Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jest już Internet Explorer 7

76 postów w tym temacie

teraz to Microsoft moze sie w czolo puknac, ze nie zrobiono nowej przegladarki kilka lat wczesniej :P
Netscape FTW! FF takze stanowi wielka konkurencje dla IE...
mysle, ze nowy IE nie odbuduje swojej pozycji na tym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 22:17, Kolotko Tanker napisał:

z tym że jest to razem z servic''em 2 co jest raczej niefajne

No coś Ty. To sam IE. Ale domyślam się skąd Ci się to wzięło - jest napisane że ściaga i instaluje też najnowsze update''y do niego (explorera). Samego SP2 nie ściąga, zresztą jest też wersja dla windowsa z SP1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 22:41, Van Waterflew napisał:

Mam pytanie czy najnowsze brzydactwo M$ sprawdza wersje windowsa? Bo jak tak to dziękuje bo
mam oryginała a otstanio jak instalowałem coś z M$ to mi kompa zwaliło.

Sprawdza oryginalność. Samej wersji jako takiej chyba nie. Sam musisz wiedzieć czy masz SP1 czy 2 i ściągnąć odpowiednią instalkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozilla Firefox 2.0 RC 3 PL jest bardzo stabilna i sama się już uaktualnia do wersji wyższych to i jak wyjdzie ostateczna nie zapomnicie :), np. z RC2 przeskoczyła na RC3. Dla mnie to mogli już nazwać finalną. Przyda się wielu osobom na forum co nie znają polskiego, bo ma sprawdzanie pisowni :) http://www.mozilla.org/projects/bonecho/all-rc.html

Co do IE 7.0 to wszystko miło ale nie wiadomo kiedy będzie wersja PL zatem polecam się wstrzymać, bo po co mieszać języki :). Kto chciał to już się bawił beta2. Ja czekam na PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 22:41, Van Waterflew napisał:

mam oryginała a otstanio jak instalowałem coś z M$ to mi kompa zwaliło.


no pewnie :) "sprawdzanie legalności" nie powoduje zmian w systemie - sprawdzanie polega na porównaniu klucza rejestracyjnego systemu z czarną listą kluczy i listą kluczy już zarejestrowanych... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Specjaliści z firmy Secunia poinformowali o wykryciu pierwszego błędu w zabezpieczeniach siódmej wersji Internet Explorera. Problem dotyczy obsługi przekierowań URL - może on zostać wykorzystamy do wykradania cennych informacji. Przedstawiciele Secunia podkreślają, że nie jest właściwie nowy błąd - pół roku temu identyczną lukę wykryto w IE6. Więcej informacji znaleźć można na stronie firmy ( http://secunia.com/advisories/22477)."
Źródło: http://www.pcworld.pl/news/101260.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tak i tak nikt mnie nie przekona do uzywania ie7 jako "primary browser-a", dlaczego? sam niewiem, ale od samego poczatku wydawala mi sie taka "sucha" i sztywna a pozatym miala i ma nadal kupe dziur i niepoprawnie interpretuje css-y :/ ,poprostu ie wyryla mi wielka ryse w zyciorysie ;)
jestem wiernym posiadaczem ff ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, tak patrzę na te wypowiedzi fanów FF - jestem ciekaw ilu z nich jest świadomych tego, że FF nie ustępuje IE ilością dziur, a momentami nawet go przegania.... :> IE7 podoba mi się głównie ze względów ergonomicznych - w końcu coś użytecznego dla ''szarych''/początkujących użytkowników ;)

Cieszę się z IE7, choć i tak pracuję na Operze [nie lubię jak FF "na dzieńdobry" 60MB ramu zajmuje bez powodu :]]

A dziury?... Sęk w tym, że każde oprogramowanie na świecie ma jakieś dziury, a większość ''hakerów'' uwzięła się na MS i tam szuakją... dziury w całym ;) Jakby się uwzieli na Linuxa, to by wiódł prym w dziurowatości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno zainstaluję, ponieważ część stron działa poprawnie tylko pod IE :( ( np niektóre strony formularzy ) ale na co dzień to sie tego wynalazku nie tykam. Po 4 tygodniach pracy na FF, antyspam wykrywa mi góra 1 tracking cockie a po JEDNYM użyciu IE mam koło 16 obiektów krytycznych... WIWAT M$... A że mam konto internetowe to ryzykować nie mam zamiaru..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... instalację IE7 mam już za sobą...

wygląda... normalnie, działa... normalnie, tylko żebym jeszcze wiedział jak się zakładek używa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 00:34, KHRoN napisał:

hmm... instalację IE7 mam już za sobą...

wygląda... normalnie, działa... normalnie, tylko żebym jeszcze wiedział jak się zakładek używa
;)


Nauczysz sie to proste jest :)

Tylko czekac jak luke wykryja znowu ;)

:D HEEEh normalka :D ( http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5195 )

Jest już pierwsza luka w IE7
19.10.2006, 17:04 Autor/Wprowadził: msliwa & Docent

Wczoraj późnym wieczorem informowaliśmy o oficjalnym wydaniu nowej wersji przeglądarki WWW Internet Explorer 7, a już pojawiła się informacja o pierwszej luce.

Błąd dotyczy obsługi adresów URL zaczynających się od "mhtml:", odpowiednio spreparowana strona może uzyskać dostęp do dokumentów z innych równocześnie otwartych witryn. Poziom zagrożenia został określony jako mniej krytyczny.

Błąd dotyczy wersji dla systemu Windows XP SP2, z naszych informacji wynika, że wersja na Vistę jest bezpieczna. Na razie jedynym sposobem na zabezpieczenie się jest wyłączenie w przeglądarce obsługi skryptów.

Aktualizacja godz. 20:27

Microsoft wydał oficjalne stanowisko w tej sprawie - okazało się, że opisywana luka tak naprawdę dotyczy nie tyle wersji 7 przeglądarki, co samego Internet Explorera - a ściślej mówiąc programu Outlook Express. Z tego względu błąd nie występuje w systemie Windows Vista, co udało nam się sprawdzić przed publikacją newsa. Microsoft poinformował także, że nie są znane próby eksploatacji tej luki, a korporacja analizuje problem - następnie w zależności do skali zagrożenia wydany zostanie poradnik bezpieczeństwa lub poprawka w ramach comiesięcznych biuletynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to może zadziwię fanów ff ale nie zamyka się sprawa na przeglądarce, każda jest podobna jeśli chodzi o dziury. Wystarczy dbać o system, odpowiednio się zabezpieczyć (np. dobry av + fire + ewentualnie aspyware) i uwierzcie że będzie dobrze.
Od dłużeszgo czasu siedzę na ie6 (mało ergonomiczy dlatego nałożony jest na niego avant browser) do tego norton is + adaware, na winxp sp2, wszytko po pełnym updacie i od 3 lat raz mi siętrojan dostał to żył jakieś kilka godzin (póki żona korzystała z komputera).
Co do MS to nie będąc fanem giganta, należą mu sięsłowa uznania. Które dziecko neostrady korzystało by z kompa gdyby nie ms i gry ?? Linuch jest ok tak jak i każda alternatywa ale bez przesady, że co komercyjne i popularne to jest od razu bee. Może ktoś grał w gierki ze stajni ms (np dungeon siege1 i 2) zajefajne wykonanie, żadna inna gra z tego okresu tak się nie prezentuje, rewelacyjna optymalizacja kodu, dosłownie super.
A jeszcze sprzet od ms, klawiatury, myszki, najwyższa jakość moim zdaniem.

Więc podsumowując: ms nie kocham i lubię chodzić własnymi ścieżkami :-) ale jeśli coś kupuję to mam pewność (z własnego doświadczenia) że lepiej wybrać ms.
Na ie7 sięnie rzucę bo beta była fuj, już sie przyzwyczaiłem do avanta i brakuje mi w ie7 wwielu funkcji :-( , tak samo jak zresztą nie ślinięsięna myśl o viście.

Pożyjemy zobaczymy. Ważne żeby mieć własne zdanie a nie jak krowa na łańcuchu iść za grzecznym chłopcem giertychem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wgrałem nowego IE i muszę powiedzieć - jestem pozytywnie zaskoczony. Poprawili interfejs, wszystko jest wyraźne i łatwe w obsłudze - nawet kompletny kretyn poradziłby z tym sobie. Dodano taby (wiem, inne przeglądarki to już miały, ale jednak), poprawiono moim zdaniem sposób renderowania stron (w sumie to tylko ClearType, no ale... ; ] ) i przyspieszono (znacznie!) działanie całości. Póki co zero problemów ze stabilnością (ale działa od pół godziny, więc zobaczymy, co dalej). W sumie jeśli tak dalej pójdzie, to Lisek odejdzie u mnie w odstawkę, bo i po co go trzymać, skoro IE 7 ma wszystko co trzeba?

No ale, potestuję jeszcze zgodność ze standardami, to zobaczymy... Póki co - na plus! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re piXelRider ponieważ każde oprogramowanie ma błędy, to od ich ilości jest ważniejszy czas łatania. Właśnie tu widać czemu należy trzymać sie z daleka od softu microsoftu, wypuszczanie fixów zajmuje im zbyt dużo czasu (zanim załatają dziurę szkodliwe oprogramowanie zacznie ją wykorzystywać, u konkurencji jeszcze sie coś takiego nie zdarzyło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem zaskoczony jeśli chodz o interfejs.. zakładki itd.. na tym się kończy.. wszedłem na kilka stron.. na byłem na stronie wp.pl jak wyskoczył mi błąd o trojanie z avasta :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować