Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Metallica

1730 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2009 o 19:34, rogoz94 napisał:


> Z tym Godsmack''iem to ironia, prawda?
>
Słyszałem jedną piosenkę pt. Vampires i nie, to nie jest ironia.


Godsmack to Hard Rock. Nie wiem jakim cudem słyszałeś grindcora w jego kawałku. A może nie wiesz co to jest Grindcore? np. taki Napalm Death, to jest Grindcore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 19:15, mike91 napisał:

>
> > Z tym Godsmack''iem to ironia, prawda?
> >
> Słyszałem jedną piosenkę pt. Vampires i nie, to nie jest ironia.

Godsmack to Hard Rock.

Jak już zdążyłem nadmienić, nie uznaję dzisiejszego hard rocka. Dla mnie hard rock, to Deep Purple, Guns ''n Roses, czy Bon Jovi, nie takie e... coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie irytuje was przyciszona stopa w Metallice? Tak na dobrą sprawę perkusja z prawdziwego zdarzenia jest tylko na AJFIE no i niektórych kawałkach na MoPie ale znacznie ciszej. Na Whipshlash też mogłaby być ciekawa ale oczywiście na płycie jest przyciszona;/ Jedynie na koncertach np z Seattle 89 czy San Diego 92 perka brzmi tak jak powinna, a Lars ma jakiś ogarnięty zestaw,a nie taki podstawowy jak teraz:D No chociaż w zasadzie na DM też jest całkiem przyzwoicie i st.anger też nie był najgorszy pomimo, że tam jakoś plastikowo to brzmiało... No ale naprawdę jak się słucha choćby Megadeth (o Slayerze już nie wspominając) to perkusja brzmi naprawdę dobrze, a Lars to starał się tylko w latach 90 i po AJFIE a teraz się opiernicza xD Czy wy też macie takie wrażenie? Ogólnie jest dobrym perkusistą (choć wiadomo klasa światowa jak choćby Lombardo to nie jest) i ma potencjał więc czemu nie gra, a raczej nie napier*ala jak perkaman z prawdziwego zdarzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 14:51, THE WITCHER1990 napisał:

Czy nie irytuje was przyciszona stopa w Metallice? Tak na dobrą sprawę perkusja z prawdziwego
zdarzenia jest tylko na AJFIE no i niektórych kawałkach na MoPie ale znacznie ciszej.
Na Whipshlash też mogłaby być ciekawa ale oczywiście na płycie jest przyciszona;/ Jedynie
na koncertach np z Seattle 89 czy San Diego 92 perka brzmi tak jak powinna, a Lars ma
jakiś ogarnięty zestaw,a nie taki podstawowy jak teraz:D No chociaż w zasadzie na DM
też jest całkiem przyzwoicie i st.anger też nie był najgorszy pomimo, że tam jakoś plastikowo
to brzmiało... No ale naprawdę jak się słucha choćby Megadeth (o Slayerze już nie wspominając)
to perkusja brzmi naprawdę dobrze, a Lars to starał się tylko w latach 90 i po AJFIE
a teraz się opiernicza xD Czy wy też macie takie wrażenie? Ogólnie jest dobrym perkusistą
(choć wiadomo klasa światowa jak choćby Lombardo to nie jest) i ma potencjał więc czemu
nie gra, a raczej nie napier*ala jak perkaman z prawdziwego zdarzenia?


tutaj dużą rolę odgrywa porostu producent, bo on gra tak jak zawsze, tylko, jak zmasterują dźwięk to producent robi swoje, podobnie było z pierwszą płytą Judas Priest, w studio wszystko brzmiało super, a na płycie zabrakło głębi. A patrząc na płyty Iron Maiden, to tam perkusję słychać znakomicie, tak samo jak linię basową, a producent tylko czasami dodaje coś od siebie (studyjny dance of death) nie ingerując za bardzo w nagranie, więc myślę że to on jest sprawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2009 o 15:07, kindziukxxx napisał:


tutaj dużą rolę odgrywa porostu producent, bo on gra tak jak zawsze, tylko, jak zmasterują
dźwięk to producent robi swoje, podobnie było z pierwszą płytą Judas Priest, w studio
wszystko brzmiało super, a na płycie zabrakło głębi. A patrząc na płyty Iron Maiden,
to tam perkusję słychać znakomicie, tak samo jak linię basową, a producent tylko czasami
dodaje coś od siebie (studyjny dance of death) nie ingerując za bardzo w nagranie, więc
myślę że to on jest sprawcą.

No właśnie czytałem ciekawy wywiad z Kirkiem i Rammusenem o justice. Producent mówił, że gdyby to od niego zależało to na pewno dałby gdzieś dodatkową linię basu, a że mixowali to inni ludzie to nic z tego nie wyszło. Poza tym ten sam producent jest odpowiedzialny za mopa i za ajfe a różnica pomiędzy obiema płytami jest ogromna, przynajmniej na perkę:) Ogólnie Lars mało używa podwójnej stopy, którą ja tak lubię:) Fakt Ironi mają dobrze zmixowane płyty przecież teraz grają na 3gitarach i wszystko dobrze słychać wspomniane Megadeth też ma wszystko dobrze poukładane. Może zwyczajnie czas robi swoje. Teraz na pewno płyty mają lepszą jakość niż 20lat temu i sprzęt jest lepszy więc można wszystko dobrze nagrać... Na Fade to black pod koniec jest taka fajna stopa a ledwo j słychać;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 18:58, Witcher1990 napisał:


Ja mam tą drugą płytkę:) Generalnie pierwsza jest w systemie NTSC. W Polsce obowiązuje system PAL. Więc może być problem z odtworzeniem płyty bez odpowiedniego odtwarzacza DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2009 o 19:45, Elathir napisał:


Ja mam tą drugą płytkę:) Generalnie pierwsza jest w systemie NTSC. W Polsce obowiązuje
system PAL. Więc może być problem z odtworzeniem płyty bez odpowiedniego odtwarzacza
DVD.

Tak też myślałem więc jednak wybrałem właśnie tą wersję PAL chociaż 8zł droższa. Ale już się boje jak długo będzie szła ta paczka i to teraz przed świętami;| Co prawda napisaliśmy żeby koleś wysłał normalnym priorytetem a nie poleconym no ale jednak poczta zawsze ma dziwne problemy...
A masz może jakiś inny koncert np Cunning Stunts albo s&m? Tam ponoć można sobie nawet wybrać kamerę, z której chce się oglądać. Lol nie miałem pojęcia, że coś takiego w ogóle istnieje;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 22:13, Witcher1990 napisał:

Co prawda napisaliśmy
żeby koleś wysłał normalnym priorytetem a nie poleconym

błąd, nigdy w ten sposób.. najważniejsze by list/paczka szła poleconym, a jak chcesz szybko to poleconym priorytetem, masz wówczas pewność że w razie kłopotów będzie można sprawę wyjaśnić.. zawsze poleconym!!

Dnia 06.04.2009 o 22:13, Witcher1990 napisał:

no ale jednak poczta zawsze ma
dziwne problemy...

otóż właśnie :/

Dnia 06.04.2009 o 22:13, Witcher1990 napisał:

A masz może jakiś inny koncert np Cunning Stunts albo s&m? Tam ponoć można sobie nawet
wybrać kamerę, z której chce się oglądać. Lol nie miałem pojęcia, że coś takiego w ogóle
istnieje;|

to tak jak z relacjami F1 na Cyfra+ ..było 8 kamer a i tak oglądało się z jednej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 22:13, Witcher1990 napisał:

A masz może jakiś inny koncert np Cunning Stunts albo s&m?

Ja mam Cunning Stunts i powiem, że naprawdę warto kupić. Co prawda w secie trochę bym pozmieniał (wiadomo - ''97 rok, czasy Loadów), ale i tak jest świetnie. Największą zaletą jest przede wszystkim szeroko pojęta oprawa wizualna, dużo świateł, scena po środku hali. A podczas Sandmana dzięją się ciekawe rzeczy na scenie (jak zresztą na każdym gigu tamtej trasy). ;)

Dnia 06.04.2009 o 22:13, Witcher1990 napisał:

Tam ponoć można sobie nawet wybrać kamerę, z której chce się oglądać. Lol nie miałem pojęcia, że coś takiego w
ogóle istnieje;|

Tak, podczas ''Bellz'', ''Aint My Bitch'' i ''Roam'' możesz wybrać sobie kamerę na dowolnego członka zespołu (łącznie 4 kamery + "ogólna").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam Cunning Stunts i S&M. Naprawdę świetne koncerty. CS i S&M to wydawnictwa dwupłytowe (ponad dwie godziny "metallicowego łojenia":) Są to oczywiście starannie wyreżyserowane koncerty, ale i tak warto zobaczyć. A kąty kamery rzeczywiście można zmieniać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do płyty Master of Puppets: Remastered o której w lutym toczyła się tutaj dyskusja. Oto lista odtwarzania mojego autorstwa w której zestawiłem obok siebie oryginalne utwory z Master of Puppets z utworami z płyty Master of Puppets: Remastered.

http://www.youtube.com/profile?user=Sebat0330&view=playlists

Enjoy!

Moim skromnym zdaniem, jak wiadomo nic oryginalnym wersją nie dorówna, ale uważam, że płyta Master of Puppets: Remastered jest bardzo fajną ciekawostką, którą słucham z wielką przyjemnością. Jest to pewnego rodzaju odskocznia od tego co Metallica w swej genialnej płycie zaprezentowała i absolutnie nie ma w tym nic złego, a interpretacje co po niektórych utworów na Remastered potrafią zaciekawić, oj potrafią. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o bardzo ważnej rzeczy. Utworu Disposable Heroes w wykonaniu Chimairi niestety NIE MA na YouTube-ie, nad czym niezwykle ubolewam... :( Szkoda, naprawdę szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 01:46, Dark_Sebat napisał:

Wracając do płyty Master of Puppets: Remastered o której w lutym toczyła się tutaj dyskusja.
Oto lista odtwarzania mojego autorstwa w której zestawiłem obok siebie oryginalne utwory
z Master of Puppets z utworami z płyty Master of Puppets: Remastered.

http://www.youtube.com/profile?user=Sebat0330&view=playlists

Enjoy!

Moim skromnym zdaniem, jak wiadomo nic oryginalnym wersją nie dorówna, ale uważam, że
płyta Master of Puppets: Remastered jest bardzo fajną ciekawostką, którą słucham z wielką
przyjemnością. Jest to pewnego rodzaju odskocznia od tego co Metallica w swej genialnej
płycie zaprezentowała i absolutnie nie ma w tym nic złego, a interpretacje co po niektórych
utworów na Remastered potrafią zaciekawić, oj potrafią. ;>

Przekartkuj kilka ostatnich stron napisałem, że jednak się pomyliłem i nawet koleś ze sklepu mi powiedział, że nie ma czegoś takiego i że na takich płytach zawsze jest stosowne oznaczenie. Metallica oficjalnie tego nie remasterowała a wszelkie takie modyfikacje sa autorstwem fanów. Można to spotkać w sieci...
****
Koncert właśnie doszedł (w ciągu niecałego tygodnia) zaraz zacznę moszować przy sandmanie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2009 o 17:52, Witcher1990 napisał:

Przekartkuj kilka ostatnich stron napisałem, że jednak się pomyliłem i nawet koleś ze sklepu
mi powiedział, że nie ma czegoś takiego i że na takich płytach zawsze jest stosowne oznaczenie.

Tak to chaotycznie napisałeś, że nie wiem o co dokładnie chodzi. To że koleś ze sklepu powiedział ci, że czegoś takiego nie ma, tak na dobrą sprawę o niczym nie świadczy. Wielu sprzedawców o wielu rzeczach nie ma pojęcia.

Dnia 14.04.2009 o 17:52, Witcher1990 napisał:

Metallica oficjalnie tego nie remasterowała a wszelkie takie modyfikacje sa autorstwem fanów.

O ile osiem sławnych zespołów można nazwać fanami, to tak jest to płyta autorstwa fanów. :)

Dnia 14.04.2009 o 17:52, Witcher1990 napisał:

Można to spotkać w sieci...

A dokładniej ?

Dnia 14.04.2009 o 17:52, Witcher1990 napisał:

Koncert właśnie doszedł (w ciągu niecałego tygodnia) zaraz zacznę moszować przy sandmanie xD

Graty. I jak wrażenia ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2009 o 23:34, Dark_Sebat napisał:

Tak to chaotycznie napisałeś, że nie wiem o co dokładnie chodzi. To że koleś ze sklepu
powiedział ci, że czegoś takiego nie ma, tak na dobrą sprawę o niczym nie świadczy. Wielu
sprzedawców o wielu rzeczach nie ma pojęcia.


Chodziło mi o ponowny mastering płyt metalliki od killem do black. Jeśli płyta przeszła coś takiego musi mieć specjalne oznaczenie, najczęściej jest to naklejka z tyłu opakowania, która informuje o remasteringu. Taki zabieg znacznie poprawia jakość płyty i w przypadku niektórych zespołów był on potrzebny (np dyskografia KATA przeszła coś takiego i została wypuszczona limitowana seria bodaj 3000. można to spotkać na allegro i widać specjalne oznaczenie). Metallika nigdy nie miała czegoś takiego bo nie ma naklejek ani żadnego info. Koleś powiedział, że zawsze przy takiej okazji jest sporo szumu, a on nic takiego o mecie nie słyszał.

Dnia 14.04.2009 o 23:34, Dark_Sebat napisał:

O ile osiem sławnych zespołów można nazwać fanami, to tak jest to płyta autorstwa fanów.
:)


Chodzi ci o covery kawałków z mopa wykonane przez te 8zespołów. Kerrang czy coś... Więc się nie zrozumieliśmy:)

Dnia 14.04.2009 o 23:34, Dark_Sebat napisał:

A dokładniej ?


No przecież nie podam ci linka do pirata bo mnie zbanują ale na pewno na jakiejś stronie się na to natknąłem, a u znajomego miałem nawet okazję posłuchać (nawet nie wiem skąd to wziął) ale nie powiem żeby mi się podobało... Może jakbym całe przesłuchał i nie tylko jeden raz:)

Dnia 14.04.2009 o 23:34, Dark_Sebat napisał:

Graty. I jak wrażenia ? ;]


Nie powiem chłopaki nieźle łoją dupę:) Tylko trochę mi się nie podoba, że niektóre kawałki nie są grane do końca bo się wygłupiają i taki One jest spaprany;/ No ale to są 3godziny grania oni to chyba nagrywali dwa dni i później posklejali? BTW WMP pokazuje mi, że jest tam jeszcze metallmocie czy coś takiego. To są wywiady z zespołem z przed koncertu ale w WMP nie mogę tego odtworzyć a w MPC tego nie wykrywa;/ Jak to obejrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 14:54, Witcher1990 napisał:

Tylko trochę mi się nie podoba, że niektóre kawałki nie są grane do końca bo się wygłupiają /.../

Ja najbardziej żałuję, że w latach ''90 nie grali całego Mastera, tylko część od początku do wolnej solówki... Ale np. Seek & Destroy z Jamesm w publice jest świetny. ;D

Dnia 17.04.2009 o 14:54, Witcher1990 napisał:

No ale to są 3godziny grania oni to chyba nagrywali dwa dni i później posklejali?

Tajest. Dwa dni, dwa takie same koncerty i montaż.

Dnia 17.04.2009 o 14:54, Witcher1990 napisał:

BTW WMP pokazuje mi, że jest tam jeszcze metallmocie czy coś takiego. To są wywiady z zespołem z przed
koncertu ale w WMP nie mogę tego odtworzyć a w MPC tego nie wykrywa;/ Jak to obejrzeć?

Włożyć płytkę do odtwarzacza DVD (o ile taki posiadasz)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2009 o 14:54, Witcher1990 napisał:

Metallika nigdy nie miała czegoś takiego bo nie ma naklejek ani żadnego info.

''''Czegoś takiego'''' czyli co dokładnie ?

Dnia 17.04.2009 o 14:54, Witcher1990 napisał:

Chodzi ci o covery kawałków z mopa wykonane przez te 8zespołów. Kerrang czy coś... Więc
się nie zrozumieliśmy:)

No chyba tak. xD

Dnia 17.04.2009 o 14:54, Witcher1990 napisał:

No przecież nie podam ci linka do pirata bo mnie zbanują ale na pewno na jakiejś stronie
się na to natknąłem,

Brzmi to trochę jak namawianie do piractwa... ;>

Dnia 17.04.2009 o 14:54, Witcher1990 napisał:

Może jakbym całe przesłuchał i nie tylko jeden raz:)

W przypadku coverowania, rzadko zdarza się miłość od pierwszego przesłuchania. ;) Najlepiej przesłuchać całość i to nie raz, ale razy kilka(naście).

Dnia 17.04.2009 o 14:54, Witcher1990 napisał:

Nie powiem chłopaki nieźle łoją dupę:)

O tak ! Ująłeś to wprost idealnie. :D

Dnia 17.04.2009 o 14:54, Witcher1990 napisał:

Tylko trochę mi się nie podoba, że niektóre kawałki nie są grane do końca bo się wygłupiają i taki One jest spaprany;/

No wiesz, tak to już jest, że dwa dni grania potrafią nieźle dać się we znaki, nawet takim mistrza jak Metallica. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować