Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

o nie, nie, nie mój drogi, Iron Maiden nie gra hard rocka - porównaj ze sobą dwie legendy Led Zeppelin i Iron Maiden a różnica będzie rażąca.
Masz racje, porównywanie korna i behemotha nie jest na miejscu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie właśnie na youtubie odcinek Wojewódzkiego, jak był u niego Peter z Vadera.
I... pozytywnie się zaskoczyłem tym co mówilł. :D
Jest to stary odcinek, Wojewódzki w ogóle mu nie przerywał, więc mógł się wygadać. Ogólnie podoba mi się - o ile mówił szczerze, ale myślę, że tak - jego stosunek do ludzi wierzących i do świata, że się tak wyrażę. Słyszałem wiele opinii jakoby robi z siebie wielkiego satanistę, ale z tego co tu widziałem to jednak nie. Ogólnie pozytywne, nawet bardzo wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abbie proponowano miliard dolców do podziału. Na szczęście odmówili, no ale widział ktoś ludzi po 60-tce grających muzykę jednak dyskotekową? ;P
Reaktywacji rzeczywiście się sporo porobiło - The Doors, Genesis, Queen, Portishead, The Smashing Pumpkins, w tle cały czas Floydzi majaczą... Hmm miło :) Szkoda tylko, że zazwyczaj przypomina to wszystko bardziej żerowanie na trupie niż prawdziwą radość grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda, w większości przypadków chodzi po prostu o kasę, podejrzewam że jest to zjawisko na tak duża skalę, że gdyby Elvis usłyszał ile można na takim procederze zarobić, to pewnie nawet i on powróciłby z zaświatów aby znów grać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 22:09, siepu napisał:

Abbie proponowano miliard dolców do podziału. Na szczęście odmówili, no ale widział ktoś ludzi
po 60-tce grających muzykę jednak dyskotekową? ;P
Reaktywacji rzeczywiście się sporo porobiło - The Doors, Genesis, Queen, Portishead, The Smashing
Pumpkins, w tle cały czas Floydzi majaczą... Hmm miło :) Szkoda tylko, że zazwyczaj przypomina
to wszystko bardziej żerowanie na trupie niż prawdziwą radość grania.

prawda ale w czasach gdy ciezko o dobre nowosci trzeba reanimowac stare trupy. Ja ucieszylem sie ostatnio na wiesc o planowanej reaktywacji The Police. Czekam z niecierpliwoscia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 01:59, Puszkin napisał:

HA miałem już przyjemność wysłuchać 2 kawałków z najnowszego albumu Static-X i jednak czuję
że album będzie udany jak poprzednie :D


Hmm jeden słuchałem, ten z soundtrakcu do Piły, ale jaki jest drugi? :) Posłuchałbym, bo sam ciekaw jestem jak to będzie, jak na razie ten jeden utwór, który słyszałem był raczej... przeciętny imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 19:03, freja napisał:

o nie, nie, nie mój drogi, Iron Maiden nie gra hard rocka - porównaj ze sobą dwie legendy
Led Zeppelin i Iron Maiden a różnica będzie rażąca.
Masz racje, porównywanie korna i behemotha nie jest na miejscu ;)


O tak, tak, tak moja droga, na tej samej zasadzie moge porownac Iron Maiden i Malmsteena ;) Swoja droga Led Zeppelin ma swoim repertuarze kawalki mocniejsze niz Iron Maiden...a przynajmniej gdzie gitara jest z przodu (hmm...np Ocean - slychac ten riff, a nie jakies tlo zamiast gitar w IM). Ja wiem ze rytmy i tempa Iron Maiden ma heavy metalowe, wokal tez. Ale trudno mi nazywac cos metalem, co nie brzmi metalowo, a przynajmniej nie tak jak powinno...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 20:29, Vaxinar napisał:

Obejrzałem sobie właśnie na youtubie odcinek Wojewódzkiego, jak był u niego Peter z Vadera.
I... pozytywnie się zaskoczyłem tym co mówilł. :D
Jest to stary odcinek, Wojewódzki w ogóle mu nie przerywał, więc mógł się wygadać. Ogólnie
podoba mi się - o ile mówił szczerze, ale myślę, że tak - jego stosunek do ludzi wierzących
i do świata, że się tak wyrażę. Słyszałem wiele opinii jakoby robi z siebie wielkiego satanistę,
ale z tego co tu widziałem to jednak nie. Ogólnie pozytywne, nawet bardzo wrażenie.


O wlasnie o ten wywiad mi chodzilo (freja ja teraz do Ciebie sie zwracam:P).
O co gdzies tam byla mala klotnia;) Obejrzyjcie...Nergala nie moglem sluchac, a Peter nie jest taki zly :) Co do satanistow...bo widzisz. Jako ze mamy w polsce stare spoleczenstwo, a starsi ludzie wszystko co jest zwiazane z metalem, a wlasciwie nawet i rockiem odbieraja jako przekaz satanistyczny, Vader zostal zaszufladkowany:P Moze dlatego Ci sie tak zdawalo ;)
Zreszta...nawet "Stairway to Heaven" jakis ksiadz uznal za piosenke satanistyczna z przekazem podprogowym:D Cos tam bylo o puszczaniu od tylu i innych pierdolach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na iTunes można kupić ;] są razem w tym EP 3 utwory jeden ten który już był na soundtrack''u piły oraz Cannibal i Forty Ways. Może był średniawy ale to i tak dalej styl Static-x ;] chociaż i tak się troche zmienił od ostatniej płyty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim metalowcom o otwartych głowach polecam zapoznanie się z muzyką norweskiego Peccatum. Jest to projekt Ihsahna, znanego poniektórym z Emperora, i jego żony. Muzyka nie jest stricte metalowa ale bardzo klimatyczna. Określenie ich muzyki jakie można znaleźć w sieci to awangardowy black metal. Tu macie próbkę:

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=41371810

Szczerze powiedziawszy nie słyszałem o takim gatunku ale bardzo mi odpowiada. Jeśli znacie jakieś zespoły z tego nurtu to chętnie się z nimi zapoznam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nadal się z Tobą nie zgadzam, a to że Led Zeppelin ma na koncie pare takich kawałków nie świadczy o całej twórczości zespołu ktora jest hard rockowa (jakby nie było klasyk tego gatunku). Sam piszesz Że ironi mają wszystko heavy metalowe a potem dodajesz że nie brzmią metalowo... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 02:08, endrek napisał:

O wlasnie o ten wywiad mi chodzilo (freja ja teraz do Ciebie sie zwracam:P).

tak tak oglądałam planuje go zamieścić w najbliższej przyszłości :)

Dnia 10.02.2007 o 02:08, endrek napisał:

Zreszta...nawet "Stairway to Heaven" jakis ksiadz uznal za piosenke satanistyczna z przekazem
podprogowym:D Cos tam bylo o puszczaniu od tylu i innych pierdolach:P

oj było, było, całe epopeje wręcz tylko o szatanie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 02:08, endrek napisał:

Jako ze mamy w polsce stare spoleczenstwo, a starsi ludzie wszystko co jest zwiazane z metalem, a wlasciwie > nawet i rockiem odbieraja jako przekaz satanistyczny, Vader zostal zaszufladkowany:P

Nie prawda, nie wszyscy.

Dnia 10.02.2007 o 02:08, endrek napisał:

Moze dlatego Ci sie tak zdawalo ;)

To było do mnie, czy do Niej?
Nie... Wyobraź sobie, że nie uległem tej propagandzie. Usłyszałem, od jednej znajomej, która też słucha metalu i spotkała Petera na żywo w empiku, o ile dobrze pamiętam (ona jest sprzedawczynią). POdobno zachowywał się jak... szatanista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 10:52, freja napisał:

nadal się z Tobą nie zgadzam, a to że Led Zeppelin ma na koncie pare takich kawałków nie świadczy
o całej twórczości zespołu ktora jest hard rockowa (jakby nie było klasyk tego gatunku). Sam
piszesz Że ironi mają wszystko heavy metalowe a potem dodajesz że nie brzmią metalowo... ;)


Jeszcze raz. Nie mowie ze Led Zeppelin jest zespolem heavy, tylko ze u nich chociaz slychac gitary. Iron Maiden ma rytmy, tempa i wibrato z heavy ale nie ma GITAR. Zawsze myslalem, i zawsze mi sie to podobalo ze jesli slucham metalu slysze mocne gitary, slysze sciane dzwieku, slysze moc piecow lampowych itd. Rozumiesz do czego zmierzam? W porownaniu z innymi zespolami heavy IM to takie "pitu pitu" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2007 o 10:55, freja napisał:

tak tak oglądałam planuje go zamieścić w najbliższej przyszłości :)


A wtedy ja wejde, skomentuje, pochwale :P

Dnia 10.02.2007 o 10:55, freja napisał:

oj było, było, całe epopeje wręcz tylko o szatanie :D:D


Ale wiesz co...byla taka lista satanistycznych zespolow i artystow...i jesli dobrze pamietam, znalazla sie tam oprocz Led Zeppelin, Deep Purple i innych takich zespolow Britney Spears! Zostalem zmasakrowany:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2007 o 11:13, Vaxinar napisał:

Nie prawda, nie wszyscy.


:/ Nie mowie w tej chwili o wyjatkach (wiem ze sa, znam osobiscie - czytaj moi rodzice), ale o wiekszosci. A taka jest niestety wiekszosc. A wiekszosc to powyzej 50%.

Dnia 10.02.2007 o 11:13, Vaxinar napisał:

Nie... Wyobraź sobie, że nie uległem tej propagandzie. Usłyszałem, od jednej znajomej, która
też słucha metalu i spotkała Petera na żywo w empiku, o ile dobrze pamiętam (ona jest sprzedawczynią).
POdobno zachowywał się jak... szatanista.


Podobno podobno...i tak wlasnie rozchodza sie ploty. Z kolei moj kolega z zespolu jezdzil z Vaderem w trasy i Petera zna osobiscie. Nigdy nie slyszalem od niego nic o satanizmie tegoz artysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować