Zaloguj się, aby obserwować  
LordMara

Książki Dana Browna

34 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2005 o 17:48, Bumara napisał:

Co do samolotu ti stnieje. Prototyp. Dla tych co niewierzą
zamieszczam zdjęcie.


Poszperalem troche w sieci poszukujac informacji nt. tego x-33 i wyszlo mi, ze jest to pojazd... kosmiczny, ktory mial zastapic promy i ktory nigdy nie zostal ukonczony (projekt zarzucono w 2001 roku).

Dnia 14.11.2005 o 17:48, Bumara napisał:

A ogólnie chodziło mi że książka jest barfdziej realna pod kontekstem chistorycznym. Illuminaci istnieli,
Galileo i jego książka też.


Tak, tylko Brown zazwyczaj manipuluje faktami rozstrzygajac wszystkie watpliwosci na swoja korzysc (tzn. tak, zeby potwierdzaly jego teorie), co zauwazylem juz w "Kodzie...". Illuminati istnieli, ale od 1776 roku, Galileusz oczywiscie tez, ale brakuje praktycznie informacji nt. jakichs tajnych organizacji, do ktorych mialby nalezec. I trzeba sobie odpowiedziec na pytanie: brakuje, bo byly tajne, czy brakuje, bo ich w ogole nie bylo? Taki jest problem z literatura spiskowa: autor moze pisac co chce i nie udowodnisz, ze nie ma racji (co najwyzej, ze jego historia jest naciagana), swiadomi tego pisarze mieszaja fakty z fikcja, zeby fabula wygladala na wiarygodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 11:04, Avatar77 napisał:

> A ogólnie chodziło mi że książka jest barfdziej realna pod kontekstem chistorycznym. <

Jakim?


Znasz ten kawal: Kto zdobedzie najwiecej zlotych medali? Hiny albo Chiszpania! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z "innej beczki":
JAK OCENIACIE TŁUMACZENIE NA JĘZYK POLSKI książek D.Browna?

Czy w Polsce jest tylko jedno tłumaczenie, czy jest ich więcej?
Skończyłem czytać "Kod Leonarda da Vinci" w oryginale i jestem pod wrażeniem wyobraźni autora.
Nie mam niestety pozostałych książek tego autora, ale mam możliwość pożyczenia polskiej wersji - warto, czy nie warto? Podkreślam, że chodzi mi wyłącznie o jakość tłumaczenia. Jak się czyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Anioły i Demony, wg mnie ksiązka lepsza od Kodu (fajniejsze poplatanie faktów) i akcja leci do przodu, a końcówka to mistrzostwo świata, to dopieoro zaskakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jego najlepsze ksiazki to zwodniczy punkt i cyfrowa twierdza...kod wymieka przy tych pozycjach a co do aniolow i demonow to nie czytalem ale sadzac po sreszczenia to wierna kopia kodu tylko troche fabulka pozmieniana ale znow facet kolesiowka i jacys swieci:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie przeczytałem tylko Kod i musze powiedzieć ze mi sie spodobał. Teraz zabieram sie za anioły i demony. Nie wiem jak koleś posklejał te wszystkie informacje historyczne i zrobił z tego książke, ale ma talent. Tylko troche za długie te książki bo w połowie jest juz troche nudno, ale chce sie czytać dalej ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej podobały anioły i demony tam się nie spodziewałem, że za tym wszystkim to ten ksiądz stoi. to był SZOK. i cyfrowa twierdza też niezła, jak się okazało że nie ma niezłamywalnego algorytmu a program towirus. to było extra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość, jakbyś mógł, oznaczaj takie informacje jako spoiler - możesz popsuć komuś te niespodziankę, jeśli jeszcze nie czytał ksiązki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 20:13, Vel Grozny napisał:

Na przyszłość, jakbyś mógł, oznaczaj takie informacje jako spoiler - możesz popsuć komuś te
niespodziankę, jeśli jeszcze nie czytał ksiązki.

dobra sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z książek Dana Browna czytałem Zwodniczy Punkt oraz Cyfrową Twierdzę. Obie są świetne. Trzymają w napięciu i mają wiele zwrotów akcji. Poza tym akcja dzieje się w teraźniejszości, w sprawę zamieszane są organy rządowe, lub nawet zam prezydent, tak jak w Zwodniczym Punkcie.

Bardzo polecam te książki, są rewelacyjne.


Pzdr. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedawno pryecyztalem anilz i demonz i musye pryzynac ye ranking troche sie ymienil otoy moim ydaniem na pierwsyzm miejscu ulokuje aniolz i demonz poyniej ywodnicyz punkt czfrowa twierdye i na koncu kod leonarda da vinci....jednak kazda z tych ksiazek jest godna przeczytania a ogolnie oceniajac tworczosc dana browna to poprostu cos pieknego !!! nie moge sie doczekac kolejnej ksiazki bo wszystkie jego dziela juz przeczytalem...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 15:09, Arthizo napisał:

A i ciekawe, jak wypadnie zbliżająca się wielkimi krokami ekranizacja...

Po ekranizacji Kodu, po tej nie spodziewam się zbyt wiele.
Bardziej ciekawi mnie mająca mieć premierę w tym roku nowa książka z serii o Langdonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować