tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2007 o 18:17, igorinho napisał:

Początkującego, który gra od kilku lat? Chciałeś powiedzieć chyba: "zaawansowanego początkującego".
Myślę, że w kilka lat można się sporo nauczyć, a szczególnie kiedy chce się to robić...


Niech będzie po prostu ''zaawansowanego'' :> Kilka lat na pewno wystarcza, żeby nagrać porządną płytę, czy grać na koncertach :)

Dnia 20.03.2007 o 18:17, igorinho napisał:

Pozatym kupię gitarkę w zestawie z kostką, więc to jest jakieś małe ułatwienie.


Mi chodziło raczej o lewą rękę, prawa ma (ale to tylko imho) znacznie łatwiejszą robotę, zwłaszcza jak grasz z kostką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak przekonująco, że mam ochotę kupić basówkę :) Pozatym mam chętkę dorwać się do gitary i jak najszybciej zacząć naukę. Oby tylko mój zapał nie okazał się słomiany... Chyba jednak zdecyduję się gitarę bassową, a z czasem jakiegoś kolegę do perkusji zachęcę. A wogóle do jakiego zespołu mam trafić, kto mnie tam weźmie... Najpierw jednak muszę kupić instrument :D Co do tych umiejętności to dodałeś mi otuchy. Chyba wezmę się za metal... Im dłużej będę grał tym więcej będę umiał, prawda? A Ty na jakiej gitarze grasz i od kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś miejsce (stronę ) na której znajde dokładne strojenie na wysokie A fortepianowe najlepiej żeby była próbka dzwiękowa oczywiście. Eh... tak to jest jak sie niema dostępu do pianina/ fortepianu a che sie dobrze nastroić klasyka na wysokie A (brzmienie raczej "operowo - klasyczne")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na basie, a od kiedy do gorsza sprawa... Kupiłem go w styczniu, ale okazało sie, że coś jest nie tak. I zaczęło się: kombinowanie, szukanie basisty w mieście itp(mieszkam w małym miasteczku). Dwa tygodnie temu znalazłem lutnika niedaleko mojego miasta, on zobaczył, powiedział, że nie ma zbyt dużego problemu i coś tam porobił. Tak więc można powiedzieć, że gram od dwóch tygodni około 2 godziny dziennie. I tu od razu ostrzegam, jeżeli się nie znasz na instrumentach muzycznych nie kupuj przez internet! Najlepiej znajdź kogoś kto chociaż trochę orientuje się w temacie i weź go ze sobą do sklepu. Jeżeli przekonujesz się do basu, to metal będzie dobry na początek, ale później możesz czuć się niespełniony, bo trzeba przyznać, że bas w metalu jest najmniej znaczącym instrumentem(chociaż nie w każdym zespole). Ale przynajmniej po kilku godzinach grania możesz zagrać jakiś blackowy kawałek :D Jeżeli chodzi o zespół, to ja mam to szczęście, że znam osobę grającą na saksofonie i kilku gitarzystów, którzy znają jeszcze innych gitarzystów, wokalistów itd. ;) Miałem zapewniony zespół na kilka miesięcy przed zakupem instrumentu. Jak chcesz jakiegoś kolege do perkusji zachęcić, to niech to będzie kolega z dużym domem jednorodzinnym lub dużym garażem i z zapasem gotówki, bo perkusista to najtrudniejsza sprawa do załatwienia. Od razu daje Ci link do forum o basie, z którego głównie czerpałem wiedzę: http://www.basoofka.net/
Ale dobrze się zastanów przed zakupem, upewnij się na pewno na czym chcesz grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę grać na basie, ponieważ dźwięk tej gitary wydaje mi się najlepszy i to właśnie na takim instrumencie zamierzam brzdąkać. Powiem Ci, że masz szczęście mając takie znajomości. U mnie mało kto zajmuje się tego typu sprawami. Teraz zdaję sobie sprawę, że załatwienie dobrej gitary będzie nie lada zadaniem. Po pierwsze muszę uzbierać kasę (podejrzewam, że ok tysiąca zł), po drugie znaleźć fachowca od tego typu sprzętu, a nie mam pojęcia skąd go wezmę. Zmartwiłem się trochę, gdy napisałeś, abym nie kupował gitary przez internet. To będzie oznaczać, że zapłacę za instrument o wiele więcej niż sądziłem. Najpierw popróbuję troszkę metalu i jakiś prymitywnych utworów, a potem zamierzam grać coraz to ambitniejsze kawałki. Ta perkusja to też będzie kłopot. Nikt z moich kolegów raczej nie będzie chciał kupić perkusji, a co za tym idzie grać na niej. Uznają to za bzdurny pomysł, a przedewszystkim drogi.

PS: Niezłe jest to forum o basie - dzięki za link :D POZDRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bas najmniej znaczącym instrumentem w kapeli nieważne czy metalowej czy rockowej na pewno nie jest i tu się zgodze ale jest ten problem, że basista do spóły z perkusistą są sekscją rytmiczną i muszą być idealnie zgrani. Tu zaczynają się schodzki bo trzeba ćwiczyć na basie nie tyle techniki co rytmiki różne "bicia" czyli kostkowanie bądź uderzenia palcami, ćwiczenia z metronomem, bo bez tego nie ma sensu grać w zespole i po prostu utrudniać reszcie zespołu gre. Każdy basista musi u siebie tymi ćwiczeniami wykształcić taki wewnętrzny puls że będzie rytmicznie doskonały i to jest najtrudniejsze.
Poza tym gorąco polecam gre na basie wszystkim ze względu na samo brzmienie gitary, ilośc technik (klang;)) i możliwości no i na to żę basistów nigdy za wielu bo wciąz jest nas bardzo mało.
Życze sukcesów, postępów cierpliwości dokładności i natchnienia do komponowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Względem zgrania z perkusją to polecałbym po prostu pogranie na innej gitarze na prostych akordach z trudnym biciem i sekwencjami! Naprawde pomaga - wiem bo mój kumpel "z zespołu" daje na basie i sam mu porzyczałem mojego klasyka by troszke podćwiczył bo z naszym perkusistą nijak sie nie zgrywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
dzis kupilem swoja pierwsza gitare akustyka dokladniej i mogl bym mi ktos wytlumaczyc jak lapac chwyty tak dokladnie albo dac filmik gdzie dokladnie jest to pokazane.NIestety mam takiego niefarta ze czego nie zobacze tego nie zrobie wiec prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale ten tytuł przypomina mi ten kawał:
-------------------------------------
W autobusie:
-Bileciki!
-Trąbka.
-Jaka trąbka?
- Jakie bileciki?
xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 21:38, Splocky napisał:

Przymierzam sie do zakupu pierwszego akustyka. Moglby mi ktos polecic jakis model?


Ja mam Durango MG-916 i jestem bardzo zadowolony.Jest to dobra gitara i niedroga.Myślę, że warto w nią zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 20:49, knopfler napisał:

Co o nim myślicie?? Dobry??


W elektrykach to ja nie zabardzo, ale korpus a agathisu powinien od razu skreślić tą gitarę. Nie słyszałem jeszcze żadnej dobrej opinii o tym drewnie . .

Dnia 24.03.2007 o 20:49, knopfler napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Splocky
Przymierzam sie do zakupu pierwszego akustyka. Moglby mi ktos polecic jakis model?


Na początek to może być i jakiś chiński szajs, po 3 miechach i tak pewnie dojdziesz do wniosku, że mogłeś kupić lepszą ;-) Więc tak będziesz mógł szarpnąć się na jakiegoś porządnego akustyka jak nauczysz się grać (i najwyżej nic nie stracisz jak Ci się nie spodoba granie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z opinią, żeby odpuścić sobie kupowanie pierwszego basu przez internet. IMHO kupowanie nowych basów to totalne nieporozumienie. Ceny używek to jakieś 60% nowych gitar, a wiek tylko pracuje na korzyść samego instrumentu :) Jeśli nie jesteś pewien czy dana aukcja to dobry wybór pisz na gg: 1963575 chętnie pomogę. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 21:05, Mateusz9214 napisał:

witam
dzis kupilem swoja pierwsza gitare akustyka dokladniej i mogl bym mi ktos wytlumaczyc jak lapac
chwyty tak dokladnie albo dac filmik gdzie dokladnie jest to pokazane.NIestety mam takiego
niefarta ze czego nie zobacze tego nie zrobie wiec prosze o pomoc

Plecam Chords (taka strona) a akordy łapie sie końcami palca (najlepiej kością pod samym WYCIĘTYM DO ZERA paznokciem, a na start polecam A (czyli "druga", "trzecia" i "czwarta" struna (licżc od dołu) między 1 a drugim progiem (takie metalowe na gryfie) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie na razie podoba sie bardzo Ymaha F310. Mamy taka w szkole w wersji elektroakustycznej. Nie powiem: wygoda i brzmienie bardzo mi sie podoba. Tylko ta cena - 590zl za nowke - za drogo, ale gdyby udalo mi sie dorwac uzywana to od razu biore. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś dobrej gitary basowej. Grałem już wcześniej ale na szmelcu w szkole... choć i tak mi się podobało.
Moglibyście doradzić jaką kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale pierwszy chwyt jaki mi wyszedl bezblednie jest D ale juz sie nauczylem je lapac teraz tylko jak palce przestana bolec zaczynam znowu cwiczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 12:37, Mateusz9214 napisał:

dzieki ale pierwszy chwyt jaki mi wyszedl bezblednie jest D ale juz sie nauczylem je lapac
teraz tylko jak palce przestana bolec zaczynam znowu cwiczyc

muszą poleć!!!! <wredny śmiech> poczekaj aż stwarnieja potem skóra zejdzi potem znowu i znowu aż będzie tak że po 3 godzinach grania poczujesz że coś tak cieknie z palca a on cie nie boli :). Szczególnie dobre efekty uzyskiwałem grając długo i monotonnie to samo (ok.pół godziny jeden utwór) palce bolały ale efekty były znakomite. I polecam poszukać jakiejś stronki z utworami "zakordowanymi" i z pokazanym taktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od świąt posiadam gitarę elektryczną. Uczę się na niej grać, w sumie jakoś mi idzie. Problem w tym, że nie mam nauczyciela, a zapał to jednak nie wszystko. Czy moglibyście polecić mi jakąś stronę z dobrymi lekcjami do nauki gry na gitarze elektrycznej. Przydałyby mi się też jakieś rady, co ćwiczyć, jak ćwiczyć. Już w miarę wprawnie poruszam się po gryfie. Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się