tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2008 o 18:57, adi54 napisał:

Może moglibyśmy zrobić taką jakby ankietę "jaki sprzęt używacie".

Ever Play Les Paul.. kostka BOSS OverDrive/Distortion.. jest ok, bardzo ok :)

20081128192022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 18:57, adi54 napisał:

Może moglibyśmy zrobić taką jakby ankietę "jaki sprzęt używacie". Chodzi mi o gitarę,
jak ktoś ma elektryka to wzmacniacz i multiefekt. Ja posiadam: epiphone LP Standard,
wzmacniacz epiphone valve junior 5W i Line 6 pod 2.0

Ja gram na gitarze firmy Yamaha. model Pacifica 112 V (black) oraz na Micro Cube''ie Rolanda no i jest świetnie... Mam jeszcze stary (ze 20) lat efekt... nie działa (mam zamiar spróbować go naprawić) ale nazwe ma świetną "Metal Max"

20081128202349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie czasem gdzie można dorwać tabulatury/chwyty do piosenek z gry S.T.A.L.K.E.R. cień czaronyla???
Byłbym wdzięczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś sam poszukał w Google. Pierwsze co mi wyskoczyło po wpisaniu frazy Stalker tabs
http://www.gametabs.net/pc/stalker/guitar-music-1
Pewnie coś jeszcze znajdziesz...

Pozdrawiam

Edit - No i jeszcze gitara
http://www.allegro.pl/item473232368_gitara_akustyczna_tenson_kurier_gratis_nowa.html#gallery

I ta na, która się bardzo czaję ostatnio. Może na święta...
http://www.rnr.pl/p7051.893_cort_evl_k4_gitara_elektryczna.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam zamiar zakupić w tym roku gitarę elektryczną. Problem w tym ,że jestem kompletnie zielony i w tych ofertach się gubię trochę. Mam już trochę stażu z gitarą klasyczną więc podstawy gry znam. Moglibyście mi doradzić jaki sprzęt zakupić? Najlepiej jakby ktoś mi wyłożył co i jak z tymi elektrykami jest. Jeśli można chciałbym ,żeby całość miała rozsądną cenę oraz dobre brzmienie i żeby to wszystko miało jakąś dłuższą bezusterkową żywotność. Grać mam zamiar tylko w domu dla siebie ,przede wszystkim kawałki takich zespołów jak np. AC/DC ,Mettalica czy 12 Stones.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 18:33, czops napisał:

Witam.
Mam zamiar zakupić w tym roku gitarę elektryczną. Problem w tym ,że jestem kompletnie
zielony i w tych ofertach się gubię trochę. Mam już trochę stażu z gitarą klasyczną więc
podstawy gry znam. Moglibyście mi doradzić jaki sprzęt zakupić? Najlepiej jakby ktoś
mi wyłożył co i jak z tymi elektrykami jest. Jeśli można chciałbym ,żeby całość miała
rozsądną cenę oraz dobre brzmienie i żeby to wszystko miało jakąś dłuższą bezusterkową
żywotność. Grać mam zamiar tylko w domu dla siebie ,przede wszystkim kawałki takich zespołów
jak np. AC/DC ,Mettalica czy 12 Stones.
Pozdrawiam :)

Epiphone G400. Tańsza wersja gitary Angusa Younga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/CIACH/
Ehh... Znowu to samo pytanie... Gdybyś tylko przejżał poprzednie strony :) Ale ok. Po pierwsze gitara :
Niespodzianki nie będzie - modele firmy Epiphone - z tych najtańszych Les Paul Special II oraz Les paul 100. Do tego dochodzi jeszcze SG Special Edition, (Angus Young zawsze gra na SG tak przy okazji) Gxxx, oraz droższe modele. Możesz jeszcze pokusić się o Ibanezy (GRG170DX albo GSA60) Baaardzo rzadko można też kupić Gibsona Baldwin, jest to tańszy "nie-epiphone" gibson. Ogólnie strona http://rnr.pl/k893_gitary_elektryczne.html jest przydatna o ile masz w swojej okolicy sklep rock n'' roll. Możesz wtedy zamówić i odebrać w sklepiku. W większości sklepów możesz też ograć gitary i zobaczyć jaka jest wygodna. Bardzo dobrym pomysłem są również używki - za niską cenę możesz kupić fajny sprzęcik w niezłym stanie. Teraz piecyki - Małe do domu - takie najfajniejsze według mnie są Roland micro cube(ma 6 efektów, niezłych, ale czytaj dalej), Peavey backstage( ma efekt overdrive - ten charakterystyczny charczący dźwięk, czego roland nie ma) oraz różne modele firmy Line 6. Jeżeli masz troszkę więcej kasy możesz szarpnąć się na Marshala MG10CD bądź Marshala MG15CDR. Jeżeli zależy ci na brzmienu a''la AC|DC powinieneś się zainteresować Peavey''em Backstage bądź Marshalami bo one mają ten charczący efekt. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 18:43, adi54 napisał:

Epiphone G400. Tańsza wersja gitary Angusa Younga.

A piecyk? Ogólnie osprzęt.
Zbędny post ,do kasacji.

@W.S.A.D
Wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega czops również planowałem zakup elektryka. Może jeszcze nie w tym roku, ale w ciągu kilku następnych miesięcy. Ja także zamierzam grać tylko dla siebie i nie zależy mi na super brzmieniu czy też doskonałym wykonaniu.
Pytanie proste: czy np. taka gitara będzie dla mnie dobra?
http://www.rnr.pl/p5401.893_cort_g210d_gitara_elektryczna.html

Jeżeli znałby ktoś stronę z używanymi elektrykami to będę wdzięczny za link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gitarka ma dobre oceny(sprawdź na guitarcenter.pl) Również fajnym bajerkiem jest wbudowany efekcik distortion (to charczenie, ale... inne. Nie takie klasyczne, bardziej metalowe. Jak w np. The Offspring). Ale mimo wszystko uważam, że może lepiej kupić tańszą a dobrą gitarę, piecyk i efekt osobno, albo piec z efektem(znowu backstage) Wychodzi tylko troszeczkę wyższa cena, ale masz fajne brzmienie, itp.
PS. Używane gitary - patrz głównie na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 19:02, W.S.A.D napisał:

PS. Używane gitary - patrz głównie na allegro.

Moja siostra miała już z allegro dosyć nieciekawe przygody i nie chciałbym podzielać jej losu... Można gdzieś kupić używaną gitarę z opłatą za pobraniem przesyłki...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 19:06, sprite39 napisał:

> PS. Używane gitary - patrz głównie na allegro.
Moja siostra miała już z allegro dosyć nieciekawe przygody i nie chciałbym podzielać
jej losu... Można gdzieś kupić używaną gitarę z opłatą za pobraniem przesyłki...?

Ja już kupiłem 3 używane gitary na allegro(2 moje jedna kolegi) i nic się nie stało, w stanie nawet lepszym niż na zdjęciu. Ale jeżeli ktoś z twojej rodziny "wciął" się na allegro to możesz jeszcze patrzeć ogłoszenia z... pośredniaka! Serio. Często też na muzycznych są przeróżne ogłoszenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 19:10, W.S.A.D napisał:

Ja już kupiłem 3 używane gitary na allegro(2 moje jedna kolegi) i nic się nie stało,
w stanie nawet lepszym niż na zdjęciu. Ale jeżeli ktoś z twojej rodziny "wciął" się na
allegro to możesz jeszcze patrzeć ogłoszenia z... pośredniaka! Serio. Często też na muzycznych
są przeróżne ogłoszenia :)

Będziemy myśleć...
Dzięki za porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 22:19, Probos napisał:

Hej, panowie.
Poproszę o akordy do jakiejś kolędy, najlepiej "Cicha Noc". :D
Z góry dzięki, pozdrawiam.


Masz szczęście, sam niedawno szukałem, bom laik. :)

@Edit: To nie wyglądało dobrze, więc po prostu dam linki:
http://www.chords.pl/chwyty/koledy/7849,cicha_noc/#7849
http://www.chords.pl/chwyty/koledy/86,cicha_noc/#86


Znaleziono na chords.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. :)
A teraz tradycyjnie kilka pytań. :)
- jak to zagrać ? 2p0
- oraz jak mam kilka progów jeden pod drugim zapisanych, przykładowo
0
2
2
2
0
- jeszcze jedno znalazłem, mianowicie "or", to miało oznaczać w tym wypadku lub ? ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 22:19, Probos napisał:

Hej, panowie.
Poproszę o akordy do jakiejś kolędy, najlepiej "Cicha Noc". :D
Z góry dzięki, pozdrawiam.

o wile lepszą wersję masz tu: http://www.911tabs.com/link/?3694745
tylko na początku zamiast 0 na pierwszej strunie zagraj 0 na pierwszej i 2 na drugiej - brzmi rewelacyjnie.
jak masz zapisane pod sobą to szarpiesz wsytkie zapisane naraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awright! Swoją przygodę z gitarą zacząłem parę miesięcy temu, jednakowoż po tym czasie jestem praktycznie zmuszony do jej wymiany i planuję zakup nowej. Tym razem chcę się upewnić co do zakupu.
Nowy sprzęt będę miał okazję kupić w Anglii, gdzie również będę miał okazję wypróbowania go.
Przejrzałem więc oferty sklepów w owym mieście i moją szczególną uwagę przykuł jeden z modeli.
Osprzęt wydaje mi się być w porządku, jednakowoż, no właśnie...wydaje :)
Poprosiłem o pomoc dwóch znanych mi gitarzystów z dłuższym stażem, jeden stwierdził że jest w porządku natomiast od drugiego wciąż nie otrzymałem odpowiedzi. W każdym razie proszę o pomoc także Was, forumową brać ponieważ bardziej doświadczonych z szarpidructwem tutaj chyba też nie brakuje.
Co sądzicie o jej wyposażeniu?

A oto i rzeczony model.
http://www.dawsons.co.uk/acatalog/jackson_rr3_rhoads_white_black_pinstripes.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 22:40, Probos napisał:

Dzięki wielkie. :)
A teraz tradycyjnie kilka pytań. :)
- jak to zagrać ? 2p0
- oraz jak mam kilka progów jeden pod drugim zapisanych, przykładowo
0
2
2
2
0
- jeszcze jedno znalazłem, mianowicie "or", to miało oznaczać w tym wypadku lub ? ; d


2p0 to metoda pull-of. To znaczy że przyciskasz strunę, wydajesz dźwięk, i w trakcie jego wydobywania puszczasz strunę. Fajnie to brzmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się