Zaloguj się, aby obserwować  
Yasiu89

Stargate SG-1 i Atlantis

136 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2008 o 13:07, Hubi Koshi napisał:

Czyli Przeciwko Ra, taa teraz to ma sens, w jednym odcinku gdzie w jakiejś zapuszczonej
rezydencji ulokował się Set, czy jak mu tam było, ojciec Carter też się okazał mieć takiego
"pasożytka" w sobie, a i Carter nieźle wymiatała tą technologią. Swoją drogą, Ona już
nie ma w sobie tego Tok Ra ??

Nie - już nie ma. A to dlatego, że Jolinar przejął jej ciało w desperacji bez jej zgody, co jest wbrew prawu Tok Ra. W zamian oddał swoje życie za nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 13:19, hans olo napisał:

Nie - już nie ma. A to dlatego, że Jolinar przejął jej ciało w desperacji bez jej zgody,
co jest wbrew prawu Tok Ra. W zamian oddał swoje życie za nią.

Ooo jaki sympatyczny ziomek ^^ Swoją drogą czy Goa''Ul i Tok Ra mają jakiś pozytywny wpływ na ludzki organizm, jakieś wspomaganie, albo cuś takiego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 13:23, Hubi Koshi napisał:

Ooo jaki sympatyczny ziomek ^^ Swoją drogą czy Goa''Ul i Tok Ra mają jakiś pozytywny
wpływ na ludzki organizm, jakieś wspomaganie, albo cuś takiego ??

Przyspieszają regenerację, leczą większość chorób dla ludzi nieuleczalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 13:39, hans olo napisał:

Przyspieszają regenerację, leczą większość chorób dla ludzi nieuleczalnych.

Całkiem sympatni kolesie, gdyby Goa''Ul nie byli tacy napaleni na władzę to ludzie z tymi "pasożytami" (czy może raczej Symbiontami) całkiem nieźle i wydajnie mogli by żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że już w przyszłym miesiącu "Stargate SG-1" ma zostać wydany u nas na DVD? To nie żart! Pierwsza seria ma się ukazać już 19.08.2008! Druga seria ma sie ukazać we wrześniu, a trzecia w listopadzie. Informacja została potwierdzona u dystrybutora i tyle wiadomo na dzień dzisiejszy. Oczywiście może nastąpić jakieś przesunięcie w tych datach, ale miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.

A 26 sierpnia ma się ukazać drugi film telewizyjny, czyli "Stargate: Continuum". nie wiem jak Wy, ale ja liczę jeszcze na "Atlantis" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie właśnie odcinek o Hathor z pierwszej serii. RANY ale szkoda że Jack nie został Jaffa XD Dzięki larwie byłby jeszcze lepszy, straszna szkoda że nie pozwolili mu przyjąć larwy :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co pierwsze odcinki SGA sezon 5 są oderwane praktycznie od jakiegokolwiek wątku, jakby brakowało koncepcji niby jakieś nawiązania do epizodów, ale właśnie epizodów, a nie głównych wątków. Jednak póki co nadal nie wiem na co największy nacisk (w sezonie 5) zostanie położony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 22:57, PioMrex napisał:

Póki co pierwsze odcinki SGA sezon 5 są oderwane praktycznie od jakiegokolwiek wątku,
jakby brakowało koncepcji niby jakieś nawiązania do epizodów, ale właśnie epizodów, a
nie głównych wątków. Jednak póki co nadal nie wiem na co największy nacisk (w sezonie
5) zostanie położony.

Ogólnie to główny wątek już jest tak nudny, że dla mnie to i lepiej ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 23:16, hans olo napisał:

Ogólnie to główny wątek już jest tak nudny, że dla mnie to i lepiej ;].


Niestety ten 5 sezon strasznie nudny jest. Ostatni odcinek jeszcze jakos, ale ogolnie wyglada jakby zupelnie nie wiedzieli co chca zrobic i o czym serial ma byc. Cos czuje, ze to bedzie ostatni sezon SGA :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 23:16, hans olo napisał:

> Póki co pierwsze odcinki SGA sezon 5 są oderwane praktycznie od jakiegokolwiek wątku,
> jakby brakowało koncepcji niby jakieś nawiązania do epizodów, ale właśnie epizodów, a
> nie głównych wątków. Jednak póki co nadal nie wiem na co największy nacisk (w sezonie
> 5) zostanie położony.
Ogólnie to główny wątek już jest tak nudny, że dla mnie to i lepiej ;].


<SPOILER>
No ale w takim razie mogli by coś ruszyć:
1) Wątek Wraith raczej będzie się ciągnął, ale mogłyby być postępy bo ostatnio to więcej z Wraith współpracują, a konkretnie bodaj z Toddem - zaczynają już się zachowywać jak starzy dobrzy znajomi.
2) Michał - no nie wiadomo w końcu uciekł, nie uciekł. Jak uciekł, jak skoczka tylko z genem można użyć, czy sobie zrobił terapię genową....? nic cisza!
3) A co słychać u replikatorów pod wodzą Elizabeth Weir- czyżby na prawdę mieli wszystkich gdzieś i w zaciszach galaktyki dąży tylko do upragnionej ascendencji?

Chyba jednak kończą się pomysły, co potwierdza widzę wyżej Xantus, a rozwiązaniem ma być kolejny serial odnoga o stateczku Pradawnych rozwożącym wrota po bezmiarze Wszechświata....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 23:30, PioMrex napisał:

Chyba jednak kończą się pomysły, co potwierdza widzę wyżej Xantus, a rozwiązaniem ma
być kolejny serial odnoga o stateczku Pradawnych rozwożącym wrota po bezmiarze Wszechświata....


<SPOILER>
O, a jednak trochę się będzie działo i nawet dobre wątki wytypowałem. Na EN Wiki znalazłem opis większości przyszłych odcinków sezonu 5 SGA: http://en.wikipedia.org/wiki/Stargate_Atlantis_(season_5).
A jutro już kolejny odcinek, mniami- nasze kochane Replikatorki próbują ascendować ;-D.

Po tym jak przez 2 miesiące, dzień w dzień, oglądałem wszystkie odcinki od SG1 po SGA teraz mam pewien niedosyt wykazujący znamiona głodu narkotycznego...
Mogliby częściej nadawać, tydzień czekania na jeden odcinek.... brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atlantis zostało skasowane. Piąty sezon ma być ostatnim. Ukaże się jeszcze pełnometrażowy film, i tyle. Najpierw SG-1, teraz Atlantis. Galactiki też już nie będzie. Dla fanów seriali sci-fi praktycznie już nic nie zostaje. Tylko pogratulować decyzji telewizji SciFi. Wszystkie porządne seriale są kasowane :/ i tego faktu nie poprawi nawet kręcenie nowego Stargate Universe. Takich bohaterów (aktorów) już nie będzie. Nie rozumiem tego. Wkurzyłam się :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 20:43, azure83 napisał:

Atlantis zostało skasowane. Piąty sezon ma być ostatnim. Ukaże się jeszcze pełnometrażowy
film, i tyle. Najpierw SG-1, teraz Atlantis. Galactiki też już nie będzie. Dla fanów
seriali sci-fi praktycznie już nic nie zostaje. Tylko pogratulować decyzji telewizji
SciFi. Wszystkie porządne seriale są kasowane :/ i tego faktu nie poprawi nawet kręcenie
nowego Stargate Universe. Takich bohaterów (aktorów) już nie będzie. Nie rozumiem tego.
Wkurzyłam się :/

Jak dla mnie to lepiej, że skasowali go teraz. Główny wątek już sie kupy nie trzymał. W piątym sezonie odcinki stand alone przewyższają znacząco te głównowątkowe, a dzisiaj nie w takim kierunku idą seriale. SGU jest znaczącą nadzieją, jednak niewiele w tym już będzie SG. Bardziej z opisów przypomina to ST VOY. Jednak pomysł całkiem ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 23:30, PioMrex napisał:

<SPOILER>
No ale w takim razie mogli by coś ruszyć:
1) Wątek Wraith raczej będzie się ciągnął, ale mogłyby być postępy bo ostatnio to więcej
z Wraith współpracują, a konkretnie bodaj z Toddem - zaczynają już się zachowywać jak
starzy dobrzy znajomi.

<SPOILER>
Wraith jak na razie zniknęli ale pewnie się pojawią tylko czekać

Dnia 07.08.2008 o 23:30, PioMrex napisał:

2) Michał - no nie wiadomo w końcu uciekł, nie uciekł. Jak uciekł, jak skoczka tylko
z genem można użyć, czy sobie zrobił terapię genową....? nic cisza!

No cisza zostawiają sobie możliwość jego powrotu

Dnia 07.08.2008 o 23:30, PioMrex napisał:

3) A co słychać u replikatorów pod wodzą Elizabeth Weir- czyżby na prawdę mieli wszystkich
gdzieś i w zaciszach galaktyki dąży tylko do upragnionej ascendencji?

REplikatorzy weszli w wyższy stan świadomości lecz się im to nie spodobało dryfowali gdzieś pomiędzy dwoma wymiarami wrocili na atantydę po to by zrobić sobie ciała organiczne i w ten sposób po śmierci wejść w wyższy stan świadomości, nie udało im się i teraz razem z doktor Weir dryfują sobie zmarznięci w przestrzeni kosmicznej, a to oznacza, że napewno ktoś ich kiedyś odmrozi

Dnia 07.08.2008 o 23:30, PioMrex napisał:

Chyba jednak kończą się pomysły, co potwierdza widzę wyżej Xantus, a rozwiązaniem ma
być kolejny serial odnoga o stateczku Pradawnych rozwożącym wrota po bezmiarze Wszechświata....

Zobaczymy jak będzie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 21:06, marselus napisał:

Zobaczymy jak będzie zobaczymy

A jednak skasowali, przeczuwałem to, przecież ten 5 sezon to totalny bezład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 19:20, PioMrex napisał:

> Zobaczymy jak będzie zobaczymy
A jednak skasowali, przeczuwałem to, przecież ten 5 sezon to totalny bezład.

Dlatego miał najnizsza ogaldalnośc w USA :( ale pomimo to zawsze to ukochane StarGate :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 18:00, Yoda123 napisał:

Dlatego miał najnizsza ogaldalnośc w USA :( ale pomimo to zawsze to ukochane StarGate
:D

A co to znaczy najniższa oglądalność w USA? Masz jakiś przelicznik? Bo taka stacja FOX ma zasięg ogólnokrajowy, kilkadziesiąt kanałów na rózne stany i strefy czasowe, co dzisiaj daje potencjał na zebranie nawet 20 mln widzów w danym momencie, a tymczasem większośc ich seriali fabularnych spadło poniżej 5 mln (stacja obecnie ma ogromne kłopoty, bo ich kolejna super szumna produkcja Dollhouse już na starcie ledwie te 5 mln zebrała, a co potem?). Tymczasem Sci fi to stacja nadająca drogą kablową, a wiec tylko miasta i przedmieścia i z tego co pamiętam tylko w 3 czy 4 stanach. Do tego nie każdego stać na kablówkę (u nich jest to rozwiązanie zdecydowanie drożej wychodzące niż u nas). A mimo to SGA miał te niecałe 2 miliony w swych najsłabszych momentach i nawet do 3.5 do 4 mln w najlepszych dla siebie czasach. Czujesz różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czujesz, bowiem to jest ostatni odcinek SGA jak widać próbowano na siłę jakoś te wątki połączyć tak by dać sensowne zakończenie, zresztą 5 sezon nie miał być ostatni niemniej jednak niska oglądalność przyczyniła się ku temu, że tak się właśnie stało, teraz pracują nad nowym serialem w świecie Stargate`a. Do Atlantis się jeszcze powróci. lecz tak jak w wypatku SG-1 będą kręcone tylko filmy, jak wiadć sytuacja nie została wcale rozwiązana, wraith ciągle istnieją, tak samo jak i nie zostął zamknięty wątek z Asgardami buntownikami który był bardzo dobrym odcinkiem <a raczej dwoma odcinkami> ja bym nie skreślał całego sezonu 5-tego jako spalonego bo niektóre odcinki były napradę dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 18:50, hans olo napisał:

> Dlatego miał najnizsza ogaldalnośc w USA :( ale pomimo to zawsze to ukochane StarGate

> :D
A co to znaczy najniższa oglądalność w USA? Masz jakiś przelicznik?


Chodzi mi o to ze było pkazne ile ludzi na Sci-fi ogladało ostatnie odcinki premierowe i coraz nizej spadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować