Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2009 o 12:13, Leslaw555 napisał:

Panowie od czego zacząć z Mercyful Fate, ew. King Diamond ? Z góry dzięki.


Najlepiej od początku. Nie znam żadnej słabej czy nawet średniej płyty z udziałem Króla. Każda trzyma bardzo wysoki poziom i słucha się jej doskonale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 12:44, caramondl napisał:

Najlepiej od początku. Nie znam żadnej słabej czy nawet średniej płyty z udziałem Króla.
Każda trzyma bardzo wysoki poziom i słucha się jej doskonale...


A, takie glany. Czyli luzik. Tak apropos, są pogłoski jakoby mieli nagrać nową płytkę.

http://muzyka.onet.pl/0,1891281,newsy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 12:13, Leslaw555 napisał:

Panowie od czego zacząć z Mercyful Fate, ew. King Diamond ? Z góry dzięki.


obojętne tylko zadaj sobie pytanie czy wytrzymasz falset kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 16:22, hammerfall87 napisał:

obojętne tylko zadaj sobie pytanie czy wytrzymasz falset kinga

To dobre pytanie. Kiedyś jak się nasłuchałem tutaj o King Diamond, to postanowiłem sprawdzić cóż to za facet wzbudza takie emocje. Zaskoczenie było u mnie spore, bo ów gwiazda metalu ma wokal jak wykastrowany chłopiec. Oczywiście jest to kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 16:41, paweusz napisał:

> obojętne tylko zadaj sobie pytanie czy wytrzymasz falset kinga
To dobre pytanie. Kiedyś jak się nasłuchałem tutaj o King Diamond, to postanowiłem sprawdzić
cóż to za facet wzbudza takie emocje. Zaskoczenie było u mnie spore, bo ów gwiazda metalu
ma wokal jak wykastrowany chłopiec. Oczywiście jest to kwestia gustu.


I teraz wszyscy pomyślą, że Król tak piszczy cały czas. A to błąd, wokale bardzo wysokie(inspiracją do tego był utwór "Child in Time" Deep Purple) są wymieszane na równi ze zwykłym, heavy śpiewem. W nim Diamond moim zdaniem jest jednym z najlepszych na świecie, można go spokojnie postawić obok Dickinsona czy Halforda.
Swoją drogą jego Mercyful Fate to chyba najlepszy blackmetalowy zespół grający heavy. Wiem, dziwne zdanie mi wyszło, ale nie idzie inaczej oddać tego, co ci panowie robią - historie opowiadane na płytach, to co sobą przedstawia sam Diamond - sceniczny image, jak i sam osobowość. Jeden z najlepszych zespołów w historii.
A to jeden z moich ulubionych kawałków:

"A Dangerous Meeting" - http://pl.youtube.com/watch?v=6ekjVGSbSrk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 14:17, Leslaw555 napisał:

> Najlepiej od początku. Nie znam żadnej słabej czy nawet średniej płyty z udziałem
Króla.
> Każda trzyma bardzo wysoki poziom i słucha się jej doskonale...

A, takie glany. Czyli luzik. Tak apropos, są pogłoski jakoby mieli nagrać nową płytkę.

http://muzyka.onet.pl/0,1891281,newsy.html


Od początku najlepiej, najwcześniejsze płyty. :)Kinga trochę słuchałem, głoś na prawdę zadziwiający, nie mogłem uwierzyć, że facet może wyśpiewać takie wysokie tony ;d No i fajne jest to, że na płytach są historyjki, tzn każda piosenka to dalsza część opowieści o czymś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć, jeśli nie lubisz falsetu (podpowiedź: nie lubisz), to najlepiej zabierz się za jego nowsze płyty - tam nieco ograniczył wysokie tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 21:36, VBone napisał:

Choć, jeśli nie lubisz falsetu (podpowiedź: nie lubisz), to najlepiej zabierz się za
jego nowsze płyty - tam nieco ograniczył wysokie tony.


Bez przesady, jego starsze albumy są tak klasyczne, że aż żal nie spróbować. Daj chłopakowi posmakować porządnej muzyki, falsety da się jakoś przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zasłuchuję się nieco w Candlemass i "Bewitched". Klip i "doom dance" wymiatają. Ogółem bardzo fajny zespół doom metalowy, chyba zainteresuję się bardziej jego twórczością (zwłaszcza gdy na wokalu był Messiah Marcolin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Proszę o opinię na temat kapeli AGALLOCH i ich twórczości. Przypadkiem znalazłem jakieś kawałki na myspace i wgniotło mnie w fotel - zajefajna muza:D Jakie albumy są godne uwagi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 12:01, Lost Paradise napisał:

Panowie,

Proszę o opinię na temat kapeli AGALLOCH i ich twórczości. Przypadkiem znalazłem jakieś
kawałki na myspace i wgniotło mnie w fotel - zajefajna muza:D Jakie albumy są godne uwagi
?

Ashes Against the Grain
Agalloch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 12:01, Lost Paradise napisał:

Panowie,

Proszę o opinię na temat kapeli AGALLOCH i ich twórczości. Przypadkiem znalazłem jakieś
kawałki na myspace i wgniotło mnie w fotel - zajefajna muza:D Jakie albumy są godne uwagi
?


Mi się bardzo spodobał "The Mantle" jak i EP-ka "The White" ;) Spróbuj, powinno Ci się spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 21:36, VBone napisał:

Choć, jeśli nie lubisz falsetu (podpowiedź: nie lubisz), to najlepiej zabierz się za
jego nowsze płyty - tam nieco ograniczył wysokie tony.


Zła podpowiedź ! Świetny wokal, może trochę inny, ale cudowny. Studiuje 2 LP ''Don''t break the oath''. Miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię na WoK projekt o metalu i podgatunkach. Najważniejsze wymienić i opisać czy się wyróżniają, i parę przykładów.
Industrial Metal (moje kochanie < 3) to będzie Rammstein, piosenka Buck Dich/Du hast, coś w ten deseń, a wyróżnia się klawiszowymi wstawkami, przeróbką na komputerze etc.
Heavy Metal to Iron Maiden i Siódmy Syn, na przykład, ale co do opisu to nie wiem.
Power to może coś z Blind Guardian? Ale nie wiem jak opisać.. ''podniosłość'' w piosence.. troche mało ;d
Epic, tematyka, ManOwar - Warriors of the World United;
Co do trash... Metallica albo Megadeth(?) ale żadnych charakterystycznych dla gatunku piosenek nie znam, i trashu też w ogóle nie słucham.
A co do reszty... to tam folk troche znam, nic więcej. Z góry dziękuję jakby się komuś chciało rozpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądzisz, że teraz wszyscy będą się rzucać do pisania referatów?
Dokonaj rozeznania w terenie
http://metal.pl/links.php?id=1
Dobra baza wypadowa. Do tego wikipedia też się przyda.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal ale polecam też próbować angielskiej jeśli czaisz jezyk.
Twoje pojęcie jest obecnie zerowe i nikt Ci raczej nie natłucze na forum, musisz posiedzieć, poczytać, posłuchać, może nawet wybrać się na jakiś podziemny gig i pogadać z ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 21:37, hans olo napisał:

> Oj od razu zerowe ;] Ale dziękuję bardzo za wskazówki.
No i najlepiej na sam start świetny film
http://www.youtube.com/watch?v=mVeVPkfiUo8&feature=PlayList&p=6D1E11DC01965C49&index=0&playnext=1

O! Sam chciałem o tym napisać... Naprawdę niezły film, widać że Dun jako antropolog doskonale przyłożył się do realizacji tego filmu. Całkiem ciekawym bajerem jest to "drzewo genealogiczne metalu" w dodatkach na DVD. Jest tam nieco obszerniej o tym co widać w filmie (jeśli chodzi o same gatunki), a informacje tam zawarte mogą przydać się Vincentemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować