Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2008 o 15:27, boduczek napisał:

Witam, znaczy się ave ;P Chciałem się zapytać czy ktoś mógłby mi polecić coś (teraz będzie
trochę wymagań :) ) :
- gdzie występuje damski wokal i JEST SPOKOJNE ;) , najlepiej jest to gothic metal :)
oraz ''''to coś'''' czyt. zespół jest podobny do : Silentium , Within Temptation , Estatic
Fear , Silent Cry, Dark Sanctuary, Sirenia, Epica , Theatre of Tragedy. Bym zapomniał
o ToT :)


Sprawdź sobie Beseech, całkiem przyjemne moim zdaniem, taki gothic rock/metal na moje ucho. Szczególnie płyta Souls Highway jest zacna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 15:27, boduczek napisał:

Witam, znaczy się ave ;P Chciałem się zapytać czy ktoś mógłby mi polecić coś (teraz będzie
trochę wymagań :) ) :
- gdzie występuje damski wokal i JEST SPOKOJNE ;) , najlepiej jest to gothic metal :)
oraz ''''to coś'''' czyt. zespół jest podobny do : Silentium , Within Temptation , Estatic
Fear , Silent Cry, Dark Sanctuary, Sirenia, Epica , Theatre of Tragedy. Bym zapomniał
o ToT :)

Może spróbuj Nightwish''a - bywają momenty i spokojne i troche bardziej dynamiczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam Nightwish, jednak przed ich najnowszą płytką, Dark Passion Play, na której zmienili wokalistkę. Bardzo sympatyczny zespół, melodia potrafi zachwycić w niektórych numerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może coś, to akurat może nie podejść, ale warto spróbować. Deadlock, to jest akurat melodyjny death, tzn. jest męski wokal melodeathowy przeplatany damskim czystym. Najlepiej obczaj na majspejsie albo na ich stronie, trochę mptrójek do ściągnięcia mają. http://www.xdeadlockx.com/main.html http://www.myspace.com/xdeadlockx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 15:31, Artur von Fornal napisał:

Sprawdź sobie Beseech, całkiem przyjemne moim zdaniem, taki gothic rock/metal na moje
ucho. Szczególnie płyta Souls Highway jest zacna.

Dzięki, zaraz sobie poszukam jakiś piosenek tego zespołu :)

wacek225
Z Nightwish''em miałem styczność nie raz. I muszę powiedzieć, że mają dobre, albo średnie piosenki. Takie dwie które utkwiły mi w pamięci na dłużej i są moim zdaniem fajne to Sleeping Sun i Nemo, do reszty jakoś nie jestem przekonany :) Jakoś gdy się wsłucham w głos wokalistki Nightwish''a ,a potem puszczę sobie np Siren od ToT, albo praktycznie obojętnie coś z WT to dochodzę do wniosku, że wokal w Nightwish''u podoba mi się tylko w dwóch piosenkach :P

Harvenar
Ja ogólnie jestem zachwycony melodią w gothic metalu. Szczególnie Estatic Fear i Within Temptation mają genialną jak dla mnie muzykę ;) Po prostu tam to jest mistrzostwo. Co do samego Nightwish''a to wyżej się wypowiedziałem na ten temat ;) A że tak zapytam, jaką Ty piosenkę (chodzi mi o konkret ) polecasz?

EDIT :

Artur von Fornal
Zaraz posłucham, aczkolwiek muszę powiedzieć, że jedyny męski wokal ,o którym z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że mi się podoba to http://pl.youtube.com/watch?v=2MHvUCmzNf8&feature=related połączenie dwóch głosów sprawia, że IMO jest to bardzo przyjemny kawałek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 15:47, boduczek napisał:

> Sprawdź sobie Beseech, całkiem przyjemne moim zdaniem, taki gothic rock/metal na
moje
> ucho. Szczególnie płyta Souls Highway jest zacna.
Dzięki, zaraz sobie poszukam jakiś piosenek tego zespołu :)

wacek225
Z Nightwish''em miałem styczność nie raz. I muszę powiedzieć, że mają dobre, albo średnie
piosenki. Takie dwie które utkwiły mi w pamięci na dłużej i są moim zdaniem fajne to
Sleeping Sun i Nemo, do reszty jakoś nie jestem przekonany :) Jakoś gdy się wsłucham
w głos wokalistki Nightwish''a ,a potem puszczę sobie np Siren od ToT, albo praktycznie
obojętnie coś z WT to dochodzę do wniosku, że wokal w Nightwish''u podoba mi się tylko
w dwóch piosenkach :P

Tak, to prawda. Te dwie piosenki to jeszcze mogą być. Osobiście Nightwish''a słucham raz na ruski rok, tak ogólnie to preferuje SoaD, Metallica, LP czy Slipknot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2008 o 15:54, wacek225 napisał:

Tak, to prawda. Te dwie piosenki to jeszcze mogą być. Osobiście Nightwish''a słucham
raz na ruski rok, tak ogólnie to preferuje SoaD, Metallica, LP czy Slipknot.

Oczywiście nie, że coś mam do Nightwish''a ale po prostu jakoś ich piosenki nie są dla mnie jakimś szczególnym mistrzostwem ;) Każdemu ma prawo podobać się coś innego. Co do tych zespołów to z Metallica podoba mi się Nothing Else Matters ,LP jest moim zdaniem zespołem w stylu Nightwish''a . Tylko nielicznie piosenki mi się podobają. Resztą nie interesowałem się nigdy za bardzo toteż nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 16:00, boduczek napisał:


> Tak, to prawda. Te dwie piosenki to jeszcze mogą być. Osobiście Nightwish''a słucham

> raz na ruski rok, tak ogólnie to preferuje SoaD, Metallica, LP czy Slipknot.
Oczywiście nie, że coś mam do Nightwish''a ale po prostu jakoś ich piosenki nie są dla
mnie jakimś szczególnym mistrzostwem ;) Każdemu ma prawo podobać się coś innego. Co
do tych zespołów to z Metallica podoba mi się Nothing Else Matters ,LP jest moim zdaniem
zespołem w stylu Nightwish''a . Tylko nielicznie piosenki mi się podobają. Resztą nie
interesowałem się nigdy za bardzo toteż nie wiem :)

po 1.Zgodzę sie z Tobą ,że piosenki Nightwish''a to nie są nie wiadomo jakie perełki rynku muzycznego.
po 2.Fakt,Nothing Else Matters to dobry kawałek,fajnie zagrany bez zbędnych bajerów ;]
no i po 3. LP jest dla mnie zeswpołem neutralnym - nie mam w domu jakiejś kapliczki gdzie onanizuje sie przed ich plakatami, ale i nie potępiam go ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam od siebie 10th man down, Wishmaster, Wish I had an Angel. Te są całkiem fajnie zagrane i dobrze słychać w nich głos Tarji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 14:58, Graszczur napisał:

Fenomenalny? X_x Jak dla mnie to zwykłe amatorskie hejwimetalowe pitolenie



wez sie gosciu nie osmieszaj to jedna z lepszych polskich metaowych kapeli, ktora ma szanse na wielką karierę. Ich plyty oceniane są bardzo dobrze w portalach muzycznych i gazetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 16:32, szoszosz napisał:

> Fenomenalny? X_x Jak dla mnie to zwykłe amatorskie hejwimetalowe pitolenie
wez sie gosciu nie osmieszaj to jedna z lepszych polskich metaowych kapeli, ktora ma
szanse na wielką karierę. Ich plyty oceniane są bardzo dobrze w portalach muzycznych
i gazetach.

Nie ośmieszam się, tylko wyrażam swoje zdanie. To, że TOBIE się Monstrum podoba, nie znaczy, że ja mam lubić ten zespół. Najlepsze polskie zespoły metalowe to Behemoth, Vader i Vesania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 16:50, Graszczur napisał:

Najlepsze polskie zespoły metalowe to Behemoth, Vader
i Vesania.


I Virgin Snatch. I tyle. Nikt więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 16:50, Graszczur napisał:

znaczy, że ja mam lubić ten zespół. Najlepsze polskie zespoły metalowe to Behemoth, Vader
i Vesania.


A Tomek Makowiecki Band? A Szymon Wydra i Carpe Diem?! A Fasolki? Toż to kawał ostrego nawalania, death w najczystszej postaci, jak można tego nie zauważać :/ Jak ktoś jest mega hardcore, to może jeszcze wrzucić Rubika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 16:59, Szczur22 napisał:

I Virgin Snatch. I tyle. Nikt więcej.

I Virgin Snatch. I Thy Disease. I Abused Majesty. I Crionics. A nie jakieś hejwimetalowe cioty

Harv

Dnia 22.02.2008 o 16:59, Szczur22 napisał:

A Tomek Makowiecki Band? A Szymon Wydra i Carpe Diem?! A Fasolki? Toż to kawał ostrego nawalania, death w
najczystszej postaci, jak można tego nie zauważać :/ Jak ktoś jest mega hardcore, to może jeszcze wrzucić
Rubika.

Dobrze powiedziane. Jeszcze megahiperciężkie i ultramultimroczne Farben Lehre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 17:36, przemas15 napisał:

W ogóle jak tego można słuchać ????????

Ano można jakoś. Takie podejście można mieć do każdego gatunku muzyki, którego się nie lubi/nie słucha. Ja np. nie wiem jak można słuchać m.in. amerykańskiego popu, gdzie w każdej piosence słyszy się: "babe-babe, I love you, I can''t live without you bądź popularne łoułooo". Kwestia gustu i wrażliwości muzycznej. Wszak nikt nie namawia cię do słuchania metalu. Poza tym, skoro tam muzyka jest ci obca... czemu się wypowiadasz w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 17:36, przemas15 napisał:

W ogóle jak tego można słuchać ????????


Normalnie - wrzucasz płytę/kasetę do odtwarzacz tudzież mp3 (zgrane z płytek/kupione przez net) do programu otwierającego takie pliki, i klikasz play. Co w tym dziwnego?
A, i czy słuchałeś jakiegokolwiek kawałka, z jakiegokolwiek podgatunku, że piszesz takie bzdury? Czy tylko słuchasz techno (o, jak tego można słuchać? ;]) i piszesz, bo ktoś coś powiedział? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 17:43, paweusz napisał:

> W ogóle jak tego można słuchać ????????
Ano można jakoś. Takie podejście można mieć do każdego gatunku muzyki, którego się nie
lubi/nie słucha. Ja np. nie wiem jak można słuchać m.in. amerykańskiego popu, gdzie w
każdej piosence słyszy się: "babe-babe, I love you, I can''t live without you bądź popularne
łoułooo". Kwestia gustu i wrażliwości muzycznej. Wszak nikt nie namawia cię do słuchania
metalu. Poza tym, skoro tam muzyka jest ci obca... czemu się wypowiadasz w tym wątku.

Wcale nie jest mi obca raz to słyszałem i głowa zaczęła mnie boleć ale nie mam nic przeciwko temu że ktoś lubi ten typ muzyki ja np lubię Hip-Hop i techno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować