tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

>"Po co na początek taka. Można kupić w sklepie (chińskiego Epiphone)".
Ja raz miałem w łapach les paula wykonanego przez soundera.. powiem tak, mam nadzieję, że to już mi się nigdy nie przydarzy. Wiadomo, jak się umie grać, to się na wszystkim da radę, ale IMO, solidna gitara jest najważniejsza akurat na początku przygody z gitarą. Wyobraź sobie, że siedzisz kilka godzin, by ogarnąć jakiś kawałek, wszystko robisz już niemal idealnie, a to nadal to wszystko brzmi beznadziejnie. To tylko podcina skrzydła zamiast motywować do dalszego grania. Nie wspominam już o wygodzie i innych aspektach. Wiadomo, na początek nie ma co wydawać fortuny na jakąś zawodową gitarę, bo i tak nie będzie się w stanie wykorzystać całości jej potencjału, lecz dość ważne jest, by zahaczyć o pułap takich gitar, by ćwiczenia i granie było przyjemne, oraz by pieniądze nie były wyrzucone w błoto. To tak w skrócie ode mnie.

ZoSo@
>Zmienisz ją prawdopodobnie dopiero gdy wyjdziesz na większe sceny :D
Albo wymieni elektronikę na lepszą i będzie nadal na niej grzmocił przed tysiącami fanów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem v100 trochę taniej i przekonałem rodziców :)
http://www.thomann.de/pl/vintage_v100cs.htm
W tym sklepie podobno przed wysyłką ustawiają gitarę i ją ogólnie przygotowują, a na tym mi też zależy, bo u mnie jest problem ze znalezieniem lutnika. Nawet jak cos będzie nie tak to można w ciągu 30 dni odesłać.
Szkoda, że kolor nie do końca takie jaki chciałem, ale ponad 100zł to czarnego nie dokładam. Kupuję :)

Dzięki za pomoc wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 21:15, 1096 napisał:

Znalazłem v100 trochę taniej i przekonałem rodziców :)
http://www.thomann.de/pl/vintage_v100cs.htm
W tym sklepie podobno przed wysyłką ustawiają gitarę i ją ogólnie przygotowują, a na
tym mi też zależy, bo u mnie jest problem ze znalezieniem lutnika. Nawet jak cos będzie
nie tak to można w ciągu 30 dni odesłać.
Szkoda, że kolor nie do końca takie jaki chciałem, ale ponad 100zł to czarnego nie dokładam.
Kupuję :)

Dzięki za pomoc wszystkim :)


Eee tam. Ładny kolor. Jak jeszcze myślałem o LP to byłem dokładnie na tą gitarę nastawiony. Dobry sklep w ogóle. Mają duży wybór i spoko ceny.
Mam nadzieję, że będziesz w pełni zadowolony :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2013 o 00:09, kindziukxxx napisał:

orientujecie się czy metallica obniżyła strój podczas live względem płyt?

Kill''em All na pewno, nie da rady Hetfield zaśpiewać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Wybaczcie mi, albowiem zgrzeszyłem. Nie posłuchałem się Was. Motywując się filmikami Schefa kupiłem nowe struny. D''Addario. Dziś założyłem, kiedy zerwały mi się stare dobre Ernie Balle. Boże, co to jest?! Czuję się jakbym założył zwykłe druty zamiast strun. Wszystko przez cholerną ciekawość. Ale nigdy więcej.

Jak już mi wybaczycie... Cholera, chyba muszę zmienić model nauki gry, bo strasznie szybko się zniechęcam. Więc rozkminiłem, że nauczę się sporo prostych piosenek, ot, żeby było łatwo i przyjemnie, a ja w międzyczasie nabędę jako takiej swobody poruszania się po gryfie i intuicji. Zacząłem od Paramore''a i Ignorance i Misery Business. Nie jest co prawda aż tak łatwo jak się spodziewałem [czasem brakuje mi palców albo ciężko coś złapać by strun nie tłumić, poza tym momentami dosyć szybko trzeba zmieniać te... em, ''akordy''? chwyty? nie wiem jak to określić], ale jakoś idzie. Polecicie coś dla człowieka, który ogarnia na oko z 15 piosenek na poziomie A Place For My Head czy Stricken [nie cała solówka]? Najlepiej SOADu, Disturbed, BFMV, In Flames, Paramore''a, Linkinów, The Pretty Reckless, Oedipusa, Happysadu, Black River, Painu, Parkway Drive... chyba tyle. Większość z nich nie ma raczej zbyt dużo prostych piosenek, ale może ktoś z Was próbował grać i zna. A jak nie to cokolwiek z okolic melodeathu, metalcore''u, rocka cięższego i lżejszego, punka czy nawet czegoś podchodzącego pod, bo ja wiem, pop rock? Pop punk? W każdym razie z okolic tych zespołów. Proszę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste utwory SoaD-u:
- Suggestions (chyba najprostszy),
- Sugar (również bardzo łatwy),
- Suite-Pee,
- War?
- Ddevil,
- Darts,
- Bounce,
- Deer Dance,
- Prison Song.

Utwory spoza dwóch pierwszych płyt są już bardziej skomplikowane i mogą sprawić trochę problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, poszukałem tabów i biorę się niedługo za naukę. Zapomniałem napisać, że umiem już ATWA, Lonely Day [no, bez kawałka solówki], Kill Rock N Roll [też nie całe jeszcze], Sugar i Prison Song, ale resztę z tego co widzę całkiem fajnie i prosto się gra. Choć niektóre aż za prosto. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomoże? Staram się w miarę ogarnąć Nothing Else Matters, ale mam problem od jednego miejsca. Problem ten polega na tym, że... nie mogę zrozumieć tabów. Mam na myśli oznaczenie "7^0", "7^8" czy "0^5^0". Szukałem w necie i nie udało mi się znaleźć znaczenia tej strzałki, która znajduje się między dwoma dźwiękami. Hammer on to chyba nie jest (chociaż sam nie jestem pewien), a slide został już w tej tabulaturze oznaczony inaczej, więc to także nie on. Wytłumaczycie?

http://tabs.ultimate-guitar.com/m/metallica/nothing_else_matters_tab.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 11:01, wojcio102 napisał:

Ktoś pomoże? Staram się w miarę ogarnąć Nothing Else Matters, ale mam problem od jednego
miejsca. Problem ten polega na tym, że... nie mogę zrozumieć tabów. Mam na myśli oznaczenie
"7^0", "7^8" czy "0^5^0". Szukałem w necie i nie udało mi się znaleźć znaczenia tej strzałki,
która znajduje się między dwoma dźwiękami. Hammer on to chyba nie jest (chociaż sam nie
jestem pewien), a slide został już w tej tabulaturze oznaczony inaczej, więc to także
nie on. Wytłumaczycie?

http://tabs.ultimate-guitar.com/m/metallica/nothing_else_matters_tab.htm

To pull offy bądź hammer ony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc :)
Mam jeszcze jedno pytanie: jak zagrać to "0^5^0"? Gram pustą strunę, szybko naciskam na piąty próg i odciągam palec tak, żeby znowu zabrzmiała pusta struna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o hammerach i pullach, to tak ;)
Pusta struna, "stukasz" piąty próg i puszczasz.

A jeśli byłby to bend - podciągasz pustą strunę do 5 i wracasz do 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 20:00, Gumisiek2 napisał:

Czy to możliwe, że nastrojona gitara, która ma ok. 1,5-letnie i bardzo zużyte struny
może brzmieć tak, jakby nie była nastrojona? :P

No biorąc pod uwagę to, że przy instensywnej grze struny powinno wymieniać się co miesiąc, a jeszcze z floyd rosem... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 20:00, Gumisiek2 napisał:

Czy to możliwe, że nastrojona gitara, która ma ok. 1,5-letnie i bardzo zużyte struny
może brzmieć tak, jakby nie była nastrojona? :P

tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 20:00, Gumisiek2 napisał:

Czy to możliwe, że nastrojona gitara, która ma ok. 1,5-letnie i bardzo zużyte struny
może brzmieć tak, jakby nie była nastrojona? :P


Tak... dziwie sie, ze Twoje struny jeszcze zyja... w moich po 9 miesiacach grania (srednio w skali calego roku wyszloby troche mniej niz godzina dziennie) rozwalily sie te owiniecia wokol stali, w innych po 7 miesiacach (nie pamietam jakiej intensywnosci grania) musialem je stroic codziennie i wszedzie nie trzymaly stroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się