tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Forum gram.pl ma to do siebie, że gdy wkleja się link, to pojawia się magiczna spacja, zazwyczaj pod koniec linka. Wystarczy ją usunąć i po problemie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 16:14, Mroczny Rev napisał:

Niedługo mam zamiar kupić wzmacniacz do mojego basu (do tej pory grałem z głośników).
Nie przeznaczę na to zbyt dużej kwoty - max. 500zł. I właściwie mam tylko jedno pytanie,
na które google nie dało jednoznacznej odpowiedzi: czym się różni moc np. 30 W od 30
W RMS? I lepsza jest RMS czy ta zwykła?


ta zwykła. RMS określa maksymalną moc, to tzw. moc muzyczna nie potrafie dokładnie wytłumaczyć...w każdym razie RMS kiepsko się przekłada na moc rzeczywistą/standardową czyli jęśli jest 30W RMS i 30W to lepiej wybrać 30W, jednak niektórzy sprzedawcy na stronach internetowych mogą niedopisywać ''RMS'' wtedy moc robi wieksze wrażenie.. dlatego trzeba dokładnie wszystko sprawdzić, bo wciąż dużo osób sprzedaje chłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 17:53, WorldWar3PL napisał:

http://allegro.pl/item319530576_line_6_spider_iii_15_wzmacniacz_z_efektami_gratisy.h
tml
Jakieś opinie na temat tego wzmacniacza? Szukam jakiegoś dobrego na początek do 500 zł...


hehe! tak sie składa, że ja miałem kupowac dokładnie tego samego, kolega mi polecił. Tylko, że ja mam kupować w sklepie muzycznym w odbiorze własnym a nie poprzez wysyłke bo jeśli chodzi o sprzęt muzyczny takiego sposobu kupna nie preferuje , najlepiej samemu zobaczyć, właczyć, posłuchać czy popytać sprzedawcy. Tutaj chciałem kupowac http://rnr.pl/p7749.894_line_6_spider_iii_30_wzmacniacz_gitarowy.html - wartośc wyższa bo 790 ale piecyk nowy nie używany. Jeśli chodzi o jego kupno to Polecam bo jest często kupowany przez co i naprawde bardzo dobry.

pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 17:53, WorldWar3PL napisał:

http://allegro.pl/item319530576_line_6_spider_iii_15_wzmacniacz_z_efektami_gratisy.h
tml
Jakieś opinie na temat tego wzmacniacza? Szukam jakiegoś dobrego na początek do 500 zł...


Polecam ten piec jak najmocniej. Ma ładny clean i jak na tą klasę sprzętu i tą kasę zniewalający przester- Insane. Metal- do np. Enter Sandman no i crunch- tego rzadko używam. Ma też wbudowaną bramkę szumów która daje sporo i booster na kanale clean który dopala głównie bassy i midy. 3 zakresowy EQ. Dopóki nie dorobisz sie własnego pedalboardu jest to najlepszy wybór, ew. jeszcze roland cube 15x, ale moim zdaniem Line 6 ma piękniejszy dźwięk.
Ale radzę ci samemu posłuchać, bo to jest najważniejsze, czy tobie się podoba.Ja gram na Epiphone LP Special II i , za przeproszeniem ogień z d**y:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie będę miał toto na oku.
Jak fajnie i czysto gada, to się skuszę, bo jak na razie rzępolę na Marshallu za 3 stówki
i do czystości mu daleko.

Vuko -> Masz jakieś wiosło? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 00:54, Koziar the mag napisał:

ta zwykła. RMS określa maksymalną moc, to tzw. moc muzyczna nie potrafie dokładnie wytłumaczyć...w
każdym razie RMS kiepsko się przekłada na moc rzeczywistą/standardową czyli jęśli jest
30W RMS i 30W to lepiej wybrać 30W, jednak niektórzy sprzedawcy na stronach internetowych
mogą niedopisywać ''RMS'' wtedy moc robi wieksze wrażenie.. dlatego trzeba dokładnie
wszystko sprawdzić, bo wciąż dużo osób sprzedaje chłam


Znalazłem artykuł o wzmacniaczach i wychodzi na to, że nie masz racji. Najlepiej będzie jeżeli zacytuję:
"Moc "rms" jest to moc ciągła oddawana do obciążenia przez wzmzcniacz o nominalnej impedancji obciążenia,
natomiast moc "muzyczna" jest to moc oddana do obciążenia przez moment, puki napięcie na kondensatorach w zasilaczu nie spadnie do poziomu gwarantującego stałe oddawanie mocy(czyli rms)."
I w sumie mniej więcej to samo powiedział mi kolega, który coś tam o tym wie... chociaż niewiele zrozumiałem z tego co mówił ;D Zrozumiałem za to najważniejsz - lepsze jest RMS. Postanowiłem, że wezmę coś takiego: http://guitarcenter.pl/catalog/bas/wzmacniacze/comba-basowe/randall-rx35bm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką gitarę basową z piecykiem jakimś polecacie tak gdzieś do 1000zł max (i to naprawdę ostateczne granice, dobrze by było, jakby była tańsza)? Od razu mówię, że nie chcę jakiejś super profesjonalnej (tylko żeby nie była też jakaś mega lipna), bo jeszcze nawet nie umiem grać na gitarze, ale będę się uczył. :] Do momentu, w którym będę miał uzbierane pieniądze na bass, mam czas na zastanowienie się który wybrać. :]
Także bardzo proszę osoby, które orientują się w gitarach basowych, niech mi coś doradzą, pomogą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem i choć dopiero wchodzę w świat gitar elektrycznych, zakres możliwości piecyka mnie po prostu rozwalił. Aż stało się to dla mnie wadą, że ciężko będzie mi dojść do ''zwykłego'' brzmienia, takiego jak np. w Hughes & Kettner Blue Edition (którego miałem brać wcześniej), bez jakichś innych dziwadeł. Widzę, że wzmacniacz bardzo dobry, ale na dopasowanie go do swoich potrzeb będę musiał poświęcić dużo czasu. Dobrze, że ma chociaż zapamiętywanie ustawień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 15:32, Vesania666 napisał:

dobre wiosło --> http://www.gmm.com.pl/produkty/Epiphone_g-400 ? bo miałem co innego
na oku, ale modele a la SG mi się bardzo spodobały, proszę o komentarze znawców ;)


Bardzo fajna gitara. Cała w mahoniu (duży PLUS), ładna barwa dźwięku (grałem). Tylko, według mnie, troszke za gruby gryf, ale lepiej sam ją ograj, zobacz, czy ci pasuje. Według mnie bardzo udana gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 18:48, goldeneagle napisał:

> dobre wiosło --> http://www.gmm.com.pl/produkty/Epiphone_g-400 ? bo miałem co
innego
> na oku, ale modele a la SG mi się bardzo spodobały, proszę o komentarze znawców
;)

Bardzo fajna gitara. Cała w mahoniu (duży PLUS), ładna barwa dźwięku (grałem). Tylko,
według mnie, troszke za gruby gryf, ale lepiej sam ją ograj, zobacz, czy ci pasuje. Według
mnie bardzo udana gitara.


dzęki Ci ;] chyba się na nią zdecyduję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2008 o 20:26, Vesania666 napisał:

dzęki Ci ;] chyba się na nią zdecyduję :)


Ja bym Ci radził rozglądnąc się za gitarą z mostkiem tremolo, albo floyd rose tremolo jeśli chcesz w przyszłości pobawic się wajchą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 22:07, MroK666 napisał:


> dzęki Ci ;] chyba się na nią zdecyduję :)

Ja bym Ci radził rozglądnąc się za gitarą z mostkiem tremolo, albo floyd rose tremolo
jeśli chcesz w przyszłości pobawic się wajchą.


to wajhę można "domontować" ?

BTW: Ale ogólnie gitara jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2008 o 22:09, Vesania666 napisał:


BTW: Ale ogólnie gitara jest ok?


Można domontowac mostek tremolo, ale to kosztowny wydatek. Trzeba jednak przyznac, że gitarka dobra i jak jesteś zdecydowany to po prostu ją kup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się