Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2008 o 23:07, EmperorKaligula napisał:

jestes ograniczony i wierzysz w glupie schematy powatarzane przez kretynow... trudno.
Na jedno kopyto ? W dodatku ignorant... ja nie lubie deathu ale jakos sie nie pierdole
glupot pod adresem tej muzyki - widac niektorzy (Ty) nie moga sie wrecz powstrzymac przed
zmieszaniem z blotem czegos innego. I jak moze Ci sie podobac cos czego nie slyszales
- kim Ty niby jestes ze oceniasz muzyke bez przesluchania ?


A skąd wiesz Ty wiesz, że nie słyszałem? Widocznie znasz mnie lepiej niż ja sam. Gdybym nie słyszał to bym się nie wypowiadał.
I przedstawiam swoje zdanie na ten temat bo mam do tego prawo.
"Jak ktoś lubi black to spoko" - toleruję, że ktoś słucha.
Nie mieszam tej muzyki z błotem, bo wiem że dla kogoś może coś znaczyć, piszę tylko co JA odczuwam. Jak ktoś to przyjmie to jego sprawa. Moje zdanie nie musi się pokrywać ze zdaniem innych. O gustach się nie dyskutuje ale każdy ma prawo napisać co sądzi na temat danej muzyki.

Nie wierzę w schematy, bo sam buduję swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.myspace.com/hatchet2006

Polecam Hatchet, kolesie grają od 2006 roku. Ich muzyka to taki tradycyjny thrash zbliżony do Overkill i Testament. Zespół poznałem po wejściu na stronę wytwórni (Metal Blade), były 2 utworki, pobrałem no i spodobało mi się.

PS Kupił już ktoś najnowszy album grupy Testament "The Formation of Damnation"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 08:20, kibot napisał:

Nie mieszam tej muzyki z błotem, bo wiem że dla kogoś może coś znaczyć, piszę tylko co
JA odczuwam.


Twoje slowa:

skrzeczą wokaliści - jakbym napisal ze w death/gore wokalisci "zwracaja obiad" i bucza to bys sie obrazil - wiec waż słowa. "skrzeczec" nie ma pozytywnego wydzwieku.

słaba ''piwnicowa'' produkcja - uogolniasz i piszesz bzdety - nie kazdy zaczyna od super wytworni, a jak ktos jest dobry to kolejne albumy nagrywa juz w wyskiej jakosci - logiczne. Make a Change... Kill Yourself nie odbiega jakoscia od szeroko przyjetych muzycznych standardow - nie jest to zadne garazowe pitolenie.

(podobno nadaje tego klimatu satanistycznego, pogańskiego i Bóg wie jakiego jeszcze :P) - czyli jednak wierzysz w te pierdoły powtarzane przez ludzi... shame...

Wg muzyka robiona na jedno kopyto :P - i znowu ingnorackie uogolnienie laika w tej dziedzinie... jesli myslisz ze black sie gra na 1 kopyto to wogole nie znasz tej muzyki, ani nawet czolowych zespolow blackowych - krotko mowiac - zamilcz!

Po co mam słuchać jak i tak mi się nie podoba :P - ignorant i w dodatku jasnowidz... smiac sie czy plakac ?

i nie chodzi mi tu o zadne nawracanie Cie na droge blacku, tylko o to byc trzymal jezor na uwiezi - jak sie nie znasz to nie komentuj - proste, nie ? Ja jakos moze zyc bez psioczenia na death/grind/doom - dziwnie nie? Tak mozesz sobie pisac swoje zdanie ale w normalnym tonie bez chamstwa i powielania schematow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 15:29, tomoliop napisał:

Opeth, jak narazie tylko Blackwater Park i Damnation, ale dobre, dobre...


Opeth w pytke jest.. posłuchaj ostatniego albumu Watershed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 07:52, kibot napisał:

Nie podoba mi się black i tyle, nie rozumiem co tam skrzeczą wokaliści.

Pewnie dlatego, że na świecie nie mówi się wyłącznie po polsku. Skrzek to specyficzny wokal (jak wiele innych) i trzeba się wykrzesać by zrozumieć.

Dnia 30.06.2008 o 07:52, kibot napisał:

Każdy ma inne zdanie na temat danego typu muzyki.

Owszem, dlatego dla mnie nie trudno określić Metallica''i jako light rock band.

Dnia 30.06.2008 o 07:52, kibot napisał:

Nie to, że black jest dla mnie za ciężki.

Lekki nie jest, ale to nie jest wada.

Dnia 30.06.2008 o 07:52, kibot napisał:

Nie znalazłem żadnego zespołu który by mnie zainteresował, odrzuca mnie też słaba ''piwnicowa'' produkcja
(podobno nadaje tego klimatu satanistycznego, pogańskiego i Bóg wie jakiego jeszcze :P)

Jeżeli gatunek do ciebie nie przemawia, to jak mają cię zainteresować reprezentujące go zespoły. Słaba produkcja ? Może nasłuchałeś się wersjo demo z lat 80'', albo słuchałeś jakichś rynsztokowych kapel.

Dnia 30.06.2008 o 07:52, kibot napisał:

Jak ktoś lubi black to spoko. Ja tam nic ciekawego nie znalazłem. Wg muzyka robiona na
jedno kopyto :P

Pewnie posłuchałeś z 5 utworów jednego wykonawcy, bo żenująca jest twoja wypowiedź w której z łatwością można zauważyć braku znajomości z tematem. Na jedno kopyto ? Tak, mój ty znawco BM...

Dnia 30.06.2008 o 07:52, kibot napisał:

Po co mam słuchać jak i tak mi się nie podoba :P

Otóż nie słuchaj, to jest muzyka do konkretnego grona ludzi, a nie dla każdego. To jest plus tej muzyki, że nie każdy ją rozumie i słucha.

Dnia 30.06.2008 o 07:52, kibot napisał:

ha, to tak samo jakbyś napisał, że kiedyś spodoba mi się goregrind :P

Ja nigdy nie zachęcałem do tego czego słucham ludzi nie mających pojęcia o black metal. Ja w przeciwieństwie do Emperora mam nadzieję, że nie będziesz fanem black metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc... Będąc dzisiejszego dnia w mieście Łodzi, zakupiłem ja sobie płytę Grave - ''''You''ll Never See...''''. Miazga, moc, klimat, headbanging, growl, teksty. Starczy... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 22:58, kacper78 napisał:

SOAD jest to:
Rock
Metal Alternatywny(podstawowy metal)
Hard Rock
Heavy Metal
Nu Metal


Buahah, metal alternatywny to podstawowy metal, aaa, dzięki żeś nam to uświadomił.

Wiedzmin2012

Zespoły metaliczne ? Kurde, muszę się zapoznać, podaj linka.

Azreix

Też bym tak chciał, może spróbuje ;P Fajnie, ja też planuje ją zakupić, bo ''Into the Grave'' już zamówione.

deuser

Nie słyszałem ''La Muerte'', jedynie ''Rise to Ruin'' i także mnie zmiażdzyło. Taki inny death metal, niż ten do którego jestem przyzwyczajony ;]

tomoliop

Opeth to geniusze, a ''Blackwater Park'' to ich najlepsze dzieło (sztuki wręcz). ''Watershed'' jest nieco gorsze, ale dalej jest to świetne ''opethowe'' granie na najwyższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 18:25, Azreix napisał:

A więc... Będąc dzisiejszego dnia w mieście Łodzi, zakupiłem ja sobie płytę Grave - ''''You''ll
Never See...''''. Miazga, moc, klimat, headbanging, growl, teksty. Starczy... ?

Wczoraj dostałem i to, i "Into the Grave", czyli w zasadzie perełki Grave''a.
Into the Grave-łomot od początku, nie silą się na sztuczne intra czy postępowe pierdoły i to jest piękne. Nagranie albumu zajęło im 10 dni włącznie z miksowaniem. O to chodzi w metalu!
You''ll Never See... jeszcze nie słuchałem, wolę osłuchać się z początkiem a potem wyłapywać zmiany.
Ogólnie dobrze, że Grave porzucił ten niemiecko-thrashowy styl jaki przyjęło jeszcze jako "Corpse''. Tera mamy pure death metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 18:36, squeglee napisał:

Into the Grave-łomot od początku, nie silą się na sztuczne intra czy postępowe pierdoły
i to jest piękne. Nagranie albumu zajęło im 10 dni włącznie z miksowaniem. O to chodzi
w metalu!


Wow ! Nie wiedziałem że nagrali to w 10 dni :P Nieźle, kurna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 18:57, squeglee napisał:

Ten sam łomot przez kilkanaście utworów, nie takie trudne ;).


Łomot, ale za to jaki łomot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 23:56, deuser napisał:

ktoś tu lubi Wintersun ..jak zapewne wiesz niedługo nowa płytka :)


a kiedy dokladnie ?

bo pierwsze LP dosc dlugo goscilo w moim odtwarzaczu... ciagle "death and healing" chodzi mi po glowie :) (chyba taki tytul)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 22:41, EmperorKaligula napisał:

a kiedy dokladnie ?


dokładnie to ci nie powiem.. obiło mi sie o uszy że ponoć wrzesień jakoś

Dnia 01.07.2008 o 22:41, EmperorKaligula napisał:

bo pierwsze LP dosc dlugo goscilo w moim odtwarzaczu... ciagle "death and healing" chodzi
mi po glowie :) (chyba taki tytul)


no prawie.. the zjadłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 22:00, M1k3 napisał:

Hail of bullets ktoś zna? Mi się bardzo, bardzo podoba ;)


Starzy wyjadacze w składzie to i muza musi być na poziomie...:) W końcu Van Drunen to postać w niderlandzkim metalu nietuzinkowa...
Czuć w muzyce HoB klimat i wczesnego Pestilence i Asphyx a od bardzo dawna nie słyszałem porządnej holenderskiej rzeźni... Zajrzyj na:

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=154 586204&MyToken=a2e8a959-2c4b-42a2-8cd3-3aefd1caf176

Deuser -> jakoś do twórczości Bolt Thrower (których jak wiadomo wielbię...:)) wokal Martina mi nie pasował... Dobrze, że Willets się opamiętał...:) A swoją drogą, to już będzie trzeci rok od ostatniego albumu i mogliby coś nowego na Belzebuba zapodać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować