Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2008 o 11:33, VBone napisał:

Szkoda tylko, że na koncertach nie potrafi tego powtórzyć.


to juz nie wazne, przynajmniej dla mnie - na ich koncerty sie nie wybieram a ich plyty studyjne daja mi wiele radosci :) Nie nic przeciwko temu aby tak bylo dalej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 11:33, VBone napisał:

> Nie, oni po prostu mają dwóch diablo szybkich gitarzystów. Herman Li naprawdę wyprawia
> niemożliwe rzeczy z tą gitarą :P

Szkoda tylko, że na koncertach nie potrafi tego powtórzy


Wybacz, że o to zapytam, bo podważanie twoich opinii zazwyczaj się źle kończy dla "podważającego", ale skąd wiesz byłeś na jakimś? Jeśli tak to zwracam honor....

Herman jest świetny ale ja tam jestem za MAB'' em - http://pl.youtube.com/watch?v=qG74eVb6V10 - Speed Lives - No Boundaries by Michael Angelo Batio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 11:56, Findan napisał:

> Herman jest świetny ale ja tam jestem za MAB'' em - http://pl.youtube.com/watch?v=qG74eVb6V10

> - Speed Lives - No Boundaries by Michael Angelo Batio
Angelo jest bardzo dobry, ale wolę Paula Gilberta :D
http://pl.youtube.com/watch?v=HC60XNiS-MQ


Paul jest niezły, ale ja tam i tak zawsze będę stał murem za Michaelem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za posta pod postem, ale nie zdążyłem z editem, a muszę o coś zapytać... Dopiero niedawno zacząłem się interesować Helloween i całe Gambling with The Devil spodobało mi się, ale nie wiem co było wcześniej, mógłby mi ktoś polecić jakieś ich wcześniejsze dokonania naprawdę warte uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wybacz, że o to zapytam, bo podważanie twoich opinii zazwyczaj się źle kończy dla "podważającego",
Och, więc ostatnio zostałem Iwanem Groźnym tego wątku? Super, po prostu super.

> ale skąd wiesz byłeś na jakimś? Jeśli tak to zwracam honor....
Nie, ale czytałem mnóstwo relacji i widziałem sporo materiałów video. Niemal zawsze ludzie narzekali na niemożność zagrania przez Li tego, co wyrabia na płycie.
Wiem, że wiadomości z drugiej ręki nie są najpewniejsze, ale skoro aż tyle osób narzeka na Li, to jednak musi być w tym coś z prawdy.
Ale rzeczywiście, skoro nie byłem na żadnym koncercie, to nie powinienem się wypowiadać. Wybacz. Widocznie miała na to wpływ niechęć, jaką żywię do muzyki Dragonforce.

Do postu powyżej: obie części Keeper of the Seven Keys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 12:15, VBone napisał:

Och, więc ostatnio zostałem Iwanem Groźnym tego wątku? Super, po prostu super.


Nie wcale nie chciałem robić z ciebie Iwana Groźnego, ale pamiętam twoją kłótnię z Leslawem kilka stron wcześniej i po prostu nie chcę się wdawać w tego typu konflikty z kimkolwiek...

Dnia 11.10.2008 o 12:15, VBone napisał:

Do postu powyżej: obie części Keeper of the Seven Keys.


Dzięki na pewno przesłucham... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 11:35, General Odyn napisał:

Nie wiem, nie jestem zapalonym fanem DragonForce, słucham ich tylko od czasu do czasu.
Wolę Slipknota, Trivium lub coś z melodic deathu - Children Of Bodom lub In Flames.

To, że Dzieciaki Bodomu są melodyjni i mają death metalowy wokal (można podciągnąć) nie znaczy, że jest to od razu melodic death metal ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 21:06, Rogallos napisał:

A ja polecam zespoły z trochę innej metalowej beczki - Isis, Neurosis i Jesu. Niesamowicie
klimatyczne:)


Isis może być całkiem ciekawe. Podobnie do Cult of Luna grają ?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 11:37, Findan napisał:

Na pewno przesłucham coś więcej z DragonForce :D


To ja polecam Ci jeszcze:

Black Fire, My Spirit Will Go On, Cry Of The Brave i Storming The Burning Fields.
Poza tym jeszcze Fury Of The Storm, które już zostało Ci polecone no i wiadomo Through The Fire And Flames, które jest dla wszystkich, także dla tych, którzy nie są fanami metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 21:29, Sarturias napisał:

> Na pewno przesłucham coś więcej z DragonForce :D

To ja polecam Ci jeszcze:

Black Fire, My Spirit Will Go On, Cry Of The Brave i Storming The Burning Fields.
Poza tym jeszcze Fury Of The Storm, które już zostało Ci polecone no i wiadomo Through
The Fire And Flames, które jest dla wszystkich, także dla tych, którzy nie są fanami
metalu.


przeciez dragon force sie wypalili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 21:31, hammerfall87 napisał:

przeciez dragon force sie wypalili


Piszesz to jakby to był fakt. Każdy ma inne zdanie. Moim zdaniem najnowsza płyta nie jest może rewelacyjna i ogólnie niczym się nie różni od nuty jaką prezentuje na ogół DragonForce ale to nie znaczy, że się wypalili. Po prostu są na swój sposób unikatowi i nie wykazują chęci do nagrania czegoś z całkiem innej beczki. I można ich posłuchać jak nie ma się ochoty na ''''prawdziwy'''' metal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 21:27, Leslaw555 napisał:

> A ja polecam zespoły z trochę innej metalowej beczki - Isis, Neurosis i Jesu. Niesamowicie

> klimatyczne:)

Isis może być całkiem ciekawe. Podobnie do Cult of Luna grają ?;>


Grają podobnie, ale zarówno Isis, jaki Cult of Luna są jedyni w swoim rodzaju, z tym że tych drugich znam mniej - jeśli chodzi o utwory to jak na mój gust reprezentantem Isis może być "Dulcinea".

A słyszał ktoś HORSE The Band? To już zupełnie inny rodzaj metalu, połączenie metalowej sieczki z dźwiękami starych konsol Nintendo. Jak dla mnie wyborne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 21:34, Sarturias napisał:

> przeciez dragon force sie wypalili

Piszesz to jakby to był fakt. Każdy ma inne zdanie. Moim zdaniem najnowsza płyta nie
jest może rewelacyjna i ogólnie niczym się nie różni od nuty jaką prezentuje na ogół
DragonForce ale to nie znaczy, że się wypalili. Po prostu są na swój sposób unikatowi
i nie wykazują chęci do nagrania czegoś z całkiem innej beczki. I można ich posłuchać
jak nie ma się ochoty na ''''prawdziwy'''' metal :)


tu nie chodzi o nagrania z innej beczki ta plyta byla nudna .Dragon force byl swoistym szokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:51, Wayzin napisał:

To, że Dzieciaki Bodomu są melodyjni i mają death metalowy wokal (można podciągnąć) nie
znaczy, że jest to od razu melodic death metal ;P


Można niektóre kawałki podciągnąć pod melodic death, chociaż muszę też się z Tobą zgodzić, że czasem bardziej przypominają metal alternatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 22:24, General Odyn napisał:

> To, że Dzieciaki Bodomu są melodyjni i mają death metalowy wokal (można podciągnąć)
nie
> znaczy, że jest to od razu melodic death metal ;P

Można niektóre kawałki podciągnąć pod melodic death, chociaż muszę też się z Tobą zgodzić,
że czasem bardziej przypominają metal alternatywny.


gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi to określić. Po prostu wpływy alternatywy da się usłyszeć w ich muzyce. Nie jestem aż na tyle zapalonym słuchaczem melodic deathu. Jeszcze sporo przede mną w tej dziedzinie, częściej i tak słucham Slipknota i Trivium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2008 o 22:24, General Odyn napisał:

chociaż muszę też się z Tobą zgodzić,
że czasem bardziej przypominają metal alternatywny.

Weź mnie ktoś w końcu oświeć, to co u licha jest ów metal alternatywny? O.o Na każdy podgatunek metalu jest definicja, jeno na ten brak... tak to jest z nie do końca przemyślanymi łatkami. Po mojemu Children of Bodom to jest power metal, ale ze skrzekiem/screamem. Po deathowy wokal się tego podciągnąć nijak nie da. Bo to NIE jest growl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować