Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2008 o 11:43, mtobi napisał:

MOże mi ktoś polecić jakieś dobre Power Metalowe kapele ? Mam parę płyt Manowar i naprawdę
podoba mi się, coś jeszcze z tych klimatów ??


Cóż, moim zdaniem sam Monowar to trochę bardziej epic jest, tak samo jak Children of Bodom, choć oni akurat grają przeważnie trochę cięższą muzykę więc jeśli szukasz power metalu to raczej nie tędy droga... jeśli lubisz fantasy(smoki miecze i magia) to też bym polecał Rhapsody of Fire alebo może Power Quest, jeśli wolisz coś bardziej w stronę gothicu to Nightwish mógłby być, ale power to raczej nie jest, ale może ci się spodoba... jeśli szukasz czegoś trochę ostrzejszego to może być Kamelot, też fajnie grają, co do Iced Earth to oni grają też swoją muzykę tzw. iced metal więc to się może niektórym nie spodobać, bo ich piosenki mają trochę specyficzne brzmienie, jest też HammerFall ale oni też trochę ostrzej grają... ogólnie jest w czym wybierać tylko trzeba trochę poszukać... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To było w piątek, dziś mamy Niedzielę a ja przez Headbeging nie mogę ruszać

Dnia 14.09.2008 o 13:40, BANITA PL napisał:

głową, jestem cały poobijany przez pogo. Po raz pierwszy w życiu mogłem docenić posiadanie
glanów. Kumpel w trampkach ma palca u nogi złamanego :D


To Ty do headbanging używałeś glanów? 0_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:09, Wintesun napisał:

To Ty do headbanging używałeś glanów? 0_0


Kuźwa, glebłem jak sobie to wyobraziłem xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

źle się wyraziłem... albo źle mnie zrozumieliście... niemniej jednak glany miałęm na nogach i ochroniło mnie to przed stopami innych nie do końca trzeźwych uczestników koncertu... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jeśli wolisz coś bardziej w stronę
> gothicu to Nightwish mógłby być, ale power to raczej nie jest,
Polecam nightwisha z całego serca szczególnie z nową wokalistką (jestem jednym z nielicznych którzy ją lubią) chociaż nie jest to już gotyk... jest to bardziej... po prostu metal, momentami heavy metal. Mają też zajefajne ballady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 23:02, Dominik84 napisał:

skoro tak się czujesz? :D a tak na serio to wyluzujcie ciutkę, pisałem o tym, że niech
każdy słucha tego co lubi, a jeśli znajdzie coś co lubi poza jego pierwotnym obszarem
zainteresowań to tym lepiej dla niego.


Ja tam lubię słuchać raczej różnych zespołów i nie jestem zamknięty w jednym gatunku... to że lubię hard rock/heavy metal w wykonaniu Black Sabbath wcale nie wyklucza mnie z słuchania power metalu w wykonaniu Rhapsody of Fire albo gothic metalu w wykonaniu Nightwish czy też trash/heavy metalu w wykonaniu Slayera... moim zdaniem trzeba być otwartym na wszystkie gatunki, ale jeżeli kogoś(patrz Paweusz)kręci tylko blackm, bo tylko to mu podchodzi to spoko, do takich ludzie też nic nie mam, nie lubię krytykować kogoś za jego gust muzyczny, no chyba że ktoś mnie ostro wkur... zdenerwuje... czasem myślę, że to źle, bo ciężko mi się wdać w jakąś dyskusje, ale trudno to już tylko mój problem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:17, BANITA PL napisał:

Polecam nightwisha z całego serca szczególnie z nową wokalistką (jestem jednym z nielicznych
którzy ją lubią) chociaż nie jest to już gotyk... jest to bardziej... po prostu metal,
momentami heavy metal. Mają też zajefajne ballady :D


O tak! Anette jest niesamowita! Też ją bardzo lubię(chociaż wolę Marco:)). A co do tego,że to gothic nie jest to tu bym się kłócił... może nie jest to sam gothic ale na pewno nie heavy... po prostu metal tak też bym tego nie nazwał, jak dla mnie po prostu metal to Metallika(może to przez tą nazwę)albo Iron Maiden(choć oni to chyba bardziej hard rock)... a co do ballad to fakt że są totalnie za@#$%ste, np. Islander z Dark Passion Play, w ogóle DPP jest całe genialne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nareszcie znalazłem na gram.pl człowiek z którym można spokojnie o NW pogadać :D Nie no masz rację DPP jest WY%$#@ w kosmos. Byłeś na koncercie w KRakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Black Sabbath to i ja lubię posłuchać ;> Power raczej nie, ale z gothic metalu trochę zespołów lubię. Tak samo z thrash metalu, z tym, że w Slayerze raczej nie ma heavy ;). Co nie zmienia faktu, że to jeden z najlepszych thrash metalowych zespołów, jakie świat usłyszał. Ja lubię posłuchać groove metalu, sludge, depressive rocka, progressive rocka/metalu, doom metalu, a nawet klasycznego rocka czy ogólnie klasycznej muzyki, a mimo wszystko najwięcej słucham grindcore/goregrindu, death metalu oraz black metalu. Czy to mnie czyni człowiekiem ograniczonym? Nie. Może mam trochę bardziej rozciągnięty gust muzyczny niż Paweusz, ale łączy nas to, że najwięcej słuchamy black metalu. Wiesz, czasem lepiej mieć skonkretyzowany gust muzyczny, niżeli słuchać wszystkiego. Słuchać wszystkiego = słuchać niczego. Nie mówię, że akurat to się tyczy Ciebie, ale fakt faktem każdy słucha to co lubi, a czy dana osoba ogranicza się do jednego-dwóch gatunków czy do kilkunastu nurtów muzycznych to już jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:29, BANITA PL napisał:

No to nareszcie znalazłem na gram.pl człowiek z którym można spokojnie o NW pogadać :D
Nie no masz rację DPP jest WY%$#@ w kosmos. Byłeś na koncercie w KRakowie?


Niestety nie... ale chciałem jechać, ale daleko mieszkam, więc nie wypaliło, tak w ogóle to mój brat ich bardzo lubi i mnie trochę zaraził tą muzą(tak jak w ogóle metalem, za co mu dzięki), ale słyszałem że podobno było super!A ty byłeś??

http://pl.youtube.com/watch?v=MONVLLCvnsI - The Islander - Nightwish.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:35, VBone napisał:

> Słuchać
> wszystkiego = słuchać niczego.

A jajco!
Tyle powiem. ;]


i bardzo dobrze, progressive vegetarian grindcore to jest to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:32, Wayzin napisał:

Wiesz, Black Sabbath to i ja lubię posłuchać ;> Power raczej nie, ale z gothic metalu
trochę zespołów lubię. Tak samo z thrash metalu, z tym, że w Slayerze raczej nie
ma heavy ;). Co nie zmienia faktu, że to jeden z najlepszych thrash metalowych
zespołów, jakie świat usłyszał. Ja lubię posłuchać groove metalu, sludge, depressive
rocka, progressive rocka/metalu, doom metalu, a nawet klasycznego rocka czy ogólnie klasycznej
muzyki, a mimo wszystko najwięcej słucham grindcore/goregrindu, death metalu oraz black
metalu. Czy to mnie czyni człowiekiem ograniczonym? Nie. Może mam trochę bardziej rozciągnięty
gust muzyczny niż Paweusz, ale łączy nas to, że najwięcej słuchamy black metalu. Wiesz,
czasem lepiej mieć skonkretyzowany gust muzyczny, niżeli słuchać wszystkiego. Słuchać
wszystkiego = słuchać niczego. Nie mówię, że akurat to się tyczy Ciebie, ale fakt faktem
każdy słucha to co lubi, a czy dana osoba ogranicza się do jednego-dwóch gatunków czy
do kilkunastu nurtów muzycznych to już jego sprawa.

Wiesz to,że lubię dużo zespołów to nie znaczy, że jestem nie zdecydowany i nie wiem co do końca lubię... jeśli interesuje cię co lubię najbardziej to powiem ci,że symphonic power gothic metal, ale to nie znaczy, że nie lubię BS, na tym właśnie polega moja otwartość i to że mogę o metalu pogadać zarówno z fanem Nightwish jak i Mayhemu, moim zdaniem każdy metal(w sensie człowiek słuchający metalu) powinien być otwarty i nie krytykować kogoś za to,że nie słucha tak jak on Black czy death metalu... dajmy na przykład,że ty lubisz black, a ja power. Załóżmy że się spotkaliśmy i chcesz ze mną pogadać o metalu, więc pytasz czego słucham ja ci mówię, że Power Questu i twoja reakcja powinna być taka: "Tak nigdy tego nie słuchałem, ale z chęcią posłucham podrzucisz mi jakiś fajny kawałek?", a nie śmiech i kpiny,że nie słucham metalu tylko jakieś drugorzędnej muzy, bo dla ciebie metal to Mayhem czy Darkthrone...

Oczywiście bez obrazy to był tylko przykład, nie uważam, że ty taki jesteś, bo w końcu Wayzin jest trv no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku jak mogło mnie tam nie być! :D Było zajefajnie! Pirotechnika na najwyższym poziomie, hala troche za mała ale pogo w 3tyś osób na tak małej sali robi wrażenie! A nie musisz mi wysyłać teledysków, znam wszystkie można powiedzieć że na pamięć włącznie z tzw. making of :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz to,że lubię dużo zespołów to nie znaczy, że jestem nie zdecydowany i nie wiem co
> do końca lubię... jeśli interesuje cię co lubię najbardziej to powiem ci,że symphonic
> power gothic metal, ale to nie znaczy, że nie lubię BS,
Ja to doskonale rozumiem, też jestem otwarty, choć i tak najwięcej siedzę w black metalu. Chodzi mi o to, że czasem lepiej już siedzieć w jednym gatunku, niżeli słuchać wszystkiego po kolei. Niektórzy mają tak, że czego z metalu nie usłyszą, to im się spodoba i to mnie razi, że mają tak niesprecyzowany gust ;) Nie mówię, że nie można słuchać połowy gatunków metalu, ale nie ma człowieka, któremu spodobałaby się każdy zespół z tych gatunków, o to mi chodzi.

> na tym właśnie polega moja otwartość
> i to że mogę o metalu pogadać zarówno z fanem Nightwish jak i Mayhemu,
Właśnie siedzę w bluzie Mayhem i się zastanawiam czy nie napisałem o tym niechcący na forum ;D Chyba, że masz wtyczkę.

> moim zdaniem każdy
> metal(w sensie człowiek słuchający metalu) powinien być otwarty i nie krytykować kogoś
> za to,że nie słucha tak jak on Black czy death metalu... dajmy na przykład,że ty lubisz
> black, a ja power. Załóżmy że się spotkaliśmy i chcesz ze mną pogadać o metalu, więc
> pytasz czego słucham ja ci mówię, że Power Questu i twoja reakcja powinna być taka: "Tak
> nigdy tego nie słuchałem, ale z chęcią posłucham podrzucisz mi jakiś fajny kawałek?",
> a nie śmiech i kpiny,że nie słucham metalu tylko jakieś drugorzędnej muzy, bo dla ciebie
> metal to Mayhem czy Darkthrone...
Powinien być, ale jeśli ktoś skrytykuje np. gothic metal to jest tylko i wyłącznie jego opinia. Nie ma co się zrażać i ulegać czyimś wpływom, tudzież nikogo nie powinny ponosić emocje. Ja potrafię dogadać się z każdym człowiekiem słuchającym muzyki, jakakolwiek ona by nie była i jak bardzo nie odbiegała by od mojego gustu, byleby czerpał z tego przyjemność i nie mówił mi, że zna Metallikę i Linkin Park. Nie mam nic do Mety, ale - pożal się Boże - przecież te zespoły zna każdy i nie widzę w tym oryginalności, tudzież poszukiwania własnego siebie w nurtach muzycznych. Nigdy bym Cię nie wyśmiał, o kawałek bym poprosił gdybym miał akurat na to ochotę, bo czasem bywa tak, że nie potrafię niczego innego słuchać przez kilka dni niż jakiegoś zespołu/nurtu muzycznego.

> Oczywiście bez obrazy to był tylko przykład, nie uważam, że ty taki jesteś, bo w końcu
> Wayzin jest trv no nie?
Hehe ;) Nie wziąłem tego do siebie, bo nie o to chodzi. I nie wyjeżdżaj mi tu z trv, bo zaraz wszyscy będą mnie uważali za neonazistę pogana słuchającego tylko najmniej znanych undergroundowych black metalowych hord z Korei Południowej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:58, Wayzin napisał:

Hehe ;) Nie wziąłem tego do siebie, bo nie o to chodzi. I nie wyjeżdżaj mi tu z trv,
bo zaraz wszyscy będą mnie uważali za neonazistę pogana słuchającego tylko najmniej znanych
undergroundowych black metalowych hord z Korei Południowej ^^


Nie no sorry nie chciałem ci popsuć wizerunku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:56, BANITA PL napisał:

Człowieku jak mogło mnie tam nie być! :D Było zajefajnie! Pirotechnika na najwyższym
poziomie, hala troche za mała ale pogo w 3tyś osób na tak małej sali robi wrażenie! A
nie musisz mi wysyłać teledysków, znam wszystkie można powiedzieć że na pamięć włącznie
z tzw. making of :D


Tan teledysk to tak tylko dałem w celach propagandowych :P Może ktoś akurat się zainteresuje i kliknie, spodoba mu się ta muza i będziemy mieli kolejnego fana Nightwish:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować