tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2008 o 10:10, Łowca Gier napisał:

> Bolą mnie strasznie opuszki :/ jest na to jakiś sposób? i jak długo to mnie będzie
męczyło?

Parę pierwszych dni będzie boleć, później opuszki stwardnieją i nie będziesz tego czuł.

> Jak i czego uczyć sie na początek, te chwyty chyba sie przydadzą?

Prostych piosenek z tabulatur (o ile umiesz je czytać), akordów i ćwiczeń motorycznych.
Później coraz trudniejszych piosenek, szybkiego zmieniania akordów, zaawansowanych technik
itp. Wszystko masz w podanych niżej linkach.

> Jakieś dobre strony z poradami, etc...

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13323&pid=1094 - mój post z polecanymi stronami.
Polecę jeszcze to:

http://www.ultimate-guitar.com/


Bóg zapłać dobry człowieku :D Mam jeszcze zapytanie co do tabulatur. Ogólnie łapię co i jak z tym że niekiedy występuje cos takiego jak; 4h5 i jest problem. Albo Ab? Gdzie mogę znaleźć wyjaśnienie do tego. :]

I jakaś mała wskazówka jak trzymać palec wskazujący w chwytach Barre. Jak próbuje to zrobić to zazwyczaj struna A1 nie brzmi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 11:35, Marko Pele napisał:

Bóg zapłać dobry człowieku :D Mam jeszcze zapytanie co do tabulatur. Ogólnie łapię co
i jak z tym że niekiedy występuje cos takiego jak; 4h5 i jest problem. Albo Ab? Gdzie
mogę znaleźć wyjaśnienie do tego. :]


http://www.szczepanik.org/Zasoby/Guitar/tabfaq.htm

Dnia 21.03.2008 o 11:35, Marko Pele napisał:

I jakaś mała wskazówka jak trzymać palec wskazujący w chwytach Barre. Jak próbuje to
zrobić to zazwyczaj struna A1 nie brzmi :/


Musisz poćwiczyć, powiem tylko, żebyś nie kładł palca płasko na strunach, ale próbował tak trochę bokiem. Trudno to opisać, ale to proste. No i postaraj się, żeby staw palca był między strunami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym można się zajefajnie pobawić, no i czasem do grania się przyda. :P Ale już na forum CDA się dowiedziałem, że w takiej cenie nie znajdę gitary z dobrym ruchomym mostkiem, który jest do tego "ramienia do tremolo" wymagany, bo sam kosztuje ok. 2/3 tego. A te profesjonale określenia, to nie po to żeby się pochwalić, po prostu jeden znajomy mnie uświadomił jak to się wszystko zwie. :P A Ty jaki sprzęt posiadasz? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 13:46, JayL napisał:

Tym można się zajefajnie pobawić, no i czasem do grania się przyda. :P Ale już na forum
CDA się dowiedziałem, że w takiej cenie nie znajdę gitary z dobrym ruchomym mostkiem,
który jest do tego "ramienia do tremolo" wymagany, bo sam kosztuje ok. 2/3 tego. A te
profesjonale określenia, to nie po to żeby się pochwalić, po prostu jeden znajomy mnie
uświadomił jak to się wszystko zwie. :P A Ty jaki sprzęt posiadasz? :>


Narazie mam BC Rich Assasin C Bronze BK. Spisała się. Mam też wielką okazję kupić model EVH Van Halen Collie. Za około 1400zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, gitara musi być świetna... Sam zastanawiałem się nad BC Rich Warlock Bronze, ale niestety przekracza trochę stan mojej kasy. :P A jaki piec do tego masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 15:18, JayL napisał:

No, gitara musi być świetna... Sam zastanawiałem się nad BC Rich Warlock Bronze, ale
niestety przekracza trochę stan mojej kasy. :P A jaki piec do tego masz?


Hiwatt Maxwatt G40.12R kombo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 15:27, JayL napisał:

No no, widzę, że sprzęt masz bardzo dobry. A od jak dawna grasz?


3 lata... Moje najlepsze kawałki które umiem grać to Eruption, Battery (Mettalica) jako podkład i SOAD Toxicity też podład. Obecnie tworzę swoją 3 piosenkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to tych dwóch pierwszych nie znam, ale Toxicity tak, i wiem, że jest dość trudne jak ich wszystkie piosenki zresztą. ;) Ale dobrze zrozumiałem, tworzysz własne piosenki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 15:41, JayL napisał:

Szczerze, to tych dwóch pierwszych nie znam, ale Toxicity tak, i wiem, że jest dość trudne
jak ich wszystkie piosenki zresztą. ;) Ale dobrze zrozumiałem, tworzysz własne piosenki?


Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no, to szacun. :P A publikujesz je gdzieś czy zatrzymujesz tylko dla siebie rodziny/znajomych? Może YouTube? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 16:08, JayL napisał:

No no, to szacun. :P A publikujesz je gdzieś czy zatrzymujesz tylko dla siebie rodziny/znajomych?
Może YouTube? ^^


Dziś zuploadowałem mój 1 film a co do umieszczania to jak skończę 5 to wyślę do tych co chcą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do was takie małe, może i banalne pytanie :D a w zasadzie prośbę o radę. Potrzebuje tytuły jakichś fajnych (najlepiej rockowych) piosenek, najlepiej prostych (na początek), bez chwytów barre. Z góry dzięki. :)

P.S
Najlepiej jak najwięcej tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 21:13, Marko Pele napisał:

Mam jeszcze do was takie małe, może i banalne pytanie :D a w zasadzie prośbę o radę.
Potrzebuje tytuły jakichś fajnych (najlepiej rockowych) piosenek, najlepiej prostych
(na początek), bez chwytów barre. Z góry dzięki. :)

P.S
Najlepiej jak najwięcej tytułów.


Deep Purple "Black Night"
Metallica "Enter Sandman"" -wstęp
Black Sabbath "Iron Man"
AC/DC "Highway to Hell"
Ja od tego zaczynałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 21:13, Marko Pele napisał:

Mam jeszcze do was takie małe, może i banalne pytanie :D a w zasadzie prośbę o radę.
Potrzebuje tytuły jakichś fajnych (najlepiej rockowych) piosenek, najlepiej prostych
(na początek), bez chwytów barre. Z góry dzięki. :)

P.S
Najlepiej jak najwięcej tytułów.


- "Welcome Home (Sanitarium)" Metalliki- oczywiście bez solówek, ale akustyczny motyw przewodni jest bardzo prosty
- "One" Metalliki- patrz wyżej
- "Fade to Black" Metalliki- też patrz wyżej
- "This Love" Pantery- motyw akustyczny
Hmm.. jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 14:13, JayL napisał:

To skoro 3 tworzyłeś 2 lata to jeszcze sobie poczekam... :P


Zacząłem 2 miesiące temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się