Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie


IM
byłem już na ich kilku koncertach więc się wypowiem - na trybunach nie masz co się obawiać, jednak na 100% nie będzie to to samo co płyta, ostatnio co grali z TFF to było słabiutko bo nowe utwory nie porywają tak koncertowo, jednak zwracając uwagę że to będzie Maiden England więc ogień powinien być, GC na 100%, ale nie oczekuj atmosfery jak na Live Aid :), ogólnie jeżeli dziewczyna nie lubi metalu (chociaż IM grają dość specyficznie i raczej szybko niż ciężko) to nie brałbym jej, życie życiem ale muzyki nie przeskoczysz. ewentualnie możesz ją powoli nawracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 02:43, Niflheim napisał:

Pierwszy raz widzę takie coś, pewnie jakieś bzdurne logo. ;P



No, nie wiem pojawia się na okładkach kilku płyt - to na przykład pochodzi z płyty zespołu Evocation, a takie samo lub bardzo podobne jest na krążku "Welcome to the Morbid Reich".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czym się charakeryzuje pagan ale ta kapela śmierdzi mi mocno folkiem i znacznie trąci melodeth, solo ma wyjęte z hejwi metalu, a perkusję z black. Takie połączenie Kalmah, Enisferum z dodatkiem specyficznej perki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 15:40, Witcher1990 napisał:

nie wiem czym się charakeryzuje pagan ale ta kapela śmierdzi mi mocno folkiem i znacznie
trąci melodeth, solo ma wyjęte z hejwi metalu, a perkusję z black. Takie połączenie Kalmah,
Enisferum z dodatkiem specyficznej perki.

Nie śmierdzi, tylko pachnie folkiem. :P I tak właśnie ma być! Jako pagan metal traktuje się przeważnie łojenie ze skrzekiem w wysokich rejestrach, typowo folkowymi dźwiękami (z syntezatorów lub prawdziwych instrumentów jak np. skrzypce) oraz epickim czystym wokalem takim jak np. ten tutaj:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=y1JXONLuarc#t=86s (polecam - świetny zespół)

Często trafia się też mocna blackowa perkusja.

No i pozostaje kwestia tematyki. Przeważnie są to wikingowie, wojny i skandynawskie mity. ^_^

Niektórzy twierdzą, że czegoś takiego jak "pagan metal" nie ma. Cóż... Ja używam tego pojęcia - jest dla mnie dość obrazowe. Kiedy pada, od razu wiem, czego się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś może zakupy w online''owym sklepie Nuclear Blast? Ile trzeba czekać na przesyłkę? Czy jeśli zamówienie składa się z kilku elementów, to wysyłają wszystko w jednej przesyłce czy też wysyłają każdy element zamówienia osobno (jak na zavvi)? Jeśli ma miejsce drugi przypadek, to czy dla każdego elementu zamówienia koszty wysyłki są naliczane osobno?

Wiem, że mają dobijające koszty wysyłki, ale jakoś nie bardzo widzę alternatywę (Alledrogo stanowczo odpada)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie w ogóle szufladkowanie zespołów na siłę jest bezsensu i okreslenia takie jak depressive ultra hyper black metal są z dupy wzięte. Wolałbym kilka gatunków ogólnie charakteryzujących dany styl, bo takie szczegóły i tak się nie sprawdzają ze względu na odmienność każdej kapeli lub trudności w przyporządkowaniu np co gra SOAD czy Celtic Frost? Amoni uważają się za wikingów, wszyscy mówią że to melodeth, a Manowar twierdzi, że tylko oni grają jedyny słuszny i prawdziwy metal. Wszystko to o kant dupy w skurzanych majtkach potłuc
A poza tym SLAYER [M]!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 18:45, Witcher1990 napisał:

dla mnie w ogóle szufladkowanie zespołów na siłę jest bezsensu i okreslenia takie jak
depressive ultra hyper black metal są z dupy wzięte.

Szufladkowanie to jedno, a określenia specyfiki stylu grania i wokalu dla poszczególnych nurtów jest faktem.
Taki wspomniany depressive bm zdecydowanie różni się od black metalu. Powiedzieć, że Happy Days i Marduk grają to samo (szeroko pojęty bm) byłoby nieporozumieniem.
Slater to [m]! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 18:17, Blackhand napisał:

Robił ktoś może zakupy w online''owym sklepie Nuclear Blast? Ile trzeba czekać na przesyłkę?
Czy jeśli zamówienie składa się z kilku elementów, to wysyłają wszystko w jednej przesyłce
czy też wysyłają każdy element zamówienia osobno (jak na zavvi)? Jeśli ma miejsce drugi
przypadek, to czy dla każdego elementu zamówienia koszty wysyłki są naliczane osobno?

Wiem, że mają dobijające koszty wysyłki, ale jakoś nie bardzo widzę alternatywę (Alledrogo
stanowczo odpada)...


a co chcesz kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 18:45, Witcher1990 napisał:

A poza tym SLAYER [M]!


Osoba z własnym tytułem powinna wiedzieć i znać regulamin, że wulgaryzmy nie są tutaj mile widziane, dlatego otrzymujesz Degrad -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 19:13, Transylvanian_Hunger napisał:

Slater to [m]! :D


Następny z własnym tytułem, który ma gdzieś regulamin... Degrad -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 10:38, Kardithron napisał:

Znalazłem ostatnio cudowny pagan. Świetny skrzek, kapitalne brzmienie, zdolny i niewyżyty
perkusista, dobre harmonie... Wszystko to składa się na fantastyczny klimat. ^_^ Naprawdę
warto przesłuchać.

http://www.youtube.com/watch?v=vOd1DfDTdUI


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7kURSoquk5k

Podobne klimaty, tylko growl zamiast skrzeku. Nie jestem fanem takiej pompy ale w miarę znośne. ;P

@Witcher1990

Ci narzekający na istnienie różnych podgatunków zwykle gówno o nich wiedzą i ignorancję wolą zamaskować prostym "a po co to, ważne że grają metal/rocka/whatever". ;) Jedyną stronką, na której wszystko sensownie jest opisane to RateYourMusic, na Wikipedii jest za dużo ściemy.

Jeżeli chodzi o zespoły - spotkałem się z masą bzdurnych określeń (np. ostatni album Burzum Varg określił jako scaldic metal), często same zespoły muzyczną wiedzę mają równie głęboką co ich przeciętny fan. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innym podejściem, ale powinno zainteresować ciebie http://www.youtube.com/watch?v=_ZSuIWhvc8g
Jakiś z moich subskrybowanych użytkowików na YT zrobił folkowo-paganowe podsumowanie tamtego roku. Od razu wpadło mi w ucho.


Ps. Degrady za "kurczaka"? W tym temacie padło może już ze 100 ów ''kolokwialnego'' słowa i pierwszy raz spotykam się z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2013 o 22:32, Niflheim napisał:

Ci narzekający na istnienie różnych podgatunków zwykle gówno o nich wiedzą i ignorancję
wolą zamaskować prostym "a po co to, ważne że grają metal/rocka/whatever". ;) Jedyną
stronką, na której wszystko sensownie jest opisane to RateYourMusic, na Wikipedii jest
za dużo ściemy.


o nie wiedziałem nawet że takie coś istnieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 22:32, Niflheim napisał:

Ci narzekający na istnienie różnych podgatunków zwykle gówno o nich wiedzą i ignorancję
wolą zamaskować prostym "a po co to, ważne że grają metal/rocka/whatever". ;)


Em... Ale serio, po co to komu? Jak ktoś chce proszę bardzo, niech się wgłębia jakie elementy poszczególnych gatunuków łączy dany zespół, ale jeśli nie to moim zdaniem wcale nie świadczy o ignorancji. To tak jakbyś nazwał ignorantem każdego gracza, który nie umie programować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 11:05, JayL napisał:

Em... Ale serio, po co to komu?


No nie rób sobie jaj... Gatunki są potrzebne po to, żeby jako tako zdefiniować muzykę i choćby po to aby pomóc w znalezieniu innych zespołów grających w określonym stylu.

Jeśli rzeczywiście uważasz, że to niepotrzebne, to czemu od razu nie wrzucimy Black Sabbath i Deathspell Omega do jednego wora zwanego "metalem" i porzucimy wszystkie te zbędne (pod)gatunki? A co tam, po co poprzestawać na tym, nazwijmy to po prostu "muzyką". ;P

Dnia 28.01.2013 o 11:05, JayL napisał:

Jak ktoś chce proszę bardzo, niech się wgłębia jakie
elementy poszczególnych gatunuków łączy dany zespół, ale jeśli nie to moim zdaniem wcale
nie świadczy o ignorancji.


Przeczytaj jeszcze raz dokładnie co napisałem, bo nie wiem za bardzo o co Ci chodzi. Napisałem, że ci narzekający na istnienie wielu gatunków/podgatunków (czy w ogóle kwestionujący sens ich istnienia) zwyczajnie niewiele na ich temat wiedzą.

Dnia 28.01.2013 o 11:05, JayL napisał:

To tak jakbyś nazwał ignorantem każdego gracza, który nie
umie programować.


Kompletnie chybiona analogia. Prędzej gracza, który nie zna poszczególnych gatunków growych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować