Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

3ds max, gimp, photoshop

838 postów w tym temacie

Może jestem laikiem w tej kategorii, ale prosiłbym o wskazówkę jak w gimpie zmienić rozmiar obrazka, bo chcę zrobić z fotki "kwadrat" czyli format a''la avatar. Prosiłbym o podpowiedź, bo nie jestem zaznajomiony dobrze w tym programem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 11:12, paweusz napisał:

Może jestem laikiem w tej kategorii, ale prosiłbym o wskazówkę jak w gimpie zmienić rozmiar
obrazka, bo chcę zrobić z fotki "kwadrat" czyli format a''la avatar. Prosiłbym o podpowiedź,
bo nie jestem zaznajomiony dobrze w tym programem.


Nie wiem jak jest w gimpie, ale w Photoshopie robię to w następujący sposób:
1. Tworzę nowy plik o szerokości jaką potrzebujesz (avatar najlepiej 200x200px - wymiary konkursowe).
2. Kopiuję bazę (obrazek, który chcesz mieć na avatarze, czy co tam jeszcze kombinujesz ;P).
3. Wklejam ;P
4. Dostosowuję wielkość itp.
5. Qniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 11:24, Lesz3yk napisał:

Nie wiem jak jest w gimpie, ale w Photoshopie robię to w następujący sposób:

Pomogło. Ja szukałem w menu jakiejś opcji, zmienić tam chciałem rozmiar, ale nie wychodziło - jak widać to było dość łatwe, tylko że nie pomyślałem o takiej metodzie :) Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę zainstalowac gimpa ,kiedy wchodzędo Okna gdzie jest next i cancel nie mogęclicknąc na next,podobnąsąpotrzebne jakieśbiblijoteki Gimpa,ale nie wiem z kąd je wziąśc,Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 08:56, Kolumb22 napisał:

Dlaczego nie mogę zainstalowac gimpa ,kiedy wchodzędo Okna gdzie jest next i cancel nie mogęclicknąc
na next,podobnąsąpotrzebne jakieśbiblijoteki Gimpa,ale nie wiem z kąd je wziąśc,Help


Trzeba było czytać, a nie walić bez sensu w next:P. Należy pobrać GIMP Toolkit, o stąd - http://www.gtk.org/download/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 09:03, ak.47 napisał:

> Dlaczego nie mogę zainstalowac gimpa ,kiedy wchodzędo Okna gdzie jest next i cancel nie
mogęclicknąc
> na next,podobnąsąpotrzebne jakieśbiblijoteki Gimpa,ale nie wiem z kąd je wziąśc,Help

Trzeba było czytać, a nie walić bez sensu w next:P. Należy pobrać GIMP Toolkit, o stąd - http://www.gtk.org/download/

JUż za późno rozwiązałem problem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 14:04, choper napisał:

Gdzie można znaleźć któryś z tych programów?

A google znowu strajkuje?? Tak ciężko wpisać w googlach "Gimp" czy "Photoshop"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Photoshop kosztuje jakies kilka tysiecy polskich zlotych. Chociaz zawsze mozesz sprawdzic wersje ''trial'', ktora ma ograniczenie do 30dni.

Gimp jest darmowy.

Paint Shop Pro - _powinna_ byc darmowa wersja ograniczona czasowo i/lub z ograniczonymi opcjami

Corel - jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy profesjonalnie, albo chociaż ładnie tworzą Layout, chociażby nawet na swój GS, lecz bardziej interesują mnie te na www. :-) Jakich programów używacie ? Od czego zaczęliście ? Skąd te pomysły ? I czy używaliście kiedyś jakiś tutoriali, aby do tego dojść ? Jak tak to jakich ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 15:47, choper napisał:

ściągnąłem Gimpa i jak próbuje go zainstalować to takie coś się pojawia:

A zainstalowałeś bibliotekę GTK+?
Jeśli nie, to ściągnij stąd:
http://www.instalki.pl/programy/download/biblioteki/GTK+2.8.php

A jeśli, zainstalowałeś to nie wiem jaka jest przyczyna tego wyskakującego błędu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 16:18, balduran2 napisał:

> ściągnąłem Gimpa i jak próbuje go zainstalować to takie coś się pojawia:
A zainstalowałeś bibliotekę GTK+?
Jeśli nie, to ściągnij stąd:
http://www.instalki.pl/programy/download/biblioteki/GTK+2.8.php

A jeśli, zainstalowałeś to nie wiem jaka jest przyczyna tego wyskakującego błędu...

Nie ściągnąłem, zaraz to zrobię dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak zrobić w GIMP-ie szkło na GramSajta ? Bo tworzę nowy obraz (wymiary 850/1024), na górze wybieram Warstwa/Przezroczystość/Dodaj kanał Alfa, następnie Próg Alfy ustawiam na 127, zapisuję, lecz po wstawieniu na GS-a zamiast Szkła mam białe tło :/ A jeśli ustawię próg alfa na najwyższą wartość 255, to tło jest całkiem przezroczyste (pośrednie ustawienia nic nie dają). Jak to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 22:20, BigShot napisał:

zrobilem userbara w gimpie, tekst wyzej specjalnie, a brak blysku z lenistwa :) ocencie

I właśnie te detale decydują o userbarze. Słaby... + jeszcze pattern - źle wyszła ta przerwa na środku. Ogólnie, mało ''obiektu'', większość to pattern. Cienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować