Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2009 o 00:02, Miklak napisał:

Primordial obok Agallocha jest jednym z tych zespołów, których muzyka nie nadaje się
szczególnie do grania na żywo, ale zobaczymy ;)


Widziałem ich na Low End Festival. Było "The Coffin Ships" więc miałem banana na twarzy, ale rzeczywiście to nie jest zespół koncertowy. ;)

Tak by the way - Nemtheanga dołożył swoje pięć groszy do najnowszego krążka Rotting Christ. ;D

( http://www.darkplanet.pl/Rotting-Christ-ujawnia-szczegoly-nowej-plyty-39483.html )

Dnia 24.11.2009 o 00:02, Miklak napisał:

Z ichniejszego forum:


/.../

;(

Dnia 24.11.2009 o 00:02, Miklak napisał:

To już? Nawet nie zauważyłem kiedy wyszedł ;P


Trzeba przesłuchać. ;) Świetny album, jeden z lepszych w tym roku.

Dnia 24.11.2009 o 00:02, Miklak napisał:

Jeszcze jest takie coś: http://www.finntroll.net/news.php?news_id=1 Finntroll już nagrał
płytkę i wydaje w 2010 ;)


Good news.

@hammerfall87

Dnia 24.11.2009 o 00:02, Miklak napisał:

Polemizowałbym ta ostania płyta jest zarąbiście przystępna :)


Tyle że ich ostatnia płyta nie ma z metalem nic wspólnego. ;P

@EmperorKaligula

Dnia 24.11.2009 o 00:02, Miklak napisał:

gdyby grali tylko instrumentlanie tak jak na poczatku filmiku, bez metalu to mozna by ich posluchac ;)


Z tego co słyszałem będą tam też nie-metalowe utwory.

Dnia 24.11.2009 o 00:02, Miklak napisał:

Smirnoff - burzuje, przeplacaja ;]


To pewnie była tylko dekoracja. ;P Założę się, że na co dzień obalają Antał Żołądkowy Gorzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 06:46, EmperorKaligula napisał:

nie wiem dlaczego dopiero teraz na to wpadlem. prosty przyklad: moja mamusia, w ten weekend
jedzie do wawy na koncer kopriklaanow ;) power? heavy ? black ? death ? nie lubi. Ma
gdzies o czym to jest, wazne ze jest wesole i skoczne (disco polo 2?, co ? :) ) - i co
najwazniejsze nie jest osamotniona w swoich pogladach - ma rowiesnikow co tez sluchaja
i tez jada ;) Nie wyobrazam sobie mojej mamusi pasjonujacej sie nowym immortalem, dark
funeralem czy jakas bandem powerkowym, ktory cenie - lubi folk metal. Dlaczego ? wesolo,
skonczy, pobudzajacy, rytmiczny, wpadajacy w ucho i najwazniejsz PROSTY - jak dla mnie
to wlasnie jest mainstream - grac byle co (a sa bardzo wtorni jako korpiklaani) ale takie
ktore moze sie spodobac kazdemu. Cos jak pop tylko metalowe, bo to wlasnie folk metal
jest najbardziej przystepny dla kazdego - starsze pokolenie ma ciagoty folkowe, a lekki
metal zniesie, mlodziez kazdy lekki metal wyznaje w ciemno byle nie byl za mocny ;) Ale
i tak lepiej zeby mamusia sie folk-metalem pasjonowala niz pop/rockiem z radia/tv ;)
Obecnie folk metalu robi sie od cholery - kazdy poczul latwa kase. Mi to w sumie zwisa,
jak folk to tylko taki co w paganie, folk/blacku ;) Rasowego folk-metalu nie lubie -
wies tanczy i spiewa ;)

Zauważ, że nie każdy folk metal jest skoczny, wesoły i biesiadny. Ba, na tym właśnie polega swojego rodzaju oryginalność Korpiklaani (chociaż humppa''owy klimat tworzą też np. Equilibirum i Finntroll).
A przecież bardzo wiele osób popada w awersje do instrumentów ludowch, ograniczając się jedynie do gitar, perkusji, ewentualnie jakiejś samplowanej elektorniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 16:50, Kardithron napisał:

Zauważ, że nie każdy folk metal jest skoczny, wesoły i biesiadny. Ba, na tym właśnie
polega swojego rodzaju oryginalność Korpiklaani (chociaż humppa''owy klimat tworzą też
np. Equilibirum i Finntroll).


osobiscie nie lubie korpiklaanow bo za malo tam metalu a za duzo wiesniackiego (tak wesoly, az niesmaczny) folku - wg mnie takie wlasnie granie jest kluczem do sukcesu w tej muzyce.

Dnia 24.11.2009 o 16:50, Kardithron napisał:

A przecież bardzo wiele osób popada w awersje do instrumentów ludowch, ograniczając się
jedynie do gitar, perkusji, ewentualnie jakiejś samplowanej elektorniki.


instrumenty ludowe tak, ale w odpowiednich ilosciach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 17:13, EmperorKaligula napisał:

osobiscie nie lubie korpiklaanow bo za malo tam metalu a za duzo wiesniackiego (tak wesoly,
az niesmaczny) folku - wg mnie takie wlasnie granie jest kluczem do sukcesu w tej muzyce.

Co kto lubi. ;) Ja ten klimat kocham. Dobrze na mnie działa. Lubię czasem sobie poheadbangować w rytm Korpiklaani. Ta muzyka jest mi potrzebna równie mocno co depresyjne klimaty Abyssmal Sorrow, Silencer, czy Elysian Blaze, czy akustyczna muzyka Ulvera. Mam dość urozmaicony gust muzyczny.
Komercja folkowa, czy nie - świetna muzyka, i na to nic nie poradzę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2009 o 16:50, Kardithron napisał:

Zauważ, że nie każdy folk metal jest skoczny, wesoły i biesiadny. Ba, na tym właśnie
polega swojego rodzaju oryginalność Korpiklaani (chociaż humppa''owy klimat tworzą też
np. Equilibirum i Finntroll).
A przecież bardzo wiele osób popada w awersje do instrumentów ludowch, ograniczając się
jedynie do gitar, perkusji, ewentualnie jakiejś samplowanej elektorniki.


nazwanie Equilibirum folkiem jest trochę krzywdzące ,odgrywają partie na klawiszach zero wiarygodności. Co to za folk gdzie gdzie instrumenty ludowe zastępowane są klawiszami kpina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 19:16, hammerfall87 napisał:

nazwanie Equilibirum folkiem jest trochę krzywdzące ,odgrywają partie na klawiszach
zero wiarygodności. Co to za folk gdzie gdzie instrumenty ludowe zastępowane są klawiszami
kpina :)

Zgodzę się z Tobą. Nic jednak nie zmienia faktu, że typowy folkowy, średniowieczny klimat stworzyć potrafią. To ich klasyfikuje w ten gatunek. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Zresztą ich wielkim fanem nie jestem, więc wypowiadać się nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 19:16, hammerfall87 napisał:

nazwanie Equilibirum folkiem jest trochę krzywdzące ,odgrywają partie na klawiszach
zero wiarygodności. Co to za folk gdzie gdzie instrumenty ludowe zastępowane są klawiszami
kpina :)

Symphonic metal nie musi mieć prawdziwej symfonii w studiu. Folk metal nie musi mieć prawdziwych fujarek. Mogą klawisze, byle muzyka brzmiała folkowo.

Polecam awangardowy "black metalowy musical" Svartediket. Folk, black, gobliny i Kaczor Donald.
http://www.youtube.com/watch?v=IK3Zl3sOJpg
http://www.youtube.com/watch?v=FzDf3autId0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


)

Dnia 24.11.2009 o 20:08, Miklak napisał:

Symphonic metal nie musi mieć prawdziwej symfonii w studiu. Folk metal nie musi mieć
prawdziwych fujarek. Mogą klawisze, byle muzyka brzmiała folkowo.


za nie długo to będą gitary l na klawiszach hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dźwięki syntezowanej gitary generalnie są już rozpowszechnione we wszystkich keybordach. Ne są jednak tak realistyczne i nie można z nimi robić takich rzeczy (np. flażoletów) jak na sprzęcie z podanego linka, rzecz jasna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 20:13, hammerfall87 napisał:

jestem nie na czasie jednak :)

Jeszcze trochę a usłyszymy growlujące klawisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 20:22, Miklak napisał:

> jestem nie na czasie jednak :)
Jeszcze trochę a usłyszymy growlujące klawisze...

i klawisze które które wydają falset i śpiewają operowo :D

ciekawe czy powstaną klawisze rapujące hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 20:22, Miklak napisał:

Jeszcze trochę a usłyszymy growlujące klawisze...


A co to za problem zsamplować jakiegoś zarzynanego prosiaka? :D

Brzmienie gitar można było uzyskiwać w syntezatorach, praktycznie od samego początku ich powstania, a wraz z nastaniem ery samplingu, wszystko można już odtworzyć za pomocą klawiszy, więc nie wiem co tu kogoś jeszcze dziwi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=ha0JH6ks8sI&NR=1
ciekawy wywiad z panem Romkiem:) Porównując to co mówi tutaj i kilka lat później u Kuby można powiedzieć, że chłop jest konsekwentny i trzyma się swojego zdania. Wcześniej jeszcze nie było rozróżnienia na subkultury więc sataniści o których mówi ta babka że tacy źli i że czarne msze odprawiają to zwykła subkultura/sekta. Religia/wyznanie/wiara w szatana to z kolei co innego i teraz już można to stwierdzić.
Słuchałem też swego czasu audiobooka bibli satanistycznej czytanej przez Romana ale nie mogę tego znaleźć. Jeśli ktoś może niech zapoda linka.
W sobote koncert. Trzeba będzie zabić jakiegoś kota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 16:12, EmperorKaligula napisał:

http://muzyka.onet.pl/0,2084832,newsy.html

kufa mac, stary DIO kopie dupe a na nowych plytkach ciagle ma glos i dobrze go posluchac,
jeszcze na niego za wczesnie!


Wczesne siadium, wiec jest szansa to skutecznie wyleczyć. Mob Rules z nim na wokalu to moja ulubiona płyta Black Sabbath i jedna z najlepszych w ogóle. Dzieki temu albumowi zrodził sie we mnie wielki szacunek wobec jego osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 16:12, EmperorKaligula napisał:

http://muzyka.onet.pl/0,2084832,newsy.html

kufa mac, stary DIO kopie dupe a na nowych plytkach ciagle ma glos i dobrze go posluchac,
jeszcze na niego za wczesnie!

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=131022 Eddie Trunk twierdzi, że Dio ma się dobrze, to było dopiero wczesne stadium, do tego nie ma przerzutów (i oby już ich nie było). Ronnie jest na diecie i brzmi świetnie. Ja jestem dobrej myśli i podobnie jak Trunk wiem, że Ronnie pokona raka i wróci na scenę tak szybko jak to możliwe... Zwłaszcza, że obowiązki wzywają: http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendID=371674605&blogID=519898267 Elf się reaktywuje. Będzie wspólna trasa z Deep Purple i dwie płyty (live i standardowy album) do tego musi dokończyć Magica II, której nagrania już rozpoczął (chodzi o ten nowy kawałek 'Electra', mają go wydać na singlu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować