tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

witam, przymierzam sie do kupna pierwszej gitary. Waham się pomiędzy akustykiem a elektrykiem (wiem że klasyczna najlepsza do nauki ale jakoś nie widzi mi się przerzucanie sie z gitary na gitare co jakis czas + troche sie na graniu oreintuje bo na pianinie gram od 9 lat [chociaz beznadziejnie] ale zakladam ze moze to byc g.. warte przy przesiadaniu sie na gitare. tak czy siak akustyk/elektryk.) i teraz tak się rozglądam za jakąś gitarką, nie musi to być nic specjalnego, tak tylko żeby sobie pograć tu i tam (no i zeby na poczatek sie nauczyc), a pytanie moje brzmi mianowicie: jakie gitary akustyczne/elektryczne (nie akustyczno-elektryczne) polecacie dla początkującego (ale żeby po rozwinięciu jakichś małych umiejętności też się sprawdzała) do 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo... Klasyczna/akustyczna (to różne gitary) nie jest wcale lepsza do nauki. Jeżeli chcesz grać na elektryku - kup elektryka, jeżeli na akustyku - akustyka. Nie ma sensu przerzucać się potem na inny sprzęt tylko dlatego, że ten pierwszy był do nauki. Na elektryku można bez problemu nauczyć się tego samego, czego na akustyku. Za 1500zł to już można naprawdę dobre wiosło kupić. Poczekaj aż odezwą się tu znawcy gitar elektrycznych i akustycznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja też przymierzam się do kupna pierwszej gitary - akustycznej (prawdę mówiąc wolał bym elektryka, tylko nie wiem, czy będę miał chęć do nauki i ogólnie podołam temu "wyzwaniu") - za ile zł polecacie w miarę tanią gitarę dla początkującego, plus wszystkie niezbędne "bajery" - z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 22:05, gogiell napisał:

Heh, ja też przymierzam się do kupna pierwszej gitary - akustycznej (prawdę mówiąc wolał
bym elektryka, tylko nie wiem, czy będę miał chęć do nauki i ogólnie podołam temu "wyzwaniu")
- za ile zł polecacie w miarę tanią gitarę dla początkującego, plus wszystkie niezbędne
"bajery" - z góry dzięki :)

hmm... sam zaczynałem (zaczynam? - w marcu elektryk:>) od gitarki klasycznej i z tego co mówił mój nauczyciel to akustyk/klasyk daje większe możliwości dalszego rozwoju niż elektryk:]
Co do gitary:
http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Gitary/Akustyczne/Fender-DG5.html
http: //sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Gitary/Akustyczne/Epiphone-DR-100.html
a z niezbędnych bajerów to palce - dołączone do zestawy startowego "człowiek", cierpliwość - jak wyżej, nauczyciel / dobra książka - cena różna, stroik jeżeli nie masz żadnego innego dobrze nastrojonego instrumentu w domu - kilkadziesiąt złotych. Olej wszystkie wybijacze rytmu itd. bo (mi) to tylko przeszkadza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 22:27, gogiell napisał:

Hmm... a jaką bardziej polecasz - akustyczną, czy klasyczną ?

to już zależne od gustu i upodobań:) Akustyk to bardziej gitara do akompaniamentu przy śpiewie (ot choćby poezja śpiewana, piosenki turystyczne, harcerskie itp.) A klasyk to jest bardziej do grania bardziej "wyrafinowanego" i klasycznego ( w tym solówek :>)
Oczywiście na różnice są niewielkie, więc i na tej i na tej można grać to samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba skuszę się na klasyczną (cena!), no i pytanie finalne - jaką poleciłbyś mi książkę do nauki gry, bo nauczyciel odpada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 22:34, gogiell napisał:

Chyba skuszę się na klasyczną (cena!), no i pytanie finalne - jaką poleciłbyś mi książkę
do nauki gry, bo nauczyciel odpada ;)

Dobrą:P. Tak serio to zielonego ppojęcia nie mam - mam nauczyciela (za free :> - przyjaciel rodziny). Lecz niektórych rzeczy (podstawy rifów rockowych:P) uczyłem się z netu i nieźle wyszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że materiałów do nauki znajdziesz mnóstwo w sieci. Jak masz drukarkę to żaden problem poszukać i wydrukować.


A co do gitary. Gram na pianinie 5 lat a trzy tygodnie temu kupiłem sobie klasyka. Porównałem go z akustykiem kolegi i jak ktoś tu już przed chwilą o tym wspomniał różnice w brzmieniu są bardzo małe. To co wybierzesz zależy już tylko od tego czy wolisz grę solową czy akordową? Jeśli tego jeszcze nie wiesz to posłuchaj jakichś przebojów na stacji np. złote przeboje i wsłuchaj się w dźwięk gitary. Zwróć uwagę na jakich gitarach i w jaki sposób grane są twoje ulubione piosenki tzn. bardziej akordowo czy dominuje solówka. W ten sposób z pewnością podejmiesz właściwą decyzję.

No i życzę powodzenia w graniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem kolejnym początkującym gitarzystą :) Strasznie napaliłem się na gitarę elektryczną i w najbliższym czasie będę miał okazje kupić takową w atrakcyjnej cenie. Zamierzam grać głównie dla siebie. Żadne tam publiczne występy czy coś... Po prostu chciałbym posiadać umiejętność gry na gitarze aby czasem sobie coś pograć w pokoju.
Problem polega na tym, że nigdy wcześniej nie grałem na żadnym instrumencie więc doświadczenia mam zerowe.
Czy znacie może jakieś strony, na których mogę zapoznać się z podstawami gry na gitarze? Bardzo pomocne byłyby również jakieś poradniki jak czytać nuty, jak je przekładać na struny gitary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.szkola.mayones.com/
http://www.rzooff.4me.pl/

http://www.chords.pl/ku rs/poczatki_gry_na_gitarze/#h

Moim zdaniem, granie z nut to wyższa szkoła jazdy, jeśli w życiu na niczym nie grałeś. Lepiej ucz się na początku z tabulatur. Przejrzyj kilka ostatnich stron tematu, jest tam trochę porad dla początkujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 11:51, Łowca Gier napisał:

http://www.szkola.mayones.com/
http://www.rzooff.4me.pl/

http://www.chords.pl/ku rs/poczatki_gry_na_gitarze/#h

Moim zdaniem, granie z nut to wyższa szkoła jazdy, jeśli w życiu na niczym nie grałeś.
Lepiej ucz się na początku z tabulatur. Przejrzyj kilka ostatnich stron tematu, jest
tam trochę porad dla początkujących.


Tak tylko żeby utwor z tabulatur Ci dobrze wyszedl musisz niezbednie znac rytm i melodie piosenki w przeciwieństwi do nut nie musisz bo tam masz wszystko wypisane jak na tacy :) Ale tak naprawde tabulatury sa o wiele lepsze XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 11:51, Łowca Gier napisał:

Moim zdaniem, granie z nut to wyższa szkoła jazdy, jeśli w życiu na niczym nie grałeś.
Lepiej ucz się na początku z tabulatur. Przejrzyj kilka ostatnich stron tematu, jest
tam trochę porad dla początkujących.


O właśnie, miałem na myśli tabulatury :)
Dzięki za przydatne linki, ale niestety nie znalazłem tam podstawowej informacji, t.j. jak liczy się progi? Od góry do dołu czy na odwrót - z dołu do góry? (zakładając, że gitarę trzymamy pionowo, gryfem do góry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 20:25, Sztywny-pl napisał:

Progi liczymy od gryfu :)


Gryf to podstrunnica z główką :P

Igor FCBayern

Licz progi od "główki" (czyli tasm gdzie masz maszynki) w dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 08:11, Antykreator napisał:

> Progi liczymy od gryfu :)

Gryf to podstrunnica z główką :P

Miałem napisać od końca gryfu...trudno, jeden wyraz zjadło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mam zamiar kupić wzmacniacz do mojego basu (do tej pory grałem z głośników). Nie przeznaczę na to zbyt dużej kwoty - max. 500zł. I właściwie mam tylko jedno pytanie, na które google nie dało jednoznacznej odpowiedzi: czym się różni moc np. 30 W od 30 W RMS? I lepsza jest RMS czy ta zwykła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się