Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2006 o 11:33, Vaxinar napisał:

I tak powiedzą, że się czepiam.

Ja też się chętnie do tego czepiania przyłączę, bo skrzydła anioła i rogi diabła rażą sztucznością, a wąż rzeczywiście w innym ustawieniu byłby bardziej efektowny (może np. owinięty wokół któregoś z panów z głową opartą na ramieniu pani)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 13:13, minimysz napisał:

> I tak powiedzą, że się czepiam.
Ja też się chętnie do tego czepiania przyłączę, bo skrzydła anioła i rogi diabła rażą sztucznością,
a wąż rzeczywiście w innym ustawieniu byłby bardziej efektowny (może np. owinięty wokół któregoś
z panów z głową opartą na ramieniu pani)


Rogi jeszcze ujdą, zobaczymy jak będą prezentować się w teledysku. A co do skrzydeł to zgadzam się z Tobą i Vaxinarem. Myślę, że Regain Records nie poskompiłaby kasy i pokusiłbym się o grafikę komputerową. No ale żeby zrobić to porządnie to trzeba czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SOAD wyjaśnia :D. Szkoda tylko, że odpuścili sobie granie. Ogólnie to PowerMetal jest moja muzyka (głównie DragonForce), ale SOAD jest na drugim miejscu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 19:54, Vaxinar napisał:

Tak, ale Cię pamiętam, napisałeś parę postów. :)
Strona HF teraz się bardzo zmianiła, masz tam newsy z dziennika Oskara. :)


Heh, "obczaiłem" nową stronę. Rzeczywiście, jest ciekawiej :) . Żałuję, że nie oglądałem otwarcia tamtych Mistrzostw, grr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście już nowego albumu Slayera? Bardzo fajny. Polecam :- )

Arthas90
Jeżeli lubisz powermetal to posłuchaj Iced Earth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisze mi ktoś jakie są rodzje metalu? Podobno jest ich wiele i chciał bym wiedzieć jak się nazywają. Jak by sie komuś chciało to też przykładowy zespół danego rodzaju. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 14:34, mtobi napisał:

A słuchał ktoś tych nowych kawałkow Iron Maiden? Reincarnation of benjamin Breeg i jakiś tam jeszcze .


W końcu miałem okazję i to nie tylko tych.
Koledze wpadła w ręce płytka promocyjna (niektórzy to mają szczęście).
Mi osobiście się podoba (przynajmniej na tyle na ile miałem czas posłuchać).
Stare dobre Iron Maiden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 00:52, Feno napisał:

Słuchaliście już nowego albumu Slayera? Bardzo fajny. Polecam :- )


Słuchałem oczywiście. Dużo brutalnych, szybkich kawałków jak za "starego" Slayera. Szkoda tylko, że te wolniejsze nie mają takiej mocy jak np. na God Hates Us All. Ale i tak płyta bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 08:50, Chaszu napisał:

> Słuchaliście już nowego albumu Slayera? Bardzo fajny. Polecam :- )

Słuchałem oczywiście. Dużo brutalnych, szybkich kawałków jak za "starego" Slayera. Szkoda tylko,
że te wolniejsze nie mają takiej mocy jak np. na God Hates Us All. Ale i tak płyta bardzo dobra.


Też tak myślę. A ten ''stary'' Slayer to chyba zasługa Lombardo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Chciałbym się dowiedzieć czy warto zapoznać się z albumem Fear Factory "Archetype". Narazie słyszałem jedynie z tego Cyberwaste i Archetype i bardzo mi się spodobały a czy reszta trzyma poziom ?? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 16:12, Puszkin napisał:

Pytanko. Chciałbym się dowiedzieć czy warto zapoznać się z albumem Fear Factory "Archetype".
Narazie słyszałem jedynie z tego Cyberwaste i Archetype i bardzo mi się spodobały a czy reszta
trzyma poziom ?? :>


Cała płyta trzyma poziom (no może wyłączając odbiegający od reszty cover Nirvany) i naprawdę ją polecam. Dla mnie jest to druga po "Demanufacture" płyta tego zespołu. Moim zdaniem odejście Dino wyszło kapeli na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 17:44, Puszkin napisał:

A ta ostatnia Transgression czy jakoś tak też jest warte uwagi ? bo ogólnie to widze że w każdej
płycie jest przedstawiony konflikt maszyna-człowiek ;p


Jakoś tak wyszło, że tej ostatniej płyty jeszcze nie słyszałem. Słyszałem tylko utwór "Moment of Impact" i też jest dobry. Cała płyta "Transgression" jest z tego co słyszałem troszkę lżejsza ale mogę się mylić. Konflikt maszyna-człowiek faktycznie jest na każdej płycie ale tak już miało być :) Jeśli podobały Ci się te dwa utwóry, które wymieniłeś, to płyta powinna Ci przypaść do gustu. Jeśli nie słuchałeś jeszcze tego zespołu to polecam Ci również wymienioną już przeze mnie "Demanufacture" (w sumie to polecam całą dyskografię :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się ja jestem troche obeznany w ich twórczości ;] ale te poprzednie płyty znam tak wybiórczo to co wpadło to przesłuchałem ale ogólnie Archetype z ciekawości zachaczyłem jak czytałem że zespół się wkońcu zebrał w całość ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 00:55, Mac Cry napisał:

Napisze mi ktoś jakie są rodzje metalu? Podobno jest ich wiele i chciał bym wiedzieć jak się
nazywają. Jak by sie komuś chciało to też przykładowy zespół danego rodzaju. Z góry dziękuje
:)

heavy metal - iron maiden
death metal - canibal corpse
black metal - cradle of filth
trash metal - acid drinkers
gothic metal - type''o''negative
power metal - hammerfall
doom metal - therion
speed metal - cokowliek ze szwecji
o takich podzialach slyszalem, takie kapele mi sie kojarza z poszczegolnymi rodzajami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 00:28, ninjaska napisał:

heavy metal - iron maiden

Niektórzy powiadawają, że nie mówi się metal, ale właśnie heavy metal, a np black metal to rodzaj / podgatunek heavy metalu. A Iron maiden to klasyczny heavy metal. :]

Dnia 27.08.2006 o 00:28, ninjaska napisał:

death metal - canibal corpse

Nie prościej "Death" ? :D Chociaż ja tam lubuje ostatnio bardzo Dzieci Bodom. :)

Dnia 27.08.2006 o 00:28, ninjaska napisał:

trash metal - acid drinkers

Thrash, a nie trash. :]

Dnia 27.08.2006 o 00:28, ninjaska napisał:

power metal - hammerfall
speed metal - cokowliek ze szwecji

To jest podobno to samo, a lepszymi przykładami od HammerFalla, będzie Blind Guardian np. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 00:28, ninjaska napisał:

death metal - canibal corpse


Słyszałem, że Cannibale to podobno Gorre Metal (whatever).

Dnia 27.08.2006 o 00:28, ninjaska napisał:

power metal - hammerfall


Hammerfall w sumie podchodzi pod epicki metal (whatever ;- ) ). Jeśli power to lepszy przykład to Iced Earth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować