Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2007 o 22:27, Paulie Nord napisał:

Szwecja może pochwalić się lepszymi zespołami (choćby wyżyj wymieniane przeze mnie Entombed,
czy Marduk, albo Regurgitate :] i wiele, wiele innych...)

No chociażby Soilwork i zrzynka z nich czyli Sonic Syndicate. A i z blacku jeszcze Dark Funeral, Pest i Watain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 21:16, Warrior Within napisał:

Jak kto woli.; Ja osobiście jak pisałem ich lubie. A pierwszym utworem jaki zwrócił moją uwage
na ten zespół było właśnie Quite Pleace i z ciekawości kupiłem jedną płyte i jakoś mnie wciągneło.
Jakoś też jak mam doła lubie Metaphor jakoś zawsze go wtedy słucham i on najbardziej wtedy
"przemawia" do mnie.


To prawda :) jak to woli. Nie wiem ale utworu nie słuchałem zapewne zaraz to zrobie. Mysle ze ogólnie muzyka z gatunków metalu jest bardzo dobra na doła mozna wyżyć swoje myśli i troche sie zapomnieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 23:12, Azreix napisał:

A co sądzicie o Children of Bodom? Moja koleżanka jest na nich strasznie ,,napalona" ^^, co
skutkuje gnojeniem przez lożę trv metali.


To bradzo dobry zespół, true metali czyli co fanow behemotha i innych ciekawych siek?

Ja go bardzo polecam osobiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2007 o 23:32, hammerfall87 napisał:

To bradzo dobry zespół, true metali czyli co fanow behemotha i innych ciekawych siek?

Trv, czyli ślepych na cokolwiek innego. A ty się wreszcie odczep od Behemotha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 23:39, Azreix napisał:


> To bradzo dobry zespół, true metali czyli co fanow behemotha i innych ciekawych siek?

Trv, czyli ślepych na cokolwiek innego. A ty się wreszcie odczep od Behemotha.


No ok już sie odczepiam.

A zna ktoś zespół atrocity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 23:12, Azreix napisał:

A co sądzicie o Children of Bodom? Moja koleżanka jest na nich strasznie ,,napalona" ^^, co
skutkuje gnojeniem przez lożę trv metali.


jedyn ich album ktory zapadł mi w pamiec to Follow The Reaper - naprawde niezłe granie, na dluzsza mete robia sie "wtórni", zamias CoB wole Norther''a i Kalmah''a, szczegolnie Swamplord tego drugie wymiata :)

drugiej czesc Twojej wypowiedzi nie zrozumialem, to mial byc zart ? dla mnie kazdy death to shit i co jestem trve ? takim gadaniem to ja sie zajmowalem jak bylem w gimnazjum... "kto jest trve a kto nie" - daj sobie spokoj z takimi gadkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 22:27, Paulie Nord napisał:

Szwecja może pochwalić się lepszymi zespołami

Zdecydowanie! Generalnie to Szwecja może poszczycić się najlepszym death metalem, melodic death metal dopiero potem. In Flakes w życiu nie nazwałbym najlepszym SWE, ale jednym z lepszych-na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 13:40, squeglee napisał:

> Szwecja może pochwalić się lepszymi zespołami
Zdecydowanie! Generalnie to Szwecja może poszczycić się najlepszym death metalem, melodic death
metal dopiero potem. In Flakes w życiu nie nazwałbym najlepszym SWE, ale jednym z lepszych-na
pewno.


Bo In Flames zeszło na psy. Po Claymanie ich płyty to nie In Flames. To jakaś nu-metalowa, komercyjna papka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 14:00, Szczur22 napisał:

Bo In Flames zeszło na psy. Po Claymanie ich płyty to nie In Flames. To jakaś nu-metalowa,
komercyjna papka.

Z jednej strony racja, z drugiej i tak mi się podoba. A że nu metalowa to się zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 20:20, squeglee napisał:

A ja się zastanawiam gdzie można dostać płyty szwedzkich bandów, takich słabo znanych w Polsce?
Gdzie kupuje je Eld z CDA!? Wysłałem mu już maila i czekam na odpowiedź. Skąd on ma 2000 tych
płytek? Zamawia ze Szwecji? Domyślacie się może, jakieś pomysły? Bo przesłuchałem niektóre
kawałki paru zespołów death metalowych i grają świetnie, ale nie ma gdzie tego kupić.


Najlepiej mieć w kraju(w Szwecji) znajomego, który będzie Ci te płytki kupował i wysyła. Mam znajomego, który ma taki układ ze swoim kolegą w Brazylii(sic!) i co jakiś czas ma dostawy świeżutkich, underground-owych zespołów z kraju kawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 14:01, squeglee napisał:

> Bo In Flames zeszło na psy. Po Claymanie ich płyty to nie In Flames. To jakaś nu-metalowa,

> komercyjna papka.
Z jednej strony racja, z drugiej i tak mi się podoba. A że nu metalowa to się zgodzę.


Po zbyt "chwytliwym" Reroute to Remain i nijakim Soundtrack To Your Escape, Come Clarity jest nieco porządniejsze, z zajebistym, smutnym klimatem i fajnym płaczliwym wokalem wokalem. Zobaczymy jak sobie poradzi nowa płyta. Jednak wciąż uważam że jeśli nie wrócą do starego stylu i wokali, to bedą mieli coraz mniej fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie rozmawiacie o skandynawskim death metalu, a jakoś zapomnieliście o Amorphis - jednej z najlepszych kapel z tego rejonu. Panowie ostatnio(2 płytki temu) zmienili wokalistę i grają jeszcze lepiej niż dawniej. Polecam szczególnie płytkę Eclipse z 2006 roku. Tu nie ma się co rozwodzić nad "idealnością" tej muzyki. Posłuchajcie takich kawałków jak "House of Sleep" , "The Smoke" czy "Two Moons". Zresztą mogę każdego zapewnić, że wszystkie utwory na płycie są znakomite. Polecam raz jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 15:26, squeglee napisał:

W zasadzie mam kuzynkę w Szwecji, ale tam wyjdzie jeszcze drożej. Myślałem, że ma jakiś układzik
albo kupuje hurtowo (Eld), że ma ich tyle.


W jednym ze starszych CDA Eld opisywał w jakich sklepach internetowych kupuje, więc pewnie robi to przez internet...A tak ogólnie to on je zbiera już długo i dlatego tyle ich ma... Sam mam 2 znajomych, którzy maja ponad tysiąc krążków w swojej kolekcji i na pewno będą mieli dużo więcej za parę lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 15:45, squeglee napisał:

Ano! Amorphis grają świetnie. Nie wiem jak grali kiedyś, niestety nie dane mi było poznać,
ale teraz brzmią świetnie. Silent Waters to genialny krążek

Jak chcesz posłuchać dawnej gry Amorphis to wyszukaj gdzieś kawałek - "Black Winter Day" - stary, dobry i zapowiadający to, co zespół robi dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 15:45, squeglee napisał:

Ano! Amorphis grają świetnie. Nie wiem jak grali kiedyś, niestety nie dane mi było poznać,
ale teraz brzmią świetnie. Silent Waters to genialny krążek.


Faktycznie fajny zespół. Szczególnie podobają mi sie pod względem instrumentalnym. Ulbuiony kawałek to The Smoke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować