Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2008 o 13:55, misioo napisał:

Pewnie dlatego że nagrali 3 dobre płyty


no cztery

Dnia 13.07.2008 o 13:55, misioo napisał:

pierdylion lat temu,


zgadza sie :(

Dnia 13.07.2008 o 13:55, misioo napisał:

a później to już tylko sieczka
idealna do puszczania na mtv.


z grubsza amerykańskim, bo tam Metka ma najwięcej fanów.
od siebie dodam że widziałem ich w Woodstock i od tego czasu większość materiału który grają to to samo ..i do tego zagranego w ten sam sposób ( po za S&M ) :/
..ale jeśli chodzi o tą wczesną Metallice to ja jestem za :) ..szczególnie upodobałem sobie Kill''em All ;]

EDIT:
i nie porównuje ich do innych zespołów, bo tutaj goodbye cruel world powinni zagrać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 13:23, deuser napisał:

> Dzięks , skorzystam chetnie!

te chętnie trzeba w ramki oprawić ;) ..ale ciesze się że się za SLAYERem
rozejrzysz :)
byleby ci SLAYER chaty z ziemią nie zrównał ;]


Kurde, na prawde Slayer jest zajefajny. Ma jakiś taki fajniejszy klimat od tego co do tej pory słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krótko:
czytając twój tekst dochodzę do wniosku, że jedyne co cię interesuje w zespołach to ilość agresji, progresji, satanizmu i tych podobnych pierdół. a muzyka nie jest ważna?
co prawda napisałeś że "ride..." był słaby ze względu na muzykę, ale i tak w twojej ocenie przesądzała treść jaką niesie zespół.
nie jestem katolikiem, ani nic z tych rzeczy ale ja z kolei uważam że śpiewanie o satanizmie i "patrzcie na mnie! jestem fajny bo kocham szatana!!!" to jest DENNE. porażka. dlatego np, choć lubię slayera i to bardzo to ich teksty są słabe i żałosne...

Dnia 13.07.2008 o 13:57, Wayzin napisał:

Btw. obecnie to już Hetfield ma lepszy głos od Hammeta, który twardo stoi za wokalem.
Ale tylko by zmienić wokalistę to już fani Mety oburzyliby się, że teraz Meta straciła
swój urok. Ale po kiego Hammet dalej jest na wokalu w Mecie, skoro nawet na koncertach
daje takiego ciała, że aż szkoda go słuchać.


hm... tutaj się pogubiłem. o ile ja wiem to hetfield śpiewa w mecie... chyba że chodzi ci o to że czasami hetfield pozwala śpiewać hammettowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 14:40, lordlolek napisał:

krótko:
czytając twój tekst dochodzę do wniosku, że jedyne co cię interesuje w zespołach to ilość
agresji, progresji, satanizmu i tych podobnych pierdół. a muzyka nie jest ważna?
co prawda napisałeś że "ride..." był słaby ze względu na muzykę, ale i tak w twojej ocenie
przesądzała treść jaką niesie zespół.
nie jestem katolikiem, ani nic z tych rzeczy ale ja z kolei uważam że śpiewanie o satanizmie
i "patrzcie na mnie! jestem fajny bo kocham szatana!!!" to jest DENNE. porażka. dlatego
np, choć lubię slayera i to bardzo to ich teksty są słabe i żałosne...

> Btw. obecnie to już Hetfield ma lepszy głos od Hammeta, który twardo stoi za wokalem.

> Ale tylko by zmienić wokalistę to już fani Mety oburzyliby się, że teraz Meta straciła

> swój urok. Ale po kiego Hammet dalej jest na wokalu w Mecie, skoro nawet na koncertach

> daje takiego ciała, że aż szkoda go słuchać.

hm... tutaj się pogubiłem. o ile ja wiem to hetfield śpiewa w mecie... chyba że chodzi
ci o to że czasami hetfield pozwala śpiewać hammettowi...


Lubie tylko to brzmienie , ale nie lubię tekstu. nielubie bardzo nielubie satanistów , omijam wszystkie piosenki o tym podtekście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie dwa dni i aż trzy strony nabite :o Podsumuję- squeglee, Aborted mam zamiar poznać, chciałem zacząć od ''strychniny'', ale jeśli mówisz że mają lepsze płytki to chętnie się za nie wezmę. Dyskusję o Metallice podsumuję krótko-cieniasy, geje i mainstreamowcy, czyli dupa blada. Gothic metal-hmm, jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do tych klimatów, ale w planach mam Moonspell i Tiamat. Następnie dyskusja genialnego dziecka Solitza. Rozbawiło mnie to niemiłosiernie, dawno nie było tu takiego przygłupa, więc miła odmiana, dobiło mnie np. to-"gothic metalu? hmm. podaj mi nazwy jakiś zespołów bo nie kojarze", "po pierwsze pisze sie slipknot a nie sleepknot, ale dobra ;] to akurat mój ulubiony klimat. ja tam lubie troche hardcoru. Ciekawy jest podtekst jego utworu people= shit. czasami troche przegina , ale to dodaje mu charakteru"-to to już całkowita gleba na ziemię, dobre było też to-"A poza tym Slipknot ma taki power że aż pękła szyba w moim pokoju :) Seryjnie!!!" :F

Teraz coś ode mnie. Skakałem sobie ostatnio po ''imeemie'' i odkryłem świetny zespół-Eucharist. Grają melodic death z czymś jeszcze (niepamiętam), którego LP polecacie ? Muszę także powiedzieć że Hatesphere naprawdę jest niezłe ;]

EDIT: Ten ostatni tekst Solitza też niezły :P Kurde, on nas tu pozabija bo my sataniści :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 15:17, Leslaw555 napisał:

Nie było mnie dwa dni i aż trzy strony nabite :o Podsumuję- squeglee, Aborted
mam zamiar poznać, chciałem zacząć od ''strychniny'', ale jeśli mówisz że mają lepsze
płytki to chętnie się za nie wezmę. Dyskusję o Metallice podsumuję krótko-cieniasy, geje
i mainstreamowcy, czyli dupa blada. Gothic metal-hmm, jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do
tych klimatów, ale w planach mam Moonspell i Tiamat. Następnie dyskusja genialnego dziecka
Solitza. Rozbawiło mnie to niemiłosiernie, dawno nie było tu takiego przygłupa,
więc miła odmiana, dobiło mnie np. to-"gothic metalu? hmm. podaj mi nazwy jakiś zespołów
bo nie kojarze", "po pierwsze pisze sie slipknot a nie sleepknot, ale dobra ;] to akurat
mój ulubiony klimat. ja tam lubie troche hardcoru. Ciekawy jest podtekst jego utworu
people= shit. czasami troche przegina , ale to dodaje mu charakteru"-to to już całkowita
gleba na ziemię, dobre było też to-"A poza tym Slipknot ma taki power że aż pękła szyba
w moim pokoju :) Seryjnie!!!" :F

Teraz coś ode mnie. Skakałem sobie ostatnio po ''imeemie'' i odkryłem świetny zespół-Eucharist.
Grają melodic death z czymś jeszcze (niepamiętam), którego LP polecacie ? Muszę także
powiedzieć że Hatesphere naprawdę jest niezłe ;]

EDIT: Ten ostatni tekst Solitza też niezły :P Kurde, on nas tu pozabija bo my sataniści
:F


Może faktycznie troche przesadziłem co do tego slipknota, może to dlatego że nie mam obeznanej dużej ilości zespołów. znam ich nie wiele , a slipknot grał nawet hmm... na swój sposób fajnie , tylko teksty miał naprawde przesadzone, ale ja na teksty nie zwracam uwagi. mówcie sobie co chcecie. A przy okazji tamten tekst z szybą miał wnieść trochę humoru na to forum...

PS: co do mojego ostatnie go tekstu to leslaw555 nie zrozumiałeś o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 16:32, Solitz napisał:

Może faktycznie troche przesadziłem co do tego slipknota, może to dlatego że nie mam
obeznanej dużej ilości zespołów. znam ich nie wiele , a slipknot grał nawet hmm... na
swój sposób fajnie , tylko teksty miał naprawde przesadzone, ale ja na teksty nie zwracam
uwagi. mówcie sobie co chcecie. A przy okazji tamten tekst z szybą miał wnieść trochę
humoru na to forum...

PS: co do mojego ostatnie go tekstu to leslaw555 nie zrozumiałeś o co mi chodzi.


Ależ oczywiście, teraz wszystko co mówiłeś jest nieprawdą, Slipgniot to nie jest Twój ulubiony zespół, przecież znasz tylko ich parę kawałków :< Mówisz, że teskty przesadzone ? To sobie poczytaj teksty Mayhem, Gorgoroth, wczesnego Samaela czy jakiegokolwiek blackowego bandu to zejdziesz na zawał :P Trochę humoru na forum ? Kurna, gościu to Ci się udało :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 18:37, Leslaw555 napisał:

> Może faktycznie troche przesadziłem co do tego slipknota, może to dlatego że nie
mam
> obeznanej dużej ilości zespołów. znam ich nie wiele , a slipknot grał nawet hmm...
na
> swój sposób fajnie , tylko teksty miał naprawde przesadzone, ale ja na teksty nie
zwracam
> uwagi. mówcie sobie co chcecie. A przy okazji tamten tekst z szybą miał wnieść trochę

> humoru na to forum...
>
> PS: co do mojego ostatnie go tekstu to leslaw555 nie zrozumiałeś o co mi chodzi.


Ależ oczywiście, teraz wszystko co mówiłeś jest nieprawdą, Slipgniot to nie jest Twój
ulubiony zespół, przecież znasz tylko ich parę kawałków :< Mówisz, że teskty przesadzone
? To sobie poczytaj teksty Mayhem, Gorgoroth, wczesnego Samaela czy jakiegokolwiek blackowego
bandu to zejdziesz na zawał :P Trochę humoru na forum ? Kurna, gościu to Ci się udało
:F

eee.. tak dokładnie tom mam ich dwa albumy na kompie ale to już inna historia. Słyszał ktoś kiedyś Drowning Pool?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2008 o 15:10, Solitz napisał:

Lubie tylko to brzmienie , ale nie lubię tekstu. nielubie bardzo nielubie satanistów
, omijam wszystkie piosenki o tym podtekście

Dlaczego nie lubisz satanistów? Zrobili ci cos? Bo nie rozumiem trzeba tolerancyjnym byc kazdy moze nie wierzyc w to co mu sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 19:13, pendejo napisał:

Dlaczego nie lubisz satanistów? Zrobili ci cos? Bo nie rozumiem trzeba tolerancyjnym
byc kazdy moze nie wierzyc w to co mu sie podoba

Nie lubi satanistów, tak jak sataniści chrześcijan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 19:13, pendejo napisał:


> Lubie tylko to brzmienie , ale nie lubię tekstu. nielubie bardzo nielubie satanistów

> , omijam wszystkie piosenki o tym podtekście
>
Dlaczego nie lubisz satanistów? Zrobili ci cos? Bo nie rozumiem trzeba tolerancyjnym
byc kazdy moze nie wierzyc w to co mu sie podoba


Zgadzam się z tobą, trzeba być tolerancyjnym. Tak jak mówisz każdy może wierzyć w co chce. Ja tam jestem tolerancyjnym. Ale chodziło mi o to że nie lubie piosenek o takim podtekście, ale to jest sztuka jak mówią wykonawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 12:54, deuser napisał:

call girls rydzyka działają.. nie ma na świecie drugiego tak zaje****go człowieka jak
on i jego świta


chlopie on jest jednym z najmadrzejszych ludzi w tym kraju, zdobyl swoimi dziwnymi pogladami fanatycznych wyznawcow jego osoby, robi przekrety na wiele milinow zlotych i nic mu za to nie grozi, BA moze nawet szydzic z kogo chce (nawet z zydow!), a prawo i tak go nie dosiegnie. O jego kontaktach i ukladach to chyba wszyscy wiedza. Drugiego takiego co sie "tak potrafi ustawic" dluuugo nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 15:10, Solitz napisał:

Lubie tylko to brzmienie , ale nie lubię tekstu. nielubie bardzo nielubie satanistów
, omijam wszystkie piosenki o tym podtekście


jaaaaaaaaasne bo przeciez piosenki moga zmienic Ci poglady :D Odsapnij troche i zapodaj Dark Funeral a nie pierdzielisz o knotach i mecie - szkoda na to czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 19:32, EmperorKaligula napisał:

chlopie on jest jednym z najmadrzejszych ludzi w tym kraju, zdobyl swoimi dziwnymi pogladami
fanatycznych wyznawcow jego osoby, robi przekrety na wiele milinow zlotych i nic mu za
to nie grozi, BA moze nawet szydzic z kogo chce (nawet z zydow!), a prawo i tak go nie
dosiegnie. O jego kontaktach i ukladach to chyba wszyscy wiedza. Drugiego takiego co
sie "tak potrafi ustawic" dluuugo nie bedzie.


wszystko sie zgadz.. ja o tym wiem i również mam ogromny niesmak kiedy myślę o tym człowieku.. takich jest mnustwo, po za tym.. szkoda o nich gadać bo wiemy co wszyscy powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 19:35, EmperorKaligula napisał:

> Lubie tylko to brzmienie , ale nie lubię tekstu. nielubie bardzo nielubie satanistów

> , omijam wszystkie piosenki o tym podtekście

jaaaaaaaaasne bo przeciez piosenki moga zmienic Ci poglady :D Odsapnij troche i zapodaj
Dark Funeral a nie pierdzielisz o knotach i mecie - szkoda na to czasu.


może to @Mogrim ..zmienił tylko nicka i avatar.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2008 o 19:16, squeglee napisał:

Nie lubi satanistów, tak jak sataniści chrześcijan ;)


mysle ze satanisci nie tyle nie lubia kosciola co nie lubia jak sie w ich zycie wlazi z butami od gnoju i mowi co jak i gdzie maja robic. Ale ilu szatanistow tyle definicji satanizmu. A jak ktos chce sie pozbawiac bardzo dobrej muzyki ze wzgledu na tresci antychrzecisjanskie to jego problem i strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> krótko:
> czytając twój tekst dochodzę do wniosku, że jedyne co cię interesuje w zespołach to ilość
> agresji, progresji, satanizmu i tych podobnych pierdół. a muzyka nie jest ważna?

Muzyka jest ważna, ale Meta gra trochę bez polotu. Progresja pełną gębą, ale co z tego. Jak już ma być progresja to wolę coś w stylu Death, który jest jednym z moich faworytach. Mamy jak widać trochę inne gusta muzyczne, Metallika nie jest dla mnie jakimś szczególnym zespołem - wniosła trochę do gatunku jak i do całego metalu, ale bez przesady... Nie moje klimaty, tak to ujmę. Nie myśl, że jestem jakimś niewyżytym nastolatkiem, który słucha metalu od dwóch dni. Ja progresję sobie bardzo cenię, ale musi być obok niej nuta agresji, czegoś, co by mnie wyrwało ze snu. Ja bardzo nie lubię muzyki spokojnej, kojącej. Jak już muzyka to konkretna... Wyjątkiem może być Pink Floyd i jeszcze kilka zespołów, ale poza nimi wolę coś, przy czym mogę pomachać łbem, porwać się emocjom, albo po prostu spędzać przyjemnie czas. Niestety to wszystko ma małe pokrycie w muzyce Metalliki. Ilu fanboyów Metalliki jest na świecie to ja nawet nie będę zgadywał, ale ja akurat gustuję w ekstremach, w porywach w lżejszej muzyce pokroju thrash metalu, dlatego nigdy jakoś specjalnie nie przepadałem za Metą.

> co prawda napisałeś że "ride..." był słaby ze względu na muzykę, ale i tak w twojej ocenie
> przesądzała treść jaką niesie zespół.

W jakim sensie muzykę? Mówiłem, że miał kilka dobrych tracków. A co do treści to mówiłem o "Master of Puppets" i "...And Justice For All"... Może i pisali o wypaczeniach społeczeństwa, o poważnych problemach, ale co z tego, gdy sama muzyka nie miała tego przebicia - to przesłanie po prostu nie trafia do ludzi. Więc po co poruszać takie tematy?

> nie jestem katolikiem, ani nic z tych rzeczy ale ja z kolei uważam że śpiewanie o satanizmie
> i "patrzcie na mnie! jestem fajny bo kocham szatana!!!" to jest DENNE. porażka. dlatego
> np, choć lubię slayera i to bardzo to ich teksty są słabe i żałosne...

Słabe i żałosne? Cóż, już bardziej trafiają do ludzi niż liryki Mety. A słabe i żałosne... Nie wiem na czym Ty się opierałeś i nie wiem także skąd te wnioski. Poruszają inną tematykę, a szatan... Cóż, więcej jest tutaj o nienawiści do chrześcijaństwa - niby satanizm się na tym opiera, ale... Z resztą nieważne. Proponuję przestudiować trochę teksty Slayera i potem się wypowiadać, nie mówię, że to mistrzostwo świata, ale żeby od razu zrównywać je do gówna. Nie powiedziałeś tego wprost, ale słabe i żałosne trochę znaczą.

> hm... tutaj się pogubiłem. o ile ja wiem to hetfield śpiewa w mecie... chyba że chodzi
> ci o to że czasami hetfield pozwala śpiewać hammettowi...

Śpiewa, ale rzadko. Sporadycznie. A mi chodziło o to, że świat byłby już piękniejszy, gdyby to Hetfield był na głównym wokalu, a Hammet by sobie coś tam podśpiewywał, przynajmniej nie byłoby słychać jego "świetnego" głosu. Ludzie się starzeją, ale ludzie nie są też niezastąpieni, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Moonspella to bardzo fajny zespół, choć wolę jak określa się go doom metalem, bo słucham też głównie doomowej części dyskografii. ;)

Co do Eucharist... Będąc skromnym, mam płytę (wydali dwie) na swoim dysku i to od bodajże pół roku, ale muzyka naprawdę niezła. Za melodic death metalem jakoś specjalnie nie przepadam, ale posłuchać mogę. Płyta którą posiadam to "Mirrorworlds", warto kupować. Jeżeli lubisz ogólnie melodic to i to polubisz ;] Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dark Funeral ma trochę przesadzone teksty, rzeczywiście... Trochę za dużo tam szatana, choć mi liryki jakoś specjalnie nie wadzą, trzymają się kanonu gatunkowego :). Muzyka sama w sobie ma niezłego kopa, pobudza. "The Secrets of Black Arts" i "Attera Totus Sanctus" to moje ulubione krążki. Jedyne do czego mogę się przyczepić to to, że w tym drugim, najnowszym, w każdym kawałku powtarza się pewna kwestia mówiona, ale i to tylko taki drobny mankament, przynajmniej nadal wiadomo jaka to płyta ;>. Polecam w ciemno dla tych, którzy wolą trochę bardziej ekstremalną formę black metalu, ale bez przesady (czyt. Anaal Nathrakh czy Iperyt, choć to pierwsze to dla mnie nadal grindcore/black metal :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować