Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2007 o 15:12, LordOfUndeads napisał:

Ja przez gatunek emo rozumiem ostre wyrażanie swoich emocji i uczuć (z tym samobójstwem trochę
racji). O ile pamiętam to przez tematykę nie chcieli ich włączyć do punk rocka. A scremo to
emo w mocniejszym wydaniu.


Więc dlaczego i po co takiej muzyki słuchać polecam osobiście nu-metal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 10:02, freja napisał:

co do kredek to oglądałeś może cradle of fear? :D:D

Tylko urywkami. To przeciętny horror klasy B. Miałem z nim do czynienia zanim w ogóle zacząłem słuchać black metalu. Nie znałem wtedy Daniego. W tamtym czasie tylko urywkami patrzyłem. Teraz pewnie bym obejrzał cały :D Chociażby ze względu na aktora grającego główną rolę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami moim ostatnim odkryciem (nie śmiać się, nie znałem wcześniej tego zespołu :)) a mianowicie chodzi o kapelę DevilDriver. Bardzo fajnie się tego słucha. Muzyka to hybryda gatunkowa. Jak na moje ucho to słychać tu wpływy death, black (w starszych nagraniach) i thrash metalu, ze wskazanie głównie na thrash. A dowiedziałem się o istnieniu zespołu słuchając soundtracka do Residen Evil: Apocalypse gdzie umieścili fajny, wpadający w ucho kawałek ''Digging up the Corpses''. Polecam posłuchać - może komuś się spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 14:26, siepu napisał:


EMO to nie muzyka, to styl życia charakteryzujący się samobójstwem ;P


Buahahaha <lol2> leżę ;D idealne stwierdzenie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 18:13, bombel1981 napisał:

Podzielę się z Wami moim ostatnim odkryciem (nie śmiać się, nie znałem wcześniej tego zespołu
:)) a mianowicie chodzi o kapelę DevilDriver.

A z czego tu się śmiać ?! Pierwsze słyszę o tej kapeli. Ale jeżeli są z USA, to nie dziwne iż nie znam i nie poznam :D To normalne, że każdy słucha czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 18:25, paweusz napisał:

Ale jeżeli są z USA, to nie dziwne iż nie znam i nie poznam :D To normalne, że każdy słucha czegoś innego.


Jak najbardziej z USA :) Już gdzieś czytałem o tym, że nie słuchasz muzyki z USA. A skąd u Ciebie taki stan rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 18:29, bombel1981 napisał:

A skąd u Ciebie taki stan rzeczy?


Wiesz, trochę się namnożyło tych kapel z USA, które są... gwiazdami nastolatków, kreuja się na true evil i tak dalej, chyba wiesz co mam na myśli.
Naturalnie nie mówię tu o takich kingach w stylu Slayera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 18:29, bombel1981 napisał:

Jak najbardziej z USA :) Już gdzieś czytałem o tym, że nie słuchasz muzyki z USA. A skąd u
Ciebie taki stan rzeczy?

Jestem uprzedzony do amerykańskiej sceny metalowej. Nie chcę za bardzo wgłębiać się w ten temat, bo jeszcze urażę parę osób, już ostatnio urażeni się poczuli fani korna i linkin park (choć ci drudzy to akurat nie grają metalu). W zasadzie, to ja w ogóle nie lubię USA :D Ja słucham skandynawskiego i brytyjskiego black metalu - ten ze Stanów Zjednoczonych w żaden sposób nie jest podobny do germańskiego, który preferuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 18:35, paweusz napisał:

W zasadzie, to ja w ogóle nie lubię USA :D Ja słucham skandynawskiego
i brytyjskiego black metalu - ten ze Stanów Zjednoczonych w żaden sposób nie
jest podobny do germańskiego, który preferuję.


Jeśli chodzi o black metal to faktycznie muszę się z Tobą zgodzić. Ja głównie słucham death metalu i to pewnie przez zespoły pokroju Morbid Angel, Deicide, Vomitory, Monstrocity preferuję granie w amerykańskim stylu bo tamta scena ma duży wpływ na obecne pojmowanie tego gatunku. Ale od skandynawskich korzeni się nie odcinam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami zatwardziali twardziele...
Czuję się jak "mientki" dziadek... To już tylko ja gotyk słucham i inne mniej hmmm... ostre podrodzaje???
Jakoś nigdy Deathowe zespoły mnie nie ruszały.
Lubię mocne, groźne, klimatyczne brzmienie. Ale musi tam być to coś - może to wada po szkole muzycznej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:09, RobeN napisał:

Czuję się jak "mientki" dziadek... To już tylko ja gotyk słucham i inne mniej hmmm... ostre
podrodzaje???

Je też się tak czasem czuję, więc się nie udzielam, bo albo jest o zespołach z pogranicza, albo o death i blackmetalu. A co do gotyku, to ja jestem jak najbardziej za :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki wielkie za cos spamopodobnego, ale powiedziałem przed chwilą coś, co może zostać źle odebrane. To, że się nie udzielam jak się nie znam, to nie była żadna aluzja czy docinek. RobeN, nie miałem na myśli jakieś dokuczenie Ci, tylko mówiłem o tym, że sam nie orientuję się w temacie i dlatego obawiam się odzywać.
To tak gwoli sprostowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 18:35, Vaxinar napisał:

Wiesz, trochę się namnożyło tych kapel z USA, które są... gwiazdami nastolatków, kreuja się
na true evil i tak dalej, chyba wiesz co mam na myśli.


Masz rację, amerykańska scena wypluwa setki takich młodych, gniewnych i true. Jakości większości tych zespołów lepiej raczej przemilczeć ale od czasu do czasu trafiają się ciekawe rodzynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, aż taki to nie jestem.
Text zrozumiałem w "odpowiedni" sposób ;)

A co do wypowiedzi kolegów na temat grzybów po deszczu w USA to się zgadzam.
Co prawda zdarzają się tym zespołom dobre kawałki, ale to troszkę jak igły w stogach siana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:31, bombel1981 napisał:

Masz rację, amerykańska scena wypluwa setki takich młodych, gniewnych i true. Jakości większości
tych zespołów lepiej raczej przemilczeć ale od czasu do czasu trafiają się ciekawe rodzynki :)


Owszem, a doskonałym przykładem takiego... true evilu jest Slipknot, o którym się wypowiedziałem tutaj (jakbyś chciał zobaczyć - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=3087).
A co do tych ciekawych rodzynek to mi wystarczą dwie, z Ameryki. Metallica i Slayer i wszystko na ten temat, chociaż jeżeli chodzi o Metallicę to istnieją dla mnie tylko cztery albumy - Kill''em all, Ride the Lighting, Master of Puppets, and Justice for all. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2007 o 19:09, RobeN napisał:

Lubię mocne, groźne, klimatyczne brzmienie.


to jak bedziesz mial mozliwosc to posluchaj jak graja te kapele "Draconian" i "Avrigus"
jest w ich utworach cos z rodzaju mrocznego klimatu, czesto dogrywa bardzo ladna muzyka symfoniczna razem z churami, no i towarzyszy im piekna ciezka gitara ^_^ Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 20:49, Mistiq napisał:


> Lubię mocne, groźne, klimatyczne brzmienie.

to jak bedziesz mial mozliwosc to posluchaj jak graja te kapele "Draconian" i "Avrigus"
jest w ich utworach cos z rodzaju mrocznego klimatu, czesto dogrywa bardzo ladna muzyka symfoniczna
razem z churami, no i towarzyszy im piekna ciezka gitara ^_^ Polecam


A masz może jakieś namiary na dobre kawałki tych zespołów, drogi Mistiq? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

drogi Feno :D
ja zazwyczaj kupuje albo pozyczam od kumpli muzyke... przy okazji jak jestem w sklepie muzycznym to biore mase plyt pod skaner (taki z mozliwoscia przesluchiwania utoworow) Jezeli chodzi o mnie to praktycznie wszyscy moi znajomi slychaj metalu wiec bardzo duzo roznych zespolow muzycznych juz poznalem.
Jezeli komus zalezy to zawsze zdobedzie to czego chce.. (nie mowie tu o sciaganiu piratow) trzeba wiedziec tylko czego sie szuka...(a od tego sa np. rozne strony internetowe zwiazane z muzyka albo to forum) podalem wiec w poscie wyzej dwie nazwy zespolow, ktore moglyby zainteresowac (w tym przypadku RobeNa),

inna sprawa ze jest bardzo duzo oficjalnych stron roznych zespolow na ktorych jest jest mozliwosc przesluchania kilku utworow danej kapeli. Robi sie to po to aby wlasnie nie trzeba bylo kupowac w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować