Zaloguj się, aby obserwować  
Yamamoto

Gorsze forum.

94 postów w tym temacie

Ciekawe spostrzeżenia. Sam zbyt długo na forum nie przebywam i nie przeglądam większości tematów. Jedynie te przypięte, czasem tylko coś więcej. Zgadzam się jednak z tym, że duża część osób pisze w taki sposób, że tego się nawet czytać nie da.

Warto jednak zwrócić uwagę na to co zauważył Vaxinar. mniejszość zawsze dostosowuje się do większości. Tyczy się to różnych grup społecznych, jak klasa w szkole, grupa przyjaciół. Ludzie na siebie oddziałują, więc jedna czy dwie osoby, dyskutujące z osobami stosującymi się do ogólnie przyjętych zasad, najczęściej same po pewnym czasie zaczną się zachowywać w ten sam sposób. Dlatego zgadzam się z Vaxinarem co do dania takim ludziom szansy. Sam jestem zaskoczony z przemiany Olkiego ;)

A osoby, które nie będą chciały się dostosować same odejdą, zniechęcone upominaniami ''doświadczonych'' użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem jeszcze dość młody (13 lat), ale gdy widzę ludzi, którzy piszą "ktury" przez "u", to mi się normalnie niedobrze robi. Rozumiem tu dyslektyków, dysortografów, ale zawsze można przepuścić tekst przez Worda (tudzież OpenOffica, który IMO jest lepszy (bo tańszy ;)). A gdy taki człowiek mówi mi, gdy zwracam mu uwagę "a co to mie obchodzi i tak mnie nikt nie pozna a jak dostane degrada to ich zbluzgam i wogle ortografie mam w d***" to mam ochotę takiego kogoś walnąć przez łeb. Uff, poniosło mnie. :) Mam nadzieję, że żaden dyslektyk nie poczuje się obrażony, bo to nie do nich był kierowany ten post.
BTW: Ja sam także też robię błędy, ale zdażają się one rzadziej niż sporadycznie - ale żeby nie było, że oskarżam innych, a sam jestem święty. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same poglądy co Yamamoto, forum pogarsza się, powstaje coraz więcej niepotrzebnych tematów. Nie podoba mi się to że powstaje bardzo dużo tematów "growych", owszem kilka takich może być, ale nie cała masa !
Niestety dla mnie forum straciło swój dawny, wspaniały urok. Co do błędów, to wielu forumowiczów je popełnia, nie mamy na to wpływu, ale niektóre bardzo rażą mnie i zapewne innych w oczy, a szczególnie te w nazwach tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Co mam napisać... forum zmieniło sie.. może na gorsze może nie, na pewno przybyło spamu i tzw trolli nie znających netykiety i nieprzystosowanych do kulturnego pisania. To na minus.
Na plus est tyle, że mozna odhaczyć kategorie freestyle i większość spamerskich wątków idzie w zapomnienie, poza tym, zawsze mozna ignorować niektóre tematy. To tyle ode mnie, nie chce mi sie mysleć dokładnie czemu tak jest i jak można temu zaradzić, to sprawa dla cdp (i modów) jeśli uważają za stosowne coś z tym robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że to użytkownicy tworzą forum, a nie forum stwarza forumowiczów. Co za tym idzie ?! To my mamy kreować wizerunek. Co do błędów, to istnieją ludzie którzy mają dysortografię, dysgrafię itd. Dla mnie liczy się treść. Co z tego, że ktoś będzie pisał piękną polszczyzną, jeżeli pierdoły będzie tu kreślił ?! Czy jest za duży luz na forum, na zbyt wiele można sobie pozwolić ?! Kiedy Walgierz i Pioterk zostali modkami były słuchy, że zamykają wiele tamtów, częstą karzą...Czy kiedykolwiek można wszystkim dogodzić ?! Nawet jak ja dam komuś radę - są pojawią się np. teksty, że jestem arogancki i się czepiam ...Po pierwsze, nikomu nie mówię co ma robić, po drugie staram się niektórym pomóc unikać błedów na forum (sam kiedyś popełniłem). Ma być zatem bezstresowo ?! To będzie bałagan... Ja forum zmieniać nie będę i nie potrafię. Staram się dostosować i tego życzę innym. Byle uniknąć samowolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 22:39, paweusz napisał:

Pamiętajcie, że to użytkownicy tworzą forum, a nie forum stwarza forumowiczów. Co za tym idzie
?! To my mamy kreować wizerunek. Co do błędów, to istnieją ludzie którzy mają dysortografię,
dysgrafię itd. Dla mnie liczy się treść. Co z tego, że ktoś będzie pisał piękną polszczyzną,
jeżeli pierdoły będzie tu kreślił ?! Czy jest za duży luz na forum, na zbyt wiele można sobie
pozwolić ?! Kiedy Walgierz i Pioterk zostali modkami były słuchy, że zamykają wiele tamtów,
częstą karzą...Czy kiedykolwiek można wszystkim dogodzić ?! Nawet jak ja dam komuś radę - są
pojawią się np. teksty, że jestem arogancki i się czepiam ...Po pierwsze, nikomu nie mówię
co ma robić, po drugie staram się niektórym pomóc unikać błedów na forum (sam kiedyś popełniłem).
Ma być zatem bezstresowo ?! To będzie bałagan... Ja forum zmieniać nie będę i nie potrafię.
Staram się dostosować i tego życzę innym. Byle uniknąć samowolki.

Czytam tak sobie ten temat i mi się nei chce, więc czytam ostatniego posta. I wiesz co? Zgadzam się z tobą, bo my tworzymy forum, dzięki nam istnieje...tworzymy wielką grupę która się rozwija :D Ja mam ubogi język, nei wiem jak jest poza tym, ale niektórzy mi to wypominają pisząc, że mam ubogi ''słownik''. Ale po co mi kurde, parę słówek aby sie pochwalic kolesiom o wyższym statusie; o ile mam ubogi język to staram się pisac na temat i to jest ważne, bo ja nie bedę niczego pisał ze słownikiem. Ja pisze z przyjemności i to się liczy... to że strzelam same byki to także o niczym nie świadczy, bo każdy ma jakąś wrodzona wadę, a moja jest to, że piszę za szybko a potem okazuje się, ze kliknąłem ''''e'''' przed ''''i''''...a potem rozgadują pisząc na Word''zie, że nei umiem pisać...p oco to? Bo my tu nie tworzymy jakieś caffe dla biznesmenów, gdzie piszemy uzywając bogatego słownictwa. I to na tyle....

P.S. Tego nei pisałem ze słownikiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 20:35, szerszeń45 napisał:

> /.../
> 3 też zrobiłeś błąd ;)
Ba, nawet dwa. "Napisże" oraz "pzrupuszczę". Niestety, sprawdzam głównie tylko
te większe moje posty. Obiecuję, że będę się starał pisać poprawnie te mniejsze również. Cieszę
się, że ten watek powstał. Przynajmniej przypomina, że forum się pogorszyło, i wiem, że niektóre
moje posty pewnie się do tego w mniejszym lub większym stopniu, przyczyniły. Dzięki temu wiem,
że muszę nad sobą bardziej popracować.
PS. Jak juz sobię wytykamy błędy to obcianaj posty :)

A no widzisz:)
tak można by bez końca ["aż trąby ogłoszą dzień sądu" (podoba mi sie ten cytat /zaraz coś z nim wykombinuję ;)/)].
ale to spraw z tego typu rzeczami to chyba tu: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=10461&u=227 :)
Ale ze mnie człowiek ;) Poprawiam delegata [wyższego o dwa stopnie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Gorsze forum...? Chyba niestety to jest prawda... Jestem tutaj jednym z najstarszych forumowiczow i pamietam jeszcze jak calosc wygladala na starym forum cdprojekt.info. Zrobilo na mnie ogromne wrazenie pod wzgledem porzadku, jaki na nim panowal. Teraz niestety ten porzadek znika z dnia na dzien coraz bardziej... Widac coraz wiecje bzdurnych tematow, coraz wiecej gier do niczego nie prowadzacych. Mysle, ze tutaj do akcji powinni wroczyc moderatorzy i administratorzy tego forum - moim zdaniem wypadaloby troche zaostrzyc troche regulamin i zaczac wprowadzac bardziej surowe kary (no, moze nie bardziej surowe, bo degrad to wystarczajaca kara w wielu przypadkach, ale ta kara powinna byc stosowana zdecydowanie czesciej).
To pogorszenie forum moim zdaniem wynika z tego, ze coraz wiecej osob sie na nim wypowiada, szczegolnie tacy forumowicze, ktorzy nie maja doswiadczenia w uzywaniu forum i pisza tylko kilka bezsensownych postow i znikaja. Do tego tzreba przyznac, ze srednia wiaku rowniez drastycznie spadla od czasow starego forum. oczywiscie jest wielu forumowiczow, ktorych bardzo lubie i szanuje, choc sa bardzo mlodzi, jak np. Assasin93, czy fanfilmu.pl, ale niestety to sa wyjatki... Najczesciej wpada tutaj jakis tzrynastolatek, pyta sie skad mozna sciagnac jakas gre, pisze z bledami ortograficznymi i do tego wyzywa tych, ktorzy mowia mu, ze to forum producenta gier i to nie jest najleposze miejsce dla piratow... Smutny widok.
Na szczescie nadal mozna spotkac na tym forum wiele osob, ktore potrafia sie zachowac odpowiednio, potrafia udzielic pomocy, potrafia konstruktywnie porozmawiac. Dlatego uwazam to forum za swoje ulubione miejsce w internecie. :] Szkoda mi jedynie rozstania z forumowiczami, ktorych bardzo lubilem, a znikneli z dnia na dzien nie mowiac slowa... :P Trudno.
Na koniec zdradze Wam tejemnice: Nie myslalem, ze kiedys to powiem, ale bardzo brakuje na tym forum jednej osoby: kNOT''a. Kiedy tu byl bardzo go nie lubilem i nie raz sie z nim klucilem, ale teraz uwazam, ze bez niego to forum juz nigdy nie bedzie takie samo. :) Potrafil dotrzymac porzadku i samym swoim bytem stwarzal jedyny w swoim rodzaju klimat. :) Od kiedy odszedl zauwazam mocna zmiane... Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 23:03, Wiadroman napisał:

Na koniec zdradze Wam tejemnice: Nie myslalem, ze kiedys to powiem, ale bardzo brakuje na tym
forum jednej osoby: kNOT''a. Kiedy tu byl bardzo go nie lubilem i nie raz sie z nim klucilem,
ale teraz uwazam, ze bez niego to forum juz nigdy nie bedzie takie samo. :) Potrafil dotrzymac
porzadku i samym swoim bytem stwarzal jedyny w swoim rodzaju klimat. :) Od kiedy odszedl zauwazam
mocna zmiane... Szkoda.


kNOT miał swoje dobre strony, za które zawsze Go szanowałem. Szkoda, że później przesadził.
Moim zdaniem jest jednak sposób, wystarczy zatrudnić na posadę Moderatora kogoś, kto władzę będzie traktował podobnie jak kNOT w swoich początkach.
Jest to teoretycznie możliwe, praktycznie nawet też, ale wiem, że coś takiego nie nastąpi. A szkoda.
Dodam jeszcze link do posta, w którym rozpisałem się na ten temat
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2731&pid=2851

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż temat raczej dość powszechny i IMO nie ma sensu tego wałkować.
Po prostu CDP idzie z duchem postępu :), zyskują coraz wiekszą popluarność. Forum robi się coraz bardziej komercyjne. Pojawia się coraz więcej ludzi z zapytaniem "Skąd mogę ściągnąć taką a taką grę", itd. Spójrzmy prawdzie w oczy: mało kto czyta regulamin będąc pierwszy raz na Forum gram.pl (bo przecież to strata czasu).
Obecne Forum to juz nie mała społeczność, gdzie wszyscy dobrze się znają i kochają ;P, tylko otwarte dla każdego miejsce publiczne, w którym każdy ma prawo się wypowiedzieć jak w realu :) I tak jak w realu mamy policję, tak na Forum są ... no właśnie ;P.
Osobiście uważam, ze do takiego stanu rzeczy trzeba się po prostu przyzwyczajać, gdyż najpewniej będzie się on stale pogłębiał. Taka normalna kolej rzeczy.
EoT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 23:17, Patryk R napisał:

Tak kNOT był dobrym moderatorem, chociaż znałem go tylko z nowego forum i otrzymałem od niego
dwa degrady, ale brakuje go tutaj, porządek potrafił utrzymać.

Cóż kNOTa pamiętam w miare dobrze z nowego forum. Był wyjątkowo ostry, gdyby zrobić spis degradów i Banów danych przez moderatorów to on pewnie by był na szczycie listy. Nie twierdze że jego metody były złe, dyscyplina nikomu nie zaszkodzi, on jednak jeśli dobrze pamiętam się nieco władzą zachłysnął, po czym pewna ilość (całkiem doświadczonych userów nawiasem mówiąc) spisała petycje i... skończyło się jak się skończyło. Ja osobiście nic przeciwko jego metodom nie miałem, jednak jego podejście pozostawiało według mnie co nieco do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 23:03, Wiadroman napisał:

Na koniec zdradze Wam tejemnice: Nie myslalem, ze kiedys to powiem, ale bardzo brakuje na tym
forum jednej osoby: kNOT''a.


Ahh, cóż to były za czasy, gdy degrady dostawał każdy, kto dopisał się w spamerskim wątku przed kNOTem. Cóż to były za czasy, gdy człowiek 10x pomyślał, nim coś napisze. Prawie jak survival horror, to było coś co mnie tutaj przyciągało ;) Niestety sprawdziła się stara zasada: władza deprawuje... Szkoda.

Teraz z musu odhaczyłem kategorię freestyle (przez dłuższy czas nie chciałem tego robić, bo może trafić się jakiś ciekawy temat, ale każdy ma swoje granice). A jeśli dopisuję się w innym interesującym mnie wątku niż przypięte, to tylko dlatego, że znalazł się dość wysoko na liście tematów, bym zdążył go zauważyć, nim zginie w potoku spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 16:59, lopy napisał:

[***]

Czy ty się naprawdę, upraszasz o co najmniej o obniżenie statusu?

2. Co jest zabronione
Łamanie netykiety
*Umieszczanie wypowiedzi niezwiązanych w żaden sposób z tematem dyskusji
Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie
*stosowanie słów uznawanych za niekulturalne we własnych wypowiedziach, a szczególnie kierowanie takich słów pod adresem innych osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szerszeń45 zacytowal juz Regulamin. Ja Cie informuje, ze otrzymujesz degradacje -1


szerszeń45 - jak juz cytujesz takiego posta to przynajmniej wycinaj takie slowa. Nie dorabiaj Moderatorom pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 17:05, Piotrek K. napisał:

[...]
szerszeń45 - jak juz cytujesz takiego posta to przynajmniej wycinaj takie slowa. Nie dorabiaj
Moderatorom pracy...

No tak, przepraszam, postaram się by było to ostatni raz,
ale już nie offtopujmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ee, dopiero przeczytałem tego posta, do tego co napisałem wcześniej można dorzucić jeszcze pseudomoderatorstwo :(
Ale ale można po prostu nie odpalać głupich nowych wątków, oszczędza to nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować