tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Trudno powiedzieć. Każdy ma inną wersję jedni mówią, że od dołu do góry inni, że góra góra dół. Ja to grałem ze słuchu. Nuć sobie rytm i graj do tego rytmu :D.
Ja teraz osobiście już nie gram Dżemu lecz Wilki - Son on the blue sky bardzo ładna i prosta do nauczenia piosenka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 21:23, AssaxoN napisał:

/ciach/

Słuchaj bo mam też problem. Mianowicie jako totalne (tygodniowe :D !) newbie mam zawgwozdkę jeśli chodzi o bicie od dołu do góry. Gram palcami bo kostką mi nie wygodnie. Jak składać palce? Jakoś zawsze jak próbuję źle trącę struny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj palce jak ludziki w Mafii :P Czyli razem, jakby były jedną całościa, lekko wygiętę. Zaś jak do góry jedziesz to kciukiem jedziesz po strunach :)

PS: Jak te palce razem to bez kciuka, on se tam może być "odklejony" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
od 2,5 tygodnia gram na wspaniałym instrumencie jakim jest gitara akustyczna. Umiem już co prostsze piosenki (morskie opowieści itp.) i chciałbym zacząć uczyć się piosenki dla której w ogóle zacząłem grać, a mianowicie Plain White T''s - Hey There Delilah. Czy ktoś mógłby mi pokazać jakiś film instruktarzowy z tą piosenką (najlepiej po polsku) lub wytłumaczyć jak kompletnemu idiocie, jak to grać? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę klikania i od razu znajdujesz kilka filmów na YT (pewnie nie po Polsku, ale to nie powinien być problem), czy tabulaturę.

http://www.ultimate-guitar.com/tabs/p/plain_white_ts/hey_there_delilah_ver2_tab.htm
http://www.youtube.com/results?search_query=Plain+White+T%27s+-+Hey+There+Delilah+lesson&search_type=

Swoją droga świetna piosenka, sam sobie pogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dostałeś odpowiedź, ale ja bym za bardzo nie pomógł, bo gram na kostce więc normalnie samymi palcami nie dużo gram :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zagrać 9b?
I ile jest tych akordów? Bo narazie umiem ich 15, które były na kartce razem z gitarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 21:55, jcl99 napisał:

Jak zagrać 9b?
I ile jest tych akordów? Bo narazie umiem ich 15, które były na kartce razem z gitarą.


9b to raczej akord nie jest. Podejrzewam, że coś przed tym było napisane, np. G7/9b. A jeżeli jest coś takiego to lepiej to zostaw bo pewnie wyższa szkoła jazdy ;]
A co do ilości akordów... Jest ich o wiele, wiele, wiele więcej niż 15 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli w jakimś utworze jakiś akord występuje którego nie znam, to mam za każdym razem uczyć się nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robisz z igły widły, to tylko taka ściąga. Wątpię byś do grania potrzebował więcej niż 10. Większość piosenek obfituje w podstawowe akordy, a nie te wyszukane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 19:16, jcl99 napisał:

A jeśli w jakimś utworze jakiś akord występuje którego nie znam, to mam za każdym razem
uczyć się nowego?


Do większości piosenek wystarczą tylko podstawowe akordy. Zresztą - przestań gadać i weź się za naukę właśnie ;] Od gadania wiedzy nie przybywa (w tym przypadku).

EDIT - już wszystko wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, ja dziśz nietypowym pytaniem. A mianowicie, jak myślicie, ży w sklepach muzycznych wymieniają struny? A jesli tak, to czy na miejscu od razu w 3 sekundy około?

Btw, chociaż w zasadzie, nie aż tak bardzo btw - poleććie mi najlepsze struny na elektryka w rozsądnej cenie (muszę wydolić z budźetu mamusi ; /) nie grubaśne, nie cieniaśne, takie, z których da się i mięcho i lekkie dźwięki wycisnąć, brzmienie ciepłe ; D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni wymienić, czemu by nie? W końcu znają się na tym a jak ładnie poprosisz... :]

Co do polecanych strun. gram od zawsze na Ernie Ballach i trudno będzie mi zaproponować coś innego. Jak dotychczas z ogrywanych kilku już grubości najciekawiej grało mi się na tych http://tnij.org/strings. Dawno to jednak było i nie pamiętam jak dokładnie brzmiały itd. ale wiem, że teraz, po prawie półtora roku grania zaś przesiądę się na ten zestaw drutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na d''Addario, grubość 9-42 lub 9-52, stalowe (Pro Steels). Komplet ok. 30 zł.

Z założeniem strun w sklepie nie powinno być problemu, ale imo lepiej samemu się nauczyć, nawet jeśli struna ci pęknie. :P Wcale takie trudne nie jest, i zmiana strun po kilku razach zajmuje z 15-20 minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem początkującego, mianowicie "rozkładanie" palców lewej ręki. Chodzi mi o nuty "c" i "d" na drugiej strunie - powinienem grać "d" przytrzymując "c", jeśli kawałek tego wymaga, ale...nie dam rady ;D. Dla mojej chudej rączki wygięcie tak w taki sposób jest po prostu karkołomne, trudno mi tak szeroko rozstawiać palce. Jakieś rady? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 19:16, jcl99 napisał:

A jeśli w jakimś utworze jakiś akord występuje którego nie znam, to mam za każdym razem
uczyć się nowego?


Tak. Czy to zniechęca cię w jakiś sposób do nauki?
Gitara to ogólnie trudny instrument, a te akordy, to tylko jeden z elementów, które składają się na umiejętność gry na niej. Poza tym w większości utworów wykorzystuje się tzw. power chords czy pojedyncze dźwięki, a do tego dochodzą dziesiątki technik i sztuczek. No ale kto ci powiedział, że będzie lekko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się