Zaloguj się, aby obserwować  
Yamamoto

Gorsze forum.

94 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2006 o 19:14, Yamamoto napisał:

Forum schodzi na psy! Oto moje obserwacje z ostnich miesięcy!
Nie wiem czy ktoś zauważył moją nie obecność, ale od kilku ładnych tygodni napisałem chyba
3 posty. Spowodowane jest to pogorszeniem się forum.


Ktoś zauważył :)

Dnia 19.10.2006 o 19:14, Yamamoto napisał:

(...)


Pojawiło się dużo nowych userów, forum robi sie coraz bardziej popularne. Niektórzy zaglądają tu tylko po to by ktos pomógł im rozwiązać ich problemy i stąd "tematy typu : "nie wiem co dalej pomuzcie, z gury dziex!"".. Nie każdy traktuje to forum jak ty czy ja.
Klimat jeszcze pozostał, jeszcze mnie trzyma coś na tym forum. Może i powstają setki bezsensownych tematów, może i ludzie nie przestrzegaja ortografii, na to nie można nic poradzić. Ja tam wcale nie zwracam uwagi na to. Pisze tam gdzie chcę, obserwuję, czytam... nie przejmuję sie tymi zmianami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:27, Yamamoto napisał:

Hmm... Dlaczego sugerujesz, że moderator chce zrobić mi coś złego w tym temacie?

może mu się nie spodoba ten temat. ale nic nie wiadomo........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Dnia 19.10.2006 o 19:24, PolishWerewolf napisał:

Ale ogólnie to Cię popieram w tym co sam napisałeś. Forum się zmieniło od października zaszłego
roku.

Ty mnie popierasz czy Yamamoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm kiepski ze mnie recenzent, ale się i tak wypowiem. Nie wiem czy to dlatego że mi się znudziło, czy dlatego że forum "zeszło na psy" ale zdecydowanie mniej ostatnio uczestnicze w życiu forumowym. Nie wiem może po prostu mi się przejadło i musze odsapnąć, a może faktycznie forum traci swój specyficzny klimat... nie wiem. Zresztą z tym schodzeniem na psy to bym tak nie przesadzał. Wszystko ma swoje lepsze i gorsze dni, a że czasami się wydaje że coś podupada, no cóż tak bywa. Może sam po prostu zaczynasz wspominać "Stare Dobre czasy" w których gwiazdy były jaśniejsze, lody słodsze a dziewczyny ładniejsze.
Cóż w każdym bądź razie fakty znam, sam mniej się udzielam na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:28, Adam k. napisał:

Ty mnie popierasz czy Yamamoto?


Autora tematu. Czytałeś całego posta? W nim było odniesienie tylko do tego co napisała Yamamoto.

Kris2005a-> To po co piszesz, skoro nie znasz reakcji Moderatorstwa?

I tutaj właśnie się też pojawił kolejny przykład schodzenia tego Forum...

Szerszeń45->
Czerwonego byłoby za dużo. I za dużo do roboty dla Moderatorów. Gdyby powstał skrypt wyłapujący błędy w napisanym poście (i korygujące je) to by znacznie ułatwiło pracę. Wiem, mozolne zadanie i ciężkie. Ale wykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:27, szerszeń45 napisał:

Często nowi Obywatele nie uzywają Szukajki , tylko z miejsca zakładają nowy wątek z swoim problemem.



Nie używaj tego Neologizmu, bo kNOTa zwabisz!!!!!

Strasznie za to oberwałem kiedyś...

Co do gorszości - same zbędne tematy to nie jest mega wielki problem.
Jednak to całe:
Dziex, Spox, etc
Oraz pisanie całkowicie błędnie - ja nie mówię o braku polskich liter, ale o ORTOGRAFACH.

Jeśli treść czyta normalny człowiek, to z kontekstu zrozumie czy chodzi o słowo JA czy JĄ, więc nie widzę potrzeby pisania JOM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:27, szerszeń45 napisał:

Moim zdaniem największym problemem, jest zakładanie multum tematów, które już istnieją.


Pzecież moderatorzy eliminują zdublowane tematy. Rzadko zdarza się (jeszcze nie zauważyłem), aby bliźniaczy
temat królował dłużej niż 2-3 godziny.
Istotnie, tematów jest dużo, ale powodem jest tylko i wyłącznie możliwość występowania ich różnorodności (religia, polityka, filozofia, problemy feministyczne... {...gry}...) Jestem tu za krótko, aby zajmować zdanie w kwestii, czy dopuszczanie do takiej sytuacji jest błędne. Na pewno jest jasne, że nie jet to forum tylko o grach. Jeśli jest aż tak wielu niezadowolonych, to może warto byłoby przeprowadzić małe głosowanie, czy dalej takie powinno być (???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:31, PolishWerewolf napisał:

\...\
Szerszeń45-> Czerwonego byłoby za dużo. I za dużo do roboty dla Moderatorów. Gdyby powstał
skrypt wyłapujący błędy w napisanym poście (i korygujące je) to by znacznie ułatwiło pracę.
Wiem, mozolne zadanie i ciężkie. Ale wykonalne.

No tak, to prawda. Głównym zadaniem moderatorów to utzrymywanie względnego porzadku na forum. Jednak za taki stan rzeczy odpowiadają uzytkownicy forum. Zdjaję sobię sprawę, że moderatorzy, nawet w tak licznym gronie nie są w stanie kontrolować wszystkich wątków i każdego użytkownika. Jest to po prostu niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:26, cinus` napisał:

na szczęście są jeszcze miejsca gdzie można spokojnie pogadać
normalnie, choć jest ich coraz mniej...

Tak Andergrand napewno należy do tych spokojnych miejsc. ;)

Cóż wiadome było to, że jak forum staje się coraz popularniejsze to coraz częściej trafiają się osoby, które klimat naszego forum niszczą. Stare forum miało w sobie to, że ruch na nim nie był tak duży jak tutaj przez co trafiało się mniej czarnych owiec. Mnie osobiście wnerwiają jeszcze bardziej Ci "doświadczeni", którzy to nie wyrastają ze starych nawyków spamowania, pisania bez polskich znaków itd. Zgodzę się z tym, że spam kwitnie coraz bardziej w najlepsze przez co musiałem zrezygnować z czytania tematu o G3, gdyż po prostu większość tamtejszych postów naprawdę nic do dyskusji nie wnosiła/nie wnosi. Uważam również, że nie powinniśmy się bać szczerze powiedzieć użytkownikowi co robi źle. Często użytkownicy przemilczają czyny innych przez co bałagan na forum jest jeszcze większy. Pamiętam nawet ostatnio swoje rozmowy z pewnym użytkownikiem, który to dostał w któtkim odcinku czasu dwa degrady z brygadzisty i próbowałem mu wyjaśnić kilka spraw, jednak nie wiem jak to mi wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego jeszcze jakby Im dołożono korygowanie błędów, to kontrola byłaby niemożliwa. Zapanowałby jeszcze większy chaos, co skończyłoby się prawdopodobnie albo masowymi banami/nowymi Moderatorami/całkowitej restruktyzacji Forum/wymiany Moderatorstwa. A tego nie chcemy, prawda?

Kukowsky-> Kogo określasz mianem "doświadczony"? Kogoś konkretnego, czy Forumowiczów od określonej rangi wzwyż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:34, RobeN napisał:

> Często nowi Obywatele nie uzywają Szukajki , /.../
Nie używaj tego Neologizmu, bo kNOTa zwabisz!!!!!

Strasznie za to oberwałem kiedyś...

>/.../
Naprawdę? No cóż, przepraszam ;( Z kNOTem i tak miałem na bakier, nie mogłem się z tym człowiekiem dogadać.
BTW:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=9716&pid=27
Cytuję post TYHE: "Popularne nazwy: szukajka, wyszukiwarka."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:41, PolishWerewolf napisał:

Tak, dlatego jeszcze jakby Im dołożono korygowanie błędów, to kontrola byłaby niemożliwa. Zapanowałby
jeszcze większy chaos, co skończyłoby się prawdopodobnie albo masowymi banami/nowymi Moderatorami/całkowitej
restruktyzacji Forum/wymiany Moderatorstwa. A tego nie chcemy, prawda?
/.../

Naturalnie, że nie. Szkoda, że nie ma możliwości edycji własnych postów. Każdy mógłby się kontrolować we własnym zakresie, choć to obowiązek uzytkownika jest sprawdzić post przed wysłaniem go na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coś pięknego :)
_________________

Zauważcie jednak, że Regulamin starego forum był ostrzejszy. Trzeba było myśleć już w momencie zakładania pierwszego tematu, był zapis którego mi bardzo brakuje w sensie: od moderowania są moderatorzy.
Czasem mam ochotę przyczepić się do niechlujnie wypisywanych tytułów wątków, z błędami, literówkami.
Czy ktoś goni tych ludzi, że tak się ciężko spieszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wyrazić swojej opinii na temat pogarszania się forum, gdyż jestem tu stosunkowo krótko - jakieś 1,5 miesiąca. Jednego jednak jestem pewien - to najlepsze forum, jakie widziałem w internecie. Pewnie są lepsze fora na tym świecie, ale nasze się wyróżnia. Przede wszystkim ze względu na alternatywną formę. Właściwie wszystkie fora, które widziałem, były zbudowane na tym samym szablonie. A nasze jest wyjątkowe i przejrzyste. Bardzo podoba mi się to, że wszystkie awatarki mają ten sam kształt i wielkość. To wprowadza ład, porządek i przejrzystość na forum.
Ale w jednym się stuprocentowo zgadzam z autorem tematu: spam i spamerzy. Zdecydowanie za dużo tu ich jest. Są istną plagą na tym forum, ale powinniśmy z tym walczyć u boku moderatorów.
Z drugiej strony, dużo tu jest ludzi inteligentnych i dojrzałych - przeciwieństw spamerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze, że nie ma tej edycji. Trzeba uważać co się pisze. A nie potem "Edycja" i zadowolony...

TYHE->
Może nie goni... Ale ktoś pogonić może, prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:27, szerszeń45 napisał:

Często Obywatele nie uzywają Szukajki, tylko z miejsca zakładają nowy wątek z swoim problemem.
Często z wieloma bykami ortograficznymi, albo źle sformuowanymi pytaniami. To faktycznie psuje


1 Punkt programu, to to, że na tym forum większośc osób to dzieci. I co każde słowo mają sprawdzac w słowniku?
2 Punkt, Ja jak byłem obywatelem [mówię tak jak bym był sekretarzem ;)] jak sie pierwszy raz zalogowałem, wogóle nie wiedziałem co i jak. Dopiero po paru dniach: ok to jest temat, tu sie go zakłada, w temacie są posty które pisze sie tu, i na które sie odpowiada tu. Nie ma byc takich samych tematów.
Troche puźniej dopiero: znaczek oznacza o czym jest temat, jak jest na niebiesko CDP to znaczy że są nowe...
To nie jest tak łatwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet sie nie chcę domyślać, co to ma być.

W kontekście twoich wcześniejszych dociekań na temat spamu na forum, myślę, ze zrobiłeś to celowo.

-1 (darowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować