tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Tak swoją drogą co do krzywego gryfu. Wydaje mi się że faktycznie idealny nie jest.Gdy patrzeć od dołu z prawej jest wyżej. I teraz pytanie czy muszę zdejmować struny aby go wyregulować, potem mogę ponownie takie struny zdjęte założyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 00:36, Smileyer napisał:

Tak swoją drogą co do krzywego gryfu. Wydaje mi się że faktycznie idealny nie jest.Gdy
patrzeć od dołu z prawej jest wyżej. I teraz pytanie czy muszę zdejmować struny aby go
wyregulować, potem mogę ponownie takie struny zdjęte założyć?

Najlepiej w ogóle się za to nie zabieraj jeżeli nie chcesz niczego zepsuć - oddaj do lutnika - zrobi ci z gitarą porządek średniowiecza ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 08:57, wsaadman napisał:

Najlepiej w ogóle się za to nie zabieraj jeżeli nie chcesz niczego zepsuć - oddaj do
lutnika - zrobi ci z gitarą porządek średniowiecza ; ]


Problem z tym, że w mojej miejscowości lutnika brak, ale przeważnie większość osób tutaj ma gitarę :)
Natomiast z moich spostrzeżeń wynika że prawa część gryfu od strun wiolinowych jest bardziej podniesiona w górę przez co struny basowe na poszczególnych progach niezwykle brzęczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję swoją przygodę z gitarą. Wszystko już wybrane (dzięki Gogiel :* ), tylko został mi wzmacniacz. I tu się waham między dwoma modelami:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-pathfinder-10
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/peavey-backstage
Mieszkam w bloku, więc wzmacniacz nie musi być super głośny, dobrze by było, żeby wręcz taki nie był. Chodzi mi o czysty dźwięk, no i żeby był wytrzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 18:16, Vernio napisał:

Jeśli interesują cię używki, to:

Akurat używki mnie nie interesują :C Wolę wydać te kilkadziesiąt złoty więcej i mieć pewność, że wszystko jest w stu procentach ok ;]
@Harrolfo Dzięki za pomoc ;)
@theZoSo Tobie też oczywiście dzięki za pomoc, ale jeszcze co mi Gugiel polecił chciałem napisać ;] Polecił mi Schectera Omen-6 (granica do ok. 800 zł) i tyle co w internecie wyczytałem, to wiosło ma bardzo fajne brzmienie ;)

Tak więc chyba zdecyduję się na Peavey''a Backstage''a. Na początek powinien wystarczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszał z was ktoś kiedyś o strunach
Thomas Vinci ? Ma to jakieś znaczenie ile słojów pojawi się przy okręcaniu struny , standardowo basowe trzeba okręcić trzy razy a wiolinowe sześć. Wydaję mi się, że to nie ma wielkiego znaczenia na brzmienie , przykładowo mi wyszło 5 zwojów na basowych i z 8 na wiolinowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 19:19, Gumisiek2 napisał:

Washburn X11B nada się dla początkującego? I czy nada się w ogóle do jako takiej gry?


A czy interesują cię używane gitary?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 19:19, Gumisiek2 napisał:

Washburn X11B nada się dla początkującego? I czy nada się w ogóle do jako takiej gry?

Posiadam Washburna x12, kolega x10 i sądzę, że x11 nie wiele się różni od wymienionych przeze mnie modeli.
Jak w tej kategorii cenowej dobry wybór i owszem nada się dla początkującego, ale na początek Ja polecałbym używkę plus dobry wzmacniak i struny bo w serii x są nie za dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich gitarzystów i tych, którzy mają w zamyśle gitarę kupić!!:)
Pisze w sprawie gitary (dziwne co nie?) elektrycznej. To już przesądzone, że kiedy ją kupie, ale teraz pytanie...jaką kupić? Mam problemy z kilkoma rzeczami. Np. o co chodzi z tymi tonami? bo Metallica ma inny głos gitary prowadzącej, Iron Maiden inny, Nazareth inny no i każdy ma inny prawie. Jak to się ustawia? Po drugie- marka- którą wybrać? Kolejna sprawa to kasa- a mój budżet będzie mieścił się gdzieś w granicach...1000-2500zł. Resztą niech dopisze ktoś, kto się zna:) Sam jestem w tym temacie ciemny więc proszę was o pomoc:> Zadawajcie pytania, udzielajcie odpowiedzi i pomagajcie mi przede wszystkim:P Za okazaną pomoc dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 14:04, Bithda napisał:

Witam wszystkich gitarzystów i tych, którzy mają w zamyśle gitarę kupić!!:)
Pisze w sprawie gitary (dziwne co nie?) elektrycznej. To już przesądzone, że kiedy ją
kupie, ale teraz pytanie...jaką kupić? Mam problemy z kilkoma rzeczami. Np. o co chodzi
z tymi tonami? bo Metallica ma inny głos gitary prowadzącej, Iron Maiden inny, Nazareth
inny no i każdy ma inny prawie. Jak to się ustawia? Po drugie- marka- którą wybrać? Kolejna
sprawa to kasa- a mój budżet będzie mieścił się gdzieś w granicach...1000-2500zł. Resztą
niech dopisze ktoś, kto się zna:) Sam jestem w tym temacie ciemny więc proszę was o pomoc:>
Zadawajcie pytania, udzielajcie odpowiedzi i pomagajcie mi przede wszystkim:P Za okazaną
pomoc dziękuję.

Naprawdę... poszukaj - kolejny raz mówię - te pytania są tu zadawane średnio kilka razy tygodniowo - będziesz miał pełno odpowiedzi na poprzednich stronach.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13323&pid=6902 choć by mój post ;]
Do tego dochodzi jeszcze Washburn x12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 23:03, Gumisiek2 napisał:

Odezwij się na maila/GG/Xfire, dane znajdziesz na GS-ie ;-)


Równie dobrze mogę pomóc i tu:P
Napisz tylko jaki masz budżet. Jeśli możesz przeznaczyć około 600 zł to zainteresuj się tą gitarą:
http://www.tinyurl.pl?zD9FkZQF

Wiem, że wystawiona jest za 700 zł, ale nówkę można dostać za 739zł:
http://www.tinyurl.pl?VI1fhdj6

Więc ja bym napisał do tego, co wystawił na allegro i poinformował go o tym fakcie. Powinien opuścić cenę.
Gitara ma stały mostek, więc lepiej, bo w tym Washburnie X11 i tak wajcha raczej niezbyt by się nadawała do użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zespoły mają po swojemu poustawiane gałki na piecu gitarowym, dodatkowych efektach i procesorach. Ofc nikt nie każe ci tak się obkupować do domowego grania, bo jako taki dźwięk ulubionego zespołu możesz uzyskać samemu próbując ustawiać gałki, lub czytając o ustawieniach w necie.
No i jeszcze sprawa strojenia. Takie Guns N'' Roses dla przykładu stroi gitary tzw. "half step down", czyli każdą strunę stroją, by dawała dźwięk o pół tonu niższy niż normalny(czyli np. struna A, na ósmym progu będzie po przestrojeniu dawała dźwięk, jak ta sama struna na szóstym progu bez przestrajania). Wiem, że to nie do połapania na razie, ale potem będzie oczywiste.
Albo popularne strojenie metalowe, Drop C. Dokładnie nie wiem jak ono działa, bo nie miałem okazji w ten sposób przestrajać gitary(nie gram takiej muzyki).
Tak więc to tyle chyba w kwestii różniących się tonacji wszelakich zespołów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CGCFAD od E6 to Drop C...fajny strój, polecam :D Drop B [B F# B E G# C#] również polecam (Machine Head można chociażby pograć, albo Acid Drinkers za czasów Olassa...jak i świetne riffy obmyśleć samemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo gitare bede do lutnika oddawal na regulacje i wymiane strun, zastanawiam sie czy brac grubsze struny??
Od roku jade na dziewiatkach, podobno bardzo ciezko bedzie mi sie przestawic na grubsze struny, sam nie wiem, na dziewiatkach bendy latwo sie robi, ale na 10- czy 11-kach... dam rade? Ile zajmuje asymilacja?
Bo chcialbym tez troche wiecej pograc w nizszych strojach, bo obecnie to troche sflaczale sa te struny jak je nisko przestrajam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się