawdzona ale chcę was spytać o zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 16:46, W.S.A.D napisał:

Chyba nie będzie dziwnym jak poraz kolejny powiem - dla początkującego najlepszy (prawdopodobnie)
Jest Epiphone Special II. Praktycznie najlepszy wybór. A nie kosztuje wcale dużo a ma
ładne brzmienie i przeważnie nie brzęczy:)


Przepraszam za DubelkĘ ale musiałem. Nie chce mi się pisać o wadach tej gitary, którą miałem nie raz okazję grać, ponieważ rozpisałbym się za długo. Dlatego umieszczam komentarz mojego znajomego z innego forum:

Z żalem muszę powiedzieć, że gdy gitara ta przez pewien czas zadowala (na początku), to potem stacza się po równi pochyłej.


Jak zachwyciły mnie parametry, cena, jakość itp w sklepie, potem parę miesięcy w domu, to teraz...


Gryf, na początku prosty, wykrzywił się. Nie, to nie kwestia regulacji ręta, po prostu zrobiła się eska z niego. Jak na pierwszych trzech progach już brzęczy, bo za niska akcja strun, to w okolicach 12go jest bardzo wysoko, nei da się szybko grać.

Jakość. niegtóre progi zauważyłem ,że mają na brzegach obicia? Niedoróbki w każdym razie. Podstrunnica też ma skazy. Dobre to że progi równo nabite.

Galki są pro, elektronika to zupełne dno, pickupy zmieniłem, to brzmienie momentalnie urosło o 200/300 zł.

Przykro mi stwierdzić to, lecz gitara nie jest z litego drewna. Jest z wiórów! To wiórolep!!

Tyle że klucze trzymają, jakoś tam wygląda (czarna i czerwona podpalana) oraz że jakoś tam wygodna jest jednak, nie uratują fatalnych usterek, które są po prostu nie do przyjęcia.


Gitarę jak najbardziej polecam - ale to jednorazówka na pół roku. Potem czym prędzej sprzedać, kupić sobie coś porządnego (np. shecter Omen Extreme - miód!)



W.S.A.D - Jeśli chodziło Ci o gitarę, która ma starczyć na kilka miesięcy i jeszcze źle brzmieć to nie wiem czy jest to gitara dla początkujących... Fakt jest tania ale czy nie lepiej wydać o 200 zł więcej niż później Dokupywać nową? Uwierz mi kupno gitary to poważny wydatek dla innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie taki komplecik do elektryka, ale póki co wymieniałem tylko grubą E. Z początku super, fajnie, ale potem zaczęła mi trochę brzęczeć - czy to wina gitary, czy struny, nie mam pojęcia. Ale wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 17:50, NeVeN napisał:

Czy ktoś z was miał do czynienia ze strunami
D''Addario ? Wiem, że to popularna firma i sprawdzona ale chcę was spytać o zdanie.


Ja ich używam od dawna i to chyba najlepsze struny, jakie zdarzało mi się zakładać do gitary (z popularniejszych nie próbowałem jeszcze tych od Gibsona, ale te zakupię razem z gitarą za parę lat). Brzmienie bardzo mi pasuje. Choć jak ze wszystkim - to kwestia gustu i posiadanej gitary, więc Tobie się mogą nie podobać, ale ze swojej strony jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://muzycznymarket.pl/product_info.php?products_id=114&osCsid=57d0714db79f3ebfd41 501ed938361e3

Myślałem właśnie, że skoro Epiphone Special II nie jest najlepszą gitarą dla początkujących to jaka jest ... najlepsza no i mam :P Jest to moim zdaniem najlepsza gitara podsumowując cena/jakość... Miękkie struny, piękne wykonanie, idealnie zorbiony mostek.


No i jeszcze to przyzwoite: http://muzycznymarket.pl/product_info.php?cPath=25_28&products_id=68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglądają chwyty C4 i C5 a pilnie tej wiedzy potrzebuje. Gdyby ktoś był tak łaskaw wrzucić link czy coś to będe wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak kuzyn ma zamiar kupić gitarę + piecyk i ma 600 zł a ja mam mu doradzić co ma wybrać, a że za bardzo na tym wszystkim się nie znam to proszę o pomoc Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podpisuję się pod pytaniem kindziukxxx''a, ale dodatkowo mam jeszcze jedną rzecz. Chciałbym zacząć grać na gitarze, ale jako, że mieszkam w dziurze zabitej dechami nie ma raczej co liczyć na założenie zespołu. Czy jest więc sens kupować elektryka? Może lepiej gitarę klasyczną? Nie znam się zupełnie, tak więc proszę o pomoc. Chodzi o to, żebym sobie mógł spokojnie w domu pograć - bez perkusji i innych bajerów. A "śpiewać" mogę sobie sam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do gitarowych wyjadaczy.

Pożyczyłem sobie od kumpla gitarę klasyczną. Chcę się nauczyć grać, znalazłem różne kursy w necie, ale nie ma to jak konkretna porada od kogoś, z kim można pogadać. Jakieś porady na początek? Mam problemy z akordami i ogólnie z lewą dłonią, ciężko mi jest przycisnąć jedną strunę nie dotykając sąsiedniej. Umiem zagrać ''Wlazł kotek na płotek'' ale i tak fałszuję ;D. Będę wdzięczny za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 20:02, Lesz3yk napisał:

Ja podpisuję się pod pytaniem kindziukxxx''a, ale dodatkowo mam jeszcze jedną rzecz.
Chciałbym zacząć grać na gitarze, ale jako, że mieszkam w dziurze zabitej dechami nie
ma raczej co liczyć na założenie zespołu. Czy jest więc sens kupować elektryka? Może
lepiej gitarę klasyczną? Nie znam się zupełnie, tak więc proszę o pomoc. Chodzi o to,
żebym sobie mógł spokojnie w domu pograć - bez perkusji i innych bajerów. A "śpiewać"
mogę sobie sam ;)


Jeśli chodzi o piec i gitarę to ci zbytnio nie pomogę, ale jeśli chodzi o drugie pytanie to ja polecam elektryka łatwiej się na nim gra, mniejszy gryf i pudło, opłaca się brać nawet jak nie zamierzasz zakładać zespołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 20:21, akwyx napisał:

> Nie wiem jak wyglądają chwyty C4 i C5 a pilnie tej wiedzy potrzebuje. Gdyby ktoś
był
> tak łaskaw wrzucić link czy coś to będe wdzięczny.

Ja polecam tę stronkę:
http://www.8notes.com/guitar_chord_chart/


Sorki za dwa posty ale coś mi sięedytowanie popsuło.

Dopiero teraz spostrzegłem że C5 i C4 tam niema... więc C5 wygląda tak:
x
x
5
5
3
x
Co do C4 nie wiem. A i mam jeszcze pytanko do osób obeznanych z muzyka w wiekszym stopniu niż ja. Czy tak piątka oznacza ze gramy jedynie prymę, tercję i kwintę (licząc od pierwszego dźwięku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się