Zaloguj się, aby obserwować  
Yamamoto

Gorsze forum.

94 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2006 o 17:14, Budo napisał:

Ee, dopiero przeczytałem tego posta, do tego co napisałem wcześniej można dorzucić jeszcze
pseudomoderatorstwo :(
Ale ale można po prostu nie odpalać głupich nowych wątków, oszczędza to nerwy.

Często "nowi" zaraz po pojawieniu się na forum tworzą tematy, czasem powtarzające się, czasem ogólnie mówiąc bezsensowne. Wynika to z tego, że chyba chcą już jakoś na początku zaistnieć tutaj, pokazać się w jakiś sposób, a często efekt jest odwrotny. Niektórzy nawet uważają, że są jacyś fajniejsi jak sporo osób wypowiada się w temacie ich autorstwa.
Ale problem "głupich tematów" rodzi się, gdy to forumowicz ze stażem jest ich autorem.
A najbardziej mnie śmieszą komentarze brygadzistów,delegatów i przewodniczących (ogólnie wyższych stopniem), że tematy z kategorii freestyle, to są takie spamerskie, powinno się je zamknąć itd. Zatem czemu sobie ich nie odłączą - wystarczy kliknąć. Skąd wiedzą co tam jest ?! Bo tam zaglądają, więc nie zgrywają cwaniaków, żeby się komuś przypodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, ja sobie odłączylem free jak pisałem i zdrowiej żyję od tamtego momentu :)
Mam przypięte kilka w stylu tapety, albo podaj dalej (jedyna gra w której sie udzielam, oprócz mafii :P) i cześć.
Polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 17:26, Budo napisał:

Hehe, ja sobie odłączylem free

Nie mówię, że robią tak wszyscy. Ale powiem tylko, że ci zapalenia krytycy często nie tylko zaglądają do tych gier i zabaw, ale i biorą w nich udział. Ja w kilku biorę udział i tego nie kryję, bo nikt mi nie będzie mówił, który temat jest lepszy, a który gorszy. Owszej, parę tych zabaw bym usunął w cholerę, ale nie mam takich uprawnień :D Teraz powstało nowe zjawisko - a mianowicie plaga forumowych RPG, które często są chaotyczne i robione jakby na siłę. Myślę, że to też powinno się przyhamować, ale to też nie moja brożka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie do "białej gorączki" doprowadził temat o Różańcu, a dokławniej "Nauczyć sie różańca. ". W ów temacię udzielali się wszyscy od Obywateli do Przewodniczących. Dla mnie ten temat wydawał sie tak (przepraszam że tak się wyrażę) durnym tematem - bez komentarza. Jak można się nauczyć Rożańca!!!! Oczywiście pewnie chodzi o Tajemnice lub jak się odmawia ów tajemnicę. Temat zebrał 37 postów!!! Jestem na forum od marca i przypomina mi się że kiedyś forum miało to "coś", dziś ono powoli zanika. Nie ma dnia gdy na forum nie ma z około 5 "kłudeczek" i większość w stylu "pomuzcie" lub dublującę się tematy.

Dziękuję i wszystkich serdecznie Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum schodzi powoli na psy,i to jest prawda.
Jeżeli ktoś tego nie widzi to jest ślepy...albo zagląda do mało odwiedzanych wątków(mało popularnych)

Nie byłem na starym forum,ale naq tym jestem od początku jego istnienia. Przez dobre pół roku było naprawde dobrze, był utrzymany porządek,jak tylko ktoś podskakiwałm,to kNOT go banował:)
W maju jednakzaczęli się na forum pojawiac spamerzy... w sumie nic wielkiego, po prostu człowiek czytając posty z mnóstwem byków,i pozbawionych sensu myślał sobie"kolejny człowiek inteligentny inaczej" i sobie dawał spokój.
Ale w połowie wakacji pojawiła się prawdzia plaga spamerów, która trwa do dzisiaj. Niemal w każdym temacie do którego zaglądam(a zaglądam do wielu) są całe tony spamu! Tu już nie chodzi nawet o nieprzestrzeganie zasad ortograficznych... tu chodzi o kompletne olewanie wszystkiego i wszystkich.
Przyjdzie taki spamer, i będzie gadał bzdury o jakimś papierku,kiedy zaczniesz mu zwracac uwagę na jego błędy(inna sprawa że widzocznie w Polsce jest pełno analfabetów...bo kazdy się tak głupio tłumaczy...ja tam jednak nie wierze że wszyscy są dysortografami) a potem jeszcze zacznie pyskować. I nie daj boże jeśli dasz się sprowokować, bo wtedy oberwiesz od moderatora... a ten dzieciak najwyżej ostrzeżenie...bo przecież nowym na forum przysługuje prawo nietykalności...

Mało tego...niektórzy z tych spamerów w razie BANu zrobią sobie nowe konto i tyle...nadal będą urządzać błaznedę.... dochodzi jeszcze do tego ta cholern neostrada,która ma zmienne ip. Wtedy trzeba demaskować faceta,bawić się w kotka i myszkę... tak było(jest) z ArturRPG który bez przerwy wraca,tworząc nowe konto.
Co z tego że niektórzy ze spamerów odchodzi,skoro ich miejsca zajmują kolejni...


Owszem,to nadal jest najlepsze forum w całym polskim internecie,nie ma lepszego...ale muszę również napisać że znacznie gorsze od tego które znałem pół roku temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 16:55, GanD napisał:

Ahh, cóż to były za czasy, gdy degrady dostawał każdy, kto dopisał się w spamerskim wątku przed
kNOTem. Cóż to były za czasy, gdy człowiek 10x pomyślał, nim coś napisze. Prawie jak survival
horror, to było coś co mnie tutaj przyciągało ;) Niestety sprawdziła się stara zasada: władza
deprawuje... Szkoda.


No nie wiem, czy znikniecie kNOTa spowodowało pogorszenie się forum. Oczywiście wiem, o co chodzi, ale chyba nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem – nie ma go, trudno jakoś musimy sobie radzić.

Dnia 20.10.2006 o 16:55, GanD napisał:

Teraz z musu odhaczyłem kategorię freestyle (przez dłuższy czas nie chciałem tego robić, bo
może trafić się jakiś ciekawy temat, ale każdy ma swoje granice). A jeśli dopisuję się w innym
interesującym mnie wątku niż przypięte, to tylko dlatego, że znalazł się dość wysoko na liście
tematów, bym zdążył go zauważyć, nim zginie w potoku spamu.


Czyli jednak spam rządzi (w negatywnym tego słowa znaczeniu), forum się stacza. Już wyjaśniam o co mi chodzi – jeżeli przeglądasz tylko przypięte tematy (przyznam się bez bicia, że ja też czytam głównie tematy przypięte), rzadko te, które nie są przypięte a w jakiś sposób mogłyby poprawić poziom forum to taki temat nie ujrzy światła dziennego, tylko utonie w innych, spamerskich wątkach. Jak każdy wie, w wątkach spamerskich najłatwiej jest pisać, więc maja większą szansę znaleźć się na pierwszej stronie.

Ciekawe co by było, gdyby wprowadzić nową kategorię - „spam”, lub jakoś inaczej. Kategoria byłaby niezależna od pozostałych i przydzielana niezależnie od autora tematom nie łamiącym regulaminu, ale w których wypowiedzi nie są zbyt długie. Kolejną innowacją powinien być temat przypięty na stałe, w którym zamieszczona byłaby lista najgorszych forumowiczów i tematów jakie założyli. Gdyby jeszcze „złym” forumowiczom odejmować wPLN za wprowadzanie bałaganu na forum, a odjęte pieniądze przekazywać innemu, „dobremu” to zakładam, że forum w ciągu tygodnia powróciłoby do dawnej świetności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
o fakt, że dawniej nawet jak już ktoś pisał nie na temat, to dostał degrada i szybko się ogarnął. Nie były postów typu "czemu nikt nie pisze ?!". Teraz wielu patrzy napisać jak najwięcej postów na dzień itd. Myślę, że statystyki, które zrobił Vilmar też się przyczyniły do spamu (ale to jedna ze składowych). Nie rozumiem, czemu jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia pisze i tak !? Czasem napiszę 10, czasem 20 postów, a potem np. 2 dni bez posta. Albo pisać z sensem, albo wcale. Co do kNOT, to wielu go nie lubiło, ale jakiś respekt budził, sama jego obecność dawała do myślenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 17:45, Darkstar181 napisał:

Jeżeli ktoś tego nie widzi to jest ślepy...albo zagląda do mało odwiedzanych wątków(mało popularnych)


Ja wchodzę do samych prawie popularnych wątków i uważam, że nie masz racji. "Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie", "Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady", "Piłka Nożna", "Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka", "Bóg -istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni", "Czy ktoś jeszcze słucha Metalu??? " Spam jest tam prawie nieobecny. Zazwyczaj jest prowadzona normalna dyskusja na poziomie, raz na ruski rok trafi się jakiś jednozdaniowy post Obywatela, ale co z tego skoro zazwyczaj zostaje zignorowany i się więcej nie odzywa, ale tak było też przy powstaniu forum.
Spam widzę, ale nie prawdą jest, że ktoś jest ślepy, skoro nie widzi, że spam rośnie. Trzymam się swoich wątków i że spam rośnie to widzę tylko po tym, że co jakiś czas pojawi się głupi temat. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co się wyrabia aktualnie w Kąciku zdegradowanych, w większości nowych spamerskich tematów w Różowej Landrynce, gotów jestem zgodzić się że forum schodzi na psy... jednosłowne lub jednozdaniowe posty nie wnoszące nic do dyskusji a często będące też niezrozumiałe z powodu 4 błędów w 5-literowym słowie i jakimś "slangu" internetowym... Niestety, patrząc z trochę szerszej perspektywy widać, że cały internet staje się taki... bardzo rzadko można spotkać miejsce gdzie nie natkniesz się na jakiegoś trolla, spamera i innych im podobnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy ręce mi opadały, ale tym razem to lekka przesada:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=13439&u=2
Czy ludzię czasem pomyślą zanim cokolwiek napiszą, albo są to osoby posiadające wiek w przedzialę 8-13 lat. Nie wiem, od takich wątków tylko wzrok się psuję (nie wspomnę o mózgu). W takich tematach niewarto pisać i trzeba omijać je szerokim łuuukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapobiegniesz wchodzeniu na forum osób, które zachowują sie źle.
Wartość forum można raczej oceniać w kategorii jak te osoby są na forum traktowane przez innych i przez moderatorów / adminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestm zdania podobnego jak pan Yamamoto :) To nie to co kiedys, w ciagu tygodnia napisalem moze ze 2 posty, forum nie pociąga mnie tak jak kiedys, a to za sprawa słabej dyscypliny, niesprawiedliwosci i dzieci neostrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 15:03, TYHE napisał:

Nie zapobiegniesz wchodzeniu na forum osób, które zachowują sie źle.
Wartość forum można raczej oceniać w kategorii jak te osoby są na forum traktowane przez innych
i przez moderatorów / adminów.

Jasne, że nie zapobiegnę... niestety... ale patrząc na niektóre zachowania i momenty to ledwo się powstrzymuję, żeby nie wygarnąć im kilku słówek. Tylko, że wiem, że po pierwsze sam zacznę śmiecić, a po drugie u nich to nic nie zmieni, najwyżej do mnie jakąs pyskówkę zaczną.
I jeszcze apropo oceniania wartości... wg mnie to osoby zachowujące się źle powinny być całkowicie ignorowane przez zwykłych użytkowników. Żeby nie miała miejsce sytuacja gdzie dwóch userów wyzywa się od przedszkolaków. Albo w bezsensownym temacie aż gęsto od postów: "Ale spam", "Zaraz tu wpadnie moderator i będzie kłudeczka" (błąd zamierzony). Właśnie z tego powodu trzymam się z dala od większości tematów, wolę stare i sprawdzone, czasami przejrzę coś poniżej przypiętych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować