Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Metallica

1730 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2011 o 18:29, Heimdallr napisał:

PS. Naprawdę imponuje mi gra Cliffa, ale nie trzeba się wysilić, aby znaleźć równie dobrych
basistów.


Flea? Może raz w życiu słyszałem tego faceta. Prawda jest taka, że niewielu grało na basie jak na instrumencie solowym. Ten facet mógłby stanąć w szaranki z niejednym gitarzystą. IMO jest najlepszym basistą rockowym.

http://www.youtube.com/watch?v=yUL8dEroAY4&feature=fvst

Albo Master of Puppets. Trzeba mieć pojeba< pozytywnego > żeby tak grać ;>.

IMO For Whom... to jeden z lepszych kawałów Mety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Heimdallr- cukierkujemy kolesia bo zginął w wypadku.
To fakt był dobry a nawet bardzo dobry ale takich jak on było w tamtych czasach wielu, a on sukces zawdzięcza przede wszystkim dobrej promocji Metalliki. Wiadomo, że skoro Het i Lars woleli Cliffa zamiast Rona to nie mógł być słaby ale nazywanie go basistą wszech czasów czy jeszcze nie wiadomo jak to już zwykły <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co mam tu kogokolwiek wymieniać skoro rozmawiamy o Cliffie? Mówię tylko, że inni basiści byli na podobnym poziomie choćby Eleffson z Megadeth. Też ma fajne intro do PS a jakoś nikt tego nie widzi, zresztą Mega zawsze miało solidnych muzyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 21:33, Witcher1990 napisał:

Po co mam tu kogokolwiek wymieniać skoro rozmawiamy o Cliffie? Mówię tylko, że inni basiści
byli na podobnym poziomie choćby Eleffson z Megadeth. Też ma fajne intro do PS a jakoś
nikt tego nie widzi, zresztą Mega zawsze miało solidnych muzyków.


+1 do wymijającej odpowiedzi. Raczej nie sprawdzę, jak ten facet grał w 83-cim ;>. Zresztą thrash to nie moja działka. O, Sabbath to tak. Intro z NiB też fajne, ale gdzie temu do Cliffa ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest odkrycie, że Hetfield nie ma już niestety dobrego wokalu. Niestety, to się zaczęło według mnie po S&M i trwa nadal, przy czym z roku na rok jest coraz gorzej.
Co prawda czasem na żywo brzmi całkiem znośnie ale zazwyczaj tak nie jest.
A co do wydawania płyt - wiadomo, $$ w oczach się pojawiają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 21:30, Witcher1990 napisał:

Czizas wokal Heta to istna tragedia... Jeśli nic z tym nie zrobi to nie powinni wydawać
kolejnych płyt tylko zakończyć karierę.

O wokalu Hetfielda nie będę się wypowiadał bo od "Black Album" jego cecha charakterystyczna jest irytujace przeciaganie samogłoski O. Przykład:
"The end of the laoo" - oczywiście chodzi o "The end of the line".
Starość nie radość :/

Bardziej jednak niepokoi mnie to
http://rateyourmusic.com/release/album/lou_reed_and_metallica/lulu/

Naprawdę może to być porażka na miarę "Illud Divinum Insansus" Marilyna Ma...Morbid Angel znaczy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam przecież oni nagrywali już piosenki country, ballady sprzedające się lepiej niż przeboje madonny, metalowe hity, hardrockowe pieśni o niczym, a jeśli ten album będzie taki jak to http://www.youtube.com/watch?v=MuYcbEYbN_A to osiągną już dno z glonami i wodorostami. I to wszystko zrobił zespół który kiedyś miażdżył na żywo i miał aspiracje to najlepszej kapeli metalowej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten zespół chyba nie ma słabych kawałków. Nawet jakby grali disco to by wymiatali ;)
Ostatnio zakochałem się w "No leaf clover" - zawaliste! Przypomina mi to jakiś kawałek, w którym teledysku występował jakiś żyd i śpiewał chyba w szopie. Zna ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 19:37, Jcl napisał:

Ten zespół chyba nie ma słabych kawałków. Nawet jakby grali disco to by wymiatali ;)


Też tak niedawno myślałem. Potem mi przeszło i powiem ,że Metallica powinni zakończyć po piątym albumie, jeżeli nie przed. Lub przynajmniej przestać nagrywać nowe bo się kompromitują moim zdaniem. Zaraz pewnie i tak przyjdzie ktoś zakochany w tym zespole i mnie zjedzie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 19:37, Jcl napisał:

Ten zespół chyba nie ma słabych kawałków. Nawet jakby grali disco to by wymiatali ;)
Ostatnio zakochałem się w "No leaf clover" - zawaliste! Przypomina mi to jakiś kawałek,
w którym teledysku występował jakiś żyd i śpiewał chyba w szopie. Zna ktoś może?

Jeśli to http://www.youtube.com/watch?v=-VAp62IfXkI kojarzy Ci się z czymkolwiek mety, to chyba potrzebujesz pomocy :P. Ale może to ja źle skojarzyłem opis teledysku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się czytając takie opinie na temat tego zespołu. Ten zespół nie ma słabych kawałków, ma za to kupę średniaków, które bledną na tle konkurencji. Powinni się rozpaść, kiedy była ku temu okazja. Dają dupska, po polsku mówiąc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 20:40, Harrolfo napisał:

Oczywiście, że mają słabe.
Chociażby Fixxxer...


Za to brakuje im hitów.

Nie no, sorry, ale oni wykładają się na scenie. Obecnie jestem zajarany Judas Priest i chociażby takie porównanie Metalliki wypada słabo. Spójrzmy prawdzie w oczy - dają ciała. Nowy album tylko tego dowodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, zachowujesz się jak fanatyk. Nic nie dasz złego powiedzieć o zespole.
Gdzie ja napisałem, że Meta nie ma hitów? Sam bardzo lubię zespół, ale bądźmy obiektywni - mają dobre nagrania, bardzo dobre, ale i niestety słabe.

Koncerty (obecne) Metalliki to już inna, dość przykra, sprawa.
Najgorszy jest chyba Seul...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować