Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2009 o 14:00, Goxenul napisał:

Znacie jakiś zespół power metalowy, ale nie taki zbyt gejowski :P Może coś w stylu Sabatona?


O kurwa, rzeczywiście podałeś nie-gejowski przykład. No Disfear z metalem może ma mało wspólnego, ale że jestem buc i się nie znam to walnąłem;d Co do Ex Deo to słyszałem i takie nijakie.

Edit: http://muzyka.onet.pl/10175,2012269,newsy.html

Taaak !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 18:07, Miklak napisał:

Twoim zdaniem Motley Crue, Def Leppard, Twisted Sister, Skid Row, Dokken, Ratt, Crashdiet,
TNT, The Dogs d''Amour, Kix, White Lion, Shotgun Messiah, Babylon A.D., Pink Cream 69,
Steel Panther, Shy, Lizzy Borden, Cinderella, Mr.Big, Racer X, Faster Pussycat, Warrant,
Quiet Riot, Slaughter, itd. to zespoły glam rockowe typu T.Rex, Lou Reed, Roxy Music,
Suede, David Bowie, Alice Cooper, Sparks, Cocney Rebel, Mott the Hoople, New York Dolls
czy Sweet?

http://www.youtube.com/watch?v=C9FqZYvZM2U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 20:30, Heralf napisał:

Poleci ktoś kilka Thrash bądź Groove metalowych zespołów?

Nie słucham tego gatunku metalu, jednak z tego co wyczytałem w internecie możesz się zainteresować takimi zespołami jak: Annihilator, Demonoid, Maple Cross, Onslaught, Rytmihairio, Gojira, Machine Head czy Volbeat.

I polecam Google.pl ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 20:30, Heralf napisał:

Poleci ktoś kilka Thrash bądź Groove metalowych zespołów?


Slucham metalu "powazniej" od stosunkowo krotkiego czasu (jakies < 3 lata), ale moge Ci polecic na pewno:

- Anthrax
- Megadeth
- Slayer
- Made of Hate (na YT duzo utworow ich nie ma, ale wg mnie wymiataja :P)
- Testament
- Exodus
- Sodom

Wymienilem Ci tylko pare, poczekaj jeszcze jak Ci ktos poda z 10 innych (co najmniej tyle dobrych zespolow mozna naliczyc).

EDIT: przypomnialo mi sie jeszcze Acid Drinkers i Sepultura, ale wszystkie te zespoly to te bardziej popularne; poszukaj sobie wiecej na YT i Google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 20:30, Heralf napisał:

Poleci ktoś kilka Thrash bądź Groove metalowych zespołów?


Ta list powinna Cię w pełni zadowolić: http://rateyourmusic.com/customchart?page=1&chart_type=top&type=album&year=alltime&genre_include=1&genres=Thrash+Metal&include_child_genres=t&include=both&limit=none&countries= :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 14:00, Goxenul napisał:

Znacie jakiś zespół power metalowy, ale nie taki zbyt gejowski :P Może coś w stylu Sabatona?


np amerykański power - iced earth,pharaoh,winters bane,helstar,cage,jag panzer,tad morose,metal church

a z europejskiego to 1 helloween i blind guardian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy nową ''gwiazdę'' w metalowym, polskim światku. To co Tides from Nebula zagrało na ''Aura'' przechodzi moje wszystkie oczekiwania. Świetna, instrumentalna płyta utrzymana w klimatach post rockowo-metalowych. Absolutnie światowa czołówka, nie dziwią mnie te wszystkie nagrody i wyróżnienia. Wyobraźić sobie, że to dopiero debiut. Póki co polska płyta roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 21:38, Lesiu napisał:

Mamy nową ''gwiazdę'' w metalowym, polskim światku. To co Tides from Nebula zagrało na
''Aura'' przechodzi moje wszystkie oczekiwania. Świetna, instrumentalna płyta utrzymana
w klimatach post rockowo-metalowych. Absolutnie światowa czołówka, nie dziwią mnie te
wszystkie nagrody i wyróżnienia. Wyobraźić sobie, że to dopiero debiut. Póki co polska
płyta roku.


No to żeś mnie zainteresował. Aż sprawdzę. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 21:38, Lesiu napisał:

Mamy nową ''gwiazdę'' w metalowym, polskim światku. To co Tides from Nebula zagrało na
''Aura'' przechodzi moje wszystkie oczekiwania.

Odtwórcze i nieoryginalne. Przeciętny post-rock lekko inspirowany metalem.

Dnia 23.07.2009 o 21:38, Lesiu napisał:

Póki co polska płyta roku.

Nie ma co nawet porównywać tego do ADHD.... Nostalgia Satelity również wypada dużo lepiej (choć trochę się zawiodłem). Metal Nation również wypada trochę lepiej, choć ciężko porównać dwie tak różne płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2009 o 22:53, Miklak napisał:

Odtwórcze i nieoryginalne. Przeciętny post-rock lekko inspirowany metalem.


Ja tak nie uważam.

Dnia 23.07.2009 o 22:53, Miklak napisał:

Nie ma co nawet porównywać tego do ADHD.... Nostalgia Satelity również
wypada dużo lepiej (choć trochę się zawiodłem). Metal Nation również wypada trochę
lepiej, choć ciężko porównać dwie tak różne płyty.


Ups, zapomniałem. No tak ADHD jest lepsze, racja, mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 11:18, Mike_Wraith napisał:

Słyszał ktoś nowy twór Eternal Tears of Sorrow ? Świetne symfonicze granie. Kandydat
do grona najlepszych płyt tego roku.

Świetna płytka, również polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować