tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Ogrywał ktoś może Jacksony z serii JS32? Zastanawiam się nad zakupem któregoś z nich po wakacjach (jeszcze się nie zdecydowałem, ale podoba mi się Kelly). Sam chętnie ograłbym te gitary, ale nie mam takiej możliwości więc pytam tutaj. Co możecie mi powiedzieć o stabilności stroju w tych wiosłach? A jak z jakością progów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 22:46, Harrolfo napisał:

Znacie może jakieś strony (oprócz Gitarzystów i allegro :), gdzie można wystawić na sprzedaż
swoją gitarę?



A może ja się tak zuchwale zapytam, cóż to za gitara?

@Kuba - z improwizacją masz zdecydowaną rację. Sam gram na klasyku (i gram na nim wszystko - od klasyki, przez pop (acz bardzo rzadko, żeby zobaczyć, jak toi to będzie brzmiało), filmową i rocka, aż do metalu) 6 lat, i niezmiennie dwie rzeczy sprawiają mi największą przyjemność - improwizacja i własnoręczne opracowywanie znanych melodii ze słuchu. Z tym drugim też warto spróbować, podobno jest to trudne (ja sam nie wiem, dla mnie to proste, ale - znów podobno, wg znajomych i nauczyciela - mam świetny słuch muzyczny), ale satysfakcja towarzysząca zakończeniu prac nad jakąśtam melodią jest ogromna. Nawet, jeśli melodia jest nietrudna w opracowaniu.
Co więcej, tym sposobem można wkraść do utworu własny styl, a nie grać na tabach/nutkach/YouTube''ach już przez kogoś stworzonych, bardzo często błędnych (powiem tak - na kikanaście tabków, które ostatnimi czasy przeglądalem, żeby mieć jakiś ogólny pogląd na dane melodie, żaden nie był w pełni poprawny).
Powodzenia wszystkim w nauce i doskonaleniu gry,
Pozdrawiam,
Byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 20:56, Harrolfo napisał:

> A może ja się tak zuchwale zapytam, cóż to za gitara?
Klasyk Farra Paulo Abeto


I za ile planujesz ją sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 21:02, Harrolfo napisał:

Jeżeli interesuje Cię kupno, lepiej napisz mi na GG: 10150704, żeby nie było spamu w
temacie.


Już ostatni post. Można e-maila, nie korzystam z GG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja... Może ktos cos mi powiedziec cos o gitarach DBZ? Wiem tyle ze to nowa firma (2009r)... Kilka dni temu zobaczyłem te gitary na Woodstocku ale niestety nie udało mi się żadnej ograc... Wiecie moze czy sa dobre czy nie ma o czym gadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 19:06, Harrolfo napisał:

Możliwe, chodzi mi o to "smyrnięcie" gryfu z góry ;)

To tak dla picu w sumie. Jednocześnie prawą ręką robi pickslide, a lewą, na gryfie normalny slide.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 15:00, Oloninho napisał:

Jakaś prosta piosenka, żeby się nauczyć jednocześnie grać i śpiewać? ; )

Niemożliwe, nikt nie powiedział "Seven Nation Army" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 15:00, Oloninho napisał:

Jakaś prosta piosenka, żeby się nauczyć jednocześnie grać i śpiewać? ; )



Queens Of The Stone Age - Make It Wit Chu
http://www.youtube.com/watch?v=0wTxqHbJOzg&ob=av3e

Banalny do grania, luźny strasznie utwór, z wielką frajdą go zawsze gram ;) No i też nie takie karkołomne jest zaśpiewanie do tego od razu grają ; ).

EDIT: Pink Floyd - Young Lust
http://www.youtube.com/watch?v=wGmIL2gtieU
Też nie jest trudnym utworem, solo może trochę sprawić problemów ewentualnie, tak to prosty utwór, dość łatwy do grania i śpiewania jednocześnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 15:00, Oloninho napisał:

Jakaś prosta piosenka, żeby się nauczyć jednocześnie grać i śpiewać? ; )

Paranoid Black Sabbath. Riff idzie dokładnie tak jak wokal. Nic prostszego. Szybko też nauczyłem się Seek and Destroy Metallicy, ale ogólnie, na początek, polecam Paranoida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się