Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2008 o 15:45, lordlolek napisał:


> Teraz to co grają można nazwać popem z gitarami.

no ja bym to nazwał konkretnie "nie wiadomo co"
bo np to -> http://pl.youtube.com/watch?v=hTdhXxxWREo
to jak to nazwać? i ten teledysk -.-


Nightwish ewouluuje w kierunku pop rocka, który będzie puszczany na MTV, czy innej komercyjnej stacji. Niektóre kawałki mają całkiem sympatyczne, np. Islander, ale to już nie to samo. No i Tarja miała piękny, wysoki, operowy głos. A tego niestety Anette nie ma, przez co Nightwish traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale powiem ci że jednym z czynników dla których słuchałem nightwisha to głos tego kolesia. basisty.
świetny!
naprawdę, uważam że on mógłby śpiewać. co prawda wtedy to niebyłby nightwish, który zawsze miał wokalistkę... ale mimo to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 15:57, lordlolek napisał:

ale powiem ci że jednym z czynników dla których słuchałem nightwisha to głos tego kolesia.
basisty.
świetny!


W takim razie poleciłbym Tobie zespół Tarot, gdzie Hietala także udziela się wokalnie (i to na znacznie większą skalę, niż w Nightwishu).
http://youtube.com/watch?v=IoB3AWMmFss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 16:02, VBone napisał:

> ale powiem ci że jednym z czynników dla których słuchałem nightwisha to głos tego
kolesia.
> basisty.
> świetny!

W takim razie poleciłbym Tobie zespół Tarot, gdzie Hietala także udziela się wokalnie
(i to na znacznie większą skalę, niż w Nightwishu).
http://youtube.com/watch?v=IoB3AWMmFss


niezłe! Dla kogoś kto słucha Nightwisha(chodzi o mnie), to będzie łatwo zacząc słuchac Tarota. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 16:04, lordlolek napisał:

ten kawałek jest super! ma fajny riff...
posłucham sobie ich i może kupięich płytkę...
ciekawe że nigdy o nich nie słyszałem :/


ja słyszałem o nich jak czytałem o Nightwishu. Też jest o tym zespole wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 16:08, lordlolek napisał:

no właśnie ja czytałem o nightwishu, a tarot mi się nawet o uszy nie obił :/


też nigdy jego nie słuchałem ale co jak co, wpada w ucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2008 o 16:09, Menisk napisał:

też nigdy jego nie słuchałem ale co jak co, wpada w ucho.


to prawda... ciężkie, dość szybkie momentami, perkusja robi czasami tryt tryt stopą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WIHAA gotykiem? Tu sie nie zgodzę... Ani muzyka, ani teksty nawet nie podchodzą pod gotyckie.
Jeśli chodzi o nowy Nightwish to już nie podlega w ogóle dyskusji.
Słuchałeś kiedyś takich zespołów jak: Type O Negative, The Cure, Theater of Tragedy, Theatres des Vampires, Xmal Deutschland, Sisters of Mercy, Siouxsie & the Banshees? To jest prawdziwy gotyk...

Ja również polecam Tarot, na fińskiej scenie muzycznej są porównywalną gwiazdą-legendą, jak u nas taki Perfect. Bo staż też już mają niezły. Warto dodać, że gra tam dwóch panów Hietala, a Marco grał tam dużo wcześniej zanim doszedł do Nightwish. Polecam obejrzeć stare video live z młodym Marco :D No i nowa płytka jest świetna.

Edit:
Dodam Tarot z 1994r., Marco bez brody :D dziwnie młody. Jeden z moich ulubionych utworów :)
http://pl.youtube.com/watch?v=uAQcvfddEGQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 16:15, Cairine napisał:

Jeśli chodzi o nowy Nightwish to już nie podlega w ogóle dyskusji.
Słuchałeś kiedyś takich zespołów jak: Type O Negative, The Cure, Theater of Tragedy,
Theatres des Vampires, Xmal Deutschland, Sisters of Mercy, Siouxsie & the Banshees? To
jest prawdziwy gotyk...


Type o negative słyszałem nieraz
bardzo dobre.
the cure także
reszta to słuchałem po kilka piosenek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym my tu mowimy, Panie i Panowie.
Przerwę wam i opiszę płytki z ostatniego miesiąca mego żywota:
Grave-Into the Grave - pure death metal, piękna jednolita papka bez zbędnych upiększeń. Taki powinien być death metal: czysty, ostry, ciężki, walcowaty i o śmierci.
Grave-You''ll Never See... - Więcej solówek, zwolnień, ale nie mniej zły. Po prostu poważniejszą płytę zafundowali, mniej prostoty. Teksty też więcej zahaczają o religię i pesymizm.
Aborted-Strychnine.213 - w fazie słuchania... To nie jest stare Aborted. Nie ma tej agresji, przy której kiedyś się chciało moszować w tłumie zakonnic. Jest więcej techniczności, melodii i eksperymentów. Gorzej, inaczej, ale dobrze.
Dwa albumy Dismember w drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../

Widzę, że jesteś obeznana w temacie goth metalu, więc się spytam. Co myślisz o Cradle of Filth, i co według Ciebie oni grają? :P Jest to chyba najbardziej nielubiany przeze mnie zespół, ucieleśnienie kiczu i syfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 16:22, Harvenar napisał:

/../

Widzę, że jesteś obeznana w temacie goth metalu, więc się spytam. Co myślisz o Cradle
of Filth, i co według Ciebie oni grają? :P Jest to chyba najbardziej nielubiany przeze
mnie zespół, ucieleśnienie kiczu i syfu.


jeszcze jaka piosenka, ja u nich słucham Nymhetamine, Temptation, a jak chcę wkurzyc sąsiada z głośną muzykę to słucham A Gothic Romance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez lordlolek

> no... zaskoczyło mnie że znalazłem tam "alice in chains" :]
> bo to taki... grunge i ponoć trochę heavy.

nie ma cie co zaskakiwać.. z samej listy Perły z.. to znaleźć można tylko pięć kapel metalowych :) ..nie mówiąc co wypisałem w ulubionych ;] ..napisałeś że się nie ograniczasz podając że słuchasz load, reload Metallicy ,a nawet gothic.. więc co ja mam powiedzieć? co powiesz na jazz, klasykę, elektronikę, death, poezje śpiewaną, RAP, ROCK, Black, H/C, industrial, blues, disco, itd itp.. choćby w tym tygodniu kupiłem 8 płyt.. trochę takiej, trochę innej muzyki :] ..co kto lubi. jedno jest pewne ci którzy ograniczają się do jednego gatunku, mają łatwiejsze życie.. i więcej kasy przy dupie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ale o czym my tu mowimy, Panie i Panowie.
> Przerwę wam i opiszę płytki z ostatniego miesiąca mego żywota

Wiesz, może gothic czy power jest lżejszy, ale nie każdy musi kochać tylko i wyłącznie death metal ;)

> /../
>
> Widzę, że jesteś obeznana w temacie goth metalu, więc się spytam. Co myślisz o Cradle
> of Filth, i co według Ciebie oni grają? :P Jest to chyba najbardziej nielubiany przeze
> mnie zespół, ucieleśnienie kiczu i syfu.

Żeby było jasne te przykłady, które podałam to zarówno gothic metal, ale i gothic rock - żeby nikt potem nie powiedział, że The Cure to metal.
Obeznana? Po prostu uwielbiam takie klimaty i słucham :)
I z reguły jestem przeciwna szufladkowaniu muzyki i zespołów do konkretnych gatunków, bo wiadomo muzyka tez się zmienia, a utwór utworowi nierówny.
A jeśli chodzi o CoF to czasem trochę gothic, ale w sumie to chyba bym powiedziała, że to black. Może trochę kiczu w tym zespole jest, ale ja nic do nich nie mam. Czasem nawet słucham dla przyjemności.

Nymphetamine, o której wspomniał Menisk akurat lubię. Jest trochę z tych bardziej gotyckich. I śpiewa tam ex-wokalistka ToT Liv Kristine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 16:18, squeglee napisał:

Ale o czym my tu mowimy, Panie i Panowie.
Przerwę wam i opiszę płytki z ostatniego miesiąca mego żywota:
Grave-Into the Grave - pure death metal, piękna jednolita papka bez zbędnych upiększeń.

Zgadzam się.

Dnia 12.07.2008 o 16:18, squeglee napisał:

Taki powinien być death metal: czysty, ostry, ciężki, walcowaty i o śmierci.
Grave-You''ll Never See... - Więcej solówek, zwolnień, ale nie mniej zły. Po prostu
poważniejszą płytę zafundowali, mniej prostoty. Teksty też więcej zahaczają o religię
i pesymizm.

Niedługo zakupię, obadamy.

Dnia 12.07.2008 o 16:18, squeglee napisał:

Aborted-Strychnine.213 - w fazie słuchania... To nie jest stare Aborted. Nie ma tej agresji,
przy której kiedyś się chciało moszować w tłumie zakonnic. Jest więcej techniczności,
melodii i eksperymentów. Gorzej, inaczej, ale dobrze.

Aborted słyszałem jeden utwór, ale za to straszliwie mi się spodobał. Jeśli cały czas grają takie klimaty, trzeba będzie się nimi zainteresować.

Dnia 12.07.2008 o 16:18, squeglee napisał:

Dwa albumy Dismember w drodze.

Soon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 16:40, Harvenar napisał:

Aborted słyszałem jeden utwór, ale za to straszliwie mi się spodobał. Jeśli cały czas
grają takie klimaty, trzeba będzie się nimi zainteresować.

Nieeee... Piszę przecież, że zmienili styl. 2 lata temu dokładnie, czy tam rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować