tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Witam, wpadam tu z problemem natury fizycznej. Jest on prostu - od podciągania strun czuję cholerny ból pod paznokciami. Kiedyś takiego problemu nie miałem, mogłem grać dzień w dzień po parę godzin, a teraz dzień bendowania, nawet niecały, i pod paznokciami cholerny ból. No szlag by to trafił, ktoś się z takim problemem spotkał? Nie chcę odstawiać wiosła na parę dni, jak później będzie to samo. A czasu tracić nie warto :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2014 o 18:52, Budep napisał:

Witam, wpadam tu z problemem natury fizycznej. Jest on prostu - od podciągania strun
czuję cholerny ból pod paznokciami. Kiedyś takiego problemu nie miałem, mogłem grać dzień
w dzień po parę godzin, a teraz dzień bendowania, nawet niecały, i pod paznokciami cholerny
ból. No szlag by to trafił, ktoś się z takim problemem spotkał? Nie chcę odstawiać wiosła
na parę dni, jak później będzie to samo. A czasu tracić nie warto :]

Miałem tak, gdy moje paznokcie były zbyt krótko obcięte. Zapuść trochę, problem powinien zniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dobrze, chociaż przez prawie dwa tygodnie nie grałem :).


Zna się ktoś tutaj na otabowywaniu szybkich zagrywek? Bo jest taka część w jednej solówce, której nie mogę rozgryźć, a z chęcią bym się pouczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz go używać na klasyku to polecam poszukać modelu im dedykowanego.
Kapodaster do akustyka/elektryka może nie dociskać środkowych strun ze względu na inny kształt podstrunnicy.
Poza tym niektóre kapo mogą okazać się zbyt krótkie, bo klasyk ma deko szerszy gryf.
Do tego dochodzi jeszcze siła docisku, która może okazać się nieco zbyt duża dla nylonowych strun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tego, co już napisał Nvaier.
W zasadzie najważniejsza tutaj jest ta różnica między kształtami i rozmiarami podstrunnicy. Nie bez powodu kapo są przeważnie rozróżniane dla każdego rodzaju gitary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapodaster trzeba też dobrać. Mój jest jakiś tani i ogólnie dziadowski - ma problem z dociskiem grubej E na elektryku i akustyku :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 17:25, sylwasss napisał:

Może ktoś polecić jakieś dobre struny do gitary elektrycznej Dean Vendeta 1.0 Black?

Ja zawsze lubiłem Blue Steel. Tylko jakieś grubsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 12:06, Oloninho napisał:

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak wykonać fret hand mute? Kompletnie tego nie ogarniam.
Dajmy na to przykład http://www.abysslord.com/megadeth/tabs/youth/02-Train_Of_Consequences.txt
(riff 1).

Brzmi jakbyś zwyczajnie tłumił struny układając dłoń na progu. Tylko, że wtedy wyjdzie Ci flażolet, więc proponuję ułożyć palec w połowie drogi od siodełka do pierwszego progu (albo i bliżej siodełka). Powinno zadziałać. Przynajmniej ja bym to tak grał (podobnie jak w "Kill the king").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś z ustawieniem wzmacniacza? Chce zagrać AC/DC Highway to Hell, ale kompletnie gubię się z ustawieniami żeby to odpowiednio brzmiało. Mam wzmacniacz Orange Crush 20LDX. A tak wyglądają gałki we wzmacniaczu. (przykładowe zdjęcie) Napiszcie mi po kolei co ustawić aby dźwięk był podobny do tegoż utworu.

20140727170803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się