Zaloguj się, aby obserwować  
Yamamoto

Gorsze forum.

94 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2006 o 19:46, TYHE napisał:

Czasem mam ochotę przyczepić się do niechlujnie wypisywanych tytułów wątków, z błędami, literówkami.
Czy ktoś goni tych ludzi, że tak się ciężko spieszą?

Czasami pisze sie wolno a później nie zauważy błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bywałem na wielu forach, niektóre były lepsze, niektóre gorsze, a inne nawet nie nadawały się do użytku, ale to forum... to forum jest najlepszym forum z jakimi dotychczas się spotkałem. Pewnie niektórzy powiedzą że albo się nie znam, albo jednak byłem na niewielu forach, ale cóż ja wiem swoje. Może i szerzy się tu spam (u niektórych) może nawet panuje monotonia i pewnym osobom może się nudzić (co prawda jestem tutaj od lipca, ale pewne zmiany da się zauważyć) ale uważam że większość forumowiczów - tych doświadczonych i nie tylko - wraz z moderatorami jest przeciwko takiemu stanu rzeczy i starają się temu zapobiec i jakoś to naprawić. Proponuję więc dawać przykład innym niedoświadczonym, aby zobaczyli jak powinno pisać się na forum takim jak Gram.pl - forum dla graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu niektórych osób wywioskowałem, ze osoby piszące z błedami nie powinny pisać na forum. Albo jak piszą źle i mają dyslekcje tak samo to nie trzyma sie kupy.
Jak źle mnie zrozumieliście do sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:14, Yamamoto napisał:

/...../


Pozwolisz, że się wpiszę ? ;)
Otóż ja się muszę z Tobą nie zgodzić. Owszem, przybywa spamerów, ale mi to szczerze mówiąc nie przeszkadza, rozmawiam sobie w moich stałych 10 wątkach z praktycznie tymi samymi ludźmi, nieraz z nowymi, ale zawsze - noooo, prawie zawsze - jest to dyskusja na poziomie. A tacy "mali napinacze", że tak pozwolę sobie ich nazwać, w końcu albo z forum odchodzą, albo zostają zbanowani, albo się nawracają. Powoli, ale zawsze.
Pamiętam jak dziś jeden Twój post, który zapadł mi w pamięć. Olki wtedy szydził z mojej wypowiedzi na jego temat, trochę na niego najechał wtedy, a On mi wypomniał mój degrad. Ty wtedy stanąłeś w obronie mojej tym postem - http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&pid=11133
Post mnie bardzo zdziwił, przyznam się, ale nie o to tu chodzi.
Forum wcale nie traci swojego klimatu, poprzez tych, którzy tutaj spamują, bo oni mogą wyjść jeszcze na najlepszych, zdajesz sobie z tego sprawę ? Ostatni będą pierwszymi i tak dalej.
Trzeba dawać ludziom szansę. Z tamtego posta wywnioskowałem, że masz mnie za wielki wzór, zgadza się ?
A co mi powiesz, jeżeli ja Ci powiem, że kiedyś byłem taki sam jak niektórzy, których linki podałeś w pierwszym poście ? Spamerem, piszącym posty po jednym zdaniu ? Tym, który spierdzielił niejednemu graczowi edycję forumowej mafii ? Kiedy patrzę na niektórych tych userów, widzę w nich samego siebie, DOKŁADNE odbicie samego siebie sprzed... heh trzech lat. Nie więcej. Wiedziałeś o tym ? Pewnie nie. :)
Teraz ludzie dziwią się kiedy podaje im swój wiek (bo niby po postach, wynika że więcej), a kiedyś było dokładnie na odwrót.
Taki np Pan Olki kiedy przyszedł na forum nie miał u mnie dobrej opinii, zdanie miałem o nich takie, że nawet boje się napisać, aby nie dostać degrada, ale zarazem widziałem w nim siebie sprzed lat.
Teraz się nam Olki zmienił, a lat ma tyle co ja kiedy byłem.... sam wiesz.
Podsumowywując - tacy userzy nie koniecznie psują te forum, bo ich kariera albo szybko się kończy, albo się zmieniają często nie do poznania.
A starsi starzem userzy, którzy spamują ? No cóż, spam będzie zawsze istniał, ale ja jakoś w moich wątkach zmiany klimatu nie odczułem, aż tak bardzo. Ogólnie jest nadal OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem forum również zeszło na psy. Już nawet nie wspomnę o starym, bo tam to dopiero było co czytać i gdzie ładować swoje wypociny w krótkich wypowiedziach tekstowych zwanych potocznie postami ;- )
Tak czy inaczej ostatnio pojawiło się dużo mniej lub bardziej denerwujących zjawisk. Do najgorszym (moim zdaniem) należą: SPAM, SPAM, SPAM!! A do tego jeszcze masa bezsensownych i powtarzających sie tematów i ortografia na krytycznie niskim poziomie.
Jednak chyba najbardziej irytująca jest taka oto sytuacja:
Ktoś zakłada niepotrzebny temat i... tutaj pojawia sie cała zgraja szanownych forumowiczów i zaczyna rzucać tekstami w stylu: "Niech tu tylko moderator wpadnie...", "Zaraz temat będzie zamknięty" itp itd. Nie lubie kiedy inni bawią sie w moderatorów np wypisując wszystkie punkty regulaminu jakie popełnił autor tematu/posta. Zostawcie tą robotę modom, bo od tego w końcu ich mamy.
To chyba tyle ode mnie, jak coś jeszcze sobie przypomnę, to wam nawrzucam ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:27, Arclight napisał:

Yamamoto musisz pogodzić się z tym, że większość użytkowników tego forum to dzieci.
Tak, dzieci.

Dzieci to według Ciebie osoby poniżej 14-15 lat, czy osoby nie stosujący się do zasad?
Jeśli to pierwsze, to rzeczywiście, jestem "dzieckiem". Tak źle się czyta moje posty? :(

Dnia 19.10.2006 o 19:27, Arclight napisał:

Olewanie ortografii stało się modne, teraz każdy może mieć papierek, że jest dysortografem,
choć jak dla mnie takie osoby powinne być jeszcze surowiej rozliczane za błędy.

Może lekka przesada, ale u mnie w szkole żaden papierek nie jest ważny, jeśli nie pokażesz, że nie uczysz się ortografii.

Dnia 19.10.2006 o 19:27, Arclight napisał:

Banowanie mogłoby niestety przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, ale gdyby moderatorzy
mieli dostęp do czerwonych liter, to mogliby edytować co niektóre posty, poprawiając błędy
"na czerwono".

Cóż, wiele postów byłoby bardzo czerwonych...

Carl92

Dnia 19.10.2006 o 19:27, Arclight napisał:

Po przeczytaniu niektórych osób wywioskowałem, ze osoby piszące z błedami nie powinny pisać na forum.

Ależ proszę. Proszę wcześniej uruchomić Worda. Albo choć FF 2.

Dnia 19.10.2006 o 19:27, Arclight napisał:

Albo jak piszą źle i mają dyslekcje tak samo to nie trzyma sie kupy.

Tutaj niestety Ty źle zrozumiałeś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na tym forum jest za dużo spamerskich tematów takich jak "Gra odgadnij jaki mam kolor majtek" Strasznie mnie to wkurza, rowniez multum konkursów. Sa to spamerskie tematy, które nikomu nie sa potrzebne. Oczywiście są wyjątki, ale jest ich kilka. Po za tym forum jest naprawde super jak i ludzie, którzy wypowiadają sie na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznać muszę, że bardzo ciekawie mi się czytało :D

>>Otóż ja się muszę z Tobą nie zgodzić. Owszem, przybywa spamerów, ale mi to szczerze mówiąc nie >przeszkadza, rozmawiam sobie w moich stałych 10 wątkach z praktycznie tymi samymi ludźmi, nieraz z nowymi, >ale zawsze - noooo, prawie zawsze - jest to dyskusja na poziomie.

Tu mi się przypomniało coś czego zapomniałem dodać w pierwszym poście. Ludzi, których lubię i szanuje spotykam na Gadu Gadu i tam z nimi rozmawiam. Brakuje mi oczywiście kilku numerów, ludzi, których bardzo lubie. Twojego numeru nie mam, choć kiedys miałem, ale przepadł z formatem dysku :D

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&pid=11133

Kiedy pisałem tego posta, byłem zdenerwowany! To było dla mnie tak jak by słaby uczeń wypominał nauczycielowi, że się pomylił. Forum straciło dla mnie ten klimat, przez wielu ludzi. Cieszę się, że ty zamknąłeś się w tych 10 tematach i cieszysz się forum. Możesz się ze mną nie zgadzać i to właśnie mi się podoba, że się nie zgadzasz, bo wiem, że masz własne zdanie i za to Cię bardzo lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie zauważyli, że na forum jest opcja "filtruj" - wystarczy odznaczyć kwadracik przy "freestyle" (a przedtem przypiąć sobie tematy z tej kategorii, które chcielibyście przeglądać), kliknąć filtruj i wszystkie kiczowate tematy odchodzą w siną dal :) Chwała moderatorom, którym chce się zmieniać kategorie tematów (TYHE, buzi ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to przyszła kolej na mnie. Ja wchodzę na forum codziennie i zawsze z takim samym entuzjazmem. To jest zdecydowanie najlepsze forum w necie i nie zamierzam go zmieniać. Myślę, że niektórzy mogą zauważać "schodzenie na psy" bo czytają nieodpowiednie wątki ;) Ja mam kilkanaście przypiętych wątków ( od początku forum prawie wszystkie te same) i zazwyczaj tylko w nich się wypowiadam / czytam je. Odhaczony mam Freestyle i wszelki zabawy forumowe mnie nie interesują. Co do spamerów i niepotrzebnie zakładanych tematów: duża liczba nowych użytkowników = duża liczba tematów i spamu (choć starzy też nieźle spamują :) ).
Teraz trochę o estetyce: to forum jest najczystsze i najbardziej przejrzyste jakie kiedykolwiek widziałem. Czasami jak się gdzieś zapędzę na inne to oczopląsu dostaję: wielkie i animowane awatary, obrazki (często animowane) w treści posta, obrazki (a jakże - animowane) w podpisie! - KOSZMAR okulistyczny. A tu - przyjemnie, czysto, ascetycznie wręcz, ale przez to czytelnie - ogólnie rzecz biorąc ładnie.
Błędy: ludziom po prostu się nie chce pisać poprawnie. Lenistwo szerzy się straszliwe i proszę nie wciskać mi kitu o jakiś dysleksjach i dysortografiach, bo to dotyczy niewielkiego odsetka społeczeństwa, a reszta takich leserów wciska po prostu kit. Mnie też zdarza się czasami strzelić jakiegoś byka, ale staram się pisać poprawnie. Od pewnego czasu zainstalowałem sobie też rozszerzenie do FF, które działa jak sprawdzanie pisownie w Wordzie - genialna srprawa (SpellBound Development się nazywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że są spamerzy to normalne na każdym forum są
ale musze przyznać że forum już mnie tak nie interesuje jak kiedyś jakoś nie mam ochoty przebywania na forum nie chce mi sie pisać postów ehh to jest głównie jakaś moja blokada ale forum już tak mnie nie ciągnie... ale też mam nadzieje że to minie niebawem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:50, Mateio napisał:

1 Punkt programu, to to, że na tym forum większośc osób to dzieci. I co każde słowo mają sprawdzac
w słowniku?

Jeżeli nie są leniami to sprawdzą, jeśli zaś są to jasne, że nie. Ja jak napisże jakiś dłuższy post wpierw przupuszczę go przez moduł sprawdzania pisowni w Wordzie by wyelilinować błędy.

Dnia 19.10.2006 o 19:50, Mateio napisał:

2 Punkt, /.../
To nie jest tak łatwo :)

Każdy ma taki problem na początku. Też tak miałem, ale teraz nowicjusze mają dostepny "różowy wątek" (lubię go tak nazywać ;)), a więc mają okazję by zapoznać się z forum jego zasadami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 20:11, Yamamoto napisał:

Twojego numeru nie mam, choć kiedys miałem, ale przepadł z formatem dysku :D

Odezwę się.

Dnia 19.10.2006 o 20:11, Yamamoto napisał:

Kiedy pisałem tego posta, byłem zdenerwowany! To było dla mnie tak jak by słaby uczeń wypominał
nauczycielowi, że się pomylił. Forum straciło dla mnie ten klimat, przez wielu ludzi. Cieszę
się, że ty zamknąłeś się w tych 10 tematach i cieszysz się forum. Możesz się ze mną nie zgadzać
i to właśnie mi się podoba, że się nie zgadzasz, bo wiem, że masz własne zdanie i za to Cię
bardzo lubię.

Nie zamknąłem się, często wychodzę z nich i coś tam skrobnę, ale przeważnie udzielam się w starych wątkach. Polityka, Bóg, Relacje damsko - męskie, piłka nożna, manga i anime, a nieraz coś skrobnę w "Obywatel...."
A co do tego posta, to mi się spodobał, więc... :D Nie tłumacz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 20:18, szerszeń45 napisał:

> 1 Punkt programu, to to, że na tym forum większośc osób to dzieci. I co każde słowo mają
sprawdzac
> w słowniku?
Jeżeli nie są leniami to sprawdzą, jeśli zaś są to jasne, że nie. Ja jak napisże jakiś dłuższy
post wpierw przupuszczę go przez moduł sprawdzania pisowni w Wordzie by wyelilinować błędy.
> 2 Punkt, /.../
> To nie jest tak łatwo :)
Każdy ma taki problem na początku. Też tak miałem, ale teraz nowicjusze mają dostepny "różowy
wątek" (lubię go tak nazywać ;)), a więc mają okazję by zapoznać się z forum jego zasadami
itp.

Zapoznac sie... :/
To sie tyczy też tego
1 nie widac go
2 nie wie sie co to "wątek" i "o so chozi".
3 też zrobiłeś błąd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 20:22, Mateio napisał:

/.../
3 też zrobiłeś błąd ;)

Ba, nawet dwa. "Napisże" oraz "pzrupuszczę". Niestety, sprawdzam głównie tylko te większe moje posty. Obiecuję, że będę się starał pisać poprawnie te mniejsze również. Cieszę się, że ten watek powstał. Przynajmniej przypomina, że forum się pogorszyło, i wiem, że niektóre moje posty pewnie się do tego w mniejszym lub większym stopniu, przyczyniły. Dzięki temu wiem, że muszę nad sobą bardziej popracować.
PS. Jak juz sobię wytykamy błędy to obcianaj posty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię uraziłem, to przepraszam, miałem na myśli ogół użytkowników tego forum. Chodziło mi bardziej o wiek (choć przyznam, niektórzy piszą o wiele mądrzej niż wiek by na to wskazywał), fakt, ale o nie stosujących zasad w pewnym sensie też.

Dnia 19.10.2006 o 20:02, fanfilmu.pl napisał:

Cóż, wiele postów byłoby bardzo czerwonych...


Owszem, ale sądzę, że efekt psychologiczny by był. W końcu to wstyd mieć tyle błędów. Oczywiście dla dumnych z tego stanu rzeczy byłyby jeszcze stare dobre degrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 20:53, Arclight napisał:

Jeśli Cię uraziłem, to przepraszam...

Mnie jest dość ciężko urazić. Chodziło mi o to, że są wyjątki, i tych wyjątków wcale nie jest tak mało.

Dnia 19.10.2006 o 20:53, Arclight napisał:

Owszem, ale sądzę, że efekt psychologiczny by był. W końcu to wstyd mieć tyle błędów.

Na którymś forum widziałem, jak posty były poprawiane przez moderatorów, a błędy były zamieniane na duże litery.
Było tego dużo, szybko uciekłem z tego forum.
I jakoś nie widziałem znacznej poprawy w pisaniu postów. Wszystko zależy od forumowiczów...

Dnia 19.10.2006 o 20:53, Arclight napisał:

Oczywiście dla dumnych z tego stanu rzeczy byłyby jeszcze stare dobre degrady.

Jestem za. To by były degrady za lenistwo, dalej wiele ludzi myli komunikatory z forami... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować