Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Yeah, regularnie sprawdzałem kiedy Varg wyjdzie i odliczałem godziny do następnego spalonego kościoła i wynikającego z tegoż czynu true albumu black metalowego. Up The Irons! Hmmm... nie to chyba nie ta kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 19:00, pendejo napisał:

> u nas to za samo podpalenie kościołów Varg dostałby dożywocie ;)

nie dostałby, bo zostałby zasztachetowany przez armie z torunia. Koncerty już sabotowali,
więc takie coś to dla nich pryszcz


Tak w przypadku polski to jest sorry za słowo ale zjebana sprawa. Z tego co sie dowiedziałem Attila Csihar mówił, ze bardzo chciał z Mayhem wystapic w polsce tylko z podstaw oczywistych nie mógł tego zrobić. To samo tyczy sie Burzuma, jeżeli okarze sie, że bedzie w przyszłości koncertować to raczej mordercy i podpalaczy kościołów nie przywita sie u nas z radością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 19:18, Tethys napisał:

raczej mordercy i podpalaczy kościołów nie przywita sie u nas z radością.


Prawdę mówiąc, to się nie dziwię.

Poza tym, Varg chyba nigdy nie koncertował i nie widzę powodu, dla którego miałby zacząć.
Chyba, że chciałby zrobić SYNTEZATOR REUNION TOUR z samym sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwnym jest dla mnie to, że nikomu nie odbiera się możliwości koncertów, ba byli komuniści mogą śpiewać, a na najczęściej zamkniętej imprezie zespół o innych poglądach już śpiewać nie może. To że katolików jest więcej wcale nie znaczy, że mają rację, wszak miliony much wpieprza kupę, jedzmy i my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 15:23, VBone napisał:

Ty się naprawdę z tego cieszysz?
I Wy wszyscy?


A czy ja coś takiego kiedykolwiek powiedziałem ? Ludzie łapią ironię.

Dnia 11.03.2009 o 15:23, VBone napisał:

Oto wychodzi morderca, po 16 latach. No wspaniała wiadomość, Norwegowie mają jeszcze
lepszy system sądowniczy od naszego.


Cudowna, klękajcie narody !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:06, Leslaw555 napisał:

A czy ja coś takiego kiedykolwiek powiedziałem ? Ludzie łapią ironię.


Albo i nie łapią, to również się zdarza. W każdym razie kto tam wie, co on teraz wykombinuje. W końcu ostatnim razem jak zwiał, to złapali go ze strzelbą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:06, Leslaw555 napisał:

A czy ja coś takiego kiedykolwiek powiedziałem ? Ludzie łapią ironię.


Ironia ironią, ale masa ludzi naprawdę celebruje to wydarzenie, jak powtórne przyjście Mesjasza. Wolałem się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:58, VBone napisał:

Ironia ironią, ale masa ludzi naprawdę celebruje to wydarzenie, jak powtórne przyjście
Mesjasza. Wolałem się upewnić.


Możliwe, ja traktuje to z ironicznym uśmieszkiem. Niech wraca do rodziny jak chce, coś mu się przydarzy nie tak, wróci do więzienia i już długo nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o Vargu i mam mieszane uczucia - z jednej strony dostał teraz drugą szansę w życiu i może zrobi jeszcze coś dobrego(muzycznie też). Ale z drugiej strony uważam, że podobne przypadki(ogólnie - udowodnione celowe zabójstwa)powinny być w trybie natychmiastowym karane wyrokiem śmierci... Cóż, czas pokaże, co jest/było właściwe.

A przy okazji - dzisiaj znów zaskoczyła mnie Trójka - w "Tu Baronie", przed dwunastą(i to w państwowym radiu), poleciał Delain z najnowszej płyty(konkretnie to "Virtue and Vice"). Cóż, może to tylko gothic, ale za to w najlepszym wydaniu - ciężko, melodyjnie, bardzo ładne wokale Charlotte Wessels.Znalazło się też nieco growlu, zdaje się, że za to odpowiada tam gitarzysta Ronald Landa, który dorzucił od siebie fajne solo. Płyta wychodzi 30 marca i po tym kawałku widać, że może być godną następcą albumu z 2006 roku "Lucidity", który zbierał świetne recenzje. Nie ma go jak pokazać, bo na YouTube tylko 53 sekundowy fragment, który zapewne nie odda tego, co oferuje całość kompozycji. Szkoda, bo warto by było tego posłuchać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 15:55, caramondl napisał:

Tak czytam o Vargu i mam mieszane uczucia - z jednej strony dostał teraz drugą szansę
w życiu i może zrobi jeszcze coś dobrego(muzycznie też). Ale z drugiej strony uważam,
że podobne przypadki(ogólnie - udowodnione celowe zabójstwa)powinny być w trybie natychmiastowym
karane wyrokiem śmierci... Cóż, czas pokaże, co jest/było właściwe.


Odrazu śmiercią ? Jestem za tą karą, ale nie w takich przypadkach. Wg dożywocie by wystarczyło.

Dnia 12.03.2009 o 15:55, caramondl napisał:

A przy okazji - dzisiaj znów zaskoczyła mnie Trójka - w "Tu Baronie", przed dwunastą(i
to w państwowym radiu), poleciał Delain z najnowszej płyty(konkretnie to "Virtue and
Vice"). Cóż, może to tylko gothic, ale za to w najlepszym wydaniu - ciężko, melodyjnie,
bardzo ładne wokale Charlotte Wessels.Znalazło się też nieco growlu, zdaje się, że za
to odpowiada tam gitarzysta Ronald Landa, który dorzucił od siebie fajne solo. Płyta
wychodzi 30 marca i po tym kawałku widać, że może być godną następcą albumu z 2006 roku
"Lucidity", który zbierał świetne recenzje. Nie ma go jak pokazać, bo na YouTube tylko
53 sekundowy fragment, który zapewne nie odda tego, co oferuje całość kompozycji. Szkoda,
bo warto by było tego posłuchać...


O proszę, bardzo miło. Ja kiedyś słyszałem Korpiklaani gdzieś około 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 20:40, Leslaw555 napisał:

Od razu śmiercią ? Jestem za tą karą, ale nie w takich przypadkach. Wg dożywocie by wystarczyło.


Hmm, jak dla mnie zadanie kilkudziesięciu śmiertelnych ciosów nożem jak najbardziej kwalifikuje się do kary śmierci... Ale to już do zupełnie inny temat...

Dnia 12.03.2009 o 20:40, Leslaw555 napisał:

O proszę, bardzo miło. Ja kiedyś słyszałem Korpiklaani gdzieś około 24.


Pewnie u Wojciecha Ossowskiego - absolutny maniak folku, tak w czystej postaci jak i rożnych jego odmianach(w tym metalowej - też słyszałem Korpiklaani, ale i np. Ensiferum kiedyś się trafiło). Ogólnie to w Trójce zawsze można spodziewać się tzw. grzałek, a czasami i czegoś mocniejszego - dwa kawałki z ostatniego Moonspell poleciały w Mini-Max u Kaczora kiedyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Varg wychodzi, kewl!
Nowej płyty, jeśli w ogóle taka powstanie, nie należy się raczej spodziewać zbyt prędko.
Chłop ułoży i nadrobi sobie w życiu co trzeba a potem się zobaczy.
Anyway, good news.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 21:01, caramondl napisał:

Hmm, jak dla mnie zadanie kilkudziesięciu śmiertelnych ciosów nożem jak najbardziej kwalifikuje
się do kary śmierci... Ale to już do zupełnie inny temat...


No inny. Zawsze może dostać kilkakrotne dożywocie, co i tak faktu nie zmienia.

Dnia 12.03.2009 o 21:01, caramondl napisał:

Pewnie u Wojciecha Ossowskiego - absolutny maniak folku, tak w czystej postaci jak i
rożnych jego odmianach(w tym metalowej - też słyszałem Korpiklaani, ale i np. Ensiferum
kiedyś się trafiło). Ogólnie to w Trójce zawsze można spodziewać się tzw. grzałek, a
czasami i czegoś mocniejszego - dwa kawałki z ostatniego Moonspell poleciały w Mini-Max
u Kaczora kiedyś...


Widzę, że Trójka będzie u mnie gościć częściej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 20:40, Leslaw555 napisał:

Odrazu śmiercią ? Jestem za tą karą, ale nie w takich przypadkach. Wg dożywocie by wystarczyło.


po co utrzymywac przy zyciu nieprzydatne jednostki ? oni w wiezieniu jedza 3 razy dziennie, maja cieple wyrko a i czesto takie wygody jak telewizorek... i wszytko z podatkow. Nie dziw ze wiezienia sa przepelnione a ludzie z problemami popelniaja przestepstwa zeby pojsc do pierdla.

http://www.metal-archives.com/release.php?id=142570 Privateer - The Traitors

dobra plyta! nigdy jakos nie slyszalem o tym zespole a graja na poziomie. nie jest to przelomowe ani wybitne dzielo - jest przyzwoicie. Akcent wokalisty troche slaby, ale nie jest tragicznie. Muzycznie bardzo przyjemnie, fajne soloweczki, calosc troche przeslodzona - ale tak lubie :). Fakt ze kapelka jest z polski sprawia ze jeszcze bardziej mi sie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 12:07, EmperorKaligula napisał:

po co utrzymywac przy zyciu nieprzydatne jednostki ? oni w wiezieniu jedza 3 razy dziennie,
maja cieple wyrko a i czesto takie wygody jak telewizorek... i wszytko z podatkow. Nie
dziw ze wiezienia sa przepelnione a ludzie z problemami popelniaja przestepstwa zeby
pojsc do pierdla.


A może macie rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 12:55, Azreix napisał:

Po co zamieszczasz news o kapeli, której nawet nie słuchasz? ;P

Myślę, że to na korzyść dla fanów, bo będziemy mieli teraz 2x więcej Gorgoroth, choć pod właściwym szyldem będą wychodzić krążki... Death metalowe? Oby(tuary) nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów wpadłem na bardzo ciekawy zespól - tym razem jest to holenderski Exivious. Grają w sposób niesamowicie niesamowicie techniczny progresywny death/fusion/jazz. Ciężko określić co to jest dokładnie - ale brzmi świetnie. Zresztą - gitarzysta i basista są teraz w reaktywowanym Cynic, i to powinno stanowić za całą, jak najlepszą rekomendację. Jak ktoś chce posłuchać dwóch kawałków z nowej(pierwszej) studyjnej płyty, zapraszam na MySpace: http://www.myspace.com/exivious

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować