tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2008 o 20:40, NeVeN napisał:

BC Rich Warlock Bronze Bass - 925.00zł ciekawa ale pewnie za droga...

No, niestety tak :]

Dnia 18.03.2008 o 20:40, NeVeN napisał:

Aria IGB-40 - 699.00zł rozsądna cena rozsądna jakość z dobrą podpiną działa cuda...

noo, nad tą się będę zastanawiał

Dnia 18.03.2008 o 20:40, NeVeN napisał:

Cort GB35A BK - 820.00zł bardzo bardzo ciekawa propozycja i cena w sam raz...

Ciekawe, ale cena...

Dnia 18.03.2008 o 20:40, NeVeN napisał:

Harley Benton MB22-2T - 499.00zł czysta ostateczność w dobrej cenie...

jak już napisałeś - ostateczność

Dnia 18.03.2008 o 20:40, NeVeN napisał:

ESP LTD B154 STR - 1199.00zł a to wy***** w kosmos gitarka która ma piękne brzmienie
i wysoką cenę :P:P

heh, achh ta cena :] na razie podziękuję

Dnia 18.03.2008 o 20:40, NeVeN napisał:


Jeśli masz jeszcze pytanka pisz... Sorka że tak późno piszę...


Późno? Ja się cieszę, że w ogóle ktoś mi odpisał, dzięki wielkie, naprawdę wielkie dzięki, ratujesz mi życie :P
Ogólnie traktuję to jako hobby, więc super wypaśny bass za "milion złotych"(metafora taka) nie jest mi potrzebny :]
Jak jeszcze jakieś pytania mi się nasuną, to uderzę do tego wątku lub prosto do ciebie :D
PS Już traciłem nadzieję, że ktokolwiek odpowie :D
PS2 Jeszcze raz wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 19:15, tomek ostry napisał:

Ogólnie traktuję to jako hobby, więc super wypaśny bass za "milion złotych"(metafora taka)...


Widziałem gitarę za 900 tysięcy więc wszystko możliwe :P
PS: W szukaniu zdjęć wpisuj nazwy w grafice google...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaka jest różnica pomiędzy akustyczną a klasyczną?? Bo nie bardzo orientuję się w temacie gitar :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:33, makli napisał:

Wie ktoś może jaka jest różnica pomiędzy akustyczną a klasyczną?? Bo nie bardzo orientuję
się w temacie gitar :/


przede wszystkim różnica jest w strunach - akustyczna to gitara o strunach stalowych mają one mocniejszy naciąg strun niż w klasycznej a także ogólnie są bardziej wytrzymałe. Dalej proponuje poszperać w internecie. Bo nic wiecej nie wymyśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akustyczna ma inną budowę niż klasyczna: węższy gryf (łatwiej akordy łapać) i większe pudło rezonansowe. Musi być mocniejsza ze względu na większy naciąg strun (stalowe). Co więcej? Ekspertem nie jestem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:45, sheevmaster napisał:

akustyczna ma inną budowę niż klasyczna: węższy gryf (łatwiej akordy łapać) i większe
pudło rezonansowe. Musi być mocniejsza ze względu na większy naciąg strun (stalowe).
Co więcej? Ekspertem nie jestem....


Aha dzięki wielkie, teraz zdecydowanie kupuje akustyczną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:45, sheevmaster napisał:

akustyczna ma inną budowę niż klasyczna: węższy gryf (łatwiej akordy łapać) i większe
pudło rezonansowe. Musi być mocniejsza ze względu na większy naciąg strun (stalowe).
Co więcej? Ekspertem nie jestem....


Pozwolisz, że dokończę. Na klasycznej łatwiej się zaczyna, bo klasyczna ma "miękkie" struny. Ma ona jednak swoje wady. Gdy zaczniesz od klasyka przyzwyczaisz się do miękkich strun i przy np. elektryku palce zaczną Cię cholernie boleć... Ja radzę zaczynać od akustyka (to tak podsumowując)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:49, NeVeN napisał:

Gdy zaczniesz od klasyka przyzwyczaisz się do miękkich
strun i przy np. elektryku palce zaczną Cię cholernie boleć... Ja radzę zaczynać od akustyka
(to tak podsumowując)...


tak... pamiętam... przez bolące paluszki trzeba niestety przejść, po męsku... potem to już skóra na opuszka palców twarda jak na piętach prawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 20:52, sheevmaster napisał:

> Gdy zaczniesz od klasyka przyzwyczaisz się do miękkich
> strun i przy np. elektryku palce zaczną Cię cholernie boleć... Ja radzę zaczynać
od akustyka
> (to tak podsumowując)...

tak... pamiętam... przez bolące paluszki trzeba niestety przejść, po męsku... potem to
już skóra na opuszka palców twarda jak na piętach prawie :D


Ja gram na elektryku. I wykorzystuję to .że nie trzeba tam walić w struny tylko przęciągać po nich palce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skopiujcie linki i w pierwszym skasujcie spacje pomiędzy "h" a "tml" natomiast w drugim skasujcie spacje między "nikt" a "."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, piec w zasadzie już mam [Peavey Rage 258], ale właśnie się dowiedziałem, że ten mój wymarzony Les Paul ma jedną poważną wadę. Nie ma tej "wajchy", którą zawsze chciałem się "pobawić". :) Znacie jakieś dobre modele z tą "wajchą" właśnie tak 500-700zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 21:41, JayL napisał:

Dobra, piec w zasadzie już mam [Peavey Rage 258], ale właśnie się dowiedziałem, że ten
mój wymarzony Les Paul ma jedną poważną wadę. Nie ma tej "wajchy", którą zawsze chciałem
się "pobawić". :) Znacie jakieś dobre modele z tą "wajchą" właśnie tak 500-700zł?


O proszę kolega z WFRP też gra na wiosełku :P Powiedz tylko o jaką wajchę chodzi to Ci odpowiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak może nie do końca zgodnie z tematem. Chciałbym polecić sklep guitarcenter.pl, głównie ze względu na błyskawiczne realizowanie zamówień. Zamówiłem sobie piec mniej więcj przed godziną 15, niecałe 5 minut później otrzymałem wiadomość, że przesyłka już wysłana! Mało tego, w jednym z kolejnych maili dowiedziałem się, że została wysłana o 2:03! Zaiste, żaden inny sklep nie cofa się w czasie, żeby jak najszybciej zrealizować zamówienia :D A co do pieca, raczej normalny tani piecyk, chociaż z innym porównania nie mam, ale nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by zacząć od początku, więc tak czynię :] A więc, zrealizowałem swój cen, nabywając gitarę elektroakustyczną.Ładne pudło rezonansowe (Lakier na błysk, drewno też ujdzie (świerk, mahoń), aktywna elektronika, mostek cut way?, klucze olejowe i coś tam jeszcze... :D Na początek powinna starczyć. Ćwiczę od dwóch dni i wymiernymi skutkami myślę :] Umiem zagrać początki początków jakichś prostych piosenek :P oraz cztery proste chwyty.

Pytanie pierwsze
Bolą mnie strasznie opuszki :/ jest na to jakiś sposób? i jak długo to mnie będzie męczyło?

Pytanie drugie
Jak i czego uczyć sie na początek, te chwyty chyba sie przydadzą?

Pytanie trzecie
Jakieś dobre strony z poradami, etc...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2008 o 09:53, Marko Pele napisał:

Bolą mnie strasznie opuszki :/ jest na to jakiś sposób? i jak długo to mnie będzie męczyło?


Parę pierwszych dni będzie boleć, później opuszki stwardnieją i nie będziesz tego czuł.

Dnia 21.03.2008 o 09:53, Marko Pele napisał:

Jak i czego uczyć sie na początek, te chwyty chyba sie przydadzą?


Prostych piosenek z tabulatur (o ile umiesz je czytać), akordów i ćwiczeń motorycznych. Później coraz trudniejszych piosenek, szybkiego zmieniania akordów, zaawansowanych technik itp. Wszystko masz w podanych niżej linkach.

Dnia 21.03.2008 o 09:53, Marko Pele napisał:

Jakieś dobre strony z poradami, etc...


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13323&pid=1094 - mój post z polecanymi stronami. Polecę jeszcze to:

http://www.ultimate-guitar.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam jeszcze problem nad zdecydowaniem sie nad gitarą, tu są dwa modele który wg was lepszy?
> http://www.allegro.pl/item326389110_gitara_akustyczna_klasyczna_pieknie_zdobiona.h tml

No niby jakiś to początek jest. Ale raczej odradzam. Na początek nie kieruj się wrażeniami artystycznymi. Bo ładna może być (chociaż ona akurat mi się nie podoba), ale grać może do du... źle.

> http://www.allegro.pl/item326391443_gitara_akustyczna_klasyczna_takiej_nie_ma_nikt .html

Też nie jest to coś wielkiego.

Ja osobiście polecam tę gitarę -----> http://www.allegro.pl/item327576525_gitara_akustyczna_tenson_kurier_gratis_nowa.html . Na pewno trochę droższa, ale nie będziesz miał z nią problemów. Dźwięk jak na tę cenę bardzo przyzwoite. Wszystko trzyma się kupy i nie rozpada. No, i do tego ładna. Wybrałem akurat tę gdyż sam jestem jej posiadaczem i bardzo sobie ją cenię.

Dla odróżnienia klasyka od akustyka dodam jeszcze, że do akustyka musisz mieć większe zacięcie, bo dużo bardziej palce bolą.

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się