tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Przed chwilą nauczyłem się tego tappingowego solo z One metalliki.
O_o - myślałem, że będzie o wiele trudniejsze, a okazuje się, że tylko tak brzmi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 19:17, wsaadman napisał:

Przed chwilą nauczyłem się tego tappingowego solo z One metalliki.
O_o - myślałem, że będzie o wiele trudniejsze, a okazuje się, że tylko tak brzmi ;)


Hehe ja uczyłem się tej solówki za czasów posiadania tylko akustyka bez wcięcia. Pamiętam jak wielką miałem radość gdy zaczęło się coś z tego wyłaniać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gitarzyści ,mam problem. Kiedy gram bez przesteru ,to "skrzeczy" mi struna A na 6 progu... Brzmi to okropnie i przeszkadza. W każdym innym miejscu na gryfie dźwięki brzmią czysto ,tylko w tym jednym miejscu zgrzyta. Ba ,nawet jak zrobię na tym progu bending to jest ok. Jak to naprawić? Mam mojego G400 od około roku. Pod koniec października zmieniałem struny. Konserwuje je preparatem do czyszczenia po każdym graniu. Nie mam zbytnio pomysłu skąd to się bierze i co z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łii, udało mi się w końcu nagrać i wysłać mojego pierwszego covera. :P Poszedłem za radą kindziukxxxa i nagrałem za pomocą aparatu, jak widać nie wyszło tak źle. W kilku miejscach się pomyliłem, nie wiem czemu - chyba świadomość że to nagrywam mnie troszkę stresowała, bo jak gram sobie bez kamery to nie popełniam błędów w tej piosence. :) W każdym razie, here you go: k http://www.youtube.com/watch?v=mqO109tbcnk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy nie ma w tym miejscu jakieś skazy na progu?
Jeśli brzęczenie występuje tylko w tym jednym miejscu, to
wskazywało by to albo na uszkodzoną strunę(ale mówisz, że
prze bendach problem znika), albo nierówno nabity próg/skazę
na progu. Ciężko mi powiedzieć bez obejrzenia instrumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 22:16, Rumcajsev napisał:

Ale masz brzydką gitarę :>


Cicho, Strata (co prawda Squiera) też mam, ale do takiej muzyki to single niezbyt. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 22:07, Nvaier napisał:

...

Próg wygląda jak pozostałe. Lekko starty u na czubku (mam na myśli błyszczący). Jeśli zaniosę do zwykłego sklepu muzycznego to zrobią mi coś z tym? Bo mieszkam w takim miejscu ,że do fachowego lutnika muszę jechać hen nawet nie wiem gdzie... Cały czas gram i zauważam ,że jeśli trzymam palec idealnie pośrodku ,to dźwięk struny jest czysty ,a brzęczenie rozbrzmiewa przy oderwaniu dopiero. A jeśli trzymam akord i palec leży bliżej któregoś z krańców to brzęczy cały czas. Więc chyba faktycznie jakaś skaza musi być. Tylko ,że nic nie widać ,nawet pod światło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 22:04, Assassin93 napisał:

Łii, udało mi się w końcu nagrać i wysłać mojego pierwszego covera. :P Poszedłem za radą
kindziukxxxa i nagrałem za pomocą aparatu, jak widać nie wyszło tak źle. W kilku
miejscach się pomyliłem, nie wiem czemu - chyba świadomość że to nagrywam mnie troszkę
stresowała, bo jak gram sobie bez kamery to nie popełniam błędów w tej piosence. :) W
każdym razie, here you go: k http://www.youtube.com/watch?v=mqO109tbcnk


no gratulacje :) nawet to wyszło, a teraz zacznij nagrywać więcej, jakość nawet nawet.


Koledzy gitarzyści jak coś w pewnym miejscu (GS) napisałem poradnik i nie chodzi o reklamę ale o ocenę i poprawki bo na pewno jest trochę błędów a jak pomożecie to będzie gdzie kierować ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zanieść do sklepu muzycznego, ludzie którzy tam
pracują powinni mieć jako takie pojęcie o instrumentach. Gdy mój brat
kupił gitarę miał źle nabity próg co w konsekwencji sprawiało, że struna
B/H nie wybrzmiewała na tym progu tylko wydawała taki metaliczny...
ekhm pierd. Ale nie ma co się denerwować zawczasu, zobaczymy co powiedzą Ci
w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 23:29, Nvaier napisał:

...

Ok ,tak zrobię. Dzięki za pomoc :) Jeszcze jedno pytanie - przymierzam się do kupna tego elektroakustyka po świętach ( http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-e-akustyczne/epiphone-dr-2ooce-nat ). Uważasz ,że warto ,czy lepiej dołożyć trochę i kupić coś innego? Mam zamiar ją ciągać bardzo często po próbach ,koncertach ,apelach etc. ,więc lepiej ,żeby była solidna ,o dobrym brzmieniu nie wspominając. (Ale jednak chciałbym ,żeby to była gitara od Epi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ciut za mało dobrych przykładów gitar do 1000 zł. Zabrakło takich firm jak na przykład Schecter, Dean. A dla osób nie zaznajomionych z gitarą poradnik na pewno się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , przy graniu wstępu do Smoke on the water , struny tak jakby cicho dzwoniły ale dźwięk jest dobry , tego dzwonienia nie słychać na piecyku . Co to może oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 10:21, Prateorian napisał:

Witam , przy graniu wstępu do Smoke on the water , struny tak jakby cicho dzwoniły ale
dźwięk jest dobry , tego dzwonienia nie słychać na piecyku . Co to może oznaczać?


A zagraj to na sucho to znaczy bez pieca. Popatrz na różnych progach. Jak będą dzwonić tzn. że struny "zawadzają" i dzwonią o progi. Możliwe, że masz struny za nisko nad progami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 10:24, Doktor93 napisał:

A zagraj to na sucho to znaczy bez pieca. Popatrz na różnych progach. Jak będą dzwonić
tzn. że struny "zawadzają" i dzwonią o progi. Możliwe, że masz struny za nisko nad progami.

Na sucho też to słychać tak do 8 progu , alej już nie dzwonią . Faktycznie spora różnica wysokości strun jest między pierwszym a ostatnim progiem. Jak można je podwyższyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 10:28, Prateorian napisał:

wysokości strun jest między pierwszym a ostatnim progiem. Jak można je podwyższyć?


A jaką masz gitarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 10:38, Doktor93 napisał:

> wysokości strun jest między pierwszym a ostatnim progiem. Jak można je podwyższyć?


A jaką masz gitarkę?

Cort KX5 Katana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie ma za co.

Jeśli chodzi o tę gitarę, to ja osobiście nie siedzę w elektro-akustykach,
ale ten egzemplarz wydaje się być całkiem w porządku, jednakże zalecałbym
jeśli masz taką możliwość sprawdzić go przed kupnem, bo gitary z tego
przedziału cenowego mogą się trafiać różne(skoro mówisz, że masz sklep
muzyczny w okolicy, to może sprawdź co mają w ofercie).

Jednak, jeśli szukasz czegoś na lata, to polecałbym dozbierać jeszcze ze
3, czy 4 stówki i poszukać może jakiejś okazji na allegro - mógłbyś wyłapać
coś na prawdę ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do tego, w miejsce squierów o wiele lepiej wstawić vintage, które od skośnookich squierów są nieporównywalnie lepsze. Trochę brakuje w poradniku poza tym. Dwa sklepy? Ał - rn''r?. No i do tego wyszlo fanbojstwo epiphone''owe (żart oczywiście). Ale ogólnie, ok.
A - wiem czego mi tu brakuje jeszcze - wzmacniaczy ;) Rozumiem, że to o gtarach, ale kilka przykładowych ułatwiło by kupno "nowym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się