Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2008 o 21:42, Azreix napisał:

Takie reakcje są po prostu śmieszne, często wiążą się też z brakiem wiedzy. My też w Polsce mamy wielu takich "obrońców". Nie jest to jednak powodem do dumy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 21:42, Azreix napisał:


nie chcę wiedzieć co by było gdyby im dali do drukowania "Dawn of the Black Hearts" z martwym Deadem na okładce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2008 o 22:18, Vesania666 napisał:

nie chcę wiedzieć co by było gdyby im dali do drukowania "Dawn of the Black Hearts" z martwym
Deadem na okładce...

Zrobiliby im Neo-Inkwizycję! ;PP A na serio, to mnie ta okładka po prostu przeraża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 21:42, Azreix napisał:

plyta oczywiscie genialna, ale jako reedycja to raczej srednia moim zdaniem.I tak bym drugiej nie kupil ;) Swoja droga jakosc artykulu pozostawia do zyczenia, nie wiem od kiedy to DiGiorgio gral na Symbolic, rece opadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 21:42, Azreix napisał:


Żałuj, że już nie masz(tu spojrzenie w wyobraźni/bo nie ma mnie w domu/na półkę z płytami i wszystkie dzieła Chucka...:) ). Płyta znakomita, co najmniej o "jedną długość" wyprzedzająca wszystkie inne rzeczy, które w technicznym death metalu powstały(każda płyta Death taka jest)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2008 o 23:44, dobrakos napisał:

Swoja droga jakosc artykulu pozostawia do zyczenia, nie wiem od kiedy to DiGiorgio
gral na Symbolic, rece opadaja.

No niezły żal, gościowi nie chciało się nawet na głupią Wikipedię spojrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w tematyce Death, ma ktoś płytkę Control Denied? Sam słyszałem z niej tylko kawałek Expect The Unexpected, ale jest świetny i jeżeli reszta trzyma podobny poziom, to jestem gotowy niemal w ciemno brać. Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć opinie kogoś, kto przesłuchał z niej cały materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 13:52, Mroczny Rev napisał:

Jak już jesteśmy w tematyce Death, ma ktoś płytkę Control Denied? Sam słyszałem z niej tylko
kawałek Expect The Unexpected, ale jest świetny i jeżeli reszta trzyma podobny poziom, to jestem
gotowy niemal w ciemno brać. Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć opinie kogoś, kto przesłuchał
z niej cały materiał.

nie posiadam The Fragile Art of Existence (proroczy tytul) niestety na stanie, slyszalem natoamiast prawie caly material: jest to wspanialy album, w pewnym sensie kontynuacja The Sound of Persevearance, z ta roznica ze nie spiewa Chuck tylko T.Aymar i sa to wokale czystym glosem. Do wokali mozna sie przyzwyczaic, mi przypominaja troche spiew Dickinsona. Muzyka jest skomponowana przez Schuldinera, poszedl zdecydowanie w kierunku progresywnego power metalu. Technicznie jest to majstersztyk, wystarczy spojrzec na sklad zespolu, sekcja rytmiczna wymiata (Digiorgio+ Christy), gitary Chuck+Hamm trzymaja poziom TSOP . Zalowac mozna tylko ze nie zdazyli wydac drugiej plyty. Jak masz mozliwosc to kupuj oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tego typu wokalu raczej nie lubię, ale w tym przypadku bardzo mi się spodobał. Control Denied to taka trochę supergrupa, świetni muzycy A gdyby nie obecność DiGiorgio, to pewnie bym tak szybko na ten zespół nie zwrócił uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2008 o 15:43, Graszczur napisał:

Ja już odliczam dni do premiery "Distractive Killusions" :)

Jeszcze tylko do poniedziałku, jeszcze tylko do poniedziałku, jeszcze tylko do poniedział...Aaaa!!! Ja już nie mogę, chcę tą płytę teraz! ;) Ech, i tak nic nie zrobię, idę sobie puścić z Youtube''a po raz XX ''''Rage Of Reason"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 22:20, Azreix napisał:

A teraz wszyscy wstają i skandują: B-E-H-E-M-O-T-H !!!

Tylko po co ? :) Rozumiem lokalny patriotyzm - ale dla mnie Nergal i reszta nie są żadnym nadzwyczajnym zjawiskiem. Zespół jak każdy inny, który dla mnie niczym wybitnym dla mnie nie zasłynął. Kiedyś próbowałem ich słuchać, ale szybko mi się odechciało - niczym mnie Behemoth nie przyciągał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 23:43, paweusz napisał:

Tylko po co ? :) Rozumiem lokalny patriotyzm - ale dla mnie Nergal i reszta nie są żadnym nadzwyczajnym
zjawiskiem. Zespół jak każdy inny, który dla mnie niczym wybitnym dla mnie nie zasłynął. Kiedyś
próbowałem ich słuchać, ale szybko mi się odechciało - niczym mnie Behemoth nie przyciągał.


popieram, jedyna dobra plytka Behemotha to GROM, potem juz nic mi sie nie spodobalo ich autorstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

paweusz
EmperorKaligula

Ok, Behemoth może się wam nie podobać, ale macie szacunek do zespołu i jest dobrze, każdy może mieć własne zdanie. A nie jak co poniektórzy ''''Behemot jezd gupi bo to komercha!" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 10:34, Azreix napisał:

Ok, Behemoth może się wam nie podobać, ale macie szacunek do zespołu i jest dobrze, każdy może
mieć własne zdanie. A nie jak co poniektórzy

Owszem każdy coś lubi, jedni 50 Centa, drudzy LP, trzeci KorNa... Ale nikt nie powinien się wypowiadać w ten sposób, bo...
>''''Behemot jezd gupi bo to komercha!" :)
... Pójdzie na lekcje douczania z Polskiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''''Behemot jezd gupi bo to komercha!" :)

Jeżeli mielibyśmy rozpatrywać zespoły pod tym kątem, to wszyscy słuchaliby jedynie nic nieznaczących kapel grających "do kotleta".

Nergal roXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 10:34, Azreix napisał:

Ok, Behemoth może się wam nie podobać, ale macie szacunek do zespołu i jest dobrze, każdy może
mieć własne zdanie. A nie jak co poniektórzy ''''Behemot jezd gupi bo to komercha!" :)

Cóż, wszystkie blackowe kapele których słucham są komercyjne, bo zarabiają na koncertach, sprzedanych płytach itd. Niestety, wciąż niewiele osób wie że komercja to zarabianie pieniędzy. Jak ktoś chce być podziemnym Robin Hood''em to proszę - niech robi wszystko za jeden uśmiech :D
Co do Behemotha, to nie można zaprzeczyć że obok Vader''a (którego też nie słucham) to chyba jedyne 2 polskie zespoły rozpoznawalne na wszystkich kontynentach (może poza Antarktydą, ale tam się nie znają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co do Behemotha, to nie można zaprzeczyć że obok Vader''a (którego też nie słucham) to chyba
> jedyne 2 polskie zespoły rozpoznawalne na wszystkich kontynentach (może poza Antarktydą, ale
> tam się nie znają).

najbardziej rozpoznawalne - prawda, ale czy najlepsze polskie zespoly ? O niebo lepsze sa: Mgła, Nów, Blakagir, Slavland, Graveland (genialne nagranie na splicie z Northem, NM i T), Moon, Łza Zeschniętej Róży, Thunderbolt, Thirst, North (ktory ostatnio nagral splita ze swietnymi kapelami), troche marketingu i byloby sie czym pochwalic na miedzynarodowej scenie... naprawde potenciał mamy duzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować