Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2008 o 17:12, squeglee napisał:

A jak zdefiniować podstawowy podgatunek metalu?

Mam na myśli źródła i genezę. Jest to jeden z pierwszych jasno określonych jako metalowe gatunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwny, ohydny, ale całkiem dobry. Kawałek trochę za krótki jak do teledysku moim zdaniem szczególnie, że sama początkowa cisza trwała dobre 15-20 sekund, a i można by się przyczepić do tych duchów na końcu, co prędzej wyglądały jak plemniki niż duchy (a może to rzeczywiście plemniki?). Bez ładu i składu, ale trv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoawhg!!! Mam pytanie. Otóż zacząłem słuchać zespołu Black Label Society od kawałka Fire It Up i mam pytanie jaki polecacie następne, aby się do zespołu nie zrazić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 18:58, mokra skarpeta napisał:

Hoawhg!!! Mam pytanie. Otóż zacząłem słuchać zespołu Black Label Society od kawałka
Fire It Up i mam pytanie jaki polecacie następne, aby się do zespołu nie zrazić? :)


łykaj płytkę Shot To Hell ..są na niej niezłe kawałki, a zaczyna ją niesamowity concret jungle :)
...
w tym momencie jadę z the Wall ..różowych rzecz jasna ;) ..co za chwilę tego nie wiem, coś za mną Paradise Lost gothic chodzi więc nie wykluczone że zapuszczę.. płytka 10/10 jak dla mnie, jeśli idzie o tą kapelę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 19:20, mokra skarpeta napisał:

Ok Thx:)


no problemo :)

Dnia 21.11.2008 o 19:20, mokra skarpeta napisał:

Cholera! Faktycznie, Concrete Jungle jest świetne :)


miło słyszeć że podpasowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My tu o Paradajach... "Gothic" jest rzeczywiście niezłe, choć "Symbol of Life" to póki co mój killer numer uno. Może dlatego, że gothic metalu szukam (a właściwie tego nie robię w ogóle) w innych kapelach, a oczekuję jakiegoś świeżego brzmienia? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery, to ten awatar ciut Cię zdradza. Nie, żebym był uprzedzony, ale... Dobra, jestem uprzedzony. Ale rób jak uważasz, bo mi to w zasadzie zwisa.

A i próbuję ruszyć ostatnio z takimi zespołami jak Arch Enemy (kiedyś trochę słuchałem, ale potem gdzieś przepadło) oraz Fear Factory. Przede wszystkim chciałbym jakieś konkrety, co do FF to już namierzyłem "Demanufacture" - myślałem, że grają jakiś gej industrial, choć ścieżka dźwiękowa do "Piły" była naprawdę klimatyczna. Aż się zdziwiłem gdy się dowiedziałem, że to death industrial.

Jeśli macie też na oku podobne kapele, to walcie. Miło by było, bo ostatnio nic nowego nie ruszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz, nie róbmy offtopicu :) Dwa, LP lubie i tyle, od nich zaczęła się moja przygoda z rockiem, metalem i mam do nich sentyment ;) Są gusta i guściki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 20:22, Wayzin napisał:

Jeśli mam być szczery, to ten awatar ciut Cię zdradza. Nie, żebym był uprzedzony, ale...
Dobra, jestem uprzedzony. Ale rób jak uważasz, bo mi to w zasadzie zwisa.

A i próbuję ruszyć ostatnio z takimi zespołami jak Arch Enemy (kiedyś trochę słuchałem,
ale potem gdzieś przepadło) oraz Fear Factory. Przede wszystkim chciałbym jakieś konkrety,
co do FF to już namierzyłem "Demanufacture" - myślałem, że grają jakiś gej industrial,
choć ścieżka dźwiękowa do "Piły" była naprawdę klimatyczna. Aż się zdziwiłem gdy się
dowiedziałem, że to death industrial.

Jeśli macie też na oku podobne kapele, to walcie. Miło by było, bo ostatnio nic nowego
nie ruszałem.


Akurat Demanufacture jest najlepsza płyta w dorobku FF, kolejne to już dla fanów kapeli choć np. Remanufacture (płyta z przerobionymi utworami z Dem.) jest "kulą u nogi" to mi się jednak podoba.
Transgression też jest dobre, nie tak brutalne ale tez dobre.
Można by rzec że każdy album to zupełnie inna bajka.
A i na 2009r. zapowiedzieli nowy album, roboczo nazwany "Nong 7", choć jeśli zadziała reguła (dwa dobre albumy potem jeden słaby) to może być róźnie.

Podobne kapele? Jedyny zespół który kojarzono z FF to Dagoba, jedynie pamiętam album " What Hell Is About". Klasyfikowany jako industrial/death (jak Fear Factory).
Dalej kojarzy mi się Strapping Young Lad czy Divine Heresy (ale to chyba ze względu na Dino Cazaresa ale brzmienie tez niczego sobie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 20:17, Wayzin napisał:

My tu o Paradajach... "Gothic" jest rzeczywiście niezłe,


sentymencik do płytki mam, pamiętam koncert w warszawskim Fugazi.. oj działo się działo :]

Dnia 21.11.2008 o 20:17, Wayzin napisał:

choć "Symbol of Life" to póki
co mój killer numer uno.


aż se zapuściłem :)
...
http://pl.youtube.com/watch?v=iR4mbGBYDRA
to oczywiście znasz, ale wkleić muszę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 20:22, Wayzin napisał:

A i próbuję ruszyć ostatnio z takimi zespołami jak Arch Enemy (kiedyś trochę słuchałem,
ale potem gdzieś przepadło)

Arch Enemy... wg mnie najlepsza płytka to Burning Bridges. Riffy są nieziemskie, a wokal Johana mi bardziej podchodzi niż Angeli. Z tego albumu kawałki Pilgrim, Diva Satanica i Silverwing są moim zdaniem najlepsze, ale warto przesłuchać wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po ponownej fascynacji Unleashed i ich ''Midvinterblot'' oraz ''Where No Life Dwells'' zapuszczam ich najnowsze dzieło ''Hammer Battalion''. Przebija poprzedniczkę, wyśmienita. Pozatym leci Septicflesh-''Sumerian Daemons'', bardzo dobre, na poziomie genialnego ''Communion'', aczkolwiek dłuższe. Co tam jeszcze, aa, Summoning i ''Oath Bound''. Co tu dużo mówić, po prostu Summoning :) A, jest i nowe Bloodbath-''Fathomless Mastery''. Pierwszy raz słyszę ich z Akerfeldtem i jednak wolę Tagtgrena, narazie płyta tylko dobra. Jeszcze coś ? Tak, jest jeszcze Blindead-''Autoscopia/Murder In Phazes''. Coś w klimatach Isis, Cult of Luna. Longplay dobry, jeszcze się dokładnie nie wgłębiłem, aczkolwiek ulega i to znacznie ''Eternal Kingdom''. Uff, narazie chyba tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, ostatnio zrobiłem sobie ciekawą listę zespołów sludge/doom/southern i te klimaty ;)

Jesu
Pelikan
Isis
Neurosis
Cult of Luna
Mouth of the Architect
Callisto
Godflesh
Final
Sun O)))
Red Sparowes
Mastodon
The Ocean
Battle of Mice
Minsk
Rosetta
Omega Massif
Year of No Light
Irreversible
Old Man Gloom
Khanate
Tribes of Neurot
Lull
Aidan Baker
Scorn
Techno Animal
Earth
Teeth of Lions Rule the Divine
Pentemple
KTL
Boris
Nadja
Stars of the Lid
Tim Hecker
5ive
William Basinski
Grouper
Fuck Buttons
Halo
The Angelic Process
Oren Ambarchi
Grails
Russian Circles
This Will Destroy You
Caspian
Sigur Rós
Mogwai
Explosions in the Sky
Godspeed You! Black Emperor
Melvins
Fantomas
13
Tephra
Intronaut
Made out of Babies
Giant Squid
*shels
Rwake
Tides
Windmills by the Ocean
Kehlvin
Zozobra
Grave Temple
Burning Witch
Orthodox
Grief
Electric Wizard
Troum
Thomas Köner
Kammarheit
Oöphoi
Zoviet France
OM
High on Fire
Weedeater
Goatsnake
Ascend
Burial Chamber Trio
Methadrone
Eluvium
Sleep
Lento
Religious Knives
Corrupted
Floor
EyeHateGod
Accept Death
Have A Nice Life
Moss
Atrium Caceri
Nordvargr
MZ.412
The Sword
Torche
16
Cavity
Crowbar
Iron Monkey
Queens of the Stone Age
Kyuss
Eagles of Death Metal
Black Sabbath
Clutch
Monster Magnet
Pearl Jam
The Smashing Pumpkins
Alice in Chains
Soundgarden
Fu Manchu
Desert Sessions
Orange Goblin
Corrosion of Conformity
Dozer
Nebula
Mudhoney
Green River
Alabama Thunderpussy

Jeśli coś jeszcze znacie, to dorzućcie, bo ja chętnie ''kolekcjonuje'' takie nazwy, potem przy napływie chęci poznawania nowych muzycznych doznań włączam youtube''a i jestem zadowolony z życia jak nigdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Silver Mt. Zion
Baroness
Down
65daysofstatic

Kilka przykładów.

W ogóle, Black Sabbath obok Atrium Carceri, a to obok Fantomasa?
Z początku myślałem, że rzeczywiście chodzi Tobie o jakieś sludge czy tam post-rocki/metale, ale widzę, że tutaj nawet Milesa Davisa można polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować