Zaloguj się, aby obserwować  
Cedricek

KONIEC SWIATA

825 postów w tym temacie

No ładnie... I dopiero teraz się o tym dowiadujemy... Ciekawe, czy by nam to powiedzieli jakby nas to trafiło xD.
Wiesz może w jaką część Ziemi trafiłaby ta asteroida (gdyby trafiła)?
Heh, a komentarze na onecie jak zwykle ciekawe... Koleś wyśmiewa autora za określenie ''o włos minęła Ziemię'' bo dla niego 72tys. kilometrów to nie jest ''o włos''. Nie ma to jak zadawać sobie sprawę z ogromu jakim jest Ziemia a co dopiero Układ Słoneczny, nie mówiąc o Drodze Mlecznej ; /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 17:20, kurczak-AFC napisał:

Wiesz może w jaką część Ziemi trafiłaby ta asteroida (gdyby trafiła)?

Wydaje mi się, trafiła by że albo w zachodnią Azje, albo w pacyfik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 17:49, DarkMarian napisał:

> Wiesz może w jaką część Ziemi trafiłaby ta asteroida (gdyby trafiła)?
Wydaje mi się, trafiła by że albo w zachodnią Azje, albo w pacyfik.


Jeżeli nie masz żadnych dowodów na to, nie mów takich rzeczy. Ty po prostu strzeliłeś teraz, nie wniosłeś nic do dyskusji.


W ciągu kilku dni będzie znana trajektoria lotu tej asteroidy. Ciekawe, czy będzie dla nas zagrożeniem w przyszłości. Jednak wydaje mi się, że taka wielkość nie jest w stanie wywołać wielkich zniszczeń. Zniszczenia lokalne owszem, jednak w tym przypadku o globalną zagładę nie ma się co martwić, a taki jeden komentarz dzisiaj widziałem na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 16:31, Patryk Mogilno napisał:

> Jaaasne... tak samo Jehowe są przekonujące... a i tak im nie wierzę.
Poczekaj poczekaj jak w 2012 roku będzie koniec świata to jeszcze zapłaczesz że nie wierzyłeś
xD

Wiesz ja już płacze :o Hmmm przecież 2 lata temu mialo być koniec świata... A może ludzie was straszą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie... W 2012 będzie u nas Euro i uj! To będzie koniec świata dla Howarda Webba jak przyjedzie sędziować ^^.

@Kowboj3
Ta asteroida jest wielkości tej, która wybuchła nad Syberią w 1908. A więc nie ma się TEORETYCZNIE o co martwić. Małe szanse, że walnie (o ile walnie w Ziemię) w naszą okolicę. Czyli masz rację :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest całkiem sensowny artykuł na temat znaków świadczących o nadchodzącej apokalipsie. Wszystkie przepowiednie nostradamusów uważam za totalne bajki i nie wierzę w rok 2012 ale to co tutaj jest opisane daje dużo do myślenia.

http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw1OTI2NzY0MSwxNTgzNjAyNzIsNzAzNDA1NywwLGZvcnVtMDAxLmpz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 14:59, 143872 napisał:

Tutaj jest całkiem sensowny artykuł na temat znaków świadczących o nadchodzącej apokalipsie.
Wszystkie przepowiednie nostradamusów uważam za totalne bajki i nie wierzę w rok 2012
ale to co tutaj jest opisane daje dużo do myślenia.

http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw1OTI2NzY0MSwxNTgzNjAyNzIsNzAzNDA1NywwLGZvcnVtMDAxLmpz


Myślałem, że nie wyrobie czytając to, przy powodach dla których nie może jeszcze nastąpić prawie spadłem z krzesła. Ten artykuł odnosi się tylko do Biblii i jest napisany w tak fanatyczny sposób, że mało który katolik weźmie go na serio, bo ma wartość mniej więcej taką jak teza by "Harry Potter rozprzestrzeniał satanizm, a Rowling była zręczną manipulatorkom umysłów". Tyle.

A co do Nostradamusa to rzeczywiście niby jego przepowiednie się sprawdzały, ale miałem okazje je osobiście czytać zarówno w oryginale jak i dosłownym przekładzie i prawda jest taka, że są one kompletnie niezrozumiałe i można je przyłatać do wszystkiego i nikt nie będzie miał argumentów by temu zaprzeczyć...

a co do 1012 to wydaje mi się, że potwierdzono naukowo, że wtedy nastąpi przekierowanie biegunów Ziemie, które zdarzało się już nie raz w historii jednak w 2012 roku ma być zwiększone działanie Słońca, czy coś takiego przez co zamiana biegunów może spowodować kataklizmy prowadzące do zagłady.
I chyba naukowcy spierają się tylko w tej kwestii jakie skutki przyniesie zamiana biegunów, czy nieodczuwalne czy mordercze?
Jeśli te drugie to wody by wystąpiły, a jeśli przeczytamy księgi jakichkolwiek religii, w tym Biblia, Opowieść o Gilgameszu to dowiemy się, że kiedyś był tak zwany Potop który zalał całą Ziemię, a pojawia się w zbyt wielu kulturach by był powielaną przypowieścią, wiec pewnie miał miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem program na discovery,było tam mówione że pole magnetyczne ziemi jest coraz w gorszym stanie,a w 2012 słońce ma być najbardziej aktywne,co będzie skutkowało gwałtownym ociepleniem klimatu.Ale znowu było mówione że takie coś dzieje się przy przebiegunowaniu ziemi.W każdym razie tyle tych końców świata było że nawet nie ma co się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 15:15, KrzyniuBDG napisał:

przy powodach dla których nie może jeszcze nastąpić prawie spadłem z krzesła.

A co w tym takiego śmiesznego? Wszystkie powody są opisane i sensownie wytłumaczone.

Dnia 09.08.2009 o 15:15, KrzyniuBDG napisał:

Ten artykuł odnosi się tylko do Biblii

A do czego ma się odnosić? Koniec końców apokalipsa została opisana właśnie w Biblii więc na niej powinno się opierać.

Dnia 09.08.2009 o 15:15, KrzyniuBDG napisał:

A co do Nostradamusa

To ja uważam że takie wybieranie kartki z kalendarza i ogłaszanie że w ten dzień nastąpi koniec świata (rzekomo chyba 21 grudnia 2012) jest śmieszne ponieważ w Biblii jest napisane że nikt nie zna daty końca świata, może nastąpić jutro a może za kilka lat. "Ale o tym dniu i godzinie nikt nie wie: ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec".

Dnia 09.08.2009 o 15:15, KrzyniuBDG napisał:

przekierowanie biegunów

Nie wiem co o tym sądzić. Tam gdzie kończy się nauka, tam zaczyna się religia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 14:59, 143872 napisał:

Tutaj jest całkiem sensowny artykuł na temat znaków świadczących o nadchodzącej apokalipsie.
Wszystkie przepowiednie nostradamusów uważam za totalne bajki i nie wierzę w rok 2012
ale to co tutaj jest opisane daje dużo do myślenia.

http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw1OTI2NzY0MSwxNTgzNjAyNzIsNzAzNDA1NywwLGZvcnVtMDAxLmpz



Skoro daje Ci dużo do myślenia forum na onecie to gratuluję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 16:10, 143872 napisał:

To ja uważam że takie wybieranie kartki z kalendarza i ogłaszanie że w ten dzień nastąpi
koniec świata (rzekomo chyba 21 grudnia 2012) jest śmieszne ponieważ w Biblii jest napisane
że nikt nie zna daty końca świata, może nastąpić jutro a może za kilka lat. "Ale o tym
dniu i godzinie nikt nie wie: ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec".


Nie wszyscy ludzie są chrześcijanami. Ja na przykład uważam, że większe prawdopodobieństwo ma 2012 rok niż biblijna apokalipsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 16:25, eszet napisał:

Skoro daje Ci dużo do myślenia forum na onecie to gratuluję :D

A kto powiedział że forum mi daje dużo do myślenia? Mnie raczej chodziło o ten artykuł. Ale jak już wspomnialeś o onecie to powiem że ulegasz stereotypom, dziecko. Owszem jak wchodzi na onet pokolenie w twoim wieku to czasem można się pośmiać. Ale w niektórych tematach można trafić na rozmowę na poziomie. Skończy offtop. EoT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 16:10, 143872 napisał:

> przy powodach dla których nie może jeszcze nastąpić prawie spadłem z krzesła.
A co w tym takiego śmiesznego? Wszystkie powody są opisane i sensownie wytłumaczone.

Tyle, że ślepo podążają za Biblią

Dnia 09.08.2009 o 16:10, 143872 napisał:

> Ten artykuł odnosi się tylko do Biblii
A do czego ma się odnosić? Koniec końców apokalipsa została opisana właśnie w Biblii
więc na niej powinno się opierać.

Na świecie nie jest tylko jedna wyznanie i dla kogoś Biblia może mieć taką wartość jak Bajki Ezopa...

Dnia 09.08.2009 o 16:10, 143872 napisał:

> A co do Nostradamusa
To ja uważam że takie wybieranie kartki z kalendarza i ogłaszanie że w ten dzień nastąpi
koniec świata (rzekomo chyba 21 grudnia 2012) jest śmieszne ponieważ w Biblii jest napisane
że nikt nie zna daty końca świata, może nastąpić jutro a może za kilka lat. "Ale o tym
dniu i godzinie nikt nie wie: ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec".

Nie wiem co wybieranie kartki z kalendarza ma do Nostradamusa, ale znowu odnosisz się tylko do Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 17:49, DarkMarian napisał:

> Wiesz może w jaką część Ziemi trafiłaby ta asteroida (gdyby trafiła)?
Wydaje mi się, trafiła by że albo w zachodnią Azje, albo w pacyfik.

Jakby w Pacyfik to by była ogromna fala tsunami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 17:07, Nekromantik napisał:

Niewiele brakowało abyśmy wczoraj zostali trafieni przez asteroidę, która dostrzegli
astronomowie w sobotę i o czym teraz raczyli nas poinformować ;)
http://wiadomosci.onet.pl/1927104,16,item.html


Nierozumiem tylko dlaczego nie spróbowali jej zestrzelić? Mieli taką okazje sprawdzić co sie wtedy stanie, czy zmieniłaby tor lotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować