Zaloguj się, aby obserwować  
Cedricek

Czarny temat - czyli słów kilka o ludzkich tragediach [M]

631 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2006 o 12:15, Moras1990 napisał:

Yyy, jeden z ojców tak powiedział ?? o.O


Tak, jakoś tak to szło. Pamiętam tylko, jeżeli chodzi o cytat "nic się nie stało". A takto gadał, że to zabawa i tak dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 12:12, Azrathel napisał:

kurcze, napiszę teraz coś, co wam sie bardzo nie spodoba. i proszę, powstrzymajcie sie od piętnowania
mnie, degradowania itp. nie mam ochoty na kłutnie czy spory albo jakieś wydumane walki na argumenty.
uszanujcie tylko moje zdanie.


niezbyt obchodzi mnie to co stanie się z tymi gnojkami. zrobili coś bardzo głupiego (choć dla
nich była to wspaniała zabawa) - a przez co w końcu zginęła dziweczyna.
ale ludzie - nie znaliśmy jej, nawet jej w życiu na oczy nie widzieliśmy. dla nas jest ona
tylko kimś "kto powiesił sie w kościele" (bodajże).
muszę szczerze przyznać, że NIE OBCHODZI mnie jej życie. nie dbam o to, że młoda sie załamała
i odebrała sobie życie. gardzę nią - bo SAMOBÓJSTWO JEST DLA TCHÓRZY. jeśli masz słabą psychikę,
jesteś niekochany przez innych - no to co z tego? podnosisz łeb do góry i idziesz dalej.
jej śmierć jest tylko koleją sensacją - za dwa tygodnie nikt oprócz ludzi z jej otoczenia nie
będzie już pamiętał o tej sprawie - wszyscy zajmą sie jakimś nowym skandalem politycznym czy
zdradą znanej piosenkarki.
to był tylko chwilowy "boom" (wiem, że niezbyt szczęśliwe to określenie) na sprawy związane
z przemocą w szkole, karanie nieletnich itp.
za miesiąc nikt nie będzie pamiętał, że jakaś dziewczyna powiesiłą sie w kościele, bo ktoś
ją skrzywdził



Po pierwsze to nie mam zamiaru Cię piętnować ani żadnych kłótni wszczynać, bo każdy ma prawo do własnego zdania, ale to co napisałeś w poście to święta racja. Za jakiś czas sprawa ucichnie i nikt już nie będzie pamiętał co się stało, dlaczego i kto zawinił bo zapewne media znajdą jakiś inny temat, na którym sobie poużywają i podniosą oglądalność "bo akurat o tym się teraz mówi".
Ilu z was nadal pamięta sprawy z dziećmi w beczkach, czy tragedię w Katowicach? Zapewne niewielu, a było pewnie wśród was wielu co komentowało, współczuło i dochodziło prawdy, a teraz gdy już temat ucichł to nikt o tym nie wspomina.
Po drugie ona się powiesiła w swoim pokoju, a nie w kościele.

@Vaxinar
Ja powtarzam po raz kolejny, nie bronię ich, a jedynie chcę pokazać, że nie tylko oni przyłożyli rękę do tragedii, bo główna wina leży po ich stronie, ale zarówno winni są rodzice tych dzieciaków co doprowadzili do tragedii jak i rodzice dziewczynki, którzy pozwolili na to by to stało się tuż pod ich nosem.
Nadal jestem za karą śmierci, ale w przypadku seryjnych morderców, psychopatów, pedofili, ale nie dla każdego jak leci, tym bardziej, że nawet w świetle prawa nie możesz im postawić zarzutu zabójstwa 1-go stopnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 12:12, Azrathel napisał:

kurcze, napiszę teraz coś, co wam sie bardzo nie spodoba. i proszę, powstrzymajcie sie od piętnowania
mnie, degradowania itp. nie mam ochoty na kłutnie czy spory albo jakieś wydumane walki na argumenty.
uszanujcie tylko moje zdanie.

Boisz się że ją przegrasz? Każdy ma prawo do swojego zdania, ale jeśli nie umie go obronić nie jest nic warte.

Dnia 28.10.2006 o 12:12, Azrathel napisał:


niezbyt obchodzi mnie to co stanie się z tymi gnojkami. zrobili coś bardzo głupiego (choć dla
nich była to wspaniała zabawa) - a przez co w końcu zginęła dziweczyna.

To się nazywa brak zainteresowania kwestiami społecznymi, a czyli inaczej ignorancją lub obojętnością. Ci którzy nie pomogli dziewczynie w klasie też byli obojętni.

Dnia 28.10.2006 o 12:12, Azrathel napisał:

ale ludzie - nie znaliśmy jej, nawet jej w życiu na oczy nie widzieliśmy. dla nas jest ona
tylko kimś "kto powiesił sie w kościele" (bodajże).
muszę szczerze przyznać, że NIE OBCHODZI mnie jej życie. nie dbam o to, że młoda sie załamała
i odebrała sobie życie. gardzę nią - bo SAMOBÓJSTWO JEST DLA TCHÓRZY. jeśli masz słabą psychikę,
jesteś niekochany przez innych - no to co z tego? podnosisz łeb do góry i idziesz dalej.

Nie masz bladego pojęcia o ludzkiej psychice. Gardzisz słabością? Powiem Ci coś. Fryderyk Nietsche uważał podobnie, twierdził że jest silny i w pełni samodzielny. Tymczasem na starość ciężko zachorował, stał się słaby i wymagał stałej opieki. Ironia losu prawda?

Dnia 28.10.2006 o 12:12, Azrathel napisał:

jej śmierć jest tylko koleją sensacją - za dwa tygodnie nikt oprócz ludzi z jej otoczenia nie
będzie już pamiętał o tej sprawie - wszyscy zajmą sie jakimś nowym skandalem politycznym czy
zdradą znanej piosenkarki.

Zauważ, że każde wydarzenie, które dodtyczy spraw społecznych jest komentowane, trudno byłoby ciągle mówić o tym samym. Zresztą to debata na zupełnie innej płaszczyźnie. Inaczej mówi się o skandalach politycznych a inaczej o tragediach ludzkich. A ztym z tą zdradą piosenkarki, to dowaliś. Jak mawia mój znajmoy : nie porównuj g****a do twarogu.

Dnia 28.10.2006 o 12:12, Azrathel napisał:

to był tylko chwilowy "boom" (wiem, że niezbyt szczęśliwe to określenie) na sprawy związane
z przemocą w szkole, karanie nieletnich itp.
za miesiąc nikt nie będzie pamiętał, że jakaś dziewczyna powiesiłą sie w kościele, bo ktoś
ją skrzywdził

Zauważ dyskusja dotyczy głównie problemu bezkarności nieletnich, a nie samej dziwczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze z jednej strony też uważam żę samobujcy to ludzie słabi, i tchórzliwi bez honoru ale z drugiej strony choćbym chciał to nie moge nawet sobie wyobrazić co ta dziewczyna czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 13:12, gaax napisał:

Owszem są słabi, ale nie należytego piętnować tak jak robi to Azrathel.

Nikogo nie piętnuje ale zawsze jest jakieś wyjście zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mówię że nie ma? :)
To, że ktoś ucieka się do samobójstwa, oznacza, że on nie widzi innego rozwiązania. I takie prawdy jak to o czym mówisz do niczego go nie przekonają. Takie osoby potrzebują pomocy, a nie izolacji od społeczeństwa. To swoją drogą ciekawe: tyle mówi się o psychice przestępcy, zapominając o jego ofiarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 13:23, gaax napisał:

A czy ja mówię że nie ma? :)
To, że ktoś ucieka się do samobójstwa, oznacza, że on nie widzi innego rozwiązania. I takie
prawdy jak to o czym mówisz do niczego go nie przekonają. Takie osoby potrzebują pomocy, a
nie izolacji od społeczeństwa. To swoją drogą ciekawe: tyle mówi się o psychice przestępcy,
zapominając o jego ofiarach.


Tu się zgodze.Ale swoją drogą ciekawe jest to że wychowawczyni klasy tak długo zwlekała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 12:25, spectralheaven napisał:

Ja powtarzam po raz kolejny, nie bronię ich, a jedynie chcę pokazać, że nie tylko oni przyłożyli
rękę do tragedii, bo główna wina leży po ich stronie, ale zarówno winni są rodzice tych dzieciaków
co doprowadzili do tragedii jak i rodzice dziewczynki, którzy pozwolili na to by to stało się
tuż pod ich nosem.

Tu się zgadzam w pełni.

Dnia 28.10.2006 o 12:25, spectralheaven napisał:

Nadal jestem za karą śmierci, ale w przypadku seryjnych morderców, psychopatów, pedofili, ale
nie dla każdego jak leci, tym bardziej, że nawet w świetle prawa nie możesz im postawić zarzutu
zabójstwa 1-go stopnia.

Owszem nie mogę, chyba nawet zarzutu gwałtu nie mogę, prawda ? A wg mnie taki zarzut dostać powinni, przecież zdjęli jej majtki, "macali" ją ? Co to jest ? Gwałt ? Molestowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegoś nie rozumiem. Dlaczego niektórzy czepiają się matki tej dziewczyny?? Bo miała zły kontakt z córką?? Ciekawy jestem ilu z was w wieku 14 lat powiedziało by matce że było molestowane?? Ja tam rodziciom mówię praktycznie wszystko, papierosów nie palę, piwa nie pije bo uważam że w takim wieku robią to tylko sfrustrowane dzieciaki które na siłę chcą wszystkim zaimponować swoją głupotą, ale gdybym ja był molestowany czy coś podobnego to sam wątpie żebym im o tym powiedział! Człowiekowi jest po prostu wstyd że dopuścił się takiej sytuacji, że się nie bronił. Nie wiem czy bym popełnił samobójstwo ale szkołę bym zmienił na pewno i pewnie miasto też (jak nie kraj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z pierwszym postem ''straszny dzień dla świata'' skoro tak mówicie o tym to co powiedzielibyście o większości wojen w średniowieczu, kiedy oblegający po zdobyciu miasta rabowali, zabijali i gwałcili wszystko co się rusza i nie rusza, chyba że dowódca zakazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 14:17, Matizk12 napisał:

/..../

Zgadzam się z Tobą, o takich rzeczach ciężko z rodzicami rozmawiać. Racz jednak zauważyć, że np ja i osoba, z którą rozmawiałem powiedzieliśmy, że rodzice dziewczyne TEŻ ponoszą winę, o wiele mniejszą od tych co się dopuścili molestowania, ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby mnie ktoś próbował rozebrać, to bym się nigdy nie dał. I naprawdę nie rozumie, jak można być tak wrażliwym? Gdyby mnie ktoś zaczął poniżać i napastować, to załatwiłbym sobie wiatrówkę i nóż i nie ma przebacz. Trzeba sobie radzić w trudnych chwilach, a nie robić z siebie ofiare, a potem się wieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś takie dziwne głosy się pojawiły. Tchórz bo samobójstwo popełniła. A gdyby nie popełniła, to wszystko byłoby cacy? Różnica byłaby taka, że nie byłoby głośno o tym w mediach. A jestem ciekawy, jakby nasi trwaldziele forumowi się poczuli, jak koledzy by ich chcieli zgwałcić na oczach innych osób? Polecam lekturą Szołomowa. Tam też było o twardzielach, którzy po jakimś czasie pobytu w łagrze , jak zostali dochodiagą, ludzkie wymioty jedli z głodu. Jedyni twardziele, co sobie radzili w łagrach to byli kryminaliści, którzy siłą zabierali innym jedzenie.
I co z tego, że jest wiele kobiet, które mimo gwałtu nie popełniły samobójstwa?
Wysoki Sądzie, jak widać oskarżona samobójstwa nie popełniła, czyli ten gwałt pewnie sprawił jej przyjemność.
Wrażliwcy psiajucha. Jak ktoś nie ma za grosz empatii, to niech nie pogardza innym człówiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 14:30, vauxhall napisał:

Jakby mnie ktoś próbował rozebrać, to bym się nigdy nie dał. I naprawdę nie rozumie, jak można
być tak wrażliwym?

Ludzie to nie klony, każdy jest inny. Każdy inaczej reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że próbują udowodnić że dziewczyna była chora psychicznie.Niedługo zacznie się publiczne pranie bródów.Przecież Rodzice tych bydlaków(sory ale trzba ich nazwać po imieniu) zrobią wszystko aby ich uniewinniono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 16:32, jedirulez napisał:

Słyszałem że próbują udowodnić że dziewczyna była chora psychicznie.Niedługo zacznie się publiczne
pranie bródów.Przecież Rodzice tych bydlaków(sory ale trzba ich nazwać po imieniu) zrobią wszystko
aby ich uniewinniono.


no wiesz - ale według mnie bydlakiem można nazwać człowieka, który na przykład morduje małe kotki albo robi coś równie obrzydliwego - a temte gnoje to po prostu glupie szczyle, w których przypadku "dobry" żart wymknął sie z pod kontroli i okazał sie tragiczny w skutkach. nie bronię ich - żeby nie było. po prostu chyba odrobinkę cie poniosło - ale rozumiem to doskonale, bo w takiej sytuacji trudno zachować zimną krew...
a co do tego prania brudów - owszem, zawsze tak jest. za kilka dni okaże sie, że dziewczyna należala do jakiejś sekty, albo była zatwardziałą narkomanką - albo coś równie idiotycznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 16:38, masterjack90 napisał:


przykład bardzo nieładnego spamu i łamania regulaminu. na przyszlość powstrzymaj sie od umieszczania byle gdzie jakichś linków kompletnie NIEZWIĄZANYCH z tematem dyskusji.
ale poniewważ jesteś nowy zakładam, że nie wiedziałeś, że nie wolno robić takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować