Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2006 o 21:53, Black Dog napisał:

Ja ostatnio non stop słucham Metallicy płyt Load i Reload, a także Megadeth The World needs
a Hero, The System Has Faild! System jest moim zdaniem taki raz mocny raz słaby! Czy to prawda
że Daron(gitarzysta) jest 3 na świecie w światowym rankingu gitarzystów? Dla mnie jest za słaby
na taką pozycję!


ja tam spotkałem się z takimi nazwiskami jak petrucci, vai, satriani czy malmsteen. ale może jestem niedoinformowany:D zainteresowanych odsyłam do twórczości Yngwiego Malmsteena oraz płyt Dream Theater:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwszy jest Santana, a to usłyszałem od koleżanki więc się pytam czy to prawda! Mam własny ranking ulubionych zespołów, ale jest za długi by go tu zamieścić:
1.KoRn
2.Bob Marley
3.Metallica

A najlepsze zespoły(pod względem kariery i porządnego grania) to:
1.Metallica
2.Bob Marley
3.Megadeth

PS: Czy Megadeth jeszcze nagrywa covery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 21:53, Black Dog napisał:

Ja ostatnio non stop słucham Metallicy płyt Load i Reload, a także Megadeth The World needs
a Hero, The System Has Faild! System jest moim zdaniem taki raz mocny raz słaby! Czy to prawda
że Daron(gitarzysta) jest 3 na świecie w światowym rankingu gitarzystów? Dla mnie jest za słaby
na taką pozycję!


Tjaaa to jest 3 najgorszy gitarzysta w rankingu światowym!

Przperaszam czy w tym temacie są jacyś true metalowcy? Bo z tego co widze to chłopaki wciąż tylko nu-metal tutaj słuchają. Nikt nie słucha takich podstaw jak Ironi/Manowar/HammerFall/GNR/ACDC/Accept/Testament czy wielu innych prawdziwków? :o ehhh

play Guns''n''Roses - Welcome to the Jungle (to jest hard rock!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 17:35, Skywalker560 napisał:

Mówcie sobie co tam chcecie...KoЯn,Limp Bizkit,System Of A Down czy Deftones to dla mnie
hard rock i tyle...


Nie popieram, nie popieram i będe się upierał, ze KoRn-a nie można sklasyfikować, a dla mni Limp Bizkit to wogóle nie jest metal, czy rock tylko jakieś very shit.

A co do Gitarzystów najlepszy jest Satriani Joe,a reszta może się schować. Nie ma lepszego gitarzysty, zresztą przesłuchajcie sobie jego kawałki to jest odjazd.

s2nto

Ja słucham głównie koRna, ale również Iron Maiden (RAINMAKER to mój typ), Guns`n`roses ( zdecydowanie You culd be me) AC/DC ( ace of spades dla mnie the best), Accept (Metal Heart, czy jakoś siak). Poza tym dla mnie biblią jest Black Sabbath (płyta Forbriden!!!! Ilusion of Power). Lubie także posłuchać Metallici ( Jak dla mnie wykonali najlepszy cover na świecie Die, Die ,Die my darling, w wykonaniu Mistifits słabiutki, a metallica wymiata, no i from whom the bell tolls + so what + sad bat true i wiele innych).

A z power Metalu Rhapsody (Emerald Swor, Unholy Warcry) Hammerfall (wszystko oprócz Chapter V, chociaż tam znośne jest Blood Boun, czyli jak mój kolega przetłumaczył Krwawa Banda:P). a KoRn to po prostu pierwszy metal z jakim sie zetknęłem, i to nie w MTV, czy VIVIe, ale u qmpla na prywatce. (Przy okazji było też tam moje pierwsze pogo i pare innych rzecz (złamanie palca- jako jedyny nie miałem glanów))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 08:12, Alexei Kaumanavardze napisał:

AC/DC ( ace of spades dla mnie the best),


A czy "Ace of Spades" to nie jest przypadkiem Motorhead ?? Jest, i to bardzo :p


okil1
Wcale nie trzeab poznawać twórczości Huntera po klipach... można po piosenkach :p Huntera znam już od dość dawna, to była jedna z moich pierwszych kapel metalowych, których słuchałem (ach... to "Kiedy Umieram..." -cud, miód i orzeszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ilu z Was wie kto to jest Tobias Sammet ale polecam jego projekt Avantasia. Dwie płytki tylko ale trudno spodziewac sie więcej skoro to nie jest zespół założony że tak powiem "na stałe". Jeśli ktoś twierdzi, ze Power Metal nie potrafi pokazać się już z dobrej strony, to po wysłuchaniu "Metal Opera II" zmieni zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 11:27, Latniak napisał:

> AC/DC ( ace of spades dla mnie the best),

A czy "Ace of Spades" to nie jest przypadkiem Motorhead ?? Jest, i to bardzo :p


Upps plama. Ale po prostu za dużo zespołów wymieniłem i dlatego sie walnąłem. W AC/DC miało być Highway to Hell
i You Shock me. A w Motorhead Ace of Spades, po prostu za dużo muzyki mili państwo. Już wszystko mi sie wali: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 07:25, s2nto napisał:

Przperaszam czy w tym temacie są jacyś true metalowcy? Bo z tego co widze to chłopaki wciąż
tylko nu-metal tutaj słuchają. Nikt nie słucha takich podstaw jak Ironi/Manowar/HammerFall/GNR/ACDC/Accept/Testament
czy wielu innych prawdziwków? :o ehhh


A czy naszwiesz "prawdziwkami" takie zespoły jak: Children of Bodom, Craddle of Filth, Kovenant, Slayer, Primal Fear, Vader, Sepultura, Therion??? (wymieniłem jedynie kilka z tych, które słucham, w przypadkowej kolejności_. Dyskusja na temat czy coś należy czy też nie należy do określonego gatunku, nie oznacza, że słucha się tylko zespołow, których dyskusja dotyczy... Zresztą sam brałeś w niej dość aktywny udział;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal Opera?! Brzmi świetnie, cóż to takiego :D ?

Alexei-co Ci się w Chapter V nie podoba? Ja jedynego skrzywienia twarzy doświadczyłem przy Imperialu (nie znam się na tym, ale czy aby nie słychać tam tzw. kostki ślizgającej się po strunach?*).
Teraz z niecierpliwością czekam na Treshold, "już" 29 października.

Taka mała refleksja co do HF: nie podoba mi się fakt, jak wygląda ich oficjalna strona (podobnież polska) na tle innych. Zobaczcie choćby to, czym uraczyli nas panowie z Rhapsody (of Fire, hyhyhy), a także ich polscy fani. O ile www.hammerfall.net jest znośne (acz zbyt ubogie), to już www.hammerfall.prv.pl wygląda zdecydowanie biednie i przestarzale, kojarzy mi się z jakąś marną stronką sprzed 7 lat. Wstyd... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 17:47, MonkOfWar napisał:

Metal Opera?! Brzmi świetnie, cóż to takiego :D ?

To taki symfoniczny metal chyba, bardzo symfoniczny. Avantasia jest tego dobrym przykładem, ale jest bardzo wielu fanów metalu, którzy płyty nie lubią ze względu na tematyke tekstów.

Dnia 22.09.2006 o 17:47, MonkOfWar napisał:

Teraz z niecierpliwością czekam na Treshold, "już" 29 października.

Nie zawiedziesz się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 17:47, MonkOfWar napisał:

Metal Opera?! Brzmi świetnie, cóż to takiego :D ?

Alexei-co Ci się w Chapter V nie podoba? Ja jedynego skrzywienia twarzy doświadczyłem przy
Imperialu (nie znam się na tym, ale czy aby nie słychać tam tzw. kostki ślizgającej się po
strunach?*).
Teraz z niecierpliwością czekam na Treshold, "już" 29 października.


Ja też czekam na Treshold. Widziałeś singla?? Można pociągnąć z strony. A co do Chapter V to nie wiem, jakoś mi nie podpasował. Za mało tam słysze Hearts on Fire, czy Crimsone Thunder. Jakoś rozumiem tą "lyriczną" stronę nowej płyty, ale bardziej wole starsze płyty zespołu.

Dnia 22.09.2006 o 17:47, MonkOfWar napisał:

Taka mała refleksja co do HF: nie podoba mi się fakt, jak wygląda ich oficjalna strona (podobnież
polska) na tle innych. Zobaczcie choćby to, czym uraczyli nas panowie z Rhapsody (of Fire,
hyhyhy), a także ich polscy fani. O ile www.hammerfall.net jest znośne (acz zbyt ubogie), to
wygląda zdecydowanie biednie i przestarzale, kojarzy mi się z jakąś
marną stronką sprzed 7 lat. Wstyd... :(


Co do tego to trzeba sie zgodzić. Ale przynajmniej udostępnili klip nowy ( w słabej jakości, ale...). Ale rzeczywiście stronka zbyt dobra nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 17:47, MonkOfWar napisał:

Taka mała refleksja co do HF: nie podoba mi się fakt, jak wygląda ich oficjalna strona (podobnież
polska) na tle innych. Zobaczcie choćby to, czym uraczyli nas panowie z Rhapsody (of Fire,
hyhyhy), a także ich polscy fani. O ile www.hammerfall.net jest znośne (acz zbyt ubogie), to
już www.hammerfall.prv.pl wygląda zdecydowanie biednie i przestarzale, kojarzy mi się z jakąś
marną stronką sprzed 7 lat. Wstyd... :(


Jeszcze apropo tej stronki.
Stronę polską robi gość, którego znam z forum HammerFalla. On przynajmiej COŚ zrobił, a Ty nic. Potrafisz tylko krytykować ? Jak jesteś taki zdolny, że zrobisz stronę najlepszą to ją po prostu zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach nogi obolałe, herbatka przy boku i klawiatura przede mną w piątkowy wieczór myślę, że jak na zakończenie dni powszednich to jest nawet dobrze. :)

Dnia 22.09.2006 o 08:12, Alexei Kaumanavardze napisał:

A co do Gitarzystów najlepszy jest Satriani Joe,a reszta może się schować. Nie ma lepszego
gitarzysty, zresztą przesłuchajcie sobie jego kawałki to jest odjazd.


Joe Satriani to klasyka sama w sobie - pamiętam jeszcze jak dawał koncert na Wrocławskim Rynku. Ojj działo się - wirtuoz był jeszcze lepszy na żwyo. :)

Dnia 22.09.2006 o 08:12, Alexei Kaumanavardze napisał:

Ja słucham głównie koRna, ale również Iron Maiden [...]

Myśłę, że nie tędy droga - najpopularniejsze kawałki zespołów to akurat każdy może znać i zresztą po nich słabo ustalić kierunek muzyczny w jakim dana osoba czuje się najlepiej.

Kilka uwag: Motorhead to oczywiście autor kawałku Ace of Spades, no i Misfits ogólnie ma bardzo dobre kawałki tylko jest ich słabe wykonanie - słyszałeś może Scream? Utwór bardzo mi wpadł w ucho. :D

Dnia 22.09.2006 o 08:12, Alexei Kaumanavardze napisał:

A z power Metalu Rhapsody (Emerald Swor, Unholy Warcry) Hammerfall [...]


Dla mnie wciaż jest wszem obecny ManoWar - po prostu zespół przytłacza swą wielkością. :)

Teraz: ManoWar - Metal Warriors

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 17:29, Black Dog napisał:

Taa, a od kiedy Metallica i Megadeth to nu-metal?! Slipknota, Biohazard i Apocaliptyce też
badzo lubię! A ty czego słuchasz, Mansona(śmiech)?


Eeee, a czytaj mnie uważnie prosze Cię bardzo - ostatnia płyta St Anger jest płytą nu-metalową, widać duży wpływ już innego stylu niż czystego ostrego old-schoolowego trashu! A MegaDeth nawet bym się nie ważył ich wrzucać do tego worka - taka legenda? I ich Rust and Peace. Mniam.

Poprawka
W poście wyżej napisałem o dniach powszednich, miałem namyśli robocze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 21:08, mic02 napisał:

Niedawno w moje rece wpada płyta Metallki, i mam pytanne: ktora plyte byscie mi polecili: System
of a Down czy Iron Maiden?


System Of A Down zdecydowanie.Zwłaszcza Toxicity,Steal this Album! i Hypnotize.Iron Maiden to bardzo przeciętny zespół dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 21:08, mic02 napisał:

Niedawno w moje rece wpada płyta Metallki,

Znaczy jaka płyta? :)

Dnia 22.09.2006 o 21:08, mic02 napisał:

i mam pytanne: ktora plyte byscie mi polecili: System
of a Down czy Iron Maiden?


SOAD''a Toxicity, natomiast jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z Ironami? (Jak to możliwe? :o) To zacznij od Edward is Great - zbiór najlepszych kawałków Ajronów. Powinieneś szybko dać się wciągnąć w wir tej muzyki. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 21:08, mic02 napisał:

Niedawno w moje rece wpada płyta Metallki, i mam pytanne: ktora plyte byscie mi polecili: System
of a Down czy Iron Maiden?


Dla mnie to pytanie conajmiej dziwne.
bierz płytkę Iron Maiden bez dwóch zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować