Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2007 o 11:28, PlushowyMisio napisał:

Bardzo lubię takie klimaty. Muzyka etniczna mocno wzbogaca metalowe brzmienia.

Jak muzyka etniczna i metal, to tylko Soulfly. Słyszałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 00:12, krzysiukrawiec napisał:

Słyszałeś kawałek ,,(Anestesia) Pulling teeth'''' ? Tam na gitarze gra tylko Burton! Jak dla
mnie miód na uszy:))

pewnie że słyszałem!! hehenieżle na basiku popiernicza:) w sumie to takie bardziej intro niż jakiś konkretny kawałek (tak to odbieram)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 23:49, hammerfall87 napisał:

ja wlasnie sie zastanawialem czym sie rozni heavy od poweru bo przeciez hammerfall gra heavy
metalowo niewem tak ja to odczuwam.Manowar tez a wszyscy uparcie tweirdza ze to power power
jest bardzie delikatniejszy sam niewem :p

myśle że chodzi przede wszystkim o teksty. jak słuchałem Manowaru czy Hammerfall to bardzo często sa wyrazy typu steel, brothers of heavy metal, power itp ale tak to bardzo do heavy podobne i mają fajne solówki w Hammerfallu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 08:37, Mroczny Rev napisał:

Na gitarze basowej, niby jedno słowo, ale wiele zmienia ;P
Jest ktoś obeznany z zespołem Death? Ostatnio zacząłem się w nim zasłuchiwać i strasznie mi
się podoba, kawałek The Philosopher miażdży. Może ktoś by polecił jakieś dobre płytki, od czego
warto zacząć?


Zacznij może od albumu Symbolic, tam Chuck ma dopiero ,,ociekające tłuszczem" solówki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja owszem, i to dość dużo :P Swego czasu plytę Dark Ages potrafiłęm przesłuchać 4 razy w ciągu jednego dnia :P Cavalera odwala tam kawał dobrej roboty (chyba tak się pisze jego nazwisko) jeśli chodzi o wokal. Wolę jego dokonania z soulfly niż z sepulturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, chociażta nowa, Dante coś tam, też jest niezła. Teraz sobie wlaśnie odpaliłem Primitive Soulflyt i teżgenialna płytka. Szczegolnei kawałek Mulambo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 14:07, mtobi napisał:

Ja owszem, i to dość dużo :P Swego czasu plytę Dark Ages potrafiłęm przesłuchać 4 razy w ciągu
jednego dnia :P Cavalera odwala tam kawał dobrej roboty (chyba tak się pisze jego nazwisko)
jeśli chodzi o wokal. Wolę jego dokonania z soulfly niż z sepulturą.

Polecam również genialny album "Primitive". Wgniata w ziemię swoim ciężarem i wściekłością, a jednocześnie bogactwem etnicznych elementów
A nazwisko dobrze napisałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 23:27, hammerfall87 napisał:

A ja chce wam polecić solowy album wokalisty hammerfall "beyond the gates" solidny heavy metal.


mocno sredni jest Cans (projekt) mi osobiscie nie przypasowal, wole posluchac starszego Hammerfalla (ale juz na Crimson Thunder czuc ze sie wypalaja, a ostatnie plytki slabiutkie :/)

Lost Horizon z Cansem o niebo lepsze niz Cans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 15:40, EmperorKaligula napisał:

> A ja chce wam polecić solowy album wokalisty hammerfall "beyond the gates" solidny heavy
metal.

mocno sredni jest Cans (projekt) mi osobiscie nie przypasowal, wole posluchac starszego Hammerfalla
(ale juz na Crimson Thunder czuc ze sie wypalaja, a ostatnie plytki slabiutkie :/)

Lost Horizon z Cansem o niebo lepsze niz Cans


kwestia gustu a ja mysle,że oni nam zmajstruja super plytke jesli wedlug ciebie te ostanie albumy byly slabiutkie
bo chlopaki maja talent i ja wierze w nich bo graja super melodyjny metal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 23:49, hammerfall87 napisał:

ja wlasnie sie zastanawialem czym sie rozni heavy od poweru bo przeciez hammerfall gra heavy
metalowo niewem tak ja to odczuwam.Manowar tez a wszyscy uparcie tweirdza ze to power power
jest bardzie delikatniejszy sam niewem :p


hmm... pojecia nie da sie zabardzo regułkowo wyjasnic, posluchaj Freedom Call czy Celesty IMO swietny "power metal" bez heavy :) A jak porownasz te 2 kapelki do starszych płyt Hammerfalla to wyjdzie ze Hammerfall gra heavy/power, czyli w skrocie: podobnie ale mocniej i mnie "cukierkowo" :]

a ja teraz sobie slucham ruskiego Temnozor''a - swietny pagan, bardzo klimatyczy, niby ubogi muzycznie, ale nie moge przestac sluchac albumu Folkstorm of the Azure Nights :D

Arkona! Arkona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przesłuchałem przed chwilą :D Kiedyś słuchałęm ich prawie non-stop teraz troche rzadziej ale i tak lubię sobie ich puścić czasem :D Teraz wrzuciłem sobie coś trochę cięższeego, czili Domination Morbid Angel. MOOOC !!! szczególnie pierwszy utwór :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 15:43, hammerfall87 napisał:

kwestia gustu a ja mysle,że oni nam zmajstruja super plytke jesli wedlug ciebie te ostanie
albumy byly slabiutkie
bo chlopaki maja talent i ja wierze w nich bo graja super melodyjny metal :D


ze talent maja to nikt nie zaprzeczy, ale 2 ostatnie płyty juz nie maja tego "CZEGOS" co mnie przykuło na długie tygodnie do pierwszych płyt Hammerfalla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 15:46, EmperorKaligula napisał:

> ja wlasnie sie zastanawialem czym sie rozni heavy od poweru bo przeciez hammerfall gra
heavy
> metalowo niewem tak ja to odczuwam.Manowar tez a wszyscy uparcie tweirdza ze to power
power
> jest bardzie delikatniejszy sam niewem :p

hmm... pojecia nie da sie zabardzo regułkowo wyjasnic, posluchaj Freedom Call czy Celesty
IMO swietny "power metal" bez heavy :) A jak porownasz te 2 kapelki do starszych płyt Hammerfalla
to wyjdzie ze Hammerfall gra heavy/power, czyli w skrocie: podobnie ale mocniej i mnie "cukierkowo"
:]

a ja teraz sobie slucham ruskiego Temnozor''a - swietny pagan, bardzo klimatyczy, niby
ubogi muzycznie, ale nie moge przestac sluchac albumu Folkstorm of the Azure Nights :D

Arkona! Arkona!


A znam freedom i sa jednym z moich ulubionych zespolów bo ich piosenki maja energie i niespotykane teksty (dla palladynów) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 23:27, hammerfall87 napisał:

A ja chce wam polecić solowy album wokalisty hammerfall "beyond the gates" solidny heavy metal.


Zgadzam się co do tego, że album jest solidny, ale dla mnie raczej power metalowy. Co prawda jest "inny" niż typowy Hammerfall, ale to chyba dobrze. Nie wiem dlaczego, ale słuchało mi się go lepiej, niż kolejnych albómów jego macierzystej kapeli...
PS - a jakieś wpływy heavy na nim są, a jak że...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 08:37, Mroczny Rev napisał:

Jest ktoś obeznany z zespołem Death? Ostatnio zacząłem się w nim zasłuchiwać i strasznie mi
się podoba, kawałek The Philosopher miażdży. Może ktoś by polecił jakieś dobre płytki, od czego
warto zacząć?


Death w całej swojej historii nie nagrał żadnej słabej, ani nawet średniej płyty. Wszystkie są wspaniałe, ale jak już masz zacząć słuchać, to zacznij od końca - Sound of Perseverance, Symbolic , Individual Thought Patterns. Nie dlatego, że są jakoś lepsze od innych, tylko mają bardziej klarowny dźwięk. Technicznie i kompozycyjnie wszystkie płyty są GENIALNE. Poczytaj trochę o tym zespole, zobaczysz ilu muzyków(wybitnych) się tam przewinęło.

PS - jak lubisz Death to polecam także Pestilence, zespół, który bardzo z Death rywalizował, i bardzo dobrze bo powstawały bardzo fajne płyty obu kapel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować