Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Daj Ty spokój. Ja przeszukuję wszystkie strony w poszukiwaniu informacji, odrzucam faile, a tu przychodzi taki Miklak i rzuca prawdziwy link :D Stokrotne dzięki!
Utwór naprawdę dobry, gitara w main riffie brzmi naprawdę świetnie i nietypowo. Skandowanie "God is Dead" to majstersztyk, a co najważniejsze to wciąż Opeth. Tą płytą Mike pokaże, że nie tylko growl stanowi Opeth - jestem tego w 100% pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się ten utwór wybitnie nie podoba, szczególnie ten paskudny "progresywny" riff :P Wcale, ale to wcale, nie podoba mi się fakt, że na "Heritage" nie będzie żadnych growli. Szykuje się najgorsza płyta Opeth...


Przynajmniej Mastodon jest w świetnej formie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kawałek Opeth zdążył już zniknąć z YT. ;< Nowy utwór od Mastodon jest porządny, choć nie liczę na album lepszy od Crack the Skye.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 19:22, Niflheim napisał:

Kawałek Opeth zdążył już zniknąć z YT. ;< Nowy utwór od Mastodon jest porządny, choć
nie liczę na album lepszy od Crack the Skye.

Jeśli chcesz przesłuchać ''Devil''s Orchard'' znajdziesz tutaj odnośnik do pobrania tego utworu.
http://progressivecoreandmore.blogspot.com/2011/07/opeth-devils-orchard-2011.html

Jak dla mnie kawałek dobry, nie ma co narzekać zwłaszcza, że to tylko jeden utwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 19:49, Zabujca_Smokuf napisał:

Jeśli chcesz przesłuchać ''Devil''s Orchard'' znajdziesz tutaj odnośnik do pobrania tego
utworu.
http://progressivecoreandmore.blogspot.com/2011/07/opeth-devils-orchard-2011.html

Jak dla mnie kawałek dobry, nie ma co narzekać zwłaszcza, że to tylko jeden utwór.


Znalazłem linka na last.fm, ale dzięki. ;) Kawałek całkiem dobry, ale szczerze mówiąc wolałbym gdyby nowy album był w stylu Watershed (dla mnie ich najlepszy album).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 00:29, Niflheim napisał:


Czemu przestaje mnie to dziwić? Ludzie widocznie nie dorośli jeszcze do tego, żeby przestać poważnie traktować przewijającą się w metalu agresję...

A Varg widocznie jeszcze przez długie lata nie uwolni się od wszelkich nagonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2011 o 21:00, Heimdallr napisał:

Czemu przestaje mnie to dziwić? Ludzie widocznie nie dorośli jeszcze do tego, żeby przestać
poważnie traktować przewijającą się w metalu agresję...


Dobrze, że Breivik nie był fanem metalu, wtedy przyczyna jego wyczynów byłaby oczywista (brano już zresztą pod uwagę brutalne gry komputerowe). ;P Varg wypowiedział się wczoraj na temat ostatnich wydarzeń - http://www.burzum.org/eng/library/war_in_europe01.shtml (uwaga, treść "nieco" antysemicka, ale każdy kto go zna powinien być przyzwyczajony ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tematu nowych singli Opethu i Mastodona.
Prawdą jest, że na ten moment bardziej podchodzi mi materiał drugiej grupy :>
Jeśli natomiast chodzi o Opeth, to na początku mojej przygody z tym zespołem ( kiedy to jeszcze growle mi kompletnie nie leżały ) pomyślałem sobie, że fajnie by było, gdyby wydali jakąś płytkę bez growli ( pomijając niektóre wcześniejsze utwory ). Jednak teraz, po odsłuchaniu "The Devil''s Orchard" doszedłem do wniosku, że Opeth = growl Mikaela, koniec, kropka. Owszem, fajnie czasem odpocząć od "darcia się", ale szczerze wątpię, żeby nadchodząca produkcja stała się najlepszą płytą od Szwedów.
Chcę tu jednak zaznaczyć, że utwór mi się podoba, dużo jest elementów progresywnych, nawet trochę psychodelicznych - na bank będzie ciekawie. Czekam niecierpliwie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 23:49, Heimdallr napisał:

Ludzie, podzielcie się, z łaski swojej, sklepami, w których kupujecie płyty... Ostatnio
mam problem ze znalezieniem kilku artefaktów.

Na merlin.pl czasem coś unikatowego mają. Ot, np. takie "Filosofem":
http://merlin.pl/Filosofem_Burzum/browse/product/4,663413.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 23:49, Heimdallr napisał:

Ludzie, podzielcie się, z łaski swojej, sklepami, w których kupujecie płyty... Ostatnio
mam problem ze znalezieniem kilku artefaktów.


Procz wyzej wymienionych - antykwariaty, rynek, ulica (np. Piotrowska w Lodzi).

Ale dotyczy to tylko plyt winylowych, botylko takie sie oplaca kupowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jednak więcej ciekawych propozycji sklepów dostanę... Zawsze zaczynam szukać od merlinów, empików i innych takich, później google. Jak widać nadal nic. Dokopałem się też do kilku sklepów internetowych z tego typu muzyką, ale wszędzie ten towar jest niedostępny. Pozostają mi jedynie aukcje, do których nigdy nie mogłem się przekonać.

BTW. Konkretnie tym artefaktem jest "Like An Everflowing Stream". Naprawdę dziwi mnie to, że tak ciężko to zdobyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować