Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

nazwa to nazwa ja słucham dobrej muzyki ze skłonnościami do thrashu, ale wolę dobry black niż kiepski thrash, nie jest dla mnie ważny rodzaj byle muzyka dawała mi to czego od niej oczekuję, a różnice między gatunkami są mniejsze niż się wydaje, zależy jak ktoś do tego podchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Co?
> A jaki jest wasz ulubiony zespół i w ogóle jaka muzyka wam najbardziej podchodzi?? Ja
> to lubię, np. Black Sabbath(właściwie to teraz już raczej Heaven and Hell), ale raczej
> tylko z R.J. Dio, (bo Ozzy trochę walnięty był, ale też ogólnie spox, całkiem nieźle
> śpiewał... Tony Martin był troche krótko, ale też był O.K., zwłaszcza z nim lubię Headless
> Cross)... a co wy o tym sądzicie...?
Też bardzo lubię Black Sabbath, to jeden z moich ulubionych zespołów, a słucham różnych odmian metalu, najbardziej jednak preferuję tzw. "heavy". BS bardzo lubię jako całokształt, czyli od samego początku istnienia, jednak mój ulubiony okres działalności grupy to początek lat osiemdziesiątych, kiedy wokalistą był popularyzator gestu zwanego "corna" lub "evil eyes" (znaku rock'n'rolla kojarzącego się z diabelskimi różkami :P) - Ronnie James Dio, Heaven and Hell i Mob Rules to świetne i doskonale dopracowany albumy (jednak uważam, że solo Ronnie pokazał jeszcze większą klasę niż z Tonym i resztą), później Gillan i jego Born Again, wprawdzie to raczej glam metal, to bardzo lubię tę płytę ze względu na niezły klimat i wpadające w ucho melodie. Z późniejszej twórczości Black Sabbath podobają mi się Headless Cross, Tyr i (oczywiście) Dehumanizer.
A tak btw, Heaven and Hell miało być tylko wielką trasą koncertową przy okazji wydania składanki The Dio Years, okazało się jednak, że w czasie tej trasy panowie bardzo dobrze się bawili grając razem, więc pod koniec roku spodziewać się możemy nowego albumy w składzie Dio, Iommi, Butler, Appice. Przy czym oryginalny line-up BS (czyli Ozzy, Tony, Geezer i Bill Ward) oficjalnie nadal istnieje... Choć nie słychać, żeby nagrywał coś nowego. Hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kur** ****** *** ** ****** **** ******* - to do nikogo z was ale właśnie mi Firefox siadł podczas wysyłania potężnego posta :/ zacznę inaczej....

> Nie lubię takie teorii, że "gdyby nie oni, to by czegoś nie było". Czy gdyby nie było
> Edisona, nie byłyby żarówki ?
Skąd wiesz czy żarówka wynaleziona przez kogoś innego byłaby tak sama ?

> Bez BS nie powstałby metal ? Jestem przekonany, że takie
> osądy są w pełni błędne. Jak nie ten, to tamten. Jasne, pewn e odkrycia się rozwijają
> - ale jak coś ma powstać, to i tak powstanie.

Rozwijając myśl z poprzedniego zdania, narysuję parę schematów :):
Black Sabbath --jest inspiracją dla--> Metallica
Metallica --jest inspiracją dla--> Dream Theater
Dream Theater --jest inspiracją dla--> inny zespół z bliskiej przyszłości
inny zespół z bliskiej przyszłości --będzie inspiracją dla--> zespół z dalekiej przyszłości

Teraz trochę inaczej:
Mój pradziadek --był wzorem dla--> mój dziadek
Mój dziadek --był wzorem dla--> mój tata
Mój tata --jest wzorem dla--> ja
Ja --będę wzorem dla--> mój syn
Mój syn --będzie wzorem dla--> mój wnuk

Teraz wyobraźmy sobie, że mój pradziadek postanowił mieć dzieci z inną kobietą:
Mój pradziadek --byłby wzorem dla--> mój inny dziadek
Mój inny dziadek --byłby wzorem dla--> mój jeszcze inny tata
Mój jeszcze inny tata --byłby wzorem dla--> ja, choć znacznie różniący się ode mnie
Ja --byłbym wzorem dla--> mój zupełnie inny syn
Mój zupełnie inny syn --będzie wzorem dla--> mój wnuk, ale znacznie różniący się od tego którego będę miał :)

Pewnie domyślacie się o co mi chodzi:
Inny promotor metalu --byłby inspiracją dla--> Inna Metallica
Inna Metallica --jest inspiracją dla--> Inniejszy Dream Theater :P
Inniejszy Dream Theater --byłby inspiracją dla--> jeszcze inny zespół z bliskiej przyszłości
jeszcze inny zespół z bliskiej przyszłości --będzie inspiracją dla--> zespół z dalekiej przyszłości, ale znacznie różniący się od tego który powstanie dzięki Black Sabbath :)

To tylko przykład, na pewno mogłem znaleźć inny - lepszy. I chyba nie muszę go za bardzo wyjaśniać :) Nie musicie się zgadzać w 100%, ale z całą pewnością coś w tym jest.

> To nie zmienia zdania, że dla mnie takie zespoły mogłyby w ogóle nie istnieć. Taki gust.
Na dzień dzisiejszy Slayer, a tym bardziej Metallica, nie mówiąc już o BS zrobiły dla muzyki więcej niż "Mayhem, Darkthrone, Dark Funeral, 1349, Satyricon, Burzum, Carpathian Forest, Gorgoroth, Marduk, Dub Buk, Nokturnal Mortum, Gehenna, Limbonic Art, Moonblood, Nargaroth, Taake, Trelldom, Tsjuder, Watain" razem wzięci, bo wszystko co osiągnęły, osiągnęły dzięki swoim przodkom :).

Isaac Newton mawiał, że "stoi na ramionach olbrzymów" i że wszystko co osiągnął, zawdzięcza naukowcom, którzy żyli przed nim. Newton widział więcej niż np. Arystoteles, co nie znaczy, że był większym/lepszym naukowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 19:48, Findan napisał:

Skąd wiesz czy żarówka wynaleziona przez kogoś innego byłaby tak sama ?


bylaby taka sama bo ludzie potrzebowali czegos takiego co wynalazl Edison, inne "versje" nie byly by tak praktyczne jak Edisona i predzej czy pozniej staly by sie takie jak ta Edisona.

Dnia 09.09.2008 o 19:48, Findan napisał:

To tylko przykład, na pewno mogłem znaleźć inny - lepszy. I chyba nie muszę go za bardzo
wyjaśniać :) Nie musicie się zgadzać w 100%, ale z całą pewnością coś w tym jest.


wg mnie w tym nie ma wogole sensu, muzyka 40 lat temu a obecna (szczegolnei extremalna jak black) to 2 cholernie rozne swiaty. Nie widze w tym zadnego sensu.

Dnia 09.09.2008 o 19:48, Findan napisał:

Na dzień dzisiejszy Slayer, a tym bardziej Metallica, nie mówiąc już o BS zrobiły dla
muzyki więcej niż "Mayhem, Darkthrone, Dark Funeral, 1349, Satyricon, Burzum, Carpathian
Forest, Gorgoroth, Marduk, Dub Buk, Nokturnal Mortum, Gehenna, Limbonic Art, Moonblood,
Nargaroth, Taake, Trelldom, Tsjuder, Watain" razem wzięci, bo wszystko co osiągnęły,
osiągnęły dzięki swoim przodkom :).


bullshit, moze odrazu zaczniesz oddwac hołd pra plemionom ktore graly na tam-tamach ? To byly poczatki kazdej muzyki. Bez nich nie byloby niczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:14, EmperorKaligula napisał:

wg mnie w tym nie ma wogole sensu, muzyka 40 lat temu a obecna (szczegolnei extremalna
jak black) to 2 cholernie rozne swiaty.

Tak różne, a tak podobne... ten drugi świat nie wziął się z nikąd. Długie lata się kształtował; nie było czegoś takiego, że ktoś sobie pomyślał "wymyślę sobie nową odmianę muzyki - black metal".

Dnia 09.09.2008 o 20:14, EmperorKaligula napisał:

Nie widze w tym zadnego sensu.

Mój dziadek jest ślepy i nie widzi pięknego obrazu w swoim pokoju. To nie znaczy, że tego obrazu tam nie ma....

Dnia 09.09.2008 o 20:14, EmperorKaligula napisał:

bullshit, moze odrazu zaczniesz oddwac hołd pra plemionom ktore graly na tam-tamach ?
To byly poczatki kazdej muzyki. Bez nich nie byloby niczego...

A skąd wiesz, czy np. gdyby robili struny z wnętrzności zwierząt i grali na ... nie no teraz to żartuję :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:33, Findan napisał:

> wg mnie w tym nie ma wogole sensu, muzyka 40 lat temu a obecna (szczegolnei extremalna

> jak black) to 2 cholernie rozne swiaty.
Tak różne, a tak podobne... ten drugi świat nie wziął się z nikąd. Długie lata się kształtował;
nie było czegoś takiego, że ktoś sobie pomyślał "wymyślę sobie nową odmianę muzyki -
black metal".


haha venom jakoś sobie wymyślił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:47, hammerfall87 napisał:

haha venom jakoś sobie wymyślił :)


.... Venom był pierwszy, ale nie Black Metal nie wziął się z niczego. Wywodzi się z Thrashu i Speed Metalu, które powstały głównie z New Wave of BHM, który czerpał inspiracje właśnie z takich zespołów jak Black Sabbath. Nie twierdzę, że BS bezpośrednio przyczyniło się do powstania Black Metalu. Nie zaprzeczam też, że Venom go nie "wymyślił", po prostu pokazuję, że nie wzięło się to z niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To to się zwie oldschool black metal (aka blackened thrash metal czy black thrash metal), a to, że nie słyszysz tam blacku to oczywiste - przecież Ty nie przepadasz za black metalem :)

@Paweusz
Czyżbyśmy gardzili polskim black metalem? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:33, Findan napisał:

Tak różne, a tak podobne... ten drugi świat nie wziął się z nikąd. Długie lata się kształtował;
nie było czegoś takiego, że ktoś sobie pomyślał "wymyślę sobie nową odmianę muzyki -
black metal".


bardzo mozliwe, ktos nie chcial grac tego samego co inni, chcial wiecej, szybciej, mocniej, bardziej bluznierczo i mamy black metal - dorobek poprzednikow nie ma tu nic do rzeczy, bylo zapotrzebowanie na taka muzyke to powstala.

Dnia 09.09.2008 o 20:33, Findan napisał:

Mój dziadek jest ślepy i nie widzi pięknego obrazu w swoim pokoju. To nie znaczy, że
tego obrazu tam nie ma....


to ze Ty widzisz w tym sens, nie znaczy ze on tam jest, niektorzy pomimo tego ze widza sa ślepi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:52, squeglee napisał:

Może jestem chory, ale za cholere nie widze podobienstwa do blacku w piosence "Black
Metal". Dla mnie to po prostu zwyczajny rock''n''roll...


W blacku liczy się ideologia zauważ,że muzyce następuje ewolucja popatrz na 1 death metalowy zespół i porównaj go z ówczesnym death metalem .Albo venoma z burzumem bo to on wymyślił norweski black metal.Zapewne znasz bathory viking teraz zobacz windir,tyr,wolfchant itd .Muzyka już inna ale ideologia ta sama :).Z innymi gatunkami tak samo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:56, Findan napisał:

> haha venom jakoś sobie wymyślił :)

.... Venom był pierwszy, ale nie Black Metal nie wziął się z niczego. Wywodzi się z Thrashu
i Speed Metalu, które powstały głównie z New Wave of BHM, który czerpał inspiracje właśnie
z takich zespołów jak Black Sabbath. Nie twierdzę, że BS bezpośrednio przyczyniło się
do powstania Black Metalu. Nie zaprzeczam też, że Venom go nie "wymyślił", po prostu
pokazuję, że nie wzięło się to z niczego.


Oni grali i tyle to od czego varg kopiował ?Czyli zaprzeczasz tej metallice i slayerowi bo oni wymyślili thrash a venom jest starszy od nich.Proszę podaj mi z czego czerpali inspiracje immortall ,burzum itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 21:09, Wayzin napisał:

> Oni grali i tyle to od czego varg kopiował ?
Choćby od Bathory?



Dla mnie Burzum i Bathory sa zupełnie niepodobne więc nie wiem czy akurat trafiony przykład, co nie wyklucza tego że Varg nie mógł słuchac Setha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> bardzo mozliwe, ktos nie chcial grac tego samego co inni, chcial wiecej, szybciej, mocniej,
> bardziej bluznierczo i mamy black metal - dorobek poprzednikow nie ma tu nic do rzeczy,
> bylo zapotrzebowanie na taka muzyke to powstala.
Załóżmy, że powstaje sobie zespół. Są znudzeni zwykłym Black Metalem i postanawiają wprowadzić do niego saksofon i dużo elektroniki. Wymyślają w ten sposób nowy styl: Sakso-Elektro-Black Metal. Muszą się na czymś wzorować i czerpać inspiracje, oczywiście głównie z "normalnego" Black Metalu, a także trochę z muzyki elektronicznej i jazzu. SEB-Metal staje się popularny; potem pojawia się koleś, który mówi, że wszystko to z czego czerpali inspiracje twórcy "SEB-Metalu" nie ma nic do rzeczy... fani prawdziwego Black Metalu chcieliby go spalić żywcem.

> to ze Ty widzisz w tym sens, nie znaczy ze on tam jest, niektorzy pomimo tego ze widza
> sa ślepi

Oczywiście, że są tacy ludzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że nie słuchasz Burzum i Bathory i nie interesujesz się Vargiem to chyba nie mój problem... Bo tyle wynika z tego co mówisz. Otóż Varg zawsze bardzo inspirował się Bathory, Quorthon był dla niego muzycznym autorytetem. To, że Varg nie potrafił prawie grać na gitarze to swoją drogą. Otóż nie wiem czy jesteś na tyle spostrzegawczy, ale riff z kawałka 13 Candles jest łudząco podobny do tego z Dunkelheit, z tym, że w Dunkelheit jest mocniejszy przester, do tego jeszcze jest inna końcówka riffu. Co nie zmienia faktu, że zerżnął go na całego. W końcu 13 Candles to klasyk. War też jakiś taki nieudany hołd dla Bathory, ale mniejsza o to. Na demówkach i pierwszej płycie Varg grał podobnie do wczesnego Bathory, po prostu jego muzyka wtedy nie przypominała tak bardzo typowego, norweskiego blacku - prędzej thrash black, jakkolwiek jego pierwsza płyta nie jest arcydziełem, w przeciwieństwie do drugiej.

Edit: Nie bierz tego jako atak na siebie, bo nie to było moim celem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saksofon z tego co wiem jest w kilku kawałkach Carpathian Forest, choćby House of the Whipcord, na demówce też coś takiego chyba słyszałem. Elektro? Iperyt, Anaal Nathrakh, Axis of Perdition i wiele, wiele innych. Także takie coś jest nieuniknione i prędzej czy później będziemy musieli się mierzyć z taką bluźnierczą kombinacją ;) Jakkolwiek wszystko co trve jest #*(&%#*( warte, dlatego jestem otwarty na takie eksperymenty z black metalem, choć zwykle ostaję przy tradycyjnym lub DSBM-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować