Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

3ds max, gimp, photoshop

838 postów w tym temacie

Niektórzy ludzie potrafią cuda w 3d studio zrobić... a mi jakoś grafika zupełnie nie idzie :( ;( nic praktycznie nie potrafię zrobić ;( (nie chodzi tu o brak umiejętności, ale o brak talentu -_-'' )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 23:06, nocnyszakal5 napisał:

Chciałbym byście zamieszczali tutaj swoje prace ...Ja może zamieszcze swoja jutro ale oot praca
mojego kolegi na maxie

Jak dla mnie wygląda na zdjęcie :) Zwłaszcza, że jest odrobinę rozmyte.
Bardzo dobra praca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 23:32, Vel Grozny napisał:

> Chciałbym byście zamieszczali tutaj swoje prace ...Ja może zamieszcze swoja jutro ale
oot praca
> mojego kolegi na maxie
Jak dla mnie wygląda na zdjęcie :) Zwłaszcza, że jest odrobinę rozmyte.
Bardzo dobra praca!

No włąśnie na zdjecie jesli chcesz poogladac se naprawde cudne prace zapraszam
http://www.max3d.pl/forum/
sa tam animacje arty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie może mśmieszne pytanko.
Otóz mam rysunek czarno-biały (dosłownie, żadna skala odcieni szarości) i chciałbym go powiększyć (to proste), ale zachowując grubość wszystkich linii. (albo najpierw powiększyć,a potem zrobić ciensze linie, wychodzi na to samo) Czy jest to możliwe w GIMPie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to trudno mi powiedziec. Musialbys powiedziec czy linie sa pionowe/poziome (albo czy to jakas kratka lub linie sie przecinaja), czy jest to jakis powtarzajacy sie wzor czy tez wzor jest calkowicie nieregularny - lub sprawia takie wrazenie ;P. Trudno tez powiedziec JAKI efekt chcesz osiagnac. Czy chcesz by odleglosci pomiedzy liniami ulegly zwiekszeniu (np. zamiast kratki o wymiarze 1X1cm ma byc 5X5cm) czy tylko powielic dany wzor. Najlepiej by bylo jakbys mogl umiescic tutaj ta grafike jak nie to przynajmniej napisz dokladniej wyglada grafika, co chcesz zrobic... a pozniej sie zobaczy ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:38, Lumbago napisał:

Jeśli to potrafi paint to gimp tym bardziej ;). W końcu to profesjonalny program. Tylko barw
CMYK mi w nim brakuje.


Właśnie paint tego nie potrafi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:44, Full Wypas napisał:

Czy ktoś mógłby podać mi link, gdzie legalnie mógłbym ściągnąć Gimpa? Proszę o pomoc!


o tu: http://www.gimp.org/windows/
weź najlepiej instalator: http://gimp-win.sourceforge.net/stable.html

czyli pobierz i zainstaluj: "The GIMP for Windows (version 2.2.13, fixed installer)" i "GTK+ 2 Runtime Environment (version 2.8.18, for Windows 2000 and newer)" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 17:00, KHRoN napisał:

> Czy ktoś mógłby podać mi link, gdzie legalnie mógłbym ściągnąć Gimpa? Proszę o pomoc!


o tu: http://www.gimp.org/windows/
weź najlepiej instalator: http://gimp-win.sourceforge.net/stable.html

czyli pobierz i zainstaluj: "The GIMP for Windows (version 2.2.13, fixed installer)" i "GTK+
2 Runtime Environment (version 2.8.18, for Windows 2000 and newer)" :)


Wielkie dzięki! Teraz się pobawię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:00, Piotrek K. napisał:

Najlepiej by bylo
jakbys mogl umiescic tutaj ta grafike jak nie to przynajmniej napisz dokladniej wyglada grafika,
co chcesz zrobic... a pozniej sie zobaczy ;)...

Tu chodzi o mapkę.
Chcę ją mieć w powiększeniu, ale wiadomo, że grubość linii powinna pozostać niezmieniona.
Linie niestety rozchodzą się we wszystkie możliwe strony :(
Myślałem o jakimś programie typu autotrace, który mi to przerobi na grafę wektorową, ale nie wiem jak dalej z tym powiększeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... napisze tak. Zainstalowalem sobie przed chwila Gimpa i w nim tez jest pewne, czasochlonne niestety ;/, rozwiazanie. Musisz skorzystac z narzedzia ''Create and edit paths'' (klawisz ''B''). Nastepnie trzeba recznie stworzyc odpowiednie sciezki. Od razu mowie, ze troche z tym zabawy bedzie, bo opcji atuomatycznej nie ma. Nastepnie taka sciezke mozna spokojnie powiekszyc do dowolnych rozmiarow i obrysowac dowolnej grubosci linia.
Update - w Gimpie to troche inaczej rozwiazano, trzeba zwiekszyc rozmiar CALEGO obrazka (w Menu Image\Scale Image - 7ma ikonka od ogry ;)). Pozniej znow wybierasz narzedzie klawiszem ''B'' i korzystasz z opcji Stroke Path (''Obrysuj sciezke'' zapewne: na dole po lewej stronie ;P). Jak cos to pytaj, postaram sie odpowiedziec :)
Pozdrawiam
PS. Mozliwe, ze jest jakis program do tworzenia automatycznie sciezek czy konwersji na grafike wektorowa, ale ja takowego nie znam - przykro mi
PS2. Ponizej przyklad jak to dziala ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 11:06, Piotrek K. napisał:

PS. Mozliwe, ze jest jakis program do tworzenia automatycznie sciezek czy konwersji na grafike
wektorowa, ale ja takowego nie znam - przykro mi

Ja znam - autotrace, ale nie wiem co po konwersji zrobić i wogóle do jakiego formatu zapisać, żeby to ładnie wyedytować.

Dnia 26.11.2006 o 11:06, Piotrek K. napisał:

PS2. Ponizej przyklad jak to dziala ;-).

Wielkie dzięki za zaangażowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować