Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2008 o 18:11, squeglee napisał:

Black to jest w ogóle parodia wszystkiego, z muzyką na czele. Jak widzę te groźne miny
i nabijane gwoździami buławy w łapach-mimowolny uśmiech pojawia mi się na twarzy. Yaarrr!


tak wyglada black, nie musi Ci sie podobac, pop wyglada jak wyglada, Rock''n''Roll wygladal jak wygladal tak samo black... buławy z gwozdziami ? zesrałbys sie ze strachu jakbys spotkał Varga w ciemnej uliczce ;) moge sie zalozyc, latwo drwic zza szyby moniotra - zalosne, wiec odposc sobie.

Dnia 23.02.2008 o 18:11, squeglee napisał:

Jesteśmy groźnymi satanistami, a po koncercie zmyjemy z siebie sztuczną krew i wrócimy
do żony i lekturki programu TV! Argh!


jesli myslisz ze caly black = satanizm to jestes skonczonym kretynem... serio, trzeba miec klapki na oczach i betonowe poglady by tak uwazac, myslalem ze tylko pokolenie dzisiejszych pra-dziadkow tak uwaza, ale widac nawet wsrod mlodszych jest ciemnogrod...

Dnia 23.02.2008 o 18:11, squeglee napisał:

Hejwi zaś w ogóle mnie nie rajcuje. Po pierwsze jest za lekki, po drugie, praca perkusji
zbyt prosta, po trzecie niemal absolutny brak growlu... I te piski i skórzane ciuszki,
Graszcz ma rację.


"zapiszcz" jak Halford czy Adams to bedziesz mogl sobie do woli po nich jezdzic - a ze tak nie zrobisz to zamknij jakaczke, bo to nawet nie jest smieszne, to jest zalosne, ale czesc osob z tego forum to chyba ma jakies cholerne kompeksy i fobie przed czyms "innym"... naprawde szkoda gadac. Skorzane ciuszki ? czyzby znowu jakis kompleks ? to ze ktos ubiera sie inaczej niz Ty znaczy ze jest gorszy ? Albo ze nie growluje to jest zerem muzycznym ? litosci...

a takie GÓWNO WARTE wypowiedzi (jak ten szajs ktory cytuje) zachowajcie sobie dla siebie, to jest temat o muzyce, a nie miejsce gdzie mozecie sobie pojezdzic po nielubianych gatunkach, dorosnijcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 18:49, Azreix napisał:

Mnie przesadny trv imidż też trochę śmieszy, ale ten imidż mi wisi. Mnie interesuje muzyka.


mnie do niedawna smieszył balet, ale jak sie troche o nim dowiedzialem to teraz z checia pojde na jakies przedstawienie, "imidz" to nie wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 19:54, EmperorKaligula napisał:

"zapiszcz" jak Halford czy Adams to bedziesz mogl sobie do woli po nich jezdzic - a ze
tak nie zrobisz to zamknij jakaczke, bo to nawet nie jest smieszne, to jest zalosne,

Niesamowicie mi przykro.

Dnia 23.02.2008 o 19:54, EmperorKaligula napisał:

ale czesc osob z tego forum to chyba ma jakies cholerne kompeksy i fobie przed czyms
"innym"... naprawde szkoda gadac. Skorzane ciuszki ? czyzby znowu jakis kompleks ? to
ze ktos ubiera sie inaczej niz Ty znaczy ze jest gorszy ?

Oczywiście napisałem, że każdy inaczej ubrany jest gorszy. Tylko proszę o cytat.

Dnia 23.02.2008 o 19:54, EmperorKaligula napisał:

Albo ze nie growluje to jest zerem muzycznym ? litosci...

To też powiedziałem? Wow. Słucham też muzyki klasycznej, a tam jakoś nie ma growlu.

Dnia 23.02.2008 o 19:54, EmperorKaligula napisał:

a takie GÓWNO WARTE wypowiedzi (jak ten szajs ktory cytuje) zachowajcie sobie dla siebie,
to jest temat o muzyce, a nie miejsce gdzie mozecie sobie pojezdzic po nielubianych gatunkach,
dorosnijcie.

... i przerzućcie się na muzykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do walki stań i w górę unieś miecz! Niech zabrzmi znów metalu dźwięk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 19:08, zpawelz napisał:

Chyba, że jesteś Vargiem Vikernsem albo Dead''em. Ale już niedługo Varg wyjdzie z pudła
i bedzie szerzył black metalowy terror*. Hail! Hail! Hail!

Dnia 23.02.2008 o 19:08, zpawelz napisał:

Ps. Tylko true black metalowiec może zostawić po sobie notkę: "Excuse all the blood",
i tylko drugi true black metalowiec może fotografować kolegę, który strzelił do sobie
z shotgun''a;)

*ewentualnie ambientowy;)


to sa jednostki... oceniac cala scene na podstawie 2och osob (no moze kilkunastu, bo jeszcze kilku niezrownowazonych by sie znalazlo) jest przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 19:23, squeglee napisał:

Wiem, robót drogowych, łomotu młotów pneumatycznych i jazdy pociągu się nie obśmiewa.
Je też chciałbym obrazić, ale one nie udają muzyki-a black metal cały czas to robi!


na jakiej podstawie to stwierdzasz ? konkretne przyklady kapelek grajacych jak sprzet budowalny prosze mi podac ? takich analogii dopatrywalbym sie w grindcore, a nie w blacku, rzucasz slowa na wiatr.

edit: literowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 19:28, Harvenar napisał:

A ja wam powiem tak: lepszy heavy niż takie pomyłki jak Cradle of Filth. Pseudo mroczni
boje, umalowani jak barbie, piszczą coś swoimi głosikami, i grają melodyjki na gitarkach.
Jeśli wokaliści heavy piszczą, to co robi wokalista CoF? Skrzeczy? :P


swieta prawda CoF jest specyficzna kapela, ktora sama chyba nie wie co gra, wokal Daniego mi osobiscie nie lezy, a skrzek to to napewno nie jest - nie slyszales Helheim''a i Old Wainds, tam jest prawdziwy skrzek, ktory zapada w pamiec na dluuuuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2008 o 20:02, EmperorKaligula napisał:

tam jest prawdziwy skrzek, ktory zapada w pamiec na dluuuuugo.

Jak jesteśmy przy skrzeku... Po trzech dniach słuchania na okrągło ''''Rom 5:12'''' Marduka, zaryzykuję stwierdzenie, że Mortuus to taki drugi Attila. Szeroka gama tychże skrzeków, opętańcze szepty, wrzaski... Cudo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 20:15, Azreix napisał:

Jak jesteśmy przy skrzeku... Po trzech dniach słuchania na okrągło ''''Rom 5:12'''' Marduka,
zaryzykuję stwierdzenie, że Mortuus to taki drugi Attila. Szeroka gama tychże skrzeków,
opętańcze szepty, wrzaski... Cudo :D


idealny przyklad na to ze black jest muzyka ktora sie ciagle zmienia :D rewelacyjna płyta, zroznicowana i dojrzała, majstersztyk :D

a u mnie klasyka na głosnikach: Satyricon - Dark Medieval Times genialna płyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2008 o 20:21, EmperorKaligula napisał:

a u mnie klasyka na głosnikach: Satyricon - Dark Medieval Times genialna płyta.

A ja właśnie upatrzyłem na Allegro ''''Satyricon - Nemesis Divina''''. Nówka sztuka w folii. Aukcja trwa do poniedziałku, ale za taką płytę, to opchnę rodzinę jak będzie trzeba. xD
EDIT: Lekki offtop - założysz ty kiedy GS'a? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niesamowicie mi przykro.

"zapiszcz" jak oni to bedziesz mogl sie z nich smiach ile chcesz - serio, ile tylko sobie zapragniesz, ale znajac zycie nigdy nie osiagniesz takich mozliwosci wokalnych jak co lepsi wokalisci power/heavy, widac prawda Cie zabolała... jakos nie ciagniesz watku "piszczenia" czyzbys nagle docenił godziny cwiczenia głosu ?

> Oczywiście napisałem, że każdy inaczej ubrany jest gorszy. Tylko proszę o cytat.

I te piski i skórzane ciuszki, Graszcz ma rację., a to wlasnie Graszczur ktory nazywa naprawde niezle heavy-metalowe kapelki ciotami czy zniewiesciałymi, cytuje go:

A może dlatego, że nie piszczą do mikrofonów i nie paradują w obcisłych skórach jak jakieś perwersy? (o heavy)

no wybacz ale Ty chyba nawet nie wiesz z kim sie zgadzasz w swoich wypowiedziach... jak sie z nim zgadzasz, to chyba podzielasz jego poglady, nie ?

Twoj "wysmiewczy" stosunek do wygladu kapelek black metalowych tez daje do myslenia:

Jak widzę te groźne miny i nabijane gwoździami buławy w łapach-mimowolny uśmiech pojawia mi się na twarzy. Yaarrr! Jesteśmy groźnymi satanistami, a po koncercie zmyjemy z siebie sztuczną krew i wrócimy do żony i lekturki programu TV! Argh!

> > Albo ze nie growluje to jest zerem muzycznym ? litosci...
> To też powiedziałem? Wow. Słucham też muzyki klasycznej, a tam jakoś nie ma growlu.

Twoj 3ci argument (HA!, ale mi sie dowcip udał ^^) "po trzecie niemal absolutny brak growlu", co to niby za argument ? na jego podstawie wysnułem wniosek wniosek "co nie ma growlu jest złe", ale widocznie chybiłem (bo lubisz muzyke klasyczna)

> ... i przerzućcie się na muzykę.

hę ? jasniej mozna ?

EDIT: CHOLERA, wywaliło cytowanie, post ofc skierowany do squeglee'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 20:41, EmperorKaligula napisał:

no wybacz ale Ty chyba nawet nie wiesz z kim sie zgadzasz w swoich wypowiedziach... jak
sie z nim zgadzasz, to chyba podzielasz jego poglady, nie ?

Zgadzamy się w tym, że nie lubimy hejwimetalu.

Dnia 23.02.2008 o 20:41, EmperorKaligula napisał:

Jak widzę te groźne miny i nabijane gwoździami buławy w łapach-mimowolny uśmiech pojawia
mi się na twarzy. Yaarrr! Jesteśmy groźnymi satanistami, a po koncercie zmyjemy z siebie
sztuczną krew i wrócimy do żony i lekturki programu TV! Argh!

Twoj 3ci argument (HA!, ale mi sie dowcip udał ^^) "po trzecie niemal absolutny brak
growlu
", co to niby za argument ? na jego podstawie wysnułem wniosek wniosek "co
nie ma growlu jest złe", ale widocznie chybiłem (bo lubisz muzyke klasyczna)

No jasne. W metalu dla mnie musi być growl.

Dnia 23.02.2008 o 20:41, EmperorKaligula napisał:

hę ? jasniej mozna ?

Marduk, Darkthrone, Burzum i tym podobne zespoły czasem co prawda ocierają się o muzykę, ale za często popadają w amok łomotu.
PS. Varga w ciemnej uliczce bym się przestraszył jak każdego dresa. Bo Varg chyba był dresem? Zabił kogoś przez odmienne poglądy, czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 20:58, squeglee napisał:

Marduk, Darkthrone, Burzum i tym podobne zespoły czasem co prawda ocierają się o muzykę,
ale za często popadają w amok łomotu.


tylko stare nagrania, ktore sa surowe i proste w brzemeniu - ale w tym tkwi ich urok ;) Slyszales nowego Marduka Rom 5:12 ? zupelnie inny styl, ale ciagle black :)

Dnia 23.02.2008 o 20:58, squeglee napisał:

PS. Varga w ciemnej uliczce bym się przestraszył jak każdego dresa. Bo Varg chyba był
dresem? Zabił kogoś przez odmienne poglądy, czy tak?


ja stawiam na politke (przyczna zabojstwa), Varg to nacjonalista, Euro był komuchem. Czy Varg był dresem ? Napewno nie. Podpalał koscioły, a dresy raczej nie podpalaja kosciołow tylko łupią kioski ;)

no i potrafi grac na wielu instrumentach, ze nie wspomne o kompozycjach, a dresy maja problemy z obluga co nowszych komórek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2008 o 21:09, EmperorKaligula napisał:

tylko stare nagrania, ktore sa surowe i proste w brzemeniu - ale w tym tkwi ich urok
;) Slyszales nowego Marduka Rom 5:12 ? zupelnie inny styl, ale ciagle black :)

Podpisuję się pod powyższym stwierdzeniem wszystkimi kończynami. Płyta jest F-E-N-O-M-E-N-A-L-N-A. Połowa kawałków jest na blastach i szybkich tempach, a druga wolna, podniosła, bardziej klimatyczna. A jednak całość brzmi niesamowicie spójnie! Normalnie miszcze...
Ha, nawet moja siostra (Nightwish itepe) po niezależnym od niej wysłuchaniu tej płyty (Cóż, na cicho się tego nie słucha xD) stwierdziła, że ''''jak na black to takie ciekawe i złożone jest'''' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 21:16, squeglee napisał:

Dres bije i bluzga za inną opinie, w ogóle za bycie innym. A Varg zabił być może z powodu
innych poglądów politycznych.


cale zdzarzenie oczami Varga:

http://www.burzum.org/eng/library/a_burzum_story02.shtml

przyczyny mozna sie dopatrywac jeszcze w kliku rzeczach, ale to juz nie jest takie wazne, stało sie, cholernie szkoda Euro :( Varg odsiaduje wyrok, po wyroku mam nadzieje ze wyjdzie i bedzie dalej nagrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 20:00, EmperorKaligula napisał:

na jakiej podstawie to stwierdzasz ? konkretne przyklady kapelek grajacych jak sprzet
budowalny prosze mi podac ? takich analogii dopatrywalbym sie w grindcore, a nie w blacku,
rzucasz slowa na wiatr.


jeśli już to w industrial, który opiera sie na dźwiękach cywilizacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 11:34, deuser napisał:

jeśli już to w industrial, który opiera sie na dźwiękach cywilizacji ;)

Dźwięki cywilizacji to nie tylko odgłosy budowy, ktore nieoszlifowane nie mają bynajmniej wiele wspólnego z jakąkolwiek meklodyką. Toteż dziwnym wydaje się porówywanie muzyki industrialnej do sieczkomłotków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio "odkryłem" bardzo ciekawy utwór: "Final Fantasy 7: Advent Children - One Winged Angel (Sephiroth Theme Metal Version)" Polecam go nie tylko fanom jRPG ale ogólnie dobrej muzyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować