tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Uh, na akustyk 300 zł starczy, choć na T.Burtona nie zawsze. Na elektryka już na pewno nie. Elektryk to co najmniej 700-1000 zł za nówkę (sama gitara, nie żadne "paczki" gitara + wzmak), używki można upolować różnie, ja np. na allegro dorwałem BC Rich Warlock Bronze za 400 zł i coś. Do tego wzmacniacz, jakieś 300-400 zł i podstawowy zestaw jest. Konkretnych modeli nie chce mi się podawać, poprzeglądaj trochę temat, bo takie pytanie tutaj pada kilka razy na stronę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli albo zdecyduję się na akustyka, albo zacznę odkładać na elektryczną i kupię ją może za jakiś rok...
A co byś/byście zrobili na moim miejscu? W graniu na gitarze jestem kompletnie zielony, może kupić akustyka, i uczyć się grać na nim, a po jakimś dłuższym czasie i uzbieraniu kasy przesiąść się na elektryczną?
Taka opcja chyba byłaby najlepsza dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :) Jestem nowy i kompletnie zielony w sprawach gitarowych. Chciałbym coś dla początkujacego, gitara elektryczna która nie rozwali się po 5 dniach, wytrzyma wiele godzin początkującego ćwiczenia jak i pózniej średnio zawansowanego grania(kiedyś kiedyś kiedyś). Cena wiadomo, im niższa tym lepiej :) Liczę na dużo odpowiedzi a w tym wiele uzasadnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piecyk czyli wzmacniacz tak? (1k zł choć im taniej tym lepiej) Proszę nie używaj jakiś określeń bo naprawdę jestem niesamowicie zielony. A na samej gitarze bym nic nie zagrał, nawet nie potrafiłbym wszystkiego na niej opsiać ale na nauke, rozpoczęcie z nią przygody chyba nigdy nie jest za pózno? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 19:10, kedzior141 napisał:

Aha, czyli albo zdecyduję się na akustyka, albo zacznę odkładać na elektryczną i kupię
ją może za jakiś rok...
A co byś/byście zrobili na moim miejscu? W graniu na gitarze jestem kompletnie zielony,
może kupić akustyka, i uczyć się grać na nim, a po jakimś dłuższym czasie i uzbieraniu
kasy przesiąść się na elektryczną?
Taka opcja chyba byłaby najlepsza dla mnie.


No i z takiej opcji korzystałem i ja. Jeśli planujesz kupić elektryczną gitarę później, to akustyka kup najlepiej co najwyżej średniego ;p Nie chodzi o kasę... To może wydawać się dziwne, ale na im gorszej gitarze grasz na początku, tym szybciej i łatwiej Ci idzie na lepszym sprzęcie. A że na elektryku gra się wygodniej od akustyka, to chyba nikt nie zaprzeczy. Inaczej-jeśli uda Ci się czegoś nauczyć na lipnym wiośle, to możesz być pewien, że po przesiadce zauważysz dość znaczący improvement w swojej grze. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię. A więc jakiego polecilibyście akustyka? Chciałbym chociaż jakieś konkretne nazwy firm, może nawet modeli, tak do 250-300zl maksimum. Choć jeśli byłoby taniej, to tym lepiej. Liczę na waszą pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jakbyś podał jakieś a nie że zarzuciłeś linkiem gdzie jest po kilkadziesiąt różnych i skąd ja mam wiedzieć który będzie najlepszy dla mnie wybór itd. Jak tak mi podałeś to wezmę najtańszą i tyle :/ A tak byś podał jakiś link do danej gitary, dlaczego ta i cena jak się ma do tego co za nią dostajesz. Żeś się kolega forumowiczu nie wysylił : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem - link nie działa. tu jest dobry
http://tnij.org/washburnx12

Na dole strony masz opinie. Poza tym gitara jest najczęściej sprzedawana w tym sklepie, więc jest b. dobra ;]

Do tego któryś ze wzmaków podanych wyżej przeze mnie. Mozesz wybrać, czy wypośrodkujesz, zaszalejesz czy przysknerzysz. Jak wiadomo tutaj cena = jakosć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz kolejne pytanie. Czy to prawda że lepiej jakbym zaczął od akustycznej a dopiero pózniej przerzucił się na elektryczną? Za i przeciw jak można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od elektryka. To się po prostu wiąże z większymi kosztami - gitara jest droższa, trzeba kupić wzmacniacz itp., więc jak coś ci nie podpasuje to nie wywalisz kasy w błoto. Akustyk - wiadomo, kosztuje mniej, nie trzeba wzmacniacza, więc jak ci się nie spodoba to stracisz mniej pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdeta totalna. Uczysz się grać na tym, na czym chcesz się nauczyć. Oczywiście ważne jest tutaj słowo "chcieć", bo faktycznie trza mieć zamiłowanie, coby kasy nie wydać na próżno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 23:04, Infes napisał:

No dobra to teraz kolejna pytanie...choć pewnie i nie ostatnie. Jak wam się widzi to
-> http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/dean-vendetta-10-black
?

Na pewno "jedna z lepszych gitar do 1000zł", jednak głównie do metalowych (ogólnie cięższych) brzmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2010 o 23:04, Infes napisał:

No dobra to teraz kolejna pytanie...choć pewnie i nie ostatnie. Jak wam się widzi to
-> http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/dean-vendetta-10-black
?

Jeśli już na około 1000 zł. to polecam Epi SG G400

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-g-400-vintage-wc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze powinieneś wziąć jakiegoś znajomego, który pogrywa i wybrać się z nim do muzycznego. Wtedy "obmacasz" z nim gitarki, zobaczysz jaki gryf najlepiej leży w dłoni ( jest różnica między szerokim lespaulowskim, a wyścigowym .np. ibaneza).

Najlepiej zaczynać na tym na czym chce się grać. Ja osobiści zacząłem na akustyku i nie narzekam. Dzięki temu zawsze byłem mobilny. Nie musiałem ciągnąc pieca. Chociaż co elektryk to elektryk.

Jak bardzo zależy na taniości to kup używkę.
http://allegro.pl/gitara-elektryczna-yamaha-pacifica-i1271071198.html
Sam mam i polecam.
Osobiście Deana nie polecam, zamulał, chociaż może to był tylko mankament egzemplarza.
Ten układ co ma Yamaha ( czyli HSS) jest bodajże najuniwersalniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się